- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
zase to lanko :)
PS: jo a jakoukoliv zmínku o vypružování mažu :)
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Piskořík - Profil | Čt 14.3.2013 16:23:35
To u tý štiky tak dobře nejde...tam si kolikrát nejsem jistej, jestli už mě viděla nebo ne. Ta dokáže stát jak trubka a ani se nehnout...a to jí máš na dosah klacku. Má zřejmě sebejistější náturu než pstruh..:o)
Nemlž...viděl jsem z pod pražských jezů chycený hodně velký potočáky (Provar)...;o)
marmyš - Profil | Čt 14.3.2013 16:22:02
nofish - Profil | Čt 14.3.2013 16:17:31
"bez lanka s trojhákama, nebo cílený lov štiky bez lanka, je možný. Ovšem dělá to jenom blbec, co by měl raději chodit na kapry." - Hotovo, vyřešeno.
p. Karel Hynek řekl v jedné scénce: "jedeš po dálnici víc ja 130? Tak jsi debil" Já jeho slova poupravuji. "riskuješ zbytečně a úmyslně ztrátu ryby s tím, že ji to může zbytečně zabít? Tak jsi debil" Konec :-)
Pedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 16:15:15
Opačný extrem je štika,který přetáhneš nad hlavou třikrát po sobě povrchovku a ona se ani nehne.
A na čtvrtý nához to vezme.právě proto,že se necítí tolik ohrožena,tak čeká co se bude dít a pak zvítězí ten lovecký instinkt.
Pstruhy v Praze skoro nemáme,ve Vltavě v centru jsou,ale ne zas tak moc.Ale duhácí a sivení máme dost:-)))
marmyš - Profil | Čt 14.3.2013 16:11:46
MB - Profil | Čt 14.3.2013 16:09:13
i když co jsi nepochopil na větě tím nemyslím to že ti vyjel po nástraze :c)))))))))))))
jako s těma lipaňama to mě zajímá :c)))
Piskořík - Profil | Čt 14.3.2013 16:05:05
Piskořík - Profil | Čt 14.3.2013 16:03:36
Pocem, to je fakt kravina. Opravdu si za tím stojíš? Právě proto jsem to chtěl i demonstrovat na tom pstruhoj, kterej při náznaku nebezpečí hnedka zdrhá.... takže tam je návaznost na to, jestli tě vidí nebo ne zcela evidentní. V tomhle případě ani náhodou neplatí to tvoje "I přes to, že to vypadá že ne, tak si myslím, že něco tuší"...pstruh, když něco tuší, tak neváhá a jede do perdele. Ale je možný, že máte v Praze nějak míň plachý pstruhy, než my...:o)
mascha - Profil | Čt 14.3.2013 15:58:36
MB - Profil | Čt 14.3.2013 15:53:12
asi 5x jsem viděl utok na nástrahu se zavřenou hubou....a u okounů...ehm to je na dlouhé povídání
Pedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 15:49:03
Pak jim mrdne v kouli a lověj jak smyslů zbavený,ale většinou o pár desítek či stovek metrů dál.
Jinak ne.Štiku jsem kolikrát sledoval docela dlouho,ale buďto jenom stojí va sloupci a čumí,nebo se vyplaší a zmizí.
MB - Profil | Čt 14.3.2013 15:42:13
tím nemyslím že ti vyjel po nástraze
Pedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 15:35:35
S tím že ryba kterou vidíš (možná jsem se špatně vyjádřil,nemám samozřejmě na mysli rybu,kterou sleduješ dalekohledem na 200 metrů,ale rybu která je relativně blízko,která stojí někde poblíž břehu) o Tobě ví si jsem jistý.
I přes to,že to vypadá že ne,tak si myslím,že něco tuší.Čím jsi při pohybu na břehu opatrnější,tím je to její znepokojení menší.Čím menší je znepokojení,tím větší je šance na to,že ji nalákáš na svou nástrahu.
Takže procento možnosti ataku nástrahy rybou kterou vidíš uměrně klesá s tím,čím více je ryba znepokojena Tvou přítomností.
MB - Profil | Čt 14.3.2013 15:32:04
vůbec nechápe že když mu to v papučkách uklouzne ..zláme akorát sebe ale když mu to uklouzne v autě může ....chjo
Pedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 15:25:19
To že chytáš ryby od roku 1940 (což muže být pravda,ale nemusí) ještě zákonitě neznamená,že máš pravdu.
To je stejný,jako kdyby jsi psal,že už jsi jel 100 x přes přejezd když svítilo červené světlo,ale ty jsi se rozhlédnul,takže se nic nemůže stát.
groovy - Profil | Čt 14.3.2013 15:25:14
MB - Profil | Čt 14.3.2013 15:11:08
MB - Profil | Čt 14.3.2013 15:10:14
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33417
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Fotky ryb pouze na přívlač107199
Klub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
Výroba woblerů31008
Straty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
Úhoří sezona 201210520
Vláčenie z člnu27208
Lov na vyvěšenou - nové téma4050
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 22.4 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 84 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - dravci
14:23Burza na přívlačové nástrahy 33420
13:21Rare woblery - Rapala 14054
9:23Úhoří sezona 2012 10520
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










