Nšumava - Profil | Po 18.2.2013 9:22:16
Royal Wulff >> základ je, umět připravit dobrý cibulový sendvič. Je to skvělá povídka.
NMichal - Profil | Pá 15.2.2013 12:40:50
brach >> myslím, že to bylo v Batličkovi
Nbrach - Profil | Pá 15.2.2013 11:41:54
Royal Wulff >>
Pokud vím, tak tohle je i u žraloků.
Po ulovení žraloka ho rybáři vyvrhli, hodili zpět do vody a za ním jeho vnitřnosti. Jak klesal pomalu ke dnu, zuřivě chňapal po vnitřnostech a požíral je.
Ani nevím, kde jsem to četl, ale je to už pěknejch pár let....
Njehla - Profil | So 9.2.2013 7:44:12
Carolina del Norte >> myslím, že ne ...to jak to vypadá na fotce jako vomatlaný, to bylo sedřený, zřejmě pořádnej pár čelistí...řady zubů asi dost daleko od sebe...nejspíš jak se mlel, trochu si to vodrbal a vycuknul se...tohle bych asi na kormoše nesváděl, ačkoli taky umí hrůzy,,,ale fakt to vypabalo spíš na velkou zubatou tlamu...
NPan Slamáček - Profil | Pá 8.2.2013 13:40:29
jehla >> taky hezkej. ja ho lapl v miste kde se poustej. jako mohl jsem s nim popojit asi km dolu, tam uz by to slo, ale voda studena, tak jsem veril ze to rozchodi
NŘízek 5,21 - Profil | Čt 7.2.2013 21:50:55
Royal Wulff >> part jedna nebo dva? už si chystáš skleničku na koníky?:-))
NS&F - pescador - Profil | Čt 7.2.2013 9:49:11
Royal Wulff >> Souhlasím. Proto když koukám na filmové zpracování dle knihy kterou jsem četl a mnohdy i několikrát tak od filmu toho raději moc nečekám.Ušetřím si tím zklamání .... Nebo určité popisované pasáže a statě které mám zafixovány z knihy tak nikdy na filmové plátno ještě nepřenesl. :)
Njehla - Profil | Čt 7.2.2013 9:49:00
Royal Wulff >> byl i z druhý strany vzatej, na fotce to není tak evidentní, ale skoro stoprocentně velká štika...pár se jich tam chytlo a pár jich tam občas lze zahlídnout...taky jsem to na ni zkoušel, že ho jako pomstím (a chytnu si veleštiku, jasně), ale bez úspěchu, kamarád tam dostal menší štiku, pár lidí tam prej krokodýla na strímry utrhlo...jenže nejspíš ji zmastí nějakej vláčkař zjara...:-(((
NRoyal Wulff - Profil | Čt 7.2.2013 9:42:49
jehla >> Presne tak, fantázia je tá najúžasnejšia vec a temer každý filmový prepis bol pre mňa sklamaním.
V poslednom čase pravidelne čítam Hemingwayovu poviedku Big Two-Hearted River a modlím sa, aby ju niekto nesfilmoval.
Ten tvoj poranený pstruh a jeho žravosť mi nejak pripomenul Hemingwayovu hyenu :-)
Njehla - Profil | Čt 7.2.2013 9:31:40
Royal Wulff >> ...tuhle pasáž si pamatuju (byť ne doslova, samozřejmě), měl jsem u ní vždycky ještě o něco horší pocit než jen klasický mrazení v zádech, ale přesto jsem si ji pokaždé při louskání téhle knížky přečetl z jakési morbidity několikrát...velmi sugestivní, by'ť na první pohled jednoduché líčení...
...jo, opravdický papírový knížky, to bylo prostě něco jinýho, víc u nich podle mě pracovala fantazie, dneska ty mlaďasové (sakra, už se projevuju a uvažuju jak starej dědek!) radši skouknou filmovou verzi nebo si přečtou na netu stručnej obsah a hned k tomu sjedou i recenzi, aby byli IN a mohli o knize případně zasvěceně mluvit, odsuzovat a machrovat...kam to spěje? :-((( ...a bohužel to není jen u knih...
NS&F - pescador - Profil | Čt 7.2.2013 9:27:53
Výr >> I tak se to dá u mnohých případů slušně napsat :))
NRoyal Wulff - Profil | Čt 7.2.2013 9:13:47
jehla >> Ale zábava všech zábav, zlatý hřeb komedie o hyenách, kdy Mkola šermoval rukama před obličejem a pak se odvracel a se smíchem vrtěl hlavou, protože za tohle by se měly stydět i hyeny, byl tenkrát ten klasický případ s hyenou, která ji dostala v běhu příliš dozadu, začala se zuřivě točit v kruhu, přitom chňapala sama po sobě a trhala ze sebe kusy tak dlouho, až si vyškubala vnitřnosti, a pak stála, rvala je ven a s požitkem je požírala.
Hemingway, Zelené pahorky africké
NVýr - Profil | Čt 7.2.2013 9:12:41
S&F - pescador >> sú medzi nami aj taký čo nemajú telo ako schránku ale dokonca iba ako P.O.Box :-)
NS&F - pescador - Profil | Čt 7.2.2013 9:02:21
jehla >> To je pravda. Bohužel "civilizovanost" nás pomalu odnaučuje těmto základním věcem přírody. Tělo si vlastě samo říká co potřebuje .... následně tvor se nauučí ovládat i tohle tělo z vážným poraněním.
Neb tak jak tvrdí jeden můj kamarád - dneska většina lidi mají tělo jen jako schránku a to v hodně procentech i mladých, nerozumí si s ním a neumí jej vůbec ovládat. Od toho se odvozuje i spousta nemocí. Ale to jsem odbočil.
Njehla - Profil | Čt 7.2.2013 8:55:00
S&F - pescador >> jo, to chápu, ale že si nedá pauzu na to, aby se trochu sebral, tihle bylo vyloženě čerstvý poranění...holt Příroda, mocná čarodějka...fakt je, že občas lze vidět i ryby (ale i jiný živočichy) s patrnými náledky děsivých poranení ...a fungujou dál....
NS&F - pescador - Profil | Čt 7.2.2013 8:46:28
jehla >> Vrozený pud sebezáchovy,síla,regererace a schopnost přežít i u takových poranění s handicapapem je nejen u ryb ale i u zvířat obdivuhodná.
Njehla - Profil | Čt 7.2.2013 8:40:32
Pan Slamáček >> to je zvláštní, že i takhle těžce domordovanej duhák vezme mouchu...ten můj byl vzatej z obou stran a ještě sbíral...a přitom to není ryba z Ruska..:-)) ale já ho teda klepnul, přiznávám...
Nmdx - Profil | St 6.2.2013 21:57:01
Pan Slamáček >> To si měl takovej hlad, že ses do něj hned zakousnul? :-))
Njozef 66 - Profil | St 6.2.2013 21:21:06
Podberák mám ,pretože musím . Najdôležitejšia je sieťka - mala by byť bez uzlíkov. Rybu zásadne neberiem do podberáku , snažím sa uvoľniť háčik ešte vo vode. Vždy je možnosť , že ujde v poslednej chvíli .
NPan Slamáček - Profil | St 6.2.2013 15:44:32
tento. tusim ze by ti k jeho puvodu vic rekl Simanskej. vyhral jsem jej na Zateckem Kostnakovi.lepsi podberak sem nemel. je designove hnusnej, takze kdyz ho nechas na brehu, zustane. ryby se do nej vlezou a hmotnost je zanedbatelna. je take potreba ocenit jeho dlouhovekost. tusim ze mi slouzi pres deset let.
Nfraisix - Profil | St 6.2.2013 11:31:54
Paolomaldini >> já taky, nestojí moc a účel plní na sto procent :)
NKUBA - Profil | Pá 14.12.2012 13:20:41
Mates PB >> dobře děláš... navíc je to pravda :-)
NMates PB - Profil | Pá 14.12.2012 13:08:31
KUBA >> No já tam byl jednou a mě to tam sere, jak je to zarostlý, takže tak to i prezentuju.
NKUBA - Profil | Pá 14.12.2012 13:06:38
Mates PB >> hm, to si mě nepotěšil... ale když to tam neznáš tak moc šancí s mouchou na čistý vodě nemáš, to mě uklidňuje :-) horší je vláčka, znám pár "vyder" co tam choděj a berou PO ve velkým, dostanou za uši jen maj 25+ :-(
NMates PB - Profil | Pá 14.12.2012 12:45:28
KUBA >> čéče dost lidí se mě poslední dobou vyptává na tvůj revír, asi tam budeš mít příští rok rušno.
NKUBA - Profil | Pá 14.12.2012 12:43:18
Mikulas >> tam u nás? to je pěkná rybka...
NPips - Profil | Čt 13.12.2012 21:28:57
Kozič origin >> Až budeš vylovovat divokou rybu nad 4kg někde z chaluh, tak pochopíš o čem je tato otázka. Okamžik rozkoše může snadno nahradit panická ataka a nervový kolaps.
NKozič origin - Profil | Pá 30.11.2012 11:20:19
Drozďák >> To bych se musel zeptat rodičů. Avšak je docela pravděpodobné, že si to již nepamatují.
Njehla - Profil | Pá 30.11.2012 10:06:59
Drozďák >> to nebyla žádná prasárna, jen taková jakási asociace...a tys mě na to naved´...:-)))
NDrozďák - Profil | Pá 30.11.2012 9:57:26
jehla >> a ty si mi taky pěkný prase....
Njehla - Profil | Pá 30.11.2012 9:53:12
Drozďák >> "znehodnotit si okamžik rozkoše síťkou..." to má grády, už vidím, jak trhá takový ty bordelpunčochy na cucky, celej říčnej------a najednou...znehodnocení okamžiku...pluffff!......předčasná ejakulace....a když se ti to pak opakuje u vody v broďákách, je to problém...:-))))
NDrozďák - Profil | Pá 30.11.2012 9:45:15
jehla >> nemyslel jsem to tak, že by na Kozičovi někdo jako vyloženě šetřil. Já ho nechtěl nějak napadnout či dehonestovat. Mě ten jeho koment přišel celkem vtipnej.
Njehla - Profil | Pá 30.11.2012 9:24:52
Drozďák >> myslíš početí s uzlíkem na pinďouru? :-)))
NDrozďák - Profil | Pá 30.11.2012 9:20:27
Kozič origin >> hele, když to tak čtu, tak mám pocit že samotnej akt tvýho početí byl tak trošku perverzní.
Ale jo, docela jsem se po ránu pobavil.
NKozič origin - Profil | Pá 30.11.2012 0:49:42
Pips - >> Jsem v klidu. Pstruhům bych podběrákem nikdy neškodil. Každého jsem zatím zdárně vyvláčel až na břeh. Ty malé zvedám jak na jeřábu. Zdá se to blbé, ale je to tak. Navíc pouštím, právě aby se měli salmonidi dobře. Jsem milovník se slabostí pro tečky a ty okamžiky rozkoše prostě nemůžu znehodnotit síťkou. Byť uzlíky ve mě navozují takové prapodivně podnětné, ne-li perverzní pocity. Ale co s tím, když už jsem se tak narodil.
NMikulas - Profil | Po 12.11.2012 13:59:46
V sobotu jsem chytil PO 45cm a ani jsem ho do podběráku nedával. Větší rybu jsem už víc jak rok nechytil, tudíž podběrák nepotřebuju vůbec :)
Ovšem jinak, při lovu větších ryb mám dobrou zkušenost s klasický skládacím (do V) podběrákem, otevřu ho jednou rukou a vejde se do i velká ryba. Akorát to není pure, ale zas se dá nosit zapíchlej do zádový kapsy a nechytám s ním čumbrky a bodláčí.
Nwelbin - Profil | Ne 11.11.2012 16:14:51
Výr >> nebude jednodušší se dohodnout,že když si chci rybu ponechat,vezmu podběrák,když ne,nechám ho na zádech - dělám to,pokud to jde ,už dlouhé roky
Jinak 56 se bohatě do Tvrdka vejde,70tka taky
NŘízek 5,21 - Profil | Pá 9.11.2012 11:37:32
Výr >> do pořádného podběráku se pořádný svazový Pd zmestí, klidně 2x:-)
jo, sice mu dám šanci vypnout, ale von je pak zcela vyčerpán, v případě členů podtrámového jádra jsou vyčerpáni oba:-)
NVýr - Profil | Pá 9.11.2012 11:35:21
Řízek 5,125 >> Řízek 5,21 - 9.11.2012 11:31:22 >> 1) poriadny Pd sa do podberáku nezmestí.....
2) rybár by mal dať rybe ešte tú poslednú šancu sa vypnúť :-)
NŘízek 5,21 - Profil | Pá 9.11.2012 11:31:22
Výr >> já! podběrák s jistotou zamezí uníku tučného PD!
NVýr - Profil | Čt 8.11.2012 22:28:24
rarach >> chcel len naznačiť že ideálny podberák na Pstruhy.. je žiadny podberák.....nakoniec ....kto z nás by ho aj nosil keby to nebola povinná výbava ?
Nrarach - Profil | Čt 8.11.2012 20:58:07
seko >> fotek fůra a žádnej podběrák, laskavě se drž tématu provokatére.
NVýr - Profil | Čt 8.11.2012 9:00:07
Řízek 5,125 >> Řízek 5,21 - 8.11.2012 8:11:09 >> nesmieš na všetko pozerať z uhlu podtrámového jadra .-)
Nmildas - Quinn - Profil | Čt 8.11.2012 8:45:08
seko >> tak to se kazdy bavime o trochu jinem typu ryb :-))))
NŘízek 5,21 - Profil | Čt 8.11.2012 8:11:09
seko >> tohle v našich malých českých poměrech nemůžeš ukazovat:-))
NSintrix - Profil | Čt 8.11.2012 7:37:11
Podběrák mám standardních rozměrů. Průměr asi 45cm od Semy. Pokud bych chytil potoka nad 50cm, podběrák bych neřešil. Pravděpodobně by mě jeblo z radosti. :-D
NJohny65 - Profil | St 7.11.2012 16:07:36
Já si teď sestavil moc pěkný podběrák i cenově výhodný, koupil jsem plavačkovou hlavu a k tomu si udělal rukojeť. Můžete si vybrat z široký nabídky hlav a rukojeť si uděláte podle sebe. Určitě se nechají sehnat i pogumované síťky, i různě hluboké a různé tvary a myslím že je větší nabídka než u běžných pstruhových podběráků.
NTukan - Profil | St 7.11.2012 11:06:49
Pips >> Ja pouzivam tento.
Nrarach - Profil | Út 6.11.2012 21:22:03
Mates PB >> ne, já sem praktik.
NMates PB - Profil | Út 6.11.2012 21:14:30
rarach >> Ty si vůůůl :-))))
Njiris - Profil | Út 6.11.2012 21:11:37
u.x.a. >> kamarád umí dobře tetris, ten by dal možná i pět.
Nu.x.a. - Profil | Út 6.11.2012 21:09:00
jiris >> možná čtyři ale hlavama dolů:-)
Nrarach - Profil | Út 6.11.2012 21:06:17
Do velkýho Tvrdka se vejde 7 štik 65-75 cm a dají se nést i dva kilometry k loďce, to sem si vyzkoušel ve Švédsku. Bolen 75 cm se v něm taky ztratí.
Njiris - Profil | Út 6.11.2012 21:03:40
u.x.a. >> takový by tam narval tři :-)
Nu.x.a. - Profil | Út 6.11.2012 20:56:37
jehla >> tenhle hubeňour se tam musel vejít jako nic...
Njehla - Profil | Út 6.11.2012 20:53:12
mám Rachače z dávnejch let, taky občas skoro nestačí...bohužel na nesprávnou rybu...:-(((
Nu.x.a. - Profil | Út 6.11.2012 20:49:10
jiris >> já měl tenhle model ale verzi mini byl špatnej,hrozně se kejval a zádech, občas mi bouchnul do prutu,nevešla se tam parma 75+ tak jsem ho dal do bazaru,ani ho nikdo nechtěl, tak sem milého tvrdaka spálil na zahradě:-)
Njiris - Profil | Út 6.11.2012 20:45:53
u.x.a. >> ano :)) Nevím jestli to byla holka nebu kluk.
Tady je ten větší podélný tvrdek...
Nu.x.a. - Profil | Út 6.11.2012 20:43:21
jiris >> jen jednu tolstolobici?
Njiris - Profil | Út 6.11.2012 20:42:51
To není jen navlíknutá fotka, byl tam vyšší břeh a doopravdy jsem ho do toho narval, rybu jsem přidržoval za síťku a měl o to celkem strach :-)) Vydrželo to, reálně to vidím na rybu cca do 80.
Kde je možnost větší ryby, tam používám větší podběrák.
NMates PB - Profil | Út 6.11.2012 20:42:17
jiris >> Hele a teď doopravdy. Fakt si v tom podběráku tu zrůdu nesl? Myslím, jako že síťka držela celou váhu ryby?
Njiris - Profil | Út 6.11.2012 20:40:30
Mates PB >> jen jednu mám za tlamu.
Nsage - Profil | Út 6.11.2012 20:40:13
jiris >> Tak to je hustý!-Já jsem navlík nejmenšího Tvrdka na kapra 57-3,4kg-ale tvoje fotka přebíjí naprosto vše!!!!!!!BOMBA:-)
NMates PB - Profil | Út 6.11.2012 20:38:57
jiris >> Ty krávo, fůůůůůůj.
(Za hřbet, nebo za břicho?)
Nu.x.a. - Profil | Út 6.11.2012 20:37:38
jiris >> neskutečná fiš.
NŘízek 5,21 - Profil | Út 6.11.2012 20:35:56
sage >> jenže ty máš vytrénovaný ruce, co takový prostý vědecký pracovník nebo bankovní úředník, ha?:-)
Njiris - Profil | Út 6.11.2012 20:34:28
Do velkýho tvrdka se vleze opravdu hodně...
Nsage - Profil | Út 6.11.2012 19:54:27
Řízek 5,125 >> Řízek 5,21 - 6.11.2012 11:08:38 >> Má atletiká kondice mi dovoluje s přehledem držet v jedné ruce prut a druhou rukou velkým podběrákem na dlouhé rukojeti podebrat fakt velkou rybu!-Jen mě chybí ty ryby 80plus. . .:-)))))))