- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
zase to lanko :)
PS: jo a jakoukoliv zmínku o vypružování mažu :)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 12:56:03
Nikdy se Ti nestalo,že jsi přišel k vodě a uviděl jsi rybu.Neopatrným došlápnutím jsi jí trochu znejistěl,že třeba popojela o metr,dva jinam,ale pokud jsi se přestal hýbat tak se po chvíli vrátila?
To je právě to znejistění,ale pořád to pro ní není důvod k úprku.
U ryby,která tuší nebezpečí a pomalu se ztrácí je stále šance na záběr.Je to proto,že lovecký instinkt v tu chvíli převáží ten drobný pocit nebezpečí.
Takže třeba ta štika se dá správnou nástrahou vyprovokovat k záběru i ve chvíli,kdy už to vypadá že zmizí.
Ta ryba o Tobě ve většině případů ví,ale vzhledem k tomu že dokáže nějakým způsobem rozlišovat míru nebezpečí to ne vždy znamená,že když o Tobě ví,tak že hned vezme roha.
Nevím jak chodí Mojko po vazníku,ale u struhovýho potoka jsem strávil času dost.A v zhledem k tomu že jsem chytal potočáky do ruky jsem se potřeboval dostat k túni tak,abych viděl jak velké ryby tam plavou a kam se schovají,abych si pro ně pak mohl pod břeh šáhnout.Malé ryby jsem nechytal,takže jsem potřeboval jít najistotu.
NPiskořík - Profil | Čt 14.3.2013 12:44:58
Ale já oponoval na jinou záležitost a to, že podle tebe ryba, kterou ty vidíš, tak o tobě ve většině případů ví. Možná máme opačné zkušenosti a chodíš kolem vody jak Mojko po vazníku, ale mě se celkem daří tohle tvrzení eliminovat. Lovci pstruhů možná budou vědět ...;o)
NReznik76 - Profil | Čt 14.3.2013 12:20:41
NKreja - Profil | Čt 14.3.2013 11:45:41
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 11:22:45
Většinou rozhodne první nához.Buďto to ryba instinktivně vezmě,nebo odplave.Někdy hodně rychle,když se hodně "lekne",někdy odplave v klidu,protže to nebezpečí nepovažuje za "velké".
NPiskořík - Profil | Čt 14.3.2013 11:03:20
A od toho Podesránka si nenech našeptávat...ten ví akorát to, jak si co nejlépe zakakošit trencle...;o)
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 10:51:07
Nepřesvědčuju,jen se snažím argumentovat svými poznatky.
Čtyřprocentní je,to bylo v anketě více než jasné:-)))
NMB - Profil | Čt 14.3.2013 10:44:59
ještě nevstřebal tu udičku a další rána......chudák on :c))))
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 10:35:05
U ocelového lanka je ta šance že se tohle stane prakticky nulová.
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 10:33:59
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 10:33:32
Neplatí to samozřejmě vždy,ale ta ryba kterou vidíš Tebe vidí ve většině případů taky.respektive tuší nějakou zradu.Chová se tudíž jinak,mnohem obezřetněji,než pokud je v situaci,kdy je v relativním bezpečí.
Takže těžko dělat závěry z toho,jak se chová taková ryba a aplikovat to obecně na všechny ryby.
Třeba u štik je to hodně markantní.Chování štiky,kterou vidíš na svém stanovišti a snažíš se jí přemluvit k záběru je naprosto odlišné od chování štiky,která je "na lovu".
Npanirafikova - Profil | Čt 14.3.2013 10:02:10
NMB - Profil | Čt 14.3.2013 9:40:02
NPiskořík - Profil | Čt 14.3.2013 9:36:52
Ono to občas vychází z toho, že se pokoušíš ojebat rybu, kterou vidíš....a pak samozřejmě vidíš i ty drobnosti, který nakonec vedou k úspěchu, býť třeba až na pátou
čistou....;o)
A to tě donutí se zamyslet, co občas může rozhodnout o tom jestli chytneš nebo ne....teď se teda bavím obecně, né v návaznosti na lankovou debatu...:o)
NMB - Profil | Čt 14.3.2013 9:34:24
mě zajímají jen lipňě!
NPedro1 - Profil | Čt 14.3.2013 9:32:02
Ale je tu nová otázka,se kterou vyrukoval Piskoř.Jak hodně je teda ten okoun prefíkaný,když na něj musí vymýšlet ty speciální fígle.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33417
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NFotky ryb pouze na přívlač107199
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
NVýroba woblerů31008
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NÚhoří sezona 201210520
NVláčenie z člnu27208
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Kde to žije - dravci
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
7:44NBurza na přívlačové nástrahy 33417
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73













