Je opravdu lepší method mix do method krmítek než běžná krmítkovka a v čem ?

A nedal by se vylepšit např. rybý moučkou ,olejema atd. to by se přiblížila method mixu ano či ne ?
Autor diskuse: Button - Profil , 31.3.2012 feeder - nástrahy, návnady

NRamonRamone - Profil | Út 10.4.2012 17:37:32

kukac >> Kukač 100% suhlas,lepšie by som to nenapisal,asi si mal dobre znamky zo slohu

    Nkukac - Profil | Út 10.4.2012 14:30:41

    dressi >> ked vieš aké ryby tam máš a na čo berú v priebehu roka,to ti zoberú aj teraz a práve preto aby si ich zaujal niečim,keď už nemáš čas predkrmiť a chytať na gule tak ako ti radil Ramon,vyskúšaj niektorý method mix
    http://www.orthodoxcarp.sk/eshop/index.php?main_pag​e=index&cPath=14
    a obal ním akúkoľvek nástrahu na háčiku.A keď vieš že sa ti tam mocú vačšie kusy tak k jednej palici prihoď zopár gúl,napr na jar niektorú z ovocných
    http://www.orthodoxcarp.sk/eshop/index.php?main_pag​e=index&cPath=11
    a tiež gulu obal methoďákom.Ak je možnosť skúšaj niekde pri brehu keď je tam aj meter vody stačí, nejaké trstie a podobne, kde nie je prístup a nelový sa tam a je pokoj.V túto ročnú dobu podvečer je najlepší.Obalovať, obalovať a obalovať.Ked musíš hádzať ďalej tak ti neostáva len presne hádzať,bud zaklipovaním vlasca atď.Pred každým lovom nahoď krmítkom aspoň 5 krát na to miesto.Ostatné už ostáva na teba ako poznáš vodu,ale na vyberavé ryby to takto funguje.Zabudol som...ked chytíš prvú tak zase nahádzať aspoň 5 krmítok.Nie že budeš bez kŕmenia čakať napr.hodinu na druhého...Koncentrovane presne a tlačiť na pílu :)

      NRK - Profil | Út 10.4.2012 14:30:30

      Hadrák >> Říká se tomu česky,dobře udělaný krmení.Tedy hodně provzdušněný a jemný,tedy opak methodu...............

        NHadrák - Profil | Út 10.4.2012 14:28:38

        MenFish >> Já vím, že je to kyslík ale k tomu je třeba něco fakt jemnýho aby to udělalo takovej mrak

          NMenFish - Profil | Út 10.4.2012 14:24:11

          Hadrák >> Říká ti něco kyslík prodávají tabletoví kyslík stačí trochu strčit do směsi a máš to samé

            NRK - Profil | Út 10.4.2012 14:22:26

            RamonRamone >> RamonRamone - 10.4.2012 13:35:35 >> Ahoj.Já si zase myslím,že jestli je něco hodně důležité,tak to je krmení v plavané.Natáhnout ryby,udržet je.
            Jestliže na stojačce hodíš method krmítko s method krmením,tak maš na dně po rozpadnutí flek jak dlaň pětiletý holky.A když kapři žerou,tak to vyluxuje kapr i s háčkem. Jestliže tam budeš mít nějakou a troufám si říct jakoukoli krmítkovku,tak ji vyluxuje taky.A nevěřim,že ten kapr zavětří 20m od návnady a pálí za methodem jak šlapka za valutou. Teď osobní zkušenost.Jezdím už hodně dlouho na přehradu Vrané nad Vltavou.Tam k podzimu sjíždějí ryby od Štěchovic a ze Sázavy.Je jich tam opravdu hodně.Nejlepší chytání je tam co nejdál od břehu a na co největší hloubce.Nejlepší ,,výsledky,, a Panenka Marie i s Duchem Svatým prominou,je na starou dobrou srkačku.Co tam rybářů chodí,co si míchaj za futra,nevím,ale voní to ke mně na 20m. Ale nakonec stejně vyhraje konzistence. Stačí pšeničnej šrot a rozmáčenej chleba,ale musí dokázat vydržet dalekej nához,pecku o vodní hladinu a propadávat cca 8m.A pak se začít rozpadat. Jestliže nějakej pašák dokáže vytáhnout plný krmítko po 20 minutách od náhozu,tak nejenže chytí hovno,ale ještě má můj hlubokej obdiv.Protože to už chce počertech fortelný krmení a i velkej nedostatek chuti něco chytnout.A za ty léta je to fakt škola.Nikdy jsem neviděl,že by nějakej šikula chytal výrazně víc,protože má super směs.Když se rozpadala,tak chytal stejně jako já plebejec s chlebem. Ale taky se stává(s postupujícím podzimem),že se kaprům už nechce do krmení.Potom pomůže delší návazec,krmení tmavý a málo.Zkoušeli jsme chytat i bez krmení a bylo to jako s tím tmavým a málo. Petrův zdar

              NHadrák - Profil | Út 10.4.2012 14:12:25

                Ndressi - Profil | Út 10.4.2012 14:03:34

                RamonRamone >> máš nějaký odkaz na obchod, kde bych ho koupil...?Je třeba všechno vyzkoušet.

                  NRamonRamone - Profil | Út 10.4.2012 14:01:25

                  dressi >> a o Feedri by ti mohol porozpravať Kukač to je pan feedrista

                    NRamonRamone - Profil | Út 10.4.2012 13:58:28

                    dressi >> tak ti možem iba odporučit ten Metodak od Othodox Carp čo som sem dal link,poviem ti rovno aj Kajo Nikl to bol pozriet na Carp Show v Bratislave,neber to ako nejake nutenie ber to ako dobru radu

                      Ndressi - Profil | Út 10.4.2012 13:50:04

                      RamonRamone >> mimo jiné jsem vyzkoušel stejný způsob na daleko jemnější nářadí, feeder, 0,16 silony...a taky nic...Já vím je to všechno náhoda a štěstí. A to jsem lovil na svém nejoblíbenějším revíru, která opravdu dokonale znám. Je pravda, že se mi stalo poprvé, ale hold člověk se celý život učí.

                        Ndressi - Profil | Út 10.4.2012 13:48:33

                        RamonRamone >> tak že osobní zkušenost z pátku 6.4.2012. Method mix od Nikla (kill krill) + popka, za celý den ani záběr....Na druhém prutu stejný method mix a různé druhy bolie a pelet....Co k tomu dodat...!

                          Nkukac - Profil | Út 10.4.2012 13:43:12

                          dressi >> čiastočne máš pravdu,ale ak ten borec nie je len rychlokvaška a má skúsenosti ako ten dedek ,(skusenosti myslím s poznaním vody a rýb kde najviac lový ,ale nie len tam)ak nie viac (skusenosti sa nemerajú len vekom lovca...) tak dedek chytí jednu 15-ku za 1-10-20 rokov a ten borec ktorý to aj umí tak 2 kusy za noc...a je rozdiel ťahať rybu na lešenársku rúru a tenku palicu s ktorou si to aj vychutná.Ja síce na taký vercajch nemám ale prešiel som na feeder a zamerávam sa na velké ryby a zdolávačka je perfektná.

                            NRamonRamone - Profil | Út 10.4.2012 13:35:35

                            dressi >> ale ty tu pišeš skusenosť niekoho ineho,daj svoju skusenosť,osobne si myslim že kombinacia metodaku+popka ma velku uspešnosť a hlavne teraz na jar,tato kombinacia ma na svedomi už vela peknych kaprov,ale najlepsie bude ak to vyskusas sam

                              Ndressi - Profil | Út 10.4.2012 13:18:37

                              NENÍ...!!!! A jestli ano, tak mně o tom přesvědčte. Jak tady již někdo někde psal, považuji to za něco "vytuněného", co nejlépe a hlavně za větší peníze prodat. Více bych se věnoval výběru revíru a lovného místa. Stejná debata jako kdybych se zeptal, jestli je lepší mít obyčejné policajty nebo elektronické hlásiče. Těm rybám ve vodě to je přece jedno, jak uvádí Martin Maťák v jednom ze svých videí. Osobní zkušenost: 80 letý rybář s totálně starým vercajkem, nahozeno asi 15 metrů od břehu, nástraha žížala. Vedle něj borec s vercajkem za 100.000 kč, bolie, method mix, dipy, boostery a já nevím co všechno. A výsledek...? Rybář dědeček životní úlovek . kapr 15 kg, rybář borec ten den ani záběr. Osobní zkušenost z loňského lovu. A teď mně sežerte...

                                Nkukac - Profil | Út 10.4.2012 13:15:35

                                RamonRamone >> skúšal som "citrus krill" na prvej jarnej rybačke spolu s Liquidom impulz Tropic fish a hneď úspešný na prvé kapre a bol pokoj od pleskáčov.Upustím od bait-techu a budem testovať tieto.Aj tento spapal (88 cm) 3 fruit gulu 16mm obalenú do method-u citrus krill,uloveny na feeder

                                  NRamonRamone - Profil | Út 10.4.2012 13:06:17

                                    Ntucnak11 - Profil | Út 10.4.2012 10:05:41

                                    Jak budeme furt přemyšlet co dame za řradlo tak dopadnem jak Kalousek ktery furt přemyšly jak nas oškoubat

                                      Nkukac - Profil | Po 9.4.2012 20:49:05

                                      ja som skušal tieto,ťažko hovoriť o super učinnosti na kapre,ale pochytal som.Len dlhšie trvalo sa dopracovať ku kaprom lebo pleskáče sa išli zblázniť.Testoval som viac ako rok a viac krmív od bait-tech,súbežne s inými krmivami a výsledok bol stále ten istý,rýchly nábeh pleskáčov ale dopracoval som sa ku kapríkom aj keď bol "slabší" deň a slabšie išli ryby.Keď ryby šli tak bolo jedno čo je v krmítku.
                                      Preto ho stále nepoužívam len keď už je zle a chcem si aspoň kúsok zachytať na feeder,kapor je už ako bonus...ale určite nezačnem krmiť hneď 3-4 eurovým krmivom ked do polhodiny od príchodu sa ryby ukazujú aj na lacnejšie krmivo a pleskáče sa mi nechce ťahať každých 5- minút.Inak tie zmesi sú konzistenčne ako prach a lepia statočne.
                                      http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/275​9/krmiva-groundbait-
                                      http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/204​2/krmiva-groundbait-
                                      http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/275​8/krmiva-groundbait-
                                      http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/204​0/krmiva-groundbait-
                                      tieto som používal,ryby brali na všetky rovnako,ten G-Gold sa mi zdal na pleskáče najviac dráždivý