- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pike fly fishing
Dravci na mouchu,který často chytáte ?
A) štika18%
B) candát6%
C) okoun14%
D) pstruh51%
E) sumec5%
F) bolen7%
Od 15.1.2012 hlasovalo 123 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
50x v oblíbených a 20x v ignorovaných.
Nstrejka - Profil | Út 28.7.2015 9:56:30
Nejen že je to způsob, jak spolehlivě bez odlepování přidělat na velkého streamra oči, ale má to i blahodárný vliv na chod streamra. A jako totální pecku považuju to, že mám jen tři hlavičky s různou barvou očí (stříbrná, červená...), které podle potřeby nasazuju na jednoduché bezoké streamry. Je to ekonomické finančně i časově, protože se člověk nemusí tolik patlat s každým streamrem zvlášť. Ještě by měli vykoumat v rozumném rozměru vyměnitelné popperové hlavy alá tento mořský model a budu úplně spokojen...
Nfraisix - Profil | Pá 24.7.2015 10:08:52
takže ano, tady je ten lov dravců na mouchu asi spíš o té radosti z toho stylu lovu :)
NJirka_K - Profil | Pá 24.7.2015 9:48:54
petrik: Jo, i tak se to dá říct... :)
Nmascha - Profil | Čt 23.7.2015 17:19:14
Npetrikveprik - Profil | Čt 23.7.2015 16:12:23
NJirka_K - Profil | Čt 23.7.2015 13:59:21
Npetrikveprik - Profil | Čt 23.7.2015 9:39:38
NJirka_K - Profil | St 22.7.2015 15:51:29
Nchrostik3 - Profil | Út 21.7.2015 16:37:30
Npetrikveprik - Profil | Út 21.7.2015 15:43:03
BTW I ty umělé nasáklé vodou jdou házet ;-) občas si pomůžu fishskull hlavičkou... popř.jiným zatížením. Ale nezatížený je top. I ty zonkery používám rád. Nemám problém s "lámáním/trháním"..zonkery teda ale kupuji komerční (hends). Kdyžtak dej vědět do sz..
Nmascha - Profil | Út 21.7.2015 15:19:04
Nchrostik3 - Profil | Út 21.7.2015 15:07:51
Nmascha - Profil | Út 21.7.2015 14:54:52
I když chodím s mušákem k vodě docela často, tak štikařina s mušákem mi k srdci nepřirostla, neumim asi správně házet a je to dřina a hlavně čas, který nástraha tráví ve vodě, je třetinový oproti vláčce. Proto nezatížené zonkery...
NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 21.7.2015 13:53:39
NJirka_K - Profil | Út 21.7.2015 9:53:53
Další výhodou menších much je, že se mi s nima podstatně líp hází. Často jsem odkázanej na různé pahody a to je s velkou mouchou problém. Teda aspoň pro mě.
Jinak v zahraničí jsem štiky nikdy nezkoušel. Zatím vždycky vyhrály jiný ryby. Ale třeba to jednou taky dopadne...
Nstrejka - Profil | Út 21.7.2015 9:30:49
Nstrejka - Profil | Út 21.7.2015 9:27:32
NOrion24 - Profil | Po 20.7.2015 21:14:51
NGBN - Profil | Po 20.7.2015 21:12:32
...pravdou jest že se praví že štika outočí na OČI.....ale co třebas vláčkařův twister,běžné kopejtko,,,,či nesmyslnej rotační plech?????...to nemá ani náznak OKa _ !!!!
kolikrát jde asi o zcela jinačí aspekty úspěšnosti :) jednotky dráždivosti.....pohyb,vedení...velikost,barva,tvar......
.....a VO TOM TO MUŠKAŘENÍ / RYBOLOV JE.....
NGBN - Profil | Po 20.7.2015 21:03:58
oči samozřejmně jsou pro štiku TOP útočnej bod,jeden zmála nejduležitějších.....
....ale každému dle gusta a možností....... :) a nejen muškaři :)
NGBN - Profil | Po 20.7.2015 16:15:58
....ten pětidíl bych nechtěl vázat :) ...konec konců zaleží taky na materiálu ze kterýho se to váže,to jistě.... ten udává ten pohyb :)
myslím že dvojdíl je tak akorát :) na to aby si ten ocas streameru při tažení hodil i ladně do strany :)
....popravdě jsem se štikám věnoval prozatím jen lehce okrajově,max. dvě desítky vycházek v sezoně ...ale tak nějak zjištuji že časově a možnostma raději půjdu po větší rybě cíleně a to štikách :) než vyrazit na vzálené pstruhovky a běžně odlovovat pidi svazový ryby...nemluvě tedy o dvou řekách kde ty možnosti jsou..ale tady na západě...kde máme mraky MP hezkejch vod s výskytem hezkých štik ....mno nic :)
od loňského podzimu jsem prvně začal vázat větší strýmry 20cm + a mněl jsem tedy pár štik ,bežných velikostí..jednu solidní 100+ co mi to nakonec rafla a jednu 90+....co sem vyndal ze pstruhovky.
Myslím že velká moucha má potenciál velký ryby !!!
tedy jistě ne vždy y tedka v létě..kdy se i metrovky běžně živý skoro potěrem :)
Koncem srpna pořizuji BIG DADDY v devítce...tak odházet velký sousta nebude problem :) hihi
Měj fajnou sezonu a díky.
PS : nejezdíš za štikama někam na sever???
foto : 20cm / 90cm
NJirka_K - Profil | Po 20.7.2015 14:20:58
Takže já dávám přednost klasické konstrukci ve velikosti do cca 15 čísel. Na velkou mouchu jsem nikdy velkou rybu nechytil.
NTiIak - Profil | Ne 19.7.2015 19:56:59
Nmascha - Profil | Ne 19.7.2015 19:01:09
NGBN - Profil | Ne 19.7.2015 11:03:11
...takto zkotovená konstrukce kdy zadní ocas je vázanej na háku a tělo je na drátku, ve vodě nádherně pracuje...jak klasicky vertikálně díky těžší epoxy hlavě tak hlavně díky ,,kloubu" horizontálně.
Další krok k dokonalejším ,,šidítkům" pro dravce.
Vážete taky tyhle stremery ??? nějakej tip,rada či možnost zdokonalení či nějaká Vaš supertruper barevná kombinace?
NGBN - Profil | Ne 12.7.2015 17:21:45
Uvažuji o podzimním nákupu...společně s reelem asi Vision GT black.
Díky za info.
zjistuji s přibývajícíma centimetrama na streamerech že moje sedmičky na již nestačí :(
PS :) bo nemáte nějakej TIP,postřeh radu na Vámi oblíbenej klacek v dané 9 stop a 9 lajna??? a k tomu nějaké pěkné kolečko..ladící oku do sestavy? :)
Přeji bohatou sezonu u vody.
NIza - Profil | Út 30.6.2015 22:09:14
Na mouchu je cas.
NKarasák - Profil | Út 30.6.2015 22:06:02
NKarasák - Profil | Út 30.6.2015 22:01:23
NIza - Profil | Út 30.6.2015 20:28:42
NAbyss - Profil | Út 30.6.2015 19:30:18
NOrion24 - Profil | Út 30.6.2015 8:16:49
NKarasák - Profil | Po 29.6.2015 21:54:17
Nmlíčnák - Profil | Čt 19.3.2015 19:22:18
Třebas to někomu pomože .
NIza - Profil | Čt 19.3.2015 18:33:08
NAbyss - Profil | St 18.3.2015 15:57:44
http://www.tedcarter.co.uk/loop/loop-pike-booster-fly-9ft-8
NOrion24 - Profil | Út 17.3.2015 21:22:26
NIza - Profil | Út 17.3.2015 20:56:59
Jo uz hazu lip jak na videu:-D
NIza - Profil | Út 17.3.2015 20:52:34
NPike - Profil | Út 17.3.2015 20:04:32
http://sorenessebo.powweb.com/pikefly/
Sleduju ho již mnoho let, teď přešel ovšem na trochu jiné mouchy, konstrukčně ale podobné. Myslím, že má na mouchu nachytáno víc štik, než my všichni dohromady.
Nstrejka - Profil | Út 17.3.2015 20:01:04
Nejvíc bílé
Nstrejka - Profil | Út 17.3.2015 16:06:26
NAbyss - Profil | Út 17.3.2015 16:03:50
Nstrejka - Profil | Út 17.3.2015 13:11:57
NAbyss - Profil | Út 17.3.2015 13:03:28
Na ten príves mám nakrimplovany Korda 0,56 hardmono, mouth trap a owner 5111 s tým kopijovitym hrotom....
NAbyss - Profil | Út 17.3.2015 13:02:33
NTiIak - Profil | Po 16.3.2015 22:52:13
NAbyss - Profil | Po 16.3.2015 21:12:37
NKarasák - Profil | Út 14.10.2014 20:41:02
Tohle mě ale navnadilo .
Nsalmonidae - Profil | Út 14.10.2014 9:34:36
před časem jsem zde prosil o nějaké fotky úlovků se streamerem v tlamě... Tak dnes také oživuji diskuzi párem fotografií.
Nstrejka - Profil | St 9.4.2014 10:47:38
Ale je mi to vlastně fuk, klidně bych za dvoubalení dal i ty dvě kila, kdyby to sem někdo vozil. Objednávat ze zámořáí jen toto je nesmysl...
NJirka_K - Profil | St 9.4.2014 10:32:02
Nstrejka - Profil | St 9.4.2014 10:10:01
akorát ta sranda vyjde na stovku kus bez dopravy a DPH :-(
Čtenáři této diskuse také sledují
NPovídání JEN o vázání a muškách22022
NO muškách, umělých34435
NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla53132
NSměnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek1316
NGalerie muškařských navijáků602
NSpey & Salmon516
NBambusák a vyroba797
NKúp si svojho kormorána2007
NMuškaři a bigbít7854
NKam na Lipany v okolí Brna?76
Kde to žije - muškaření
12:46NPovídání JEN o vázání a muškách 22022
9:16NO muškách, umělých 34435
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...
























