- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Polovina ulovených ryb je vrácena zpět do moře (usmrcených)...jak se k tomu stavíte?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NPstruh27 - Profil | Pá 10.2.2012 12:10:21
NRavachol - Profil | Pá 10.2.2012 11:56:22
Nddejvidd - Profil | Pá 10.2.2012 11:41:50
ale fakt nechápu jak někdo může srovnávat chovaná zvířata, ať už v jakýchkoliv pomínkách s drancováním moří a přírody ???
kapra násaďáka si dám rád, zrovna tak kuře, nebo králika... samozřejmě, že věci ovlivnníš tím, že je nebudeš podporovat, v tomhle případě kupovat, nebo alespoň nebudeš součástí tohodle procesu...
Buď se Láda s Čigim hledali tak dlouho, až se opravdu srazili, jak píšou níže, nebo to jsou jen provokatéři. Tohle musí bejt každýmu jasný, ale kilo ryby v obchodaku za 60,- to je vlastně taky parada...
NJarda 2004 - Profil | Po 6.2.2012 19:33:02
Ndejff - Profil | Po 6.2.2012 18:17:22
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 18:11:56
Nlada78 - Profil | Po 6.2.2012 18:08:32
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 18:07:04
Zřejmě si nepochopil, co jsem tu napsal. Tvuj problém.
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 18:05:16
Za prvé - jíst se musí, o tom neni sporu. A bez masa to asi nepude (ačkoliv by ho nemuselo bejt tolik, ale to je zase jiná písnička). Jenomže u toho mořskýho rybolovu je problémem fakt, že se těžej divoce žijící ryby, jejichž populace se nadměrnym lovem (a to souvisí i s tim, co bylo původě topicem týhle diskuze) natolik decimujou, že hrozí jejich vyhubení (lokálně už k tomu došlo na mnoha místech). A tyhle druhy už zpátky nedostaneš. Na rozdíl od hospodářsky chovanejch zvířat (včetně třeba sladkovodních ryb), kterejch si můžeš "vyrobit" víceméně libovolný množství bez toho, abys jejich druh ohrozil. To je to, co mi vadí. Ne to, že někdo žere maso.
Co se týče hospodářskejch zvířat, odpadu, atd, i to sedá řešit. Já např. se snažim kupovat maso i vejce z malochovu, malejch farem atd. S odpadem se taky snažim nakládat šetrně a když nakládám v supermarketu nákup do látkovejch tašek, tak na mně všichni koukaj jako na blbce. Jenomže to je právě o tom, že každej musí začít u sebe a ne pořád diskutovat, co s tim kdo chce dělat. Já nehodlám měnit svět,nechci tady pasovat do role nějakýho psychopatickýho mesiáše a nikomu nic nenutim. Dělám to kvůli sobě a kvůli svýmu svědomí. Nic víc.
NČingi - Profil | Po 6.2.2012 18:04:18
Nlada78 - Profil | Po 6.2.2012 17:56:33
NČingi - Profil | Po 6.2.2012 17:56:27
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 17:53:57
Ale kdeže... víš, co je ta největší páka? Trh, spotřebitelé, tedy my. Pokud nebude mít trh zájem, nebude se produkovat. Nebo alespoň ne v takový podobě jako teď. A odmítat tuhle cestu jenom kvůli tomu, že všichni okolo jdou jinudy, to je právě o tom stádu ovcí. I proto máme třeba v supermarketech párky bez masa a podobný "laskominy" - protože lidi jsou ovce a kupujou je.
Nlada78 - Profil | Po 6.2.2012 17:41:00
NČingi - Profil | Po 6.2.2012 16:52:17
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 15:54:41
NJarda 2004 - Profil | Po 6.2.2012 15:51:48
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 15:51:31
N*76* - Profil | Po 6.2.2012 15:45:42
uvedu příklad:
Lidi říkají žralok zabíják apod.ca chtějí oko za oko zub za zub.
Ale že na 1 usmrceného člověka je asi 850-950 tis. žraloků už ignorují....
Nlada78 - Profil | Po 6.2.2012 15:33:27
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 14:49:40
NČingi - Profil | Po 6.2.2012 13:56:27
NČingi - Profil | Po 6.2.2012 13:42:41
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 11:56:24
Nehledě na to, že to je typickej příklad alibismu. Ty to řešit můžeš - například sníženim spotřeby takovejch výrobků, jejichž výroba výše zmíněný problémy způsobuje nebo se na nich podílí...
NVenca888 - Profil | Po 6.2.2012 11:54:11
Tohle je obecně jedna z největších bolestí současnýho světa - plejtváme zdrojema, protože si neuvědomujeme jejich cenu, a žijeme v nadbytku. A přijde čas, kdy za to velice draze zaplatíme.
Za sebe můžu tvrdit, že jsem konzumaci mořskejch ryb zásadně omezil.
Nretrívr - Profil | Po 6.2.2012 11:49:42
NPalica_von_zvreca - Profil | Po 6.2.2012 11:43:00
Nddejvidd - Profil | Po 6.2.2012 11:19:01
http://www.uloz.to/hledej/?q=sharkwater
A to, že na moři žádné zákony neplatí, protože moře je všech, to je fakt jízda...
Ale v některých státech zákony neplatí ani na pevnině, bojím se, že s drancováním moří, toho v současnosti nejde moc udělat...
NČingi - Profil | Po 6.2.2012 11:10:40
NPalica_von_zvreca - Profil | Po 6.2.2012 10:56:46
NLálos - Profil | Ne 5.2.2012 21:10:54
Narnošt - Profil | Ne 5.2.2012 21:05:09
NŠiban - Profil | Ne 5.2.2012 20:56:27
NTWIN 69 - Profil | Ne 5.2.2012 18:38:03
Spíš by jsme si měli udělat pořádek sami doma.Jenže to už je na jinou diskusi.
Nrover - Profil | Ne 5.2.2012 18:34:35
Kdo chce kam, pomozme mu tam ... :-(
NFrancJosef - Profil | Ne 5.2.2012 18:08:34
Ale to je debata na jinou diskuzi a nevyřešitelná....
Nsmradzjzd - Profil | Ne 5.2.2012 12:46:57
NJarda Š. - Profil | Ne 5.2.2012 12:43:43
NFreefish - Profil | Ne 5.2.2012 12:40:08
Nsmradzjzd - Profil | Ne 5.2.2012 12:37:46
Daleko větší škody mořím způsobují CH+P, kteří místo aby žrali uměle vypěstované kapry, vyžírají moře
NMrknato - Profil | Ne 5.2.2012 12:27:27
NFrancJosef - Profil | Ne 5.2.2012 12:22:37
Nlada78 - Profil | Ne 5.2.2012 12:14:52
Ndoncoyote - Profil | Ne 5.2.2012 12:12:49
NMrknato - Profil | Ne 5.2.2012 12:09:51
No a pokud nechápeš souvislosti s rybolovem ve sladkých vodách, obávám se že už tuplem nepobereš špecifiká mořského rybolovu....
NPalica_von_zvreca - Profil | Ne 5.2.2012 12:08:23
NPalica_von_zvreca - Profil | Ne 5.2.2012 12:07:56
Nšmudla007 - Profil | Ne 5.2.2012 12:06:21
Rybářské lodě lovící devastačními metodami by měli mít dva oddělené mrazící prostory v podpalubí, a ty nestandartní ryby mrazit a prodávat jako směsku nekuchaných mořských ryb.. když už ryby jednou ulovím tak dostat za ni zaplaceno 30-50kč/kg je lepší než ji vhodit zpátky do moře.
Nařízená mimimální velikost ok sítí podle velikost úlovku by ochránila aspoň dorost, mořské rybařině neholduju a když to jde tak ani mořské ryby nekupuju. Žádná ryba není moc malá na to aby se dala přeměnit na jídlo případně na krmivo pro větší ryby které se chovají na farmách.
Je to plýtvání.
NDomino222 - Profil | Ne 5.2.2012 12:03:54
NMrknato - Profil | Ne 5.2.2012 11:59:20
NMrknato - Profil | Ne 5.2.2012 11:56:37
NJaroch - Profil | Ne 5.2.2012 11:56:35
Budu li chtít maximálně vydělat , tak budu chtít ryby ideální velikosti , která půjde rychle opracovat a strčit do plechovky . Hrk a škrk a je hotovo , vyděláno .
Budu li se pitvat s malou rybkou tak prodělám s časem stráveným na stejné operaci .
Ale jako člověk který trochu rozumně uvažuje v delším časovém horizontu to vidím jako nebezpečné plýtvání potravinovými zdroji .
S monopolními zpracovateli ryb kteří od rybářů neodeberou dodávku se smíšenou velikostí úlovku a tudíž rybář prodělá obrovské sumy za loď , posádku a další výdaje je tento boj velmi obtížný protože .........
Patřičné zákony protlačí lobisté kteří za to mají nemalé palmáre .
Dál to rozvádět snad ani nemá význam .
Chceš li proti tomu něco dělat tak vstup do Green peace a tam se dozvíš víc .
Ale to by člověk musel chtít i něco obětovat a ne jen si psát na MRKu .
A věř mi že o chtít a udělat něco vím .
NPalica_von_zvreca - Profil | Ne 5.2.2012 11:53:18
NDomino222 - Profil | Ne 5.2.2012 11:51:15
Kde to žije - všechna témata
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











