MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vysoká škola + Rybolov

Zdravim všechny vysokoškoláky a případně i nevysokoškoláky co by rádi něco dodali k tomuto tématu. Zajímalo by mě jestli ti co chodí někam na VŠ stíhají svůj koníček, jestli chodí v místě školy na ryby někam, když je volno po přednáškách a tak. Mě docela VŠ zkazila moji frekvenci vycházek tak na jednu, max dvě týdně :( a co vy?

Autor diskuse: Falda ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 21.3.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Stewik - ® St 11.4.2012 17:02:39
Falda - >> Ahoj, ja chodím do roboty a ešte som bol aj externý študent. Veru čas na ryby cez skúškové obdobie nie je, ale dajaký čas cez víkend keď do práce netrebalo ísť ani do školy sa učiť sa našiel. Keď má človek málo času na ryby a nakoniec sa mu k vode podarí dostať o to viac si to váži :)
N strecek - ® St 11.4.2012 16:59:09
Petr RF17 >> student Petr - 23.3.2012 11:32:27 >> Ahoj. Já když vyrazím na ryby, tak se nikdy nic nenaučím. Čučím pořád někde okolo, po tom kde se co šustne a na vodu místo toho, abych čuměl do učebnice.:)
N strecek - ® St 11.4.2012 16:56:33
Falda - >> Zdravím. Nepřipadá mi, že bych při studiu VŠ neměl tolik času na ryby, každoročně zvládám okolo 120 docházek. Je pravda, že letos a částečně už i na podzim jsem se kvůli Vš nedostával tolik na ryby, protože mě v červnu čekají státnice, tak jsem se věnoval více studiu a psaní diplomky a semestrálek atd.
N Netipa - poslední hrdina MRKu - ® St 11.4.2012 16:50:04
Falda - >> Tolik času na ryby jako na vejšce jsem nikdy neměl a už nikdy mít nebudu
N Falda - ® Út 3.4.2012 10:32:52
Když už jsme u toh nestuduje někdo fakultu Rybářství v Budějkách? :P
N student Petr - ® Pá 23.3.2012 11:32:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Falda >> Taky chytám převážně na feeder. Když jsem na rybách sám, povolím si brzdu tak aby se rozjela se sáběrem a pokud sem s přítelkyní tak mi špičky kontroluje ona a já se v pohodě můžu učit :) 100% docházku jsem neměl aniv prvním semestru v prváku :D. Je dobré vědět, že to alespoň někdo na druhém konci republiky bere zodpovědně. Ať se daří, měj se fajn, Petrův zdar!
N Falda - ® Pá 23.3.2012 10:03:43
Petr RF17 >> student Petr - 22.3.2012 9:20:20 >> No jelikož moje škola je hlavně o praktický stránce učení, tak moc vypouštět nemůžu nehledě na to, že mám v dosti předmětech 100% nebo 80% docházku :) a jelikož nás je ve skupině asi tak 18 tak to neni moc nenápadný, když mě někdo zapíše :D učení na rybách bych nezvládl, obzvlášť když chytám na feeder :D to nejde koukat na špičku jednim okem a druhym do skript :D Asi si budu muset vzít věci do Ústí a vyzkoušet místní Labe :P
N Martík - ® Čt 22.3.2012 19:38:03
milo5 >> Mě se totiž strašně příčí, když někdo chodí na výšku tak,že tam vůbec nechodí. Nějak se proopisuje ke státnicím, ty naponěkolikátý udělá a s velkou slávou vznikne další inženýr/magistr/bakalář,atd... To je prostě celé špatně, takového člověka stát platí na škole ale on to státu těžko pak vrátí.
N milo5 - ® Čt 22.3.2012 19:09:38
Martík >> Urcite sa da ist po strednej do prace,niekedy je to aj vyhodne.Na prd to maju gymplaci,tam sa predpoklada VS.Castym pravidlom je,ze so ss ti casto sefuje vyskar,o rozdieloch v platoch ani nehovoriac.
N devils9 - ® Čt 22.3.2012 10:49:07
Ryby a Vysoká to je pohoda většina hodin začíná nejdřív v deset. Takže není u mě problém když mám Labe před barákem si zajít za házet a nebo na feeder a když ryby berou tak hold tři povolené absence jsou dost:D

N giero - ® Čt 22.3.2012 10:39:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Já studuju v Brně, od kolejí to mám na nejbližší revír (Svratka 4) 3km a už jsem tam toho nachytal spoustu. Přehrada je taky kousek. Vdnešní době kdy se dá třeba Felicie pořídit za pár tisíc, je to na VŠ s rybyma super. Jedinej problém je na koleji uskladnit vybavení. Taky si spolubydlící občas stěžují, že tady smrdí nějakej bordel (dipy, pelety atd) :D
N Ladineeek - ® Čt 22.3.2012 10:05:23
Pozor, odlišil bych, jestli někdo studuje a denně dojíždí, nebo bydlí na koleji na druhý straně republiky.....dost zásadní rozdíl.
N student Petr - ® Čt 22.3.2012 9:20:20
Falda - >> Vysoká škola je naopak pro rybolov ideální. Když vypustíš přednášky, cvika kde tě může někdo jiný zapsat nebo kde se vůbec neřeší prezence a vemeš v úvahu fakt, že se většinou musí člověk učit jen během zápočtů a zkoušek, tak můžem v pohodě jít na ryby každý den :)
Já osobně si beru i učení na ryby když potřebuju. Časem se v tom naučíš chodit a zjistíš, že většina přednášek je úplně zbytečných (alespoň tam u nás) a obzvlášť na jaře půjdeš raději na ryby. Mnohem horší je vztah práce - ryby než škola - ryby...
N fraisix - ® Čt 22.3.2012 9:08:43
Falda - >> já chodím normálně do práce a studuju VŠ dálkově, což celkem není žádná sranda, ale o víkendech je času na ryby dostatek a i v tejdnu se občas dá zajít večer, ale je fakt, že toho času moc není...
N aleš vavřina - ® Čt 22.3.2012 8:59:02
Falda - >> No s tím přetahováním zkoušek jak radí Ondra pozor, za mých studií se to hodně lidem nevyplatilo - ono úslovi :"Zkoušky daleko, pámbu vysoko, rodiče daleko a svody světa tak blízko ... ." je sice pravdivé, ale pak čas a hlavně tvé nervy budou tvým největším nepřítelem. Doporučuju minimálně půl zkoušek v předtermínu - to lze zvládnout při návštěvě a vnímání látky (!!!) na cvikách a zbytek v prvních 14 dnech zkouškového. Pak budeš mít tolik času, že tě ty ryby budou až nudit, na druhou stranu už nikdy tolik volného času mít nebudeš.
N ondra-izsof - ® Čt 22.3.2012 8:28:43
Zdravim tě Faldo,
je pravda, že práce a rodina ti vezmou mnohem víc času, než výška. Chodim na veterinu v Brně, takže žádná flákárna.Já teď dodělávám státnice po pěti letech studia. Je pravda, že ryby lovím až poslední dva roky. Celou dobu musím aspoň občas chodit do práce, abych vydělal kačky. Je to o aktuální nutnosti do školy jít. U nás přednášky povinný nejsou, takže při trochu solidním jednání a vyhledání dobrých spolužáků se jim dá uplně vyhnout. Cvika jsou už horší, ale zase si to člověk musí omrknout, aby věděl, kde si co může dovolit. Takže důkladnej průzkum rozvrhu-najit mezery nebo slabší místa-v době kdy bude luxusní počasi se dá vyprdnout na cvika a popřípadě si je nahradit jindy, stím souvisí i zkoušky a jejich přetahování v rámci kreditových systémů do příštích semestrů (v případě kdy potřebuješ odjet na výpravu a kryje se ti s posledním vypsaným termínem). Měj na paměti, že je to tvůj čas a škola ti neplatí love, aby tě tam drželi za pačes, nadruhou stranu se říká, nedráždi hada bosou nohou, jinak by mohl jedovatě uštknout.
N Pstruh27 - ® Čt 22.3.2012 8:21:52
Falda - >> No, ja som chodil 2 roky na denné štúdium a času som mal na ryby viac ako dosť. Potom som šiel študovať externe od 1 ročníka + robota a času na ryby bolo stále relatívne dosť - často som chodil na služobky a keď som 2 dni poriadne zamakal, tak 3 sa dalo ísť na ryby.....
Teraz som na tom tiež dobre, povedal by som, že veľmi dobre - keď prídu deti, tak toho času nebude ani zďaleka toľko. Potom už len čakať na dôchodkový vek, ktorý pri týchto k.k.toch vo vláde a "zlatej EU" príde tak možno v 95 .......
N meteor - ® Čt 22.3.2012 8:13:12
Falda - >> co škola... počkej, až přijde práce a nedejbože i manželství a s ním potomci :-) to si teprve potom řekneš, že i na škole jsi měl na ryby více času :-)
N malamut - ® Čt 22.3.2012 7:56:47
Martík >> ono je vidět, že věcí, které jsou zdarma si člověk málo váží, ale školné je již v dohledu, i když spíše symbolické, no uvidíme.
N aleš vavřina - ® Čt 22.3.2012 7:42:41
moskyt >> Tomu namnožení se v normálním životě tak jako tak nevyhneš, je fakt, že s narozením kluka jsem musel ryby dost podstatně omezit a s narozemím holky to bylo ještě o kousek víc. Teď už ale kluk začíná být použitelný i na celodenní výpravy jako parťák k vodě a holka za dva roky bude taky.
N Rams - ® Čt 22.3.2012 7:36:54
Falda - >> Ono se říká: "Když se chce, jde všechno", studium VŠ je určitě zátěž, rozdíly jsou jistě podle druhu a typu studia, ale při té zátěži je rybářská výprava i na pár hodin perfektní relax. Do r. 1989 jsem na VŠ nesměl, ale nestěžuji si - naučil jsem se bouchat kladivem, jezdit na bobrovi s popelnicemi apod. Potom to přišlo nejdříve v devadesátých práva a v r. 2008 promoce ekonomie (to už jsem málem nepřežil:-) roč. 1955), studium při zaměstnání a o úlevy jsem nikdy nežádal, byla to moje věc, tak z dovolené. No a rybičky? Tam jsem se nabíjel a ono to pomáhá, proto při VŠ na rybolov opravdu nezanevřete.
N Ladineeek - ® Čt 22.3.2012 7:06:47
Já osobně jsem během VŠ pouze platil známky, protože bych se na ryby mimo letní prázdniny víceméně nedostal. Taky jsem se v ty době honil dost za sukněma, takže tím jsem byl již definitivně časově vytížen. VŠ jsem bral dost poctivě, jsem vodohospodářskej a krajinnej inženýr a tam bez znalostí je titul k ničemu. Takže jsem skončil s červeným diplomem a cenou rektora a nyní již se krásně mohu opět věnovat rybařině :-))) Předloni jsem se oženil, takže honění za sukněma už nepřipadá v úvahu :-D
N Martík - ® Čt 22.3.2012 6:59:21
malamut >> někdy taky obdivuju, kolik mají jiní vysokoškoláci času. Já totiž nechápu, jak absolvent VŠ, který je každý druhý den v na rybách a každý večer na pivu, vůbec něco z té VŠ vědět a umět.. Mě to pak příjde (v dobrém!!) ztráta drahoceného času a lepší je jít rovnou do práce po střední.
N moskyt - ® Čt 22.3.2012 6:55:00
aleš vavřina >> Jen bych si dovolil doplnit, že násada může být i nebezpečná. Někdy se namnoží a stane se brzdou rybařiny nejen po dobu studia, ale i v dalším životě :-).
N aleš vavřina - ® Čt 22.3.2012 6:46:30
VŠ je po rybářské stránce, tak i po té chlapské stránce (už nikdy nebudeš v tak pěkné a bohaté násadě) to nejlepší období. Na VŠ jsem byl na rybách tak 5-6x týdně a mantinelem mi byly pouze nějaké povinné cvika. Takže, rychle si srovněj priority a pak jen užívej dokud to jde.
N malamut - ® Čt 22.3.2012 5:36:39
Káceč >> učit se není dnes třeba, ve státní správě nebo v neziskovkách (např. agentura pro začleňování menšin do společnosti či jiné multikulti bláboly) se vytvoří dostatek nových míst, aby bylo o parazity postaráno. Ale čest výjimkám, které se budou živit poctivou prací a léta studia zúročí.
N Miga09 - ® Čt 22.3.2012 5:19:45
jedna az dve tyzdne bud rad, mne prednasky a hlavne prax uplne znicila rybacku v prvom roku to bolo len 9 za rok, potom som si vybavil povoenku v mieste skoly a uz to bolo lepsie, a teraz to snad uz bude ok ked koncim :D
N honzin2236 - ® Čt 22.3.2012 2:30:16
Behem vysoke se da chodit na ryby krasne. Klidne kazdy druhy den, kdyz je chut. Ne na cely den, ale dostatecne dlouho. Samozrejme zalezi na skole zejo. A kdyz neni skola v miste bydliste, tak co? Koupim si papiry v miste skoly a dovezu si cajk. Domu se jede jednou za cas navstivit rodinu a pak hura zpatky na ryby.
No a jak pak zacne clovek pracovat, tak jdou ryby do haje, takze vysokoskolaci, uzivejte a cente si toho dokud jste na skole ;)
N voz - ® Čt 22.3.2012 0:27:10
Káceč >> Také mi to přijde divné, že budoucí elita národa je místo učení na prázdninách. Naštěstí pozoruji poslední dobou, že není už tak důležitý papír ale hlava. Joooo k dokonalosti to dotáhli v Plzni. Tam mohli chytat třeba 11 měsíců vkuse a zkoušky dostali u piva......
N Káceč - ® St 21.3.2012 23:48:55
Tak jak to tu sleduji, co vysokoškolák to lempl, co sere na vzdělávání. Hlavně se bavit.

Jsem pro méně vysokoškoláků a více sedládů, s potěhem v ruce.
N Mr.Stick - ® St 21.3.2012 23:28:56
Falda - >> Už nikdy nebudeš mít tolik volna, jako na VŠ. Kde ty časy jsou, kdy jsem stíhal ryby, hospodu, přítelkyni a spoustu dalších věcí ... někde v pozadí byla i škola. :)
N Martin M. - ® St 21.3.2012 23:10:00
moskyt >> informatiku na masarycce v Brne.
N Falda - ® St 21.3.2012 22:37:02
liboo >> To mě se teďko dařilo být na rybách jen o zkouškovém, všechny zkoušky jsem dal v předtermínu a pak hurá...díky praxi dva měsíce volna a to sem byl u vody furt, ale jinak je to bída!
N liboo - ® St 21.3.2012 22:34:55
Študujem v Bratislave a mimo skúškového ked sa dá a je dobré počasie vybehnem dakam. Inak ryby moc neobmedzujem skrz školu, skorej drahá moja niako ma s tym problem :)
N Martík - ® St 21.3.2012 22:24:09
No medina de studovat těžko s nějakým pravidelným rybolovem..aspoň teda zpočátku. Tam musí být člověk buď velký génius, nebo nechodit jinam mezi lidi anebo to všecko uhrávat tak tak. Já bych byl teda radši, aby mě léčil špatný rybář a dobrý doktor a ne naopak :)))
Nicméně furt mám takový plíživý pocit,že v práci to bude ze začátku ještě horší..
N Nessos - ® St 21.3.2012 22:19:47
Já chodil na VŠ a normálně jsem u toho stíhal rybařit (3krát týdně+). Akorát přítelkyně z toho moc nadšená nebyla. Chodil jsem buď ráno před školou, nebo potom večer. Záleží na tom, kolik času musíš škole (místo sezení v ní) věnovat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWFT Gliss Trans 150m

Za 460
Mechanické vlastnosti jsou velmi podobné monofilnímu vlasci. Její pevnost je ale téměř 4 x vyšší než nejpevnější monofil !


akce, rybareniPrologic sada nádobí (SLEVA 58 %)

Za 899
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...