Jezerní muškaření-bílé ryby

Ahoj,prosím vás poraďte mi něco o muškaření na rybníce.Letos jsem si koupil pro tento účel intermediatní šňůru(Airflo Velocity Intermediate 4cm/s).Mám 5kový prut a to je vše.Chci chytat jenom bílé ryby(bohužel v blízkosti pstruhový rybník nemám).Poraďte prosím hlavně styl chytání a popřípadě mušky.
Díky
Autor diskuse: danecek - Profil , 16.3.2012 muškaření - techniky lovu

NRasto. - Profil | So 31.3.2012 7:57:46

jartas >>take "muchy" mam.....asi to musim viacej skusat...ako rychlo to stahujes na tie liene?

    Njartas - Profil | Pá 30.3.2012 10:14:33

    Rasto. >> No efektivní lov asi ne to máš pravdu, ale na druhou stranu vedle mě asi tak 2m seděl bobkař a na spláveček s červíkama a žížalkou nechytl nic.

      Njartas - Profil | Pá 30.3.2012 9:52:40

      Rasto. >> fotku máš dole u toho lína, klasická patentka na háček namotá zlatou lanetku kterou pře kroužkuji celý háček namotám bodyglass a zatížím zlatou hlavičkou, nymfa je 12 - 14 háček ocas kačer nebo koroptev, tělíčko světlý zajíc dubing růžový, pře kroužkuji stříbrnou lanetkou a hlavohruď udělám z tmavějšího odstínu růžové.

        NRasto. - Profil | Pá 30.3.2012 8:53:12

        jartas >> no foto much a popis materialu by malo stacit...ono ked tam tie ryby su tak sa sem tam nejaka spletie aleefektivnym lovom by som to nenazval

          NBoris - Profil | Pá 30.3.2012 8:47:07

          vanuz >> myslim samozrejme mreny vyskytujuce sa v hejnach bielych ryb na jazere Gulaska ;-) ...neviem preco som napisal na Vahu

            Njartas - Profil | Pá 30.3.2012 8:43:13

            Rasto. >> je to u použitém návazci, vedení nymf, a samozřejmě výběrem mušek :-) můžu ti to uvázat na jsem to chytal, nebo není problém ti je ukázat nejsou to žádné tajné mouchy :-)

              NKnak - Profil | Čt 29.3.2012 16:32:16

              vanvan - Tak 55 cm. kapr na mušák musí bejt mazec, to že to odnesl prut po takovým souboji je ovšem velmi nepříjemná tečka za tím zážitkem.

                Nvanuz - Profil | Čt 29.3.2012 15:44:20

                Boris >> skuste to spolu, ale hlavne jezerni muskareni - bile ryby

                  NRasto. - Profil | Čt 29.3.2012 15:37:49

                  Boris >> aj za hubu? :-) ja mam za hubu len par kusov..vitazia kabatovky...ak to nieje tajne hod do SZ par vzorov much ktore ti na ne fachcia

                    NBoris - Profil | Čt 29.3.2012 14:28:13

                    Rasto. >> ak sa mi da rameno do poriadku,mozme to skusit spolu... mreny zvyknu brat na Vahu z jari slusne

                      Nvanuz - Profil | Čt 29.3.2012 13:28:38

                      Rasto. >> zle ruky

                        NRasto. - Profil | Čt 29.3.2012 12:44:52

                        hmm tak to vam zavidim...tam kde na plavacku nalapam hafo mozem nymfu valat kolko chcem...za a bud to neviem z b mam zle muchy za c neviem

                          Njartas - Profil | Čt 29.3.2012 12:14:41

                          Tak včera opět ve znamení línů a kapříků, línu bylo na konec 12ks a kapříků bylo 5, perfektní rybolov na 12-14 háček buď patentka nebo něco růžového.

                            NSintrix - Profil | Čt 29.3.2012 10:59:01

                            fraisix >> Mě plotice kolem 20cm spolka na desítkovém blešivcovém háčku rozence. Naštěstí byla zaseklá před jícnem.

                              Nfraisix - Profil | Čt 29.3.2012 9:50:29

                              Knak >> i celkem malá plotice do sebe bez problému zdatně nasouká mouchu na dvanáctce háčku :) používám na bílou rybu mouchy na hákách 12-16.

                                Nvanvan - Profil | Čt 29.3.2012 9:48:15

                                Dejte mi pokoj s bílou rybou!! Včera mi při hraní si s perlíny zobnul blbec kapr suchou kterou jsem tak nějak umotal neptejte se amatéra jak se to jmenovalo ale je to malý a chlupatý. Dvacet minut jsem se s ním přetahoval měl jsem tam návazec z vlasce 0,125 nevím značku ale dostal jsem ho!! Ale stejně vyhrál .... ve finále pří vylovování bez podběráku se ozvalo lup.... a z třídílu je rázem čtyřdíl. Jo a to už podruhé se stalo bylo reklamováno a nyní ve stejném místě. Něco je špatně... Jo a měl 55 cm prevít!! Závěr? Bacha na perlíny..... jsou fakt vostrý!!

                                  NRashid 28.93 - Profil | Čt 29.3.2012 7:57:50

                                  Knak >> 10-14, maj papuly jako kjava...

                                    NMates PB - Profil | Čt 29.3.2012 7:28:49

                                    Knak >> 14 -16

                                      NKnak - Profil | Čt 29.3.2012 7:24:38

                                      Na háčky jakých velikostí vážete mouchy na bílou rybu? Cejn či plotice přeci jen nemají papulu jak dravci,

                                        Nrover - Profil | Út 27.3.2012 14:32:16

                                        welbin >> To už je parádní kousek, ...letí gratulace :-)