Prut na ULX

Diskuzí na téma UL přívlače je tu celkem hodně, v řadě z nich se objevují odkazy a tipy na zajímavé proutky, bohužel odkazy jsou již nefunkční a je těžké podle toho něco dohledat.

Sháním prut na UL délka 180 - 220cm v gramáži 0 - 6gr. Věděli byste o něčem? Ideální by byl Jaxon Odeon nebo Cormoran Carb-o-star ULX, ale tyto proutky se jiz nevyrábějí. Primárně bych měl zájem o prut bez vlepované špičky, ale není to mandatorní.
Autor diskuse: Kubiik - Profil , 26.9.2012 dravci - náčiní, doplňky

Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:24:43

Rybkin >> okoun 15cm cílová ryba:-))Jo s tou zdolávačkou,cos napsal,to by mohlo sedět...Akorát jsem se bál víc nadechnout.

    Rybkin - Profil | St 26.9.2012 18:23:02

    Rytíř >> Tak asi to budel krásný ale pro mě na běžný chytání na řece to neni,většinou chytám pětigramový hlavy a nebo trojku rotnu což bych s timhle zdolával:-)

      Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:15:53

      Rybkin >> to jsem viděl u mikromrdkařů:-))

        Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:15:28

        Ladineeek >> mě třeba vadí naviák s rychleskloupou kličkou:-)

          Rybkin - Profil | St 26.9.2012 18:11:43

          Rytíř >> Tak to neznam,většinou chytáme gramáže až od desiti gramů vejš

            Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:10:55

            Rybkin >> mluvím o tomhle.Dynamic II 60UL - 0,8-4,5g

              Ladineeek - Profil | St 26.9.2012 18:07:59

              Rytíř >> Nechápu, že někdo řeší a může si kvůli tomu (ne)vybrat prut, který se šroubuje zeshora. Mám oboje a nevidím v tom rozdíl :-)) Prakticky nulovej vliv na vlastní chytání

                Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:07:02

                Ladineeek >> tak někomu vyhovuje krátká,jako třeba mě,někomu je to zas jedno.

                  Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:05:45

                  Hugo Fisher >> no měl jsem v ruce dynamica,areala,provokatora a vykostovák???No nevím...třeba to vidím jinak.Ale Areal AR 66L Jaeger - 3-10g,ten mě zaujal až na tu cenu((:-

                    Rybkin - Profil | St 26.9.2012 18:03:28

                    Rytíř >> No to ono taky záleží jakeho,třeba Butchi ma 2.70 do tušim 18gr a ten má naopak silnější blank než jine pruty ve stejné gramáži

                      Rytíř - Profil | St 26.9.2012 18:02:45

                      Něco ale k zadání,sám teda budu kupovat chvějku kterou měl v ruce od Mikada.Co mě na ní zaujalo.
                      1)poměrně velká oka ve špici,což oproti chvějivkám kde jsou pidi oka, je u tohoto prutu velká výhoda.Tudíž nebude hrozit okomžité zamrzání po potažení pár metrů.
                      2)docela plynulý přechod chvějivky od blanku a ne jako hrábě a do nich vsazená špejle.
                      3)docela slušné zpracování a hezký desing.
                      4)pro někoho možná neskousnutelný to,že sedlo naviáku se šroubuje zeshora.pro mě nepodstatné,nevidím v tom problém.
                      5)cena do 1000kč,parádní.
                      6)krátká rukojet.
                      Mluvím o prutu 2,1m tudíž lod,zarostlé břehy atd....

                      http://www.mikado.cz/wedka.php?r=12&p=0&id=291

                        Ladineeek - Profil | St 26.9.2012 17:57:27

                        Měl jsem Black Bulla 1-9 gr jako svůj první "jemnější" krátkej proutek takže mi přišel úplně super, ale taky zpětně musím uznat, že moc citlivej nebyl a jemné záběry jsem vůbec necejtil.

                          Ladineeek - Profil | St 26.9.2012 17:56:06

                          Rytíř >>Fakt? Mně docela sedí, ale to bude tím, že jsem zatím nevystřídal tolik prutů a jsem tím pádem zatím skromnej :-)

                            Hugo Fisher - Profil | St 26.9.2012 17:54:22

                            Rytíř >> no, ja to spis myslel tak, ze vsichni ted mluvi o Norstreamech.. Nemel jsem je v ruce. Z obcasneho cteni jsem ale chapal, ze jsou to vetsi vykostovaky.. nez ULX.

                              Rytíř - Profil | St 26.9.2012 17:53:25

                              Ladineeek >> na okouny super prut.Akorát ta rukojet,tu bych musel amputovat:-))

                                Ladineeek - Profil | St 26.9.2012 17:52:13

                                Rytíř >> Mám destinu ve 2,4m a asi tuším, co tím myslíš :-) není úplně pomalá, ale spíš na ty gumy (což mi nevadí)

                                  Rytíř - Profil | St 26.9.2012 17:50:03

                                  Hugo Fisher >> tak jasný,že to nebude x-fast:-)Já měl staré ULX a o víkendu jsem si zase na něj zachytal a není špatný.

                                    Rytíř - Profil | St 26.9.2012 17:48:23

                                    Rybkin >> No,když jsem viděl naživo dynamica,kterej je o trošku silnější než špejle od jitrnice,tak bych měl strach:-))

                                      minatrix - Profil | St 26.9.2012 17:38:37

                                      Mám staré ULX a na mikromrkdy je to super proutek. Je sranda na něm mít půlmetrovou rybku. Jinak dnes bych se podíval i na Norstream Spiker či Daiwa Black Generation Small Plugger nebo něco od Pižóna. Ale mám raději pruty alespoň 240cm dlouhé - nenavštěvujeme potůčky :-)

                                        Hugo Fisher - Profil | St 26.9.2012 17:35:53

                                        Rytíř >> já předchozí ULX neměl. Ani v ruce. Leč dost lidí tvrdilo, že v 2,1 (nikoli ve 2,4) je to celkem vykošťovák. To bych tedy o mém 2,25 neřekl. Je to dle mého klasický jemný UL. Solidně to z něj lítá, špička je hodně jemná, drbance cítím dobře. Ale dle mého (nejsem na pruty expert) je to prostě klasická jemná parabola - žádný moderní x fast s tvrdou páteří a jemnější špičkou.

                                        (teď mě někdo zadupe, že používám špatnou terminologii)

                                        PS: kdybych kupoval znovu, koupím ho zas. :)

                                          Červené karty: nhgjhgjhgjghj