Jak a čím impregnovat bivak

Zdarec rybáři, jak (vodorovně,svisle,cik cak) a čím impregnujete bivak?
Autor diskuse: Petanek81 - Profil , 22.10.2012 všeobecné - náčiní, doplňky
46 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NTomous - Profil | St 24.9.2025 10:49:43

Zdravím kdyz chci impregnovat mikrodirky v bivaku kde mi kape přes předsíň mám to nejdřív nějak očistit? A čím ? Nebo rovnou aplikovat dekuji

    NPavel Fisching - Profil | So 10.12.2016 13:44:20

    Dobrý den,
    chtěl jsem se zeptat co a kdo používá na očištění a pak na inpregnaci bivaku mám Nashe Titan a jestli má někdo odkaz na nějaký dobrý přípravek dík P.

      NČík - Profil | Út 1.9.2015 18:08:56

      Pvl >> Jj,slovy klasika.Máte štěstí,že jdu právě kolem.

        NPvl - Profil | Út 1.9.2015 18:06:38

        Čík >> Na tebe je radost "narazit" :o§))

          NČík - Profil | Út 1.9.2015 18:03:21

          Pvl >> Chlape,ty máš štěstí,že jsem zase měl stejný problém jako ty.Včera lehátko,dneska stan.Tady najdeš radu,jak ten šev snadno opravit.Je to na té stránce až dole:Domácí příprava silikonu na lepení švů.
          http://www.nalehko.com/lepeni_svu
          Svojí blbostí jsem si roztrhl stan,tak jsem tam našil záplatu,švy potřel tím silikonem a pro jistotu ještě spodek podlepil podlepovací páskou na švy.
          http://www.tkadexa.cz/tkadexa/eshop/2-1-GALANTERIE/​0/5/973-Podlepovaci-paska-na-svy

            NPvl - Profil | Út 1.9.2015 17:25:57

            DOSKLU >> Však ano :o§))

              NDOSKLU - Profil | Út 1.9.2015 17:24:53

              Pvl >>
              já ale nic neříkal.. mě je to fuk.. jen sem vám dával tip..

                NPvl - Profil | Út 1.9.2015 17:05:17

                DOSKLU >> Proč bych se nezeptal ? Když nechci mít mít bivak umaštěnej (od impregnace) jak papír po pečeném bůčku :o§) Jestli to někomu nevadí ať si natírá třeba dvěma kusy indulony :o§)))j EDIT navíc potřebuju naimpregnovat jen asi cca 15 cm švu kterým prosakuje a po háčku vevnitř mi kape voda .

                  NDOSKLU - Profil | Út 1.9.2015 16:47:54

                  jurasoft >>
                  jo to jo.. já taky neimpregnuji jen jsem dával odkaz.. no co se týče starých áček tak jsem strávil pod jedním asi 6 týdenních výprav a propršelo nám pokaždé museli jsme řešit plachtou..

                    NDOSKLU - Profil | Út 1.9.2015 15:17:29

                    Pvl >>

                    jj je taky sem na to koukal poprvé nevěřícně.. ono to ale funguje!!

                      NBacha - Profil | Út 1.9.2015 13:50:09

                      ardyv >> Natírals to zvenčí? A čím?

                        NPvl - Profil | Út 1.9.2015 13:45:00

                        DOSKLU >> Docela zajímavé .

                          NPvl - Profil | Út 1.9.2015 13:35:46

                          Přišel někdo na něco lepšího (případně novinku ) ? --co se týká impregnace švů na bivaku

                            NtomisBMW - Profil | Ne 6.7.2014 19:48:22

                            Už jste někdo řešil mikro dirky po šítí ? pomůže pouhá impregnace pokud ano jaká ?

                              Nlectra - Profil | Čt 25.10.2012 8:33:16

                              Zdravím - mám asi 7.roků (starý) "rybářský stan" a něco podobného jsem řešil pro letošní sezonu. Stačí navštívit nějakou tu MEGA - HYPER - SUPER prodejnu zaměřenou na SPORT. Např. SPORTISIMO http://www.sportisimo.cz/stany-prislusenstvi/ nebo HERVIS Sport atd... U každé impregnace je návod.
                              Snad to funguje (nezmokl jsem)

                                NGrasel - Profil | Čt 25.10.2012 7:05:34

                                Petanek81 >> To je sice pravda,každý materiál má hranici,ale podle mě to pořád řeší nákup kvalitního biwy - prostě pokud chceš ochranu,je lepší si připlatit a koupit kvalitní než koupit šméčko a pak řešit impregnaci .. už ve střední cenové relaci (od cca.6000) se dá sehnat velice kvalitní vybavení který vydrží..

                                  Nmirmen - Profil | St 24.10.2012 21:19:22

                                  Používám ( na oblečení, bágl či stan ) atso wate guard , nastříkat a nechat zaschnout alespoň 1 - 2 dny někde na půdě ( nebo v garáži ), cena něco přes 200 .
                                  ilustrace ze stránky prodejce

                                    NMrknato - Profil | Út 23.10.2012 11:32:47

                                    Nejlepší impregnací je mrkvový vývar zalitý vodním sklem. Ten byl použit i v Černobylu.

                                      NPetanek81 - Profil | Út 23.10.2012 11:30:08

                                      Grasel >> Každý materiál má hranici. Takže když ti prší řekněme 48 hodin v kuse, tak si myslím, že začne dost materiálů prosakovat. V posledních dvou letech není problém takové počasí chytnout :)

                                        NtomisBMW - Profil | Út 23.10.2012 8:46:20

                                        Čodiš >> ok dík zkusím :-)

                                          NGrasel - Profil | Út 23.10.2012 8:12:22

                                          Petanek81 - >> Ahoj,řešil bych to nákupem biwy z takového materiálu který bych nemusel ošetřovat,ale pokud by na to přece jen došlo,tak v obchodech s outdoorem určitě seženeš kvalitní impregnaci.

                                            NČodiš - Profil | Út 23.10.2012 7:19:23

                                            tomisBMW >> Ne vůbec uplně v pohodě ,postavil jsem bivak na zahradě 2x jsem ho natřel a pohoda včera jsem měl bivak postavenej na zahradě na usušení tak jsem to mohl vyfotit ale nic bys nepoznal

                                              NtomisBMW - Profil | Út 23.10.2012 0:28:19

                                              Čodiš >> nedělá to nějaký fleky nebo kocoury ? :-)

                                                Npeos - Profil | Po 22.10.2012 20:53:48

                                                Aco použít silikonovej sprej používam v ziměaby mě nepřimrzli dveře u auta .Skoušel to někdo?

                                                  NČodiš - Profil | Po 22.10.2012 20:10:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                  Já mám 6 rokem JRC Continental a min rok jsem jen preventivně udělal impregnaci tímto http://www.hudy.cz/repelenty/64162,fabsil-gold.html​ ,natíral jsme to klasicky štetkou.Po této impegnaci se na bivaku krásně dělají kapičky a nikde nic neprosakuje ikdyž to nedělalo ani před tím a to bivak každoročně zažívá hodně vostrý smrště na Nových mlýnech stavím ho zásadně na koruně hráze takže s větrem je ten déšt masakr a pohodex.

                                                    Nnofish - Profil | Po 22.10.2012 20:06:13

                                                    hudy1969 >> ok. Vím že jich je spousta. Tady řekneš "silikon" a za chvilku to bude někdo zkoušet tím kamnářským :-)

                                                      Nhudy1969 - Profil | Po 22.10.2012 20:00:39

                                                      nofish >> byl to silikon na acetátové bázi

                                                        Nardyv - Profil | Po 22.10.2012 19:57:29

                                                        Aleš10 >> Zkus...taky jsem nevěděl poprvé co z toho vyleze.

                                                          Nnofish - Profil | Po 22.10.2012 19:56:35

                                                          hudy1969 >> no bacha, jenom abyste se tu všichni nedivili. Je rozdíl silikon a lepidla na bázi silikonu. Zrovna to co popisuješ by sedělo spíš na lepidlo (prodává se třeba jako akvaristické lepidlo), než na sanitární silikon a podobné.

                                                            NPetanek81 - Profil | Po 22.10.2012 19:54:36

                                                            No když jsem byl na rybačce, kde pršelo nějako dva dny v kuse, tak mi v jednom místě bivak začal prosakovat. Vím, že to byl trochu extrém, ale napadlo mě, že bych to impregnací posílil.

                                                              Nhudy1969 - Profil | Po 22.10.2012 19:53:41

                                                              musím říct že s tím silikonem to nebude asi nic špatnýho,kdysi jsem jezdil s firmou a dělali jsme skleníky a silikon se používal na zatmelení mezer mezi skly,samozřejmě jsem se u toho pěkně zas..al a co mě nenapadlo si ruce utírat do montérek,můžu potvrdit že ten silikon na těch monterkách ještě je a to jsem se skleníkama skončil asi před 20 lety,můžu jen ale potvrdit silikon na bavlně,bivak je už jiný matroš

                                                                NAleš10 - Profil | Po 22.10.2012 19:45:46

                                                                ardyv >> se přiznám velká nedůvěra :)

                                                                  Nardyv - Profil | Po 22.10.2012 19:45:00

                                                                  Aleš10 >> namíchal jsem tu "impregnaci"několika kamošům v práci a spokojeni nadmíru.

                                                                    NAleš10 - Profil | Po 22.10.2012 19:44:18

                                                                    ardyv >> no nevim na hovadiny ještě času dost :)

                                                                      Nardyv - Profil | Po 22.10.2012 19:40:30

                                                                      Aleš10 >> Je to stan iglů,materiál něco podobného jak byvak mám ho od roku 98.Ale myslím si ,že kdybys natřel s tím jakoukoliv látku,která se nitrem nerozpustí můžeš to použít jako střechu.

                                                                        NAleš10 - Profil | Po 22.10.2012 19:26:43

                                                                        ardyv >> a měl jsi obyč stan z látky? nebo bivak z lepšího matroše?

                                                                          Nardyv - Profil | Po 22.10.2012 19:25:23

                                                                          Aleš10 >> kapky po tom jedou jak po vosku

                                                                            Nardyv - Profil | Po 22.10.2012 19:24:24

                                                                            Aleš10 >> ano

                                                                              NAnýzový dědek - Profil | Po 22.10.2012 19:20:35

                                                                              A co jej dát do prádelny naimpregnovat- tam to dělají také za mírný poplatek...?

                                                                                NFil@s - Profil | Po 22.10.2012 19:20:12

                                                                                Petanek81 - >> Ale zatím jsem neměl potřebu impregnovat bivak a doufám, že k tomu ani nedojde.

                                                                                  Nnofish - Profil | Po 22.10.2012 19:19:16

                                                                                  ardyv >> tak slušný materiál snad musí nějakou tu vodu vydržet a týden v kuse zas většinou neprší. Ne?

                                                                                    NAleš10 - Profil | Po 22.10.2012 19:17:44

                                                                                    ardyv >> obyčejný silikon z tuby?

                                                                                      Nardyv - Profil | Po 22.10.2012 19:15:38

                                                                                      Tak toto bude poučná diskuze,sám jsem zvědav na odpovědi co jste vymysleli.Taky jsem nad tímto kdysi hodně přemýšlel když jsem kupoval impregnační spreje na stan, protože to fungovalo jenom do té doby než jsem ho sbalil vlhký a to bylo skoro každou vycházku k vodě přes noc.
                                                                                      Vyřešil jsem to následovně.V práci jsem kdysi lepil těsnění do dveří průhledným silikonem a tak mě napadlo natřít s tím aspoň švy stanu.Pak jsem začal zkoušet čím by se to dalo rozředit a ejhle podařilo se to obyčejným nitroředidlem C6000.Ředil jsem to tak dlouho až to bylo řídké skoro jak voda a natřel celý stan.Jen jsem ještě před tím na kousek zkusil jestli ta látka to vydrží.
                                                                                      Je to asi 7let,stan se pomalu rozpadává ale střechou neproteče ani kapka a to nebyly zrovna malé bouřky.

                                                                                        NFil@s - Profil | Po 22.10.2012 18:56:11

                                                                                        Petanek81 - >> Toto používám na oblečení a boty, je to dělané i na stany.

                                                                                          Nviceroy - Profil | Po 22.10.2012 18:53:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                          zdravim te , tak za 1. mi kdyby zacalo chcat do bivaku tak jde z baraku , za 2 . zajdi si do outdoroveho obchodu a kup impregnaci na stany , a nanasej na bezvetrnem miste , garaz , chodba atd , se vzdalenosti cca 40 cm a rovnomerne , jestli tak ci onak je myslim uplne jedno hlavne musis misto vedle mista , jinak u kazdeho spreje je navod k pouziti takze si myslim ze cist umis a vic rad uz asi neni potreba :-)) , cembrs