- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov ryb na jeden prut
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nrosin - Profil | Čt 12.7.2012 17:38:06
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 17:18:33
Nsiri - Profil | Čt 12.7.2012 17:12:17
Nkakr - Profil | Čt 12.7.2012 16:02:10
Na konci další věty byl smajlík.
Moravská národní strana už nějak pohasla a věz jsem ten poslední, který by její "slávu" chtěl obnovit.
Ale do čehúnů si občas přisolím, to zase jo:-))
NMrknato - Profil | Čt 12.7.2012 14:27:03
Když se tady hovoří o redistribuci, nebo vyrovnání za společný CR rybolov, tak kuci z Velký moravy na to koukají jako t... na nový vrata. Třeba vo tom fakt nevědí a za ty peníze opravují nějaký zámek, nebo vinohrad.....
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Čt 12.7.2012 14:22:21
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 14:04:22
Nsiri - Profil | Čt 12.7.2012 13:44:34
NMrknato - Profil | Čt 12.7.2012 13:30:02
Proto jako to víno a zpěv dává BP do placu, aby se raději lovilo 24 a neptalo se po penězích ze společného rybolovu.
NMates PB - Profil | Čt 12.7.2012 13:28:52
N(o)_(o) - Profil | Čt 12.7.2012 13:25:02
NVenca888 - Profil | Čt 12.7.2012 13:21:31
Nkakr - Profil | Čt 12.7.2012 13:19:41
Víš my myslíme na zadní kolečka. Nám kapři ve vodě vydrží dvakrát déle než čehůnům.
Ale výsledek je stejný:-))
Nhraji - Profil | Čt 12.7.2012 13:19:14
Nkakr - Profil | Čt 12.7.2012 13:16:19
Odběr jihomoravského vína pražáky je mimo rámec diskuze a bylo o tom dost napsáno.
Morava severní měla být dle původních dohod součástí MRS, ale čehůni jim slíbili něco extra a
"voni na to hópli" :-))
N(o)_(o) - Profil | Čt 12.7.2012 13:15:41
NMrknato - Profil | Čt 12.7.2012 13:15:33
Nsiri - Profil | Čt 12.7.2012 13:10:37
Nsiri - Profil | Čt 12.7.2012 13:06:31
Nbremic - Profil | Čt 12.7.2012 13:03:28
Nkakr - Profil | Čt 12.7.2012 12:49:36
V MRS dostane povolenku jen osoba starší 8 let, pstruhovou dokonce až od 10ti. a smí lovit jen na jednu udici.
V ČRS jsou jinší kafábli, již dítko šestileté dostane povolenku a na dva pruty loviti může, psáti a čísti ovšem ještě ve valné většině neumí....
Všechny věkové kategorie v MRS si smí přisvojit denně jen jednu rybu domácí (kapr).
Nedivte se, Morava (jižní) je chudý kraj ,čehúni ji vysávají jako klíště kozu tak se šetří i na kaprech.
Mohl bych pokračovat, ale pro začátek to stačí:-))
Nhraji - Profil | Čt 12.7.2012 12:49:32
Dnes, vzato z hlediska statistiky, má MRS asi sedminu plochy republiky, ale má asi čtvrtinu rybářské členské základny. A do vody vysazuje dvojnásobek ryb na hektar a z vody vyloví dvojnásobek ryb na hektar oproti ČRS.
Já nevím, jestli je to dobře, ale členům se to asi líbí.
NVenca888 - Profil | Čt 12.7.2012 12:45:38
Žádnej jinej vlastník nebude - pouze začne na konkrétnim revíru vykonávat rybářský právo jinej subjekt. Klidně může zachovat naprosto stejný pravidla (dokonce tim subjektem třeba může bejt i MO, která na něm hospodařila před výběrovym řízenim jako součást svazu) a klidně je může zásadně změnit (v rámci zákona).
Nikde neni psáno, že by v ČRS a v MRS měli existovat stejný pravidla rybolovu. Stejně tak se lišej pravidla v jednotlivejch ÚS i na jednotlivejch revírech. Tvrdit, že se jedná o popření demokratickejch principů, je přinejmenšim úsměvný.
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 12:35:17
Jenom státní moc může být uplatňována jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon a v jeho mezích, vlastnickou moc jak chceš, tedy pokud ji nemáš státní mocí podle věty první omezenou.
NVenca888 - Profil | Čt 12.7.2012 12:24:37
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 12:19:50
NSintrix - Profil | Čt 12.7.2012 12:16:37
MRS má právo upravovat oboje dle svých potřeb.
Pokud si vzpomínám na své dětství, tak do 15.cti let jsme všichni chytali na 1 prut a basta.
Navíc bylo povinné členství v rybářském kroužku do 15.cti let .
Když braly ryby nestíhal jsi jeden prut, když ne bylo jedno kolik jich je nahozeno.
((-:
NVenca888 - Profil | Čt 12.7.2012 12:11:49
A proč na jednom svazovym revíru maj míru candáta 45 a na jinym 50? Ta demokracie ale dostává na frak.
Uklizeno - vše jsem zapálil.
Nmeteor - Profil | Čt 12.7.2012 12:01:05
Bohužel to VŽDY fungovalo jenom na papíře (nebo jak to nazvat)... realita byla, je a bude úplně někde jinde. Bohužel.
Závěrem bych jenom podotknul, že například kárné řízení (při porušení RŘ a zabavení povolenky) je v MRS určitě na mnohem vyšší úrovni nežli v ČRS (MRS - řeší jediná Svazová kárná komise vs. ČRS - řeší MO příslušného rybáře, tudíž "kamarádčoft").
A jestli "brojíš" proti MRS kvůli takové IMHO drobnosti, jakým je lov patnáctiletých na 2 pruty, tak potěš koště... určitě se najde 100 důležitějších věcí na řešení :-)
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 11:52:05
PS: Jde o vztah dvou dětí, jedno v ČRS a druhé v MRS, pochopils nerovnost?
NVenca888 - Profil | Čt 12.7.2012 11:38:58
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 11:32:39
Nmeteor - Profil | Čt 12.7.2012 10:11:38
Nhraji - Profil | Čt 12.7.2012 9:01:20
NVenca888 - Profil | Čt 12.7.2012 8:49:49
NPYTLAKS - Profil | Čt 12.7.2012 7:44:43
Nlubos666.p - Profil | Čt 12.7.2012 7:42:08
NTurňa - Profil | Čt 12.7.2012 7:07:21
NJarda Š. - Profil | Čt 12.7.2012 1:03:39
NDomino222 - Profil | St 11.7.2012 23:56:06
Kde to žije - všechna témata
11:32NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 38
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:36NATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











