MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Chov kaprů na rybníčku

Ahoj, má otázka spočívá k chovu kaprů. Mám rybníček 20x10 s max hloubkou 2,5m. Rybníček dříve sloužil jako koupaliště. Postupně se zabahňoval. Před třemi lety se rybíček poopravoval odbahnil a v tu dobu sem se stal vlatníkem. Je tam stálý, celkem velký přítok vody z horského potůčku. Rybník je poměrně čistý, proto se se rozhodl pro pstruhy. Začal jsem s násadbou 10-15cm pstoužků(cca300ks). Každý půlrok se doplnil novými menšími. Pstruzi strašně vymýrali. Byly krmení mletými vnitřnosti z jatek a rohlíky. Rád uslyším důvod ikdyž mě ted o pstruhy vůbec nejde. Letos sem jezdil často na ryby a vždy vzal kapra do rybníčku.(40-45cm o váze do 1,5 kg) Z jara sem jich měl 10 a v průběhu roku nakonec 20. Před dvěma dny byl výlov. 10ks kapra z jara dorostli až k váze 3kg. Kapři nebyly nějak extra krmeni spíš jen rohlíky co pstruzi nesežrali. To mě nakoplo a chci jen kapry. Hlavní otázky zní: Kolik max kaprů? Jaké a kolik žradla? Př.:Jestli 10kg pšence na týden bude 50kaprum stačit. Nebo jaké obilniny atd..předem děkuji za odpovědi

Autor diskuse: Rosťa88 ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 11.11.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N nofish - ® Čt 15.11.2012 10:25:37
Machy* >> Nás učili taky cca 5%, ale zas že to dokáže sežrat denně. To máš jedno, hlavní je krmit. Ta reakce nebyla myšlena zle, jenom takové upozornění, že teorie a praxe jsou odlišné věci :-)
N Machy* - ® Čt 15.11.2012 10:22:01
nofish >> Učil nás to Chromý :-) a je jasné že to není uplně přesné, vždy záleží na okolních podmínkách, jen jsem psal kolik se udává. ;)
N nofish - ® St 14.11.2012 10:17:40
Machy* >> to vás učí dubský? Na toho se vyprdni :-) Nasypu, jak to sežerou, nasypu další.... (příklad. Mám osmnáct-dvacet tis. ks osmdesátidekové násady na dvaceti Ha - nebudu počítat obsádku a procenta. Na jaře začnu 8-mi až deseti metrákama a stejně se postupně dostaneš na dávku dvacet metráků ob den a možná by žrali i víc, pak se prudce změní počasí a bude to tam týden ležet, protože žrát nebudou). Přitom na jaře tam můžeš mít plankton a na obilí se ti ty ryby vyprdnou. Zas ti je k ničemu 5% 3x týdně, akorát to tam bude kvasit :-)
N Machy* - ® St 14.11.2012 10:11:04
co se týče krmení tak 2x-3x týdně a krmí se 5% váhy obsádky.
N jiri22 - ® Po 12.11.2012 16:28:39
Před asi 20 lety jsem zarybnil podobně rybami z výlovu (kapr a karas) podobné přírodní koupaliště s horským přítokem. Bohužel z toho nic nikdy nebylo. Studená a stále protékající voda a při každém dešti zakalená a obohacená o výluh z rašeliny zavinila konec veškeré rybí obsádce. Pokud chceš pěstovat ryby, potom jedině přehradit a odklonit průtok. Maximálně pustit menší potůček a při dešti bych byl obezřetný na spláchnuté částice a rašelinu. Také ustálit vodu a zajistit rybám optimální teplotu vody, to ostatní se upraví biotopem a životem ve vodě. I ten kapr má hranici teploty vody, kdy prospívá.
N nofish - ® Po 12.11.2012 15:54:02
Rosťa88 - >> hoď tam pár kaprů a uvidíš. Když jich bude moc, můžeš krmit jak chceš a neporostou. Hoď jich tam třeba deset, dvacet a krm co sežerou. Hoď jim tam žrádlo, jakmile zmizí, hoď další. Najdi si fleka kam třeba nasypeš půl kýble pšenice. Zajdi tam další den a zkus to u dna zvířit směrem k hladině. Kdyby to nesežrali, nějaká zrnka vyplavou. Uvidíš sám, kolik toho budou schopni sežrat, když to zmizí za den tak dáš znovu, když to tam bude, počkáš, až to sežerou. Takový princip praktikuj s jakýmkoli krmením a máš klid.
50 ryb se mi na takovou louži zdá celkem dost. Chce to zkusit, kolik snesou a taky jak to pak bude v létě z kyslíkem.
N Tomáš - Tom - ® Po 12.11.2012 15:18:19
Moc ten chov neřeš,řiď se selským rozumem.Takovýto rybníček je spíš pro radost než pro cílený chov ono je to spíš sádka než rybník.
N dbpRapala - ® Po 12.11.2012 15:12:44
Známej má rybník a krmí to kukuřičným šrotem, tak to zkus. Hodně štěstí
N moris - ® Po 12.11.2012 12:24:15
Zkus si sehnat někde knihu od Čírtek.Krupauer a Kubů - Rybníkářství.Tam by jsi se to mohl vše dozvědět.Záleží jaké kapry chceš také chovat K1-K2 nebo K2 - K3? Tam se určitě počty budou lišit.Myslím že jsem to jednou počítal,podle vzroců uvedených v knize a pro takovou vodu,jako máš ty by pro K2-K3 připadlo 20-30 kaprů.Pokud se pletu,někdo z kolegů mne jistě opraví. A krmení? Nedá se to jednoznačně určit jak asi myslíš ty,ale opět myslím,že se někde v oné knize píše,že krmení do vody nasypané by mělo být takové množství,aby bylo do 5h spotřebováno.... :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma Navijáky Pulzar PZ FD (SLEVA až 29%)

Za 1.199
Firma Okuma přichází na trh s novým cenově dostupným navijákem, jedná se o kvalitní naviják pod označením Pulzar. Tento naviják se vyznačuje tichám a hladkým chodem. Dostupný ve velikostech 10, 25, 30, 40, 55.

akce, rybareniFOR JOB Komplet Walis Camou

Za 295
Nepromokavý komplet uložený ve skladné tašce, určený pro splynutí s okolím za deštivého počasí, v límci je integrovaná nepromokavá kapuce, ve velikosti XL, XXL

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81