O muškách, umělých

Vážná, nevážná diskuze o umělých muškách. Správné názvosloví , anglické, potažmo české, z čeho a jak je vázat, kdy a proč je používat.
Prosím o vkládaní vlastních fotek , v případě cizích fotek vložit odkaz.
Děkují.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 4.1.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: kunnan Profil + medvěd Profil

kunnan - Profil | Pá 30.5.2025 6:59:35

milanpindryc >> díval jsem se do mobilu a zrovna tuhle vyfocenou nemám. Ale přibližně je to tahle muška jen bez té růžové lametky.

    milanpindryc - Profil | Čt 29.5.2025 21:18:45

    kunnan >> jak takova vec vypada?

      Cardinal - Profil | Čt 29.5.2025 8:54:39

      Jarin - 28.5.2025 19:46:22 : Ahoj. Váh ako tak sa udržuje, aj keď to už nie je čo bývalo. Vieme svoje. Stojaky nič extra. Nejak treba čas využiť. Tak nech sa darí a aj v pod Tatrami.

        Jarin - Profil | St 28.5.2025 19:46:22

        Cardinal >> Pekne Fero, Ty to na tom Vašom Vahu pekne cvičíš - nech sa darí.....v juni sa chystam na pstruhy pod Tatry...

          kunnan - Profil | St 28.5.2025 18:50:19

          jxr >> modrá avatar duracelka mi loni ve Slovinsku náramně fungovala.

            Michal - Profil | St 28.5.2025 18:02:47

            jxr >> občas byla ve Slovinsku modrá hlavička jediné, na co šlo ten den chytit rybu :-) jo, někdy to funguje a někdy ne, jako všechno

              jxr - Profil | St 28.5.2025 17:34:33

              Chytáte někdo tyhle barvy? Našel jsem pár modrých koulí, tak jsem z nich něco uvázal podle hlavy. Ale úplně to ve mně důvěru nebudí :-)

                Cardinal - Profil | St 28.5.2025 11:20:56

                Takto nejak. Nechcelo mi pridať 2 fotky

                  Cardinal - Profil | St 28.5.2025 11:17:48

                  Ja som včera testoval kombináciu farieb viď. foto na 14 hácku a ono asi som trafil. Má to byť viac menej pre lipňa niečo ako chrobák, no zobral mi to amur. Takže aj to je všežravec.

                    Cardinal - Profil | St 28.5.2025 11:08:34

                    jxr - 28.5.2025 11:02:05 : ale veľmi dobré,je na čo spomínať.

                      jxr - Profil | St 28.5.2025 11:02:05

                      Staré časy...

                        Avar - Profil | Út 27.5.2025 10:49:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Blíží se nám odhájení tlouště a tak pár vzorů na tohoto parda.

                          mdx - Profil | Út 27.5.2025 10:46:45

                          Pike >> Pěkné, pěkné. Jak říkáš, zlatá střední cesta. Já mám věci od Visionu rád. Šňůr od nich moc nemám ale ty nový XO mají skvělý povrch. Nejvíc mám SA, pak asi Royal Wulff, nějaký Rio, jednu Cortlandku

                            Pike - Profil | Út 27.5.2025 10:37:41

                            mdx >> no hezky pěkně.
                            Ale jak je vidět z mé fotky, tak já jsem fanda Vision též. Plus ještě mám od nich broďáky a brodící boty.
                            Pruty a navijáky jedu Hanák, ikdyž u Visionu bych si taky vybral. Lajny pak SA.
                            Taková střední, ale kvalitní cesta.

                              mdx - Profil | Út 27.5.2025 10:32:16

                              macek >> Jo taky. Merisuola, Predator a XO jsou totožný jen jiná barva. Modrá je samozřejmě nejhečí :-)))) O jaký velikosti uvažuješ? Mám je všechny od 7/8 po 10/12.

                                mdx - Profil | Út 27.5.2025 10:31:08

                                jxr >> S tím jak moc s nima chytám to na investici není ? :-D Holt mám moc široký záběr chytání. Šňůr mám přes 30 takže ani všechno není namotaný.

                                  mdx - Profil | Út 27.5.2025 10:29:23

                                  Pike >> Co mám dělat když chytám pruty od 2 po 12? :-D Ještě mi tam chybí Danielsson LW 4seven který jsem si nechal a letošní přírůstek.

                                    macek - Profil | Út 27.5.2025 10:25:48

                                    mdx >> na fotce je Merisuola, ne? Taky po něm pokukuju.

                                      jxr - Profil | Út 27.5.2025 10:10:10

                                      Pike >> Ideální tloušťovky. Ta horní mi funguje dobře. Ale na Lužnici je zatím top mokrý kočí. Když se koukne tloušťovi do očí, hlava se mu zatočí a hned po něm vyskočí ;-)

                                        jxr - Profil | Út 27.5.2025 10:07:55

                                        mdx >> Tvle, to je investiční záležitost? Ty jsi ještě mladej. Když si to necháš 50 let, bude to mít cenu. Pak prodáš a bude na pleny 🤣 Nebo s tím můžeš na moři vnadit 🤣

                                          Červené karty: TI, AllCapone, Hellas, Rookie, Gros, MV, Herodess