Prut na ULX

Diskuzí na téma UL přívlače je tu celkem hodně, v řadě z nich se objevují odkazy a tipy na zajímavé proutky, bohužel odkazy jsou již nefunkční a je těžké podle toho něco dohledat.

Sháním prut na UL délka 180 - 220cm v gramáži 0 - 6gr. Věděli byste o něčem? Ideální by byl Jaxon Odeon nebo Cormoran Carb-o-star ULX, ale tyto proutky se jiz nevyrábějí. Primárně bych měl zájem o prut bez vlepované špičky, ale není to mandatorní.
Autor diskuse: Kubiik - Profil , 26.9.2012 dravci - náčiní, doplňky

Nmarten7 - Profil | St 26.9.2012 16:49:35

Rytíř >> a jaké je to pochýtání?Je blank citlivý??přenáší se ťukání o dno do rukojeti nebo tak nějak je to popisováno:-)?Zásek bezproblémový i s 10g jigem..to vypadá slibně..

    NRytíř - Profil | St 26.9.2012 16:43:04

    marten7 >> mám z jejich řady horneta 3-18 a ten dá bez problémů i 10g jig s 4palcovým kopytem.

      Nmarten7 - Profil | St 26.9.2012 16:40:59

      Rytíř >> nemůžu si pomoct, ale u arealu vidim strop jigu někde kolem 4, možná 5g. Záleží samozřejmě i na druhu gumy. Já často tahám soft for playe, byť na 4g hlavě, a to už neni upně to pravé ořehové, navíc si myslím, že areal je spíš na woblery a třpytky, tam je fakt skvělý ale na větší těžší gumky bych chtěl i něco delšího, cca 220..no a ten dragon..není špatný ale savage gear na těžší hlavě mu dělá problém. Jo a to chytám hlavně stoják. Uvažuju něco, co je vysazeno hlavně na gumy, kolem 220 a krátká rukojeť..Hodně lidí chválí řadu Guide select od Dragonu, tímto směřuju svou otázku..?:-)

        NRytíř - Profil | St 26.9.2012 16:28:40

        marten7 >> vidím v kartě(teda jestli je to aktuální) 2 pruty použitelné na tvou požadovanou gramáž 3-8.

          NRytíř - Profil | St 26.9.2012 16:27:10

          ceda22 >>překlep,to bylo pro kolegu.

            NRytíř - Profil | St 26.9.2012 16:24:43

            Bambus... T.maniak >> no až zas taková žvejka ULX není.

              Nceda22 - Profil | St 26.9.2012 16:22:54

              marten7 >> presne jak rikas, nejlepsi je si prut zkusit,ale kdyz nemas moznost, co se da delat...tenhle penzill je asi opravdu vhodnejsi na trpytky a woby, ale i gumy zvladne v pohode...ale jestli chces neco opravdu jenom na twistry, smacky atd. mozna bude i lepsi volba

                NLadineeek - Profil | St 26.9.2012 16:21:38

                Tak tahle diskuse mě taky zajímá :-) Mám totiž podobnej "problém". Akorát hledám prut ortodoxně na gumové nástrahy a pstruhy.

                  Nmarten7 - Profil | St 26.9.2012 16:14:15

                  ceda22 >> tak tojo..diky za informace:-)hodil by se mi proutek na gumy s jigama někde mezi cca 3-8g. Základní požadavky jsou krátká rukojeť a tenký blank, takže penzill je právě jeden z favoritů..přece jenom ale bych preferoval gumy a tak nevim jesli ten penzill s tou tvrdostí neni spíše na woblery atd. Ono by to bylo nejlepší vyzkoušet to je jasné ale taková možnost neni bohužel.

                    Nceda22 - Profil | St 26.9.2012 15:58:42

                    marten7 >> skutecne je trochu tvrdsi, to jsem slysel taky a jelikoz jsme ho chtel na mininastrahy,tak jsem si poridil tu nejjemnejsi verzi. A dobre jsem udelal, ta gramaz 0,5-3 gramy je opravdu orientacni a na maly nastrahy je to ideal. Jinak taham na tom gumy okolo 2 cm, rotacky 00, jigy do 3 gramu a parada...podle me univerzalni proutek na nastrahy do 4 cm a cca 4 gramu. (jediny co jsme zatim nezkusil jsou mikrowoblery 2-3 cm..)

                      NKubiik - Profil | St 26.9.2012 15:52:10

                      Bambus... T.maniak >> A mohl bys něco konkrétního doporučit?

                        Ndevils9 - Profil | St 26.9.2012 15:50:34

                        Bambus... T.maniak >> věc názoru ty s tím máš určo větší zkušenosti mě ten proutek sedí

                          Nmarten7 - Profil | St 26.9.2012 15:50:32

                          ceda22 >> Ahoj, co na tom penzillu taháš?Z doslechu jsem se dopátral, že ten penzill je poněkud tvrdší, nežli udávaná gramáž. Je vhodný na gumky nebo je to spíše takový univerzal?

                            Nceda22 - Profil | St 26.9.2012 15:10:57

                            Kubiik - >> Ahoj, pred par dny jsem si poridil tenhle proutek http://www.na-ostruvku.cz/pruty/privlacove/wft-penz​ill/?d1=2487&d2=2488&d3=2489 , mam ho v te variante 0,5-3,5 gramu a je to parada, muzu doporucit!

                              NBambus... T.maniak - Profil | St 26.9.2012 15:09:05

                              devils9 >> proutek to není špatný ale je jich daleko více za lepší peníz.. ULX mi nesedí a je to žvejka. .. ale pokud si nic lepšího neměl tak to chápu..

                                Ndevils9 - Profil | St 26.9.2012 14:44:01

                                Mě byl doporučený Cormoran ULX do 1-9 g a rada to byla k nezaplacení proutek suprový chytám hlavně smáčky microtwistery

                                  NKubiik - Profil | St 26.9.2012 14:38:41

                                  Ani woby ani rotacky na tom netaham. Cenový strop se tezko urcuje, ale tak 1500.

                                  Oba pruty vypadaji celkem zajimave, uvidime zda se k nim jeste nekdo vyjadri :)

                                    Npietros - Profil | St 26.9.2012 12:36:36

                                    Pokud jde o nejnižší cenu zkus se podívat tady http://www.podberak.cz/rybareni/rybarske-pruty/ryba​rsky-prut-jaxon-grand-virtuoso-sensitive-spin-2-10m​-1-8g.html nebo taky zde http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-mitchell-privilege-pro-ul-2-12m-2-6g-2 Mám toho jaxona, ale povedlo se mi naštípnout špičku, tak už to není ono :(

                                      NBambus... T.maniak - Profil | St 26.9.2012 11:53:37

                                      prut na UL bez vlepované špičky a na jaký nástrahy?? jigy nebo woby, popř rotačka?

                                      a cenový strop?

                                        Červené karty: nhgjhgjhgjghj