- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prosím o pomoc se složením návnady
o víkendu se chystám poprvé na rybník, kde jsem předtím nikdy nebyl. je to menší cca 1 ha rybník. je "napájen" vodou z lesa, takže bude asi docela studený. .
chtěl bych zkusit něco jednoduššího na návnadu - mám kuku šrot, řepku, konopí, pšeničné kličky a bonduellku. .
jaké složení a množství by jste mi prosím doporučili na cca 8 hodin ? mám v plánu chytat jedním prutem s krmítkem a kuku a druhý bez krmítka na pelety/boilies. .
mám v tomto jen malé zkušenosti, budu nesmírně rád za každou radu :) !
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NRumpeľ - Profil | So 14.4.2012 11:35:29
NRumpeľ - Profil | So 14.4.2012 11:34:52
NKubák92 - Profil | Pá 13.4.2012 22:53:15
neměl bys na ty pelety prosím nějaký odkaz ? ať hledám jak chci, tak nemůžu nikde nic najít. .
NRumpeľ - Profil | Pá 13.4.2012 22:45:44
NBrtek - Profil | Pá 13.4.2012 21:55:38
NAnýzový dědek - Profil | Pá 13.4.2012 21:47:23
Nkolinkovýdědek - Profil | Pá 13.4.2012 21:41:05
Jinak na lesním rybníku jsem chytal.Nikdo nic.Ani potah, protože majitel tam každé páteční odpoledne naháže pytel obilí.Pak dojedou na víkend rybáři a zkouší všechno možné:-) Ani potah. Na další návštěvu kamaráda majitele rybníků (má tři kaskádovitě v lese),jsem se připravil. Nechal jsem naklíčit obilí. Zrna měly tak centimetrové klíčky.Vyzkoušej a uvidíš co to s nima dělá. Žádné dipování! Nechart přírodně naklíčit.Na háček jsem dával tak 3-5 naklíčených zrnek pšenice.Naklíčené zrna jsem přidal aj do šrotu 1:3 . Do krmítka. Lovu zdar
NKubák92 - Profil | Pá 13.4.2012 21:31:04
1kg komerční směs na studenou vodu
kuku šrot, konopí, řepka, strouhanka, pšen. klíčky, medové aroma
bonduellka, kelímek masňáků
kolínka ve strouhance (vanilkové, anýzové)
pařený rohlík (perník, česnek, anýz)
10 mm peletky (3XL, Noční můra)
snad jsem si vzal od každého něco, zkusím to nějak smíchat a uvidíme. Bohužel tam budu jenom jedno odpoledne, tak to bude taková rychlo akce. Koulís nechám až na teplejší vodu :)
1 prut na jemnou montáž s krmítkem a podšpoč. policajtem, 2. na plavanou, případně budu různě experimentovat, podle toho, jak se bude dařit. tak snad se aspoň nějaká šupina na břeh podívá :)
NTravex - Profil | Pá 13.4.2012 13:01:05
NBenji.99 - Profil | Pá 13.4.2012 12:39:09
NLadineeek - Profil | Pá 13.4.2012 9:10:57
NKubák92 - Profil | Pá 13.4.2012 8:57:21
aby to ještě nedopadlo tak, že bude hnusně a budu muset sedět doma. .
NAnýzový dědek - Profil | Pá 13.4.2012 8:11:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na kolínka už se chytl nejeden pán...o))
Nčumilek - Profil | Pá 13.4.2012 1:55:20
NJarda Š. - Profil | Pá 13.4.2012 1:12:06
Nmirmen - Profil | Pá 13.4.2012 0:20:50
NKubák92 - Profil | Pá 13.4.2012 0:07:40
NTonyK - Profil | Čt 12.4.2012 23:40:43
Ja ji tam taky beru :-)
NKubák92 - Profil | Čt 12.4.2012 23:32:23
až do té melasy by to šlo, známého v cukrovaru vážně nemám. .
zkusím už něco vymyslet a lehce improvizovat, aspoň uvidím, co tam funguje :)
NTonyK - Profil | Čt 12.4.2012 23:24:07
Zajedeme k dedovi na vesnici.
Ukradneme suseny chleba co mel deda pro kraliky.
Kdyz uz jsme v tom sebereme i trochu psenice.
Dame flasku znamemu co pracuje v cukrovaru.
Ten nas za odmenu obdaruje kanystrem melasy.
Vsechny dulezite komponenty jsme ziskali za pusu :-)
Chleba rozmocime ve vode, pote z nej vodu vymackame a prepasirujeme pres plavackove sito.
Doplnime melasu a poradne prohneteme.
Povarime psenici a pridame do smesi.
Vse upravime na pozadovanou konzistenci trochou komercni smesi.
TIP: Cim lip vymackame vody z chleba, tim mene budeme potrebovat dosypavat komerci smes.
TIP2: Pri chytani na rece muzeme cast chleba zamenit za rohlik. Pozor lepi!
Pri trose sikovnosti, lze vyse uvedenym postupem pripravit pomerne slusnou smes pro rekreacni feedrove a plavackove chytani.
NKubák92 - Profil | Čt 12.4.2012 23:06:42
zkusím nějak smíchat jenom partikl a nic dalšího už nekupovat. .přece jenom jsem už teď měl ty náklady docela vysoké - za měsíc jsem na jídlo pro sebe (studuju) neutratil to, co na ryby za 3 dny :D. .takže teď budu zkoušet, to, co mám :)
bude to trochu metoda pokus/omyl, ale s tím počítám. .pokud budu aspoň trochu úspěšný, tak dám nějaké fotky. .
NAnýzový dědek - Profil | Čt 12.4.2012 20:47:45
Vždyt rybaření není jen o koulís a podobných vymoženostech- s klasikou začínala většina z nás...)))
Njambo - Profil | Čt 12.4.2012 20:43:20
Nmirmen - Profil | Čt 12.4.2012 20:20:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Při rychlé vycházce je plavačka účinnější klasika , splávek s nástrahou na dně ( tak 3-4 gr. postačí ), nástraha bonduelka s červem nebo několik hnojáčků , docela funguje i sladký hrášek.
Nčaďa - Profil | Čt 12.4.2012 20:13:18
Nccib - Profil | Čt 12.4.2012 19:33:24
NPetan600 - Profil | Čt 12.4.2012 19:26:49
NTonyK - Profil | Čt 12.4.2012 19:24:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Varianta A: Konopi povarit, vodou z konopi sparit kuku srot, smichat srot konopi a klicky. Pridat bunduelku.
Vrianta B: Dokoupit kilovku komercni navonene smesi, tu smichat se srotem a pripadne klicky, povarit repku a pridat do krmeni, vodu z repky vylit (nedavat do krmeni). Pridat trochu bonduelky - dle vkusu.
Npohodak - Profil | Čt 12.4.2012 19:18:49
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | Čt 12.4.2012 19:17:42
Nmartvin - Profil | Čt 12.4.2012 19:16:31
NJjapan - Profil | Čt 12.4.2012 19:15:54
NDave≻ - Profil | Čt 12.4.2012 19:14:40
Nccib - Profil | Čt 12.4.2012 19:00:32
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 12.4.2012 18:57:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NAnýzový dědek - Profil | Čt 12.4.2012 18:56:28
NJjapan - Profil | Čt 12.4.2012 18:47:59
NKubák92 - Profil | Čt 12.4.2012 18:42:40
mám koupené nějaké medové aroma od CZ, dalo by se použít, i když krmení je jahodové ? ale to bych radši nepoužíval, spíš jenom ten partikl. .
NAnýzový dědek - Profil | Čt 12.4.2012 18:39:22
To už věděl i starej poklasnej Ota Pavel...o))
NJjapan - Profil | Čt 12.4.2012 18:36:14
NChosé 2 - Profil | Čt 12.4.2012 18:29:53
bych začal klasikou.Jeden prut s krmítkem a druhý plavaná.Klasika nástrahy nebo jejich kombinace.Žížaly,červi,pařený rohlík,kukuřička, plovoucí extrudy atp.Do krmení bych přidal něco mouky a sušeného mléka,(zanechává pěkně zkalený oblak),nebo jednoduše kup si jemné feedrové krmení a s krmením postupně,také doporučuji tam hodit do 1Kg den předem.Tak at ti to bere.
NAnýzový dědek - Profil | Čt 12.4.2012 18:04:38
NŠtěpsa - Profil | Čt 12.4.2012 18:03:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - kaprařina
0:00NKrátkodobá kaprařina x 9903
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNLabe fishing store 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
PáNZlatá kaprařská malina 1332
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













