MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Pike fly fishing

Ahoj jaké máte zkušenosti se štikou na mouchu ? Vkládejte foto úlovků a taky streamerů ! Díky moc.

Autor diskuse: Kikis ®
Zařazeno do: muškaření - techniky lovu, 15.1.2012


Dravci na mouchu,který často chytáte ?

A)štika 18%
B)candát 6%
C)okoun 14%
D)pstruh 50%
E)sumec 5%
F)bolen 7%

Od 15.1.2012 hlasovalo 121 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 30 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N strejka - ® Út 28.7.2015 9:56:30
Ještě přidám jeden tipík k mým oblíbeným očím: http://www.ubrcala.com/muskareni/eshop/0/3/5/2222-F​ish-Mask-10
Nejen že je to způsob, jak spolehlivě bez odlepování přidělat na velkého streamra oči, ale má to i blahodárný vliv na chod streamra. A jako totální pecku považuju to, že mám jen tři hlavičky s různou barvou očí (stříbrná, červená...), které podle potřeby nasazuju na jednoduché bezoké streamry. Je to ekonomické finančně i časově, protože se člověk nemusí tolik patlat s každým streamrem zvlášť. Ještě by měli vykoumat v rozumném rozměru vyměnitelné popperové hlavy alá tento mořský model a budu úplně spokojen...
N mascha - ® Pá 24.7.2015 12:31:40
Jirka_K >> souhlas
N fraisix - ® Pá 24.7.2015 10:08:52
Jirka_K >> třeba při chytání okounů na přehradě či písáku může leckdy muškař strčit vláčkaře lehce do kapsy....ale pak vstoupí do hry faktory jako zmrzlé ruce od mokré šňůry a nahazování proti větru a člověk se ještě rád pokorně vrátí k tomu vláčáku :). Osobně radši muškařím, takže když je flek vhodnej ke strýmrování, tak si rád zastrýmruju, ale "nouze naučila Dalibora housti", takže jsem se ze stoprocentního muškaře byl nucen vzhledem k pohodlnosti stát tak padesátiprocentním muškařem :)

takže ano, tady je ten lov dravců na mouchu asi spíš o té radosti z toho stylu lovu :)
N Jirka_K - ® Pá 24.7.2015 9:48:54
mascha >> Nikdy jsem tam nebyl, ale věřím tomu. Nicméně tam drtivá většina lidí chytá z lodi a tím eliminujou problémy s házením. A pak je to asi jedno. Ale u nás, když jsi odkázaný na lov ze břehu, tak na plno místech de facto nedostaneš mouchu do vody. S vláčákem je to nepoměrně jednodušší. Tím chci říct, že pokud tady u nás někdo chytá dravce s muškařským cajkem, tak to rozhodně nedělá kvůli efektivitě. Ale je to jenom můj dojem, žádný přímý srovnání nemám.

petrik: Jo, i tak se to dá říct... :)
N mascha - ® Čt 23.7.2015 17:19:14
Jirka_K >> mám kamaráda ve švédsku u moře, kde chytá štiky. A říká, že jsou období, kdy nemá cenu s ničím jiným než nezatíženým streamerem chodit k vodě. A proti větru to není technicky možný nahodit ničím jiným než střelnou hlavou. Takže i co se týče efektivity, jsou dny, kdy je to nepřekonatelný. Ale je to fakt otročina...
N petrikveprik - ® Čt 23.7.2015 16:12:23
Jirka_K >> když myslíš... u toho mušáku a lovu dravce souhlasím jen s tou "komplikovaností" ale efektivita rozhodně není nejmenší - z mé škušenosti opak je pravdou. BTW proč tedy někdo něco takového provozuje, když je to nejméně efektivní a maximálně komplikované?? Masochismus? Autodestrukce? :-))))
N Jirka_K - ® Čt 23.7.2015 13:59:21
petrikveprik >> Jenom jsem chtěl říct, že muškařina, hlavně v případě lovu dravců, je ten nejkomplikovanější a nejmíň efektivní způsob lovu. A pokud člověk něco takového provozuje, tak rozhodně né kvůli účinnosti.
N petrikveprik - ® Čt 23.7.2015 9:39:38
Jirka_K >> asi jsem Tě trochu nepochopil. Nemluvil jsem o jednoduchosti.. Taky nechytám tak jak chytám JEN proto protože je to jednodušší... mám "svojský" způsob, protože mi to připadá účinné a to je to hlavní o co tady jde. Nechápu jak si můžeš myslet ,že chytání na rybu nebo vláčení ideálně mirko...je snadné... To svědčí o určité zaslepenosti skoro bych řekl neznalosti.. Jakákoli rybolovná technika, kterou chceš provozovat na úrovni a efektivně není tak snadná jak může na první pohled vypadat. Jinak vím moc dobře jaké výhody má muškařský cajk při použití streamera a ty mi občas u vláčáku se streamerem chybí. Naopak i vláčák má pár výhod oproti muš.cajku. Je to otázka priorit a preferencí v souvislosti s efektivitou a účinností.. Rozhodně NE jednoduchosti nebo složitosti.. Tím kočním, petrův zdar.
N Jirka_K - ® St 22.7.2015 15:51:29
petrikveprik >> Pokud někdo chytá dravce s muškařským cajkem, tak ne proto, že je to jednodušší. Kdyby chtěl aby to bylo snadný, tak chytá na rybu. Nebo vláčí. Ideálně mikromrdky... ;)
N chrostik3 - ® Út 21.7.2015 16:37:30
mascha >>jasně,jarní strýmr na MP vodě.Není to košér,to ne.
N petrikveprik - ® Út 21.7.2015 15:43:03
mascha >> chytám s těmi streamery naprosto stejně jako ty.. a s tou "třetinou času nástrahy ve vodě..." :-))) normálně jsi mi to vzal z úst..
BTW I ty umělé nasáklé vodou jdou házet ;-) občas si pomůžu fishskull hlavičkou... popř.jiným zatížením. Ale nezatížený je top. I ty zonkery používám rád. Nemám problém s "lámáním/trháním"..zonkery teda ale kupuji komerční (hends). Kdyžtak dej vědět do sz..
N mascha - ® Út 21.7.2015 15:19:04
chrostik3 >> nevim, ale respektuju to, že jsou pravidla dělící techniky nejen podle nástrahy, ale i podle způsobu nahazování. Byť znám dokonce lidi, co na jaře chytaj cíleně candáty na koguty, protože to jsou přeci jen zatížené mušky, sám tohle nepodporuju.
N Orion24 - ® Út 21.7.2015 15:11:04
chrostik3 >> velmi dobra otazka
N chrostik3 - ® Út 21.7.2015 15:07:51
mascha >> čoveče,jak to tu čtu,tak mě napadá otázka tady na Mrku dost častá. - jakej je rozdíl když muškaříš a vláčíš se strýmrem.Proč nemůžu na P vodu na podzim s vláčákem,je to to samé. - Pár rozdílů si tu napsal :-)
N mascha - ® Út 21.7.2015 14:54:52
Royale with Cheese 3 >> přiznám se, že to hážu vlačákem, takže streamery z umělotiny nebo pštrosa pro mně nepadají v úvahu, jsou prostě moc lehké. Opička zonkeru nasákne vodou a letí tak daleko, jak potřebuju.
I když chodím s mušákem k vodě docela často, tak štikařina s mušákem mi k srdci nepřirostla, neumim asi správně házet a je to dřina a hlavně čas, který nástraha tráví ve vodě, je třetinový oproti vláčce. Proto nezatížené zonkery...
N Royale with Cheese 3 - ® Út 21.7.2015 13:53:39
mascha >> na rozdíl od Tilaka se mi nikdy nepodařilo v muškařských speciálkách koupit zonkery, které by časem tak jako tak neztvrdly. Zonker je efektní a i efektivní, ale tohle mě rychle znechutilo tak, že už je vážu opravdu minimálně ( vlastně jen v jedné barevné kombinaci, aby to, co zbývá nesežrali moli). Vede u mě marabu, pštros, a flešová vlákna. JInak souhlas s GBN, u štiky myslím může fungovat přímá úměra ve velikosti mouchy a ryby. Ale s mojí #7 se taky nechytám ( a taky pokukuju po #9)
N Jirka_K - ® Út 21.7.2015 9:53:53
GBN >> Já si myslím, že speciálně v případě štiky není až tak důležitý na co chytáš. Hlavní je, jak moc tomu věříš. Všechny svoje větší ryby jsem chytil na poměrně malé a nenápadné mouchy. Takže v současné době vážu de facto jen jeden vzor, se kterým chytám všechny dravce (kromě sumce, který se mi zatím nedaří). Jediná věc kterou měním je zatížení a občas velikost.

Další výhodou menších much je, že se mi s nima podstatně líp hází. Často jsem odkázanej na různé pahody a to je s velkou mouchou problém. Teda aspoň pro mě.

Jinak v zahraničí jsem štiky nikdy nezkoušel. Zatím vždycky vyhrály jiný ryby. Ale třeba to jednou taky dopadne...
N strejka - ® Út 21.7.2015 9:30:49
GBN >> dobrým materiálem jsem myslel takový, který se dobře hýbe. To není vykoukatelné z fotky, ale až pohledem na mouchu jdoucí vodou. Jako top materiál mám pštrosa. Nevýhoda je, že se dostatečně dlouhý hůř a draho shání a je náchylný na rozdrbání. Umělina vydrží vše...
N strejka - ® Út 21.7.2015 9:27:32
Orion24 >> docela ano, větší účinnost mám u nás, na moři (SWE) to až tak zásadní není, ale pomůže to i tam...
N Orion24 - ® Po 20.7.2015 21:14:51
GBN >> ved prave preto sa to pytam...ci si to niekedy porovnaval....ci to neni len designe na rybara...ci skutocne to je lepsie s ocami
N GBN - ® Po 20.7.2015 21:12:32
Orion24 - říká se to :)......ne však je tomu vždy pravdy.....kdysi mi z podhladinového strýmra upaadali mrouskající a pohyblivé oči....a toho vejkendu sem nachytal několikero štik.na strýmra ,zcela slepého :)

...pravdou jest že se praví že štika outočí na OČI.....ale co třebas vláčkařův twister,běžné kopejtko,,,,či nesmyslnej rotační plech?????...to nemá ani náznak OKa _ !!!!

kolikrát jde asi o zcela jinačí aspekty úspěšnosti :) jednotky dráždivosti.....pohyb,vedení...velikost,barva,tvar.​.....

.....a VO TOM TO MUŠKAŘENÍ / RYBOLOV JE.....
N GBN - ® Po 20.7.2015 21:03:58
strejka - ...hezkej fláj...aneb dobrej materiál je vcelku irelevantí pojem :)
oči samozřejmně jsou pro štiku TOP útočnej bod,jeden zmála nejduležitějších.....
....ale každému dle gusta a možností....... :) a nejen muškaři :)
N Orion24 - ® Po 20.7.2015 20:41:51
strejka >> mas "zistenie" ze ti eoci to posuvaju inde?...
N strejka - ® Po 20.7.2015 20:38:26
Pohyb streamra mi řeší dobrý materiál. Co ale považuju za zásadní, jsou výrazné oči...
N GBN - ® Po 20.7.2015 16:15:58
Jirka_K - Díky za postřeh.....jo plně souhlasím že je to o krapet časově a technicky náročnější..než klasickej streameři na jednohák :)
....ten pětidíl bych nechtěl vázat :) ...konec konců zaleží taky na materiálu ze kterýho se to váže,to jistě.... ten udává ten pohyb :)
myslím že dvojdíl je tak akorát :) na to aby si ten ocas streameru při tažení hodil i ladně do strany :)

....popravdě jsem se štikám věnoval prozatím jen lehce okrajově,max. dvě desítky vycházek v sezoně ...ale tak nějak zjištuji že časově a možnostma raději půjdu po větší rybě cíleně a to štikách :) než vyrazit na vzálené pstruhovky a běžně odlovovat pidi svazový ryby...nemluvě tedy o dvou řekách kde ty možnosti jsou..ale tady na západě...kde máme mraky MP hezkejch vod s výskytem hezkých štik ....mno nic :)

od loňského podzimu jsem prvně začal vázat větší strýmry 20cm + a mněl jsem tedy pár štik ,bežných velikostí..jednu solidní 100+ co mi to nakonec rafla a jednu 90+....co sem vyndal ze pstruhovky.

Myslím že velká moucha má potenciál velký ryby !!!

tedy jistě ne vždy y tedka v létě..kdy se i metrovky běžně živý skoro potěrem :)

Koncem srpna pořizuji BIG DADDY v devítce...tak odházet velký sousta nebude problem :) hihi

Měj fajnou sezonu a díky.

PS : nejezdíš za štikama někam na sever???

foto : 20cm / 90cm
N Jirka_K - ® Po 20.7.2015 14:20:58
GBN >> Zkoušel jsem něco na způsob Gamechangeru. Takže místo dvou to mělo asi čtyři nebo pět dílů. Chodí to nádherně, nicméně drátěná kostra znamená že je to na moje gusto moc těžký. Navíc je to hodně pracný a kdybych jich urval pět za vycházku, tak je moje radost z rybolovu ta tam.

Takže já dávám přednost klasické konstrukci ve velikosti do cca 15 čísel. Na velkou mouchu jsem nikdy velkou rybu nechytil.
N TiIak - ® Ne 19.7.2015 19:56:59
mascha >> Na to aby zonker nestvrdol je treba aby bola kožušina spracovaná určitým sposobom,bežne sa to vizuálne nedá posúdiť volným okom.Vlastne dá sa to tak,že je mierne nahnedlá po vyčinení.Mastením tomu moc nepomožeš,zožeň si iné zonkre ak sa trhajú

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 30 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | techniky lovu ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky s přední brzdou - totální výprodej!

Moderní univerzální naviják s přední brzdou. Nyní - 30 % SLEVA NA VELIKOST 6006 FD!

akce, rybareniGulp! Floating Pinched Crawler

Za 159
Chystáte se na Duháky tak tohle je vaše nástraha tu musíte mít!!!!!

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Penzion Soroya Penzion Soroya

Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v severnom Norsku. Jedna sa o...