Strunka na cesto

Vedel by mi niekto poradit kde sa da zohnat takato strunka na cesto ?
Nie ta od tandem baits
Autor diskuse: visage - Profil , 13.1.2012 feeder - náčiní, doplňky
77 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nvisage - Profil | Út 17.1.2012 17:32:56

kukac >> kupil som tie zo Stoklasa 60 ks za 107 Kč ,predtým som mal tie stonfo a to sa so strunkou z pera neda porovnat , to si musiš vyskušať

    Nvisage - Profil | Út 17.1.2012 17:30:56

    certbert >> pružinky z pera som pouzival uz davno a nie je to to prave orechové :P

      Nkukac - Profil | Út 17.1.2012 17:02:51

      už sa ani nečudujem že sa dobre zarába na rybároch, radšej kúpia ako použiť strunku z pera...

        Ncertbert - Profil | Út 17.1.2012 14:19:08

        visage - >> předem se omlouvam ale Ty st. kok...neznaš pružinky z propisek??-:o) poradim jak to použít.-o))))

          Nvisage - Profil | Út 17.1.2012 12:27:56

          no dnes mi prisli tie 12 aj 15 ky a tie 15 su dost velke, takže radšej tie 9x11 si objednat treba ,ale tie 12 celkom ujdu
          ta stoklasa nema chybu

            Nvisage - Profil | So 14.1.2012 17:58:20

            tyci >> neviem isto ale asi to bola ta 12mm

              Ntyci - Profil | So 14.1.2012 17:51:20

              visage >> Co rikas na to co nasel na netu TominoRS?Myslim ze je to to same co prodavaji Stonfo.A jakou jsi pouzival velikost?

                Nvokounek - Profil | So 14.1.2012 16:25:38

                Aďo >> tak to kukám máš to premakané dík za inšpiráciu..

                  NAďo - Profil | So 14.1.2012 16:22:07

                  vokounek >> Z kusku prutu si vyrobim duty vrtak a nim vyrezem valceky z peny.

                    Nvokounek - Profil | So 14.1.2012 14:12:29

                    Aďo >> to vyzerá velmi zaujimavo pls. len ten začiatok mi uniká na čo potrebuješ kúsok zlomeného prútu?

                      NAďo - Profil | So 14.1.2012 13:52:16

                      Za pomoci vrtacky a kusku zlomeneho dielcu z udice si vyrobim taketo valceky z peny, ktore po dlzke prestrihnem a navleciem na hacik. Jalce sa potom idu zblaznit, ked chcu zdvihnut gulicku cesta zo dna a ta im sama skoci do ust. :-)
                      Velkou vyhodou pouzitia peny nastrazenej priamo na haciku je , ze cesto je stale v tom spravnom uhle pod hacikom a neobnazuje hacik. Takto nastrazena gulicka cesta je lahsia oproti ostatnym volne vhodenym do vody a ryba ju okamzite berie hlboko do ust. Ak sa medzicasom rozhodnem lovit na klasicku nastrahu, len zvesim penu z hacika a nastrazim namiesto cesta klasiku. Takze aj univerzalnost nastrazenia nastrahy je velkou vyhodou. :-)

                        Nvisage - Profil | So 14.1.2012 12:53:44

                        TominoRS >> super díky,díky,díky ...

                          Ntyci - Profil | So 14.1.2012 9:53:13

                          TominoRS >> Urcite tak 2 vel.budou stacit...

                            NTominoRS - Profil | So 14.1.2012 9:48:04

                            tyci >> dobře jeden z mála obchodů kde maj všechny,ale myslíš že potřebujes už od 5,5 mm a všechny verze? jako tim myslim jestli si myslíš že je třeba používat jednou 5,5 příště třeba 8?Já sobně chytám na feeder na peletky občas a tam taky používat tak ty 12ky

                              Ntyci - Profil | So 14.1.2012 9:39:28

                              TominoRS >> zadej carpservis a krmitka a srkacky ,5 ks za 82 kc a nekolik velikosti.

                                NTominoRS - Profil | So 14.1.2012 9:35:52

                                tyci >> no tam je tak 5 pružinek ne?a za 80 k je to dost a navíc jsem našel jen tuhle velikost

                                  Ntyci - Profil | So 14.1.2012 9:29:38

                                  TominoRS >> jj to je ono.....

                                    Ntyci - Profil | So 14.1.2012 0:05:30

                                    TominoRS >> To Stonfo prodavaji od 5,5 mm po 20 mm....

                                      NTominoRS - Profil | Pá 13.1.2012 23:59:15

                                      tyci >> ale osobně si byslím že ta 18*18 by mela stačit

                                        NTominoRS - Profil | Pá 13.1.2012 23:58:10

                                        tyci >> Já osobně vyzkouším to 12*12mm a 18*18mm

                                          Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 23:57:02

                                          TominoRS >> tak to je pecka.Cenove to je bomba,ale jaka velikost,ale podle me dobry.....

                                            Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 23:54:24

                                            TominoRS >> skúsim to pohladať u nás v niakom obchode s čačkami pre baby :) dík za nápad cena je úplne inde. paráda..

                                              NTominoRS - Profil | Pá 13.1.2012 23:51:11

                                              vokounek >> myslím že by to bylo to pravý pokud to chceš udělat tak jak to máš na té fotce

                                                Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 23:48:27

                                                TominoRS >> to je super..

                                                  NTominoRS - Profil | Pá 13.1.2012 23:45:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                  visage - >> zkus se podívat na tohle http://www.stoklasa.cz/index.php?skupina=h01&rozsir​enyFiltr=1&text=klec&barva=0 vyjde to daleko levněji a vypada to celkem dobře

                                                    Nansa - Profil | Pá 13.1.2012 23:25:43

                                                    visage >> Ďakujem za radu ale neviem kedy to vyskúšam,lebo s montážou ktorú som Ti prezentoval som spokojný a momentálne nemám dôvod experimentovať s niečim,čo sa mi na prvý pohľad nepozdáva (silikónové doplnky akosi nemám rád ).

                                                      Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 22:45:59

                                                      ansa >> skus to stonfo a uvidiš

                                                        Nansa - Profil | Pá 13.1.2012 22:43:42

                                                        visage - >> ja používam už veľa rokov takéto montáže doma naviazané so strunkou z vyradených elektrických spínačov a môžem povedať že fungujú dobre a nič lepšie som doteraz nenašiel.

                                                          NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 22:22:15

                                                          tyci >> Alebo čo robil MM vo videu teraz, cesto z krmiva...

                                                            Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 22:11:41

                                                            tyci >> skús použiť zmes na boile akurát to neuvar..

                                                              Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 22:09:59

                                                              tyci >> mozes kupovane a mozes si aj doma spravit

                                                                Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 21:47:53

                                                                visage - >> A co davas za testo?

                                                                  Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 20:23:13

                                                                  visage >> určite to skúsim dík za inšpiráciu ;)

                                                                    Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 20:19:22

                                                                    vokounek >> a na tu strunku zvyknem aj tolko cesta niekedy jak 30 boilies :DDD

                                                                      Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 20:18:14

                                                                      vokounek >> kuk sz

                                                                        Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 20:15:00

                                                                        Domino222 >> neviem uvažoval som o karlovke - na rameno. ale asi len hrať sa s bielou rybou na matchku. záleží či nebude fučať..

                                                                          NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 20:08:54

                                                                          vokounek >> ideš niekam zajtra?

                                                                            NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 20:08:38

                                                                            vokounek >> :-) šak práve preto sa pýtam, ale to je ich vec.

                                                                              NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 20:08:17

                                                                              visage >> Dobre spravená montáž, zrejme pôjde keď moc nebudú brať ryby.. :-)

                                                                                Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 20:05:13

                                                                                visage >> vôbec ale skúsim to ;) páči sa mi použitie cesta alla boilis hlavne pre nevyvarenú arómu a makkosť nástrahy..

                                                                                  Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 20:01:48

                                                                                  vokounek >> a zvykneš chytavat na cesto ???

                                                                                    Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 20:00:38

                                                                                    visage >> tak si mi ušetril snahu dík kúpim to keď otvoria karlovku ;)

                                                                                      Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 20:00:35

                                                                                      vokounek >> ak si vyskušaš tieto, o inych nebudeš chcieť už nikdy počuť :D

                                                                                        Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 19:59:15

                                                                                        vokounek >> do O

                                                                                          Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 19:43:04

                                                                                          visage >> a tú strunku z pera si spojil na koncoch? teda do tvaru O? alebo nehal rovnú?

                                                                                            Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 19:40:54

                                                                                            Domino222 >> takže asi pred 2 rokmi som si ich kupil na rybarskej vystave v Brne , a uz som o všetky prišiel , a skušal som ostatne druhy struniek aj tie z pera ale tymto sa nič nevyrovna .použivam ich na lov na cesto ,cesto sa super na ne obaluje a velmi dobre na nich drží akurat ich nedavam na ten silikon ale na šnuru pod hačik

                                                                                              Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 19:38:46

                                                                                              Domino222 >> ani hornbach by nerobil inventúru mesiac :)
                                                                                              inak aj ja som už o tejto strunke rozmýšlal zarobím cesto zo zmesy na boile ale neuvarím to. mohlo by to dobre uvolňovať arómu. na začiatok testnem strunku z pera tak ako to tu už niekto napísal..

                                                                                                NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 19:32:51

                                                                                                visage - >> A načo ju potrebuješ, ak sa môžem opýtať.. lebo ja som ju ešte nevyskúšal.

                                                                                                  NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 19:31:20

                                                                                                  vokounek >> ale majú tam písanú tuším inventúru :-)

                                                                                                    NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 19:30:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                    visage >> Vedľa knižnice na jurigovom námestí ..

                                                                                                      Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 19:28:07

                                                                                                      vokounek >> a kde to tam je v karlovke ?

                                                                                                        Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 19:25:05

                                                                                                        visage >> je to najhluchšie obdobie a zrejme tak ušetrí na výplate za jeden mesiac teda aby nešiel do mínusu..

                                                                                                          Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 19:22:08

                                                                                                          vokounek >> do 31.1. to je dost neobvykle

                                                                                                            NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 19:19:16

                                                                                                            vokounek >> Ja viem... nechápem taký malý obchod a oni ho zatvoria na mesiac :-)) Asi si zarobili pred vianocami na tých 3 zákazníkoch :-))

                                                                                                              Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 19:17:57

                                                                                                              Domino222 >> karlovka je do 31.1. zavretá..

                                                                                                                NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 19:12:08

                                                                                                                visage >> To som našiel na nete jediné, ale u nás dole v karlovke v takom malom obchode majú to čo hľadáš ... :) na nete som to nevidel :(

                                                                                                                  Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 18:55:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                  visage - >> A na strankach carpservisu si dej clanky a najdi clanek ,Za hodinu dva a domu,,,,Pekne

                                                                                                                    Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 18:49:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                    Carpservis to ma pod ,Krmitka a srkacky,5ks 82 kc....

                                                                                                                      Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 18:39:12

                                                                                                                      Domino222 >> dufam ze nemyslis tu od tandem baits ???

                                                                                                                        Nvokounek - Profil | Pá 13.1.2012 18:36:52

                                                                                                                        visage - >> neviem ale na ten háčik si navleč ešte silikonovu zarážku aby si zabránil sklznutiu nástrahy do spodku obluka háku..

                                                                                                                          NMojo - Profil | Pá 13.1.2012 18:36:30

                                                                                                                          Já to dělal normálně tak, že jsem si na vlas navázal kousek sirky a kuličku těsta upevnil kolem té sirky...fungovalo to dobře...a bylo to zadarmo...:)

                                                                                                                            Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 18:33:34

                                                                                                                            Domino222 >> daj link plz

                                                                                                                              NDomino222 - Profil | Pá 13.1.2012 18:30:57

                                                                                                                              visage - >> U nás ho majú všade, v každom kamennom obchode..

                                                                                                                                Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 18:29:47

                                                                                                                                visage >> Nasel jsem tam jen ty silikonove uchyty,ale driv je prodaval. Prodejce u nas je jakakoliv firma prodavajici zbozi Stonfo.

                                                                                                                                  Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 18:17:33

                                                                                                                                  tyci >> a dalej ?

                                                                                                                                    Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 18:15:57

                                                                                                                                    visage >> Zadej carpservis.....

                                                                                                                                      Nvisage - Profil | Pá 13.1.2012 18:11:08

                                                                                                                                      Seržant55 >> a nevies link na tu strunku ?

                                                                                                                                        Ntyci - Profil | Pá 13.1.2012 18:10:46

                                                                                                                                        V jednom dile Kapromanie to ukazoval A. Vaclavik, a zaroven to i prodava,ale financne to je moc drahe.Ja jsem nenasel rozdil oproti pruzince s pera.Jen ta cena .....

                                                                                                                                          Npohodak - Profil | Pá 13.1.2012 17:46:09

                                                                                                                                          ja som si to vcera vyrobil s drotu[nudil som sa v praci ta tak] ale je otazne ci to pouzijem nevidim v tom nieco prevratne

                                                                                                                                            NDarcy - Profil | Pá 13.1.2012 17:44:21

                                                                                                                                            visage - >> sežeň si slabý ocelový (pružinový) drát a natočíš si ručně tvarů a velikostí kolik budeš chtít. Pružinku upevni na háček pletenkou.

                                                                                                                                              Nkukac - Profil | Pá 13.1.2012 16:20:48

                                                                                                                                              presne,strunka od pera ,spojíš dva konce do tvaru kruhu a normálne na vlas priviažeš ,sa mi to viac páči ako ten silikonový cirkus.

                                                                                                                                                NStewik - Profil | Pá 13.1.2012 14:50:37

                                                                                                                                                Ja som si podobnú montáž raz spravil, ale použil som tunigovanú pružinku s pera :)

                                                                                                                                                  NSeržant55 - Profil | Pá 13.1.2012 14:44:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                                  MILO Brno-stonfo ,baleno po 5ks.

                                                                                                                                                    NMartin M. - Profil | Pá 13.1.2012 2:04:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                                    visage - >> nejspise bude od firmy Stonfo.