Seberou mi papíry?

Nikde jsem nenašel odpověď,zda po skončení doby lovu s vytáhnutými pruty můžu zavážet návnadu.Prosím pouze o relevantní odpovědi,nejlépe členové RS.díky
Autor diskuse: martin1893 - Profil , 6.3.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nlipenak - Profil | Út 6.3.2012 20:34:27

elhierro >> kolego odpovím ti asi takto . RS má právo kontrolovat všechny rybáře ,tedy nejen ty ,kteří přímo loví ale i ty kteří jsou na lovu, což není jedno a totéž. Na lovu je i ten rybář který vyhledává místo k lovu, přechází po revíru. . Takže pokud bude v té blízkosti rybářské náčiní může být provedena kontrola. Pokud v té blízkosti nebude žádné rybářské náčiní a budeš krmit není důvod kontroly RS. Můžeš odvětit že rybářské náčiní není tvoje a že jen krmíš labutě ,tak RS náčiní zabaví a odnese . A ještě malý extrem RS má právo od osoby lovící ryby nebo různé vodní organizmy /třeba plankton pro akvarijní rybky/žádat průkaz totožnosti/ občanský průkaz,cestovní pas, povolení k pobytu, řidičský průkaz/,dále RL a povolenku k lovu.

    Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:33:59

    Soulfish >> to je asi trochu sci-fi, že? A kde sebereš povolení vůbec profil DNA udělat? A stejně by to nebylo prokazatelné, protože bych tvrdil, že mne neznámá osoba požádala, abych mu prut podržel (něco jako OSOBA MĚ BLÍZKÁ). Jak říkám, nechytne-li RS někoho za ruku, má smůlu.

      Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:33:08

      Honza54 >> Přátelé z tohoto nováčka si berte příklad!!!! A proč? Protože narozdíl od vás, pardálů četl RŘ nedávno!!!!!!!!!!!!

        Nlikin - Profil | Út 6.3.2012 20:33:07

        thc123 >> Ne, nezaplatím nic, pokud na té vodě nebude výslovný zákaz plavby na lodičce a rozhazování třeba strouhanky.
        Správní poplatek platíš pouze při prokázaném porušení zákona (přestupku), tím to končí.

          NDelwin - Profil | Út 6.3.2012 20:32:30

          já bych to neřešil,prostě vezmu lodku,zaplavu si zakrmit kdykoli a kdekoli,a na případné námitky rybářské stráže bych měl jednoduchou odpověd:krmím ryby,nechytám!!! krmit ryby můžu ikdyž nejsem rybář!! papíry bych ani neukazoval,protože pokud zrovna nechytáš ryby nejsi povinen RS nic ukazovat.jinými slovy pokud nebudu mít papíry vůbec,příjdu k vodě opřu 5 prutů o strom a budu zakrmovat ryby,není v pravomoci RS semnou něco řešit,protože pokud nemám pruty nahozené ve vodě,nechytám ryby a tudiž nejsem lovící.jen si dej pozor aby na daném revíru nebylo zakázané zakrmování,pak ti můžou odebrat papíry jen za krmení ikdyž nechytáš,ale i tohle se dá obejít.vem sebou někoho kdo není rybář a zakrmí ti to on.

            Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:31:07

            kefod >> s tím krmením už jsem uznal, že to asi nebude nic proti ničemu ;-)

              NSoulfish - Profil | Út 6.3.2012 20:30:58

              elhierro >> když bych opravdu chtěl, tak tě identifikuju jako vlasníka prutu, ať jsi od něj jak chceš daleko (zvlášť pokud by byl nahozenej), jen by mě to stálo pár hodin života, než bych ti udělal DNA profil ;-)

                Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:30:10

                Baťour >> tys ale neřešil, že můžeš krmit, ale to, že po tobě nikdo nemůže nic chtít!!! A to teda může, to se spolehni.

                  NBaťour - Profil | Út 6.3.2012 20:29:41

                  Honza54 >> třeba sem ho koupil ukradl dostal našel ...nebo mi ho tam nekdo přišel vrátit to že se budu procházet s prutem kolem vody neznamená že sem na něj chytal..

                    Nthc123 - Profil | Út 6.3.2012 20:29:04

                    likin >>
                    Pokud tak budeš činit a nebudeš se chtít prokázat a "věc řešit" s RS, RS vyzve k součinnosti v souladu s právními předpisy Městskou policii, a to v souladu s ustan. §6 odst. 3 zák. č. 553/1991 Sb. o obecní policii. Strážníci, vzhledem k tomu, že nejsou věcně příslušní (kompetentní) k rozhodnutí ("rozuzlení věci"), budou postupovat v souladu s ustan. §7 odst. 1 zák. č. 553/1991 Sb. o obecní policii a vyzvou k součinnosti Policii České republiky.

                    Policie ČR, pokud shledá důvod k řešení věci (ale pozor, i pokud neshledá), není sice věcně příslušná k projednání věci v blokovém řízení, ale delikt podle §58 odst. 1 zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích oznámí příslušnému úřadu jako podezření z přestupku na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství podle §35 odst. 1 písm. c), f) zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích. Přestupková komise věc projedná v souladu se zák. č. 500/2004 Sb. správní řád nebo zák. č. 200/1990 Sb. o přestupcích a rozhodne.

                    Obecně: RS bude chtít po někom papíry, bude držkovat, zavolají MP. Stejně budeš držkovat, máš z nich srandu, zavolají PČR. Ty to nezajímá, mají spoustu práce, napíšou si všechny, co jste na místě a postoupí to úřadu. I když to nakonec dopadne tak, že flastr nedostaneš, papíry ti nikdo nevezme a žádná snakce tě nezasáhne, zaplatíš 1.000,-Kč za náklady správního řízení, tak to je, tak to bude, pokud to fakt někdo bude chtít hnát "na krev".

                    Toť vše k právním úpravám ;-)

                      Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:28:05

                      Halen >> Ano, kde je to zakázáno, tak je to jasné. Ale otázka zněla, zda může zavážet návnadu (ne nástrahu) mimo dobu určenou k lovu. Říkám, že může, protože má-li sbalené pruty, není osoba provádějící rybolov. A není potřeba to řešit třetí osobou.

                        NHonza54 - Profil | Út 6.3.2012 20:27:07

                        Baťour >> a co děláš s prutem u vody když tam nemáš oprávnění lovit?

                          NBaťour - Profil | Út 6.3.2012 20:24:02

                          Halen >> :-))))))))))))))))))))

                            Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:23:40

                            VIII. Oprávnění rybářské stráže

                            § 16 zákona č. 99/2004 Sb.

                            Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna


                            a) kontrolovat

                            1. osoby lovící ryby nebo vodní organizmy, zda jsou k tomuto lovu oprávněné a zda provádí lov řádně a způsobem, který umožňuje tento zákon,
                            2. osobám lovícím ryby nebo vodní organizmy rybářské nářadí, obsah rybářské loďky, nádrže nebo jiného zařízení užitého k uchování ryb a rybářské úlovky, z hlediska dodržení rybářského práva,
                            3. osoby lovící ryby pomocí elektrického proudu, zda vlastní povolení příslušného rybářského orgánu k tomuto způsobu lovu, jakož i zda vlastní potřebné osvědčení prokazující jejich způsobilost k práci s elektrickým zařízením při lovu ryb a osvědčení dokladující bezpečnou použitelnost elektrického zařízení k lovu ryb,
                            4. užívání jezů, stavidel, zdymadel, výpustí a jiných zařízení z hlediska dodržování právních předpisů a opatření na ochranu výkonu rybářského práva,
                            5. způsob a rozsah užívání vod a jejich kvalitu;


                            b) požadovat

                            1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
                            2. od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu,
                            3. součinnost, popřípadě pomoc orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, nemůže-li zajistit vlastními silami a prostředky výkon funkce rybářské stráže;


                            c) zadržet

                            1. povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto zákonem a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal,
                            2. úlovek, rybářské nářadí nebo nástroj osobě, která tím spáchala přestupek nebo trestný čin, nebo z jehož spáchání je důvodně podezřelá;


                            d) vstupovat na pozemky, stavby, jezy, rybí přechody a jiná zařízení v souvislosti s výkonem funkce rybářské stráže, a to v rozsahu nezbytně nutném a užívat k tomu v nezbytné míře existující přístupové cesty.

                            A ukažte mi někdo, kde je jediná zmínka o tom, že mne může RS kontrolovat, pokud prokazatelně nejsem v danou chvíli osoba provádějící výkon rybářského práva. Stačí říct, že nejsem rybář a má RS smůlu.

                            Je to zcela totožné, jako když budu mít nahozené mimo dobu lovu 4 pruty, nebudu u nich a nikdo mi neprokáže, že jsou pruty moje a tudíž jsem osoba vykonávající rybářské právo. Jediné co RS v tu chvíli může, tak sebrat pruty s tím, že se k nim nikdo nehlásil. RŘ je bohužel zastaralý, každý právník se dnes "otočí" na onom slovíčkaření. Nechytne-li RS někoho za ruku, má smůlu. Vím, že to není dobré, ale je to tak. Každý rybář musí začít u sebe.

                              NHalen - Profil | Út 6.3.2012 20:22:15

                              elhierro >> No to mě nenapadlo, sorry, zadavatel se jasně ptal, jestli může ZAVÁŽET návnady po skončení doby lovu. Já tvrdím, že na revírech, kde to uživatel zakázal, nemůže nikdy, ani po dobu lovu, ani mimo dobu lovu. Z každé takovéto otázky, co se tu objeví, cítím snahu obechcávat předpisy. Typicky česká vlastnost, obechcávat předpisy a zákony.
                              ---------------
                              Můžu zadavateli otázky, pokud chce zákon obechcat poradit jednoduchou věc - vem si s sebou osobu, která nemá RL ani povolenku a posílej krmit ji. Tím ojebeš nařízení a musíš si to pak srovnat jen se svým svědomím.

                                Npohodak - Profil | Út 6.3.2012 20:19:56

                                kazdy si vyklada zakony po svojom
                                ja by som sa opytal rovno sefa RS a mam to s krku

                                  NSoulfish - Profil | Út 6.3.2012 20:19:49

                                  likin >> citace:

                                  "Po době lovu nelze vykonávat rybářské právo a tím pádem po době lovu není rybář vázán RŘ"

                                  A to jako fakt? Nepříjde ti to jako demagogie?

                                  (vždyť řád upravuje i to, co po době lovu dělat NESMÍŠ ! )

                                    NBaťour - Profil | Út 6.3.2012 20:19:46

                                    Honza54 >> ale no tak proč bych nemohl mít prut a musel bejt přitom rybář ....to samé proč bych nemohl sedět v autě a bejt jeho majitelem a musel mít řidičák ATD :...

                                      Nkefod - Profil | Út 6.3.2012 20:19:03

                                      Halen >> Ukaž mi někde že je to zakázaný,není to nikde...Jáký podezření ? Z čeho?Věř mi když skončím lov a třeba kobrou si nakrmím tak tím jsem nic nespáchal,nebo jo?

                                        Nelhierro - Profil | Út 6.3.2012 20:18:57

                                        Okyš >> Proč se rozčiluješ? Řeší se tady možná situace, která je jasná jako facka, která není prohřeškem proti RŘ. Denně u vody vidím tisíce závažnějších přestupků a to RŘ není vidět. Jaká to klasika. Není nad buzeraci, že?