- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pruty lakované nebo nelakované
Chtel bych se zeptat chlapi,jaky mate nazor na pruty lakovane nebo nelakovane? Je v tom nejaky markantni rozdil a ktere pruty preferujete? Ma to vliv na kvalitu nebo zivotnost? Na trhu je uz dost prutu s nelakovanym blankem,tak mam dotaz,jak veliky je mezi nema rozdil,nemyslim vzhled,ten je jasny...
Autor diskuse: viceroy - Profil , 28.11.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NPhantom1987 - Profil | Čt 29.11.2012 10:20:10
Už niekoľko rokov vlastním nelakovaný prút od a za tie roky dostal pekne zabrať, no nie je na ňom vidieť ani škrabanec. Navyše si myslím že lak na prútoch trochu zvyšuje hmotnosť prútu. Mám aj lakovaný prút ale jedná sa o feeder, mám ho len jednu sezónu, takže zatiaľ žiadne poškodenia na ňom nie sú. V životnosti to však môže hrať rolu v tom že na lakovanom prúte ten lak môže začať praskať či inak sa poškodzovať, pri nelakovanom prúte sa ti to nestane. Pre mňa je podstatnejší skôr materiál z ktorého je prút vyrobený.
NTomajo - Profil | Čt 29.11.2012 8:50:43
me vyhovuji pruty nelakovane. Libi se mi a nic se na nich casem nezacne loupat
NDida - Profil | Čt 29.11.2012 8:25:50
Určitě nelakované, nejsou vidět škrábance a pruty vypadají pořád jako nové. např. E-class do kterýho můžeš dělat pomalu zářezy, pak to stačí přeleštit a nepoznáš to - viz jejich video....
Nviceroy - Profil | Čt 29.11.2012 6:50:44
myslim si ze lak je lak , ale to uz asi v dnesni dobe modernich technologii neplati
Njaryn82 - Profil | Čt 29.11.2012 0:26:35
viceroy - >> čus čembrs tak ti to nedalo a hodils téma můj názor znáš lak nemám rád no uvidíme co ostatní
Nmachacek.pepa - Profil | St 28.11.2012 22:48:14
šeptal >> jak jsem psal, na funkci to vliv asi nemá, ale vzhledově by to nemuselo být příjemné, a že se to stává.
Nmachacek.pepa - Profil | St 28.11.2012 22:46:15
lado40 >> já mám letos nově od TFG delta X ve 2,75 a jsou to ty nej pruty, které jsem prozatím měl, a to nemluv o směšné pořizovací ceně :-) a že jsem měl i o dost dražší kousky. jsou nelakované - jsou dokonalé. Nějaké fotky jsem dával do - Fan klub značky TFG
NKose - Profil | St 28.11.2012 22:45:24
viceroy - >> mam oboji... lakovane se po nejake dobe neco ukazalo nebo odlupoval lak...na jare jsem vzal pruty bez laku a uvidim po par letech jak budou vypadat :-)
Nšeptal - Profil | St 28.11.2012 22:45:03
šeptal >> Tak to se mi ještě nestalo. Ale myslel jsem tím, že nelakované nejsou oproti lakovaným nijak méněcenné.
Nlado40 - Profil | St 28.11.2012 22:42:40
machacek.pepa >> Mám ještě spodovej prut od TFG, taky nelakovanej a po sezoně mohu skonstatovat spokojenost. Ten jsem pořizoval novej s Hobby G.
Narnošt - Profil | St 28.11.2012 22:42:12
Mám lakované i nelakované a vyjde to asi nastejno,rybě je to většinou jedno...
Jen ty lakované potom bělají a musejí dostávat svůj pravidelný příděl Bebe sušenek,-viz. http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=636393
Jen ty lakované potom bělají a musejí dostávat svůj pravidelný příděl Bebe sušenek,-viz. http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=636393
Nlado40 - Profil | St 28.11.2012 22:36:53
viceroy - >> Letos na jaře jsem tady na bazaru kupoval tyhle pruty... Jak starý jsou nevím. Nemaj lak a pár výhod to má. Nelesknou se od slunce, nepoškrábou se atp.
Na MRKu bylo dost fotek nevábně vypadajícich prutů s nekvalitně provedeným lakováním a to u tzv. lepších výrobců.
Suma sumárum lakované už nechci.
Na MRKu bylo dost fotek nevábně vypadajícich prutů s nekvalitně provedeným lakováním a to u tzv. lepších výrobců.
Suma sumárum lakované už nechci.
Nmachacek.pepa - Profil | St 28.11.2012 22:33:51
šeptal >> dovolím si nesouhlasit, již se to tu několikráte řešilo, a stává se , že při uložení prutu do obalu a jeho nedostatečném osušení dochází k zapaření a někdy lak vykazuje pošlození v podobě malých bublinek, či dokonce odlupování laku. Já osobně preferuji pruty nelakované a to vzhledem k tomu, že jsou mi okulibější, ale na funkci to vliv nemá
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
10:22NKrátkodobá kaprařina x 9906
10:06NLabe fishing store 14
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...














