Feeder na Dunaji

Zdravím, pridávajte prosím fotky a úlovky z rieky Dunaj.
Autor diskuse: lamixka - Profil , 30.12.2011 feeder - druhy ryb, rekordy

Npeto88 - Profil | Út 19.7.2016 23:32:16

JK >>Vacsinou chodievame medzi Devin a DNV a tych karasov tam tahame dost, tak niekde asi bude chyba :)

    Nmarktomark - Profil | Út 19.7.2016 21:27:40

    peto88 >> ja si vyrabam vlastne krmivo na pleskace, na kostne cervy vobec nechytam, ani do krmiva nedavam. Na hacik tvrdu kukuricu 2-3ks alebo rosnace. Vacsinou pleskace zelenkave do 40cm, semtam karas, a nahodne kapor.

      NJK - Profil | Út 19.7.2016 15:19:14

      peto88 >> daj potom pls vediet :-) ps: tak karasa som na morave nechytil uz pekne davno.. to si bol asi niekde okolo sutoku tipujem. Ja chodim radsej vyssie.

        Npeto88 - Profil | Út 19.7.2016 12:37:44

        JK >> Mne to fungovalo ako som pisal, male pleskace iba, ked bola na haciku ziva. Inac pleskace a karasy okolo 40cm. Ale ci to este plati uvidime po vikende ;)

          NGIGI77 - Profil | Út 19.7.2016 9:01:51

          Váh je zakalený ale voda v pohode. Idú lopaty od 50 do 60 na jednu velkú kuku zaistenú s kostákom. Nadvazec cca 70 - 80 cm. Sem tam aj kapor ale málo. Do krmítka pomixovaná skvasená kuku, repka s ovsennými vločkami a odpečky.

            NJK - Profil | Út 19.7.2016 6:54:50

            peto88 >> ten isty problem (takmer vylucne chytanie pleskacov malych) som opisoval aj ja par prispevkov nizse; ked si pouzil to co pises, co Ti najviac islo pleskace vysoke, ci? Tie sa mi zda, ze nejako vymizli posledny cas totiz. Inak tie pleskace male mi brali este aj tvrdu kukuricu varenu s feferonkou, ked som cielene chcel chytat kaprov.

              Npeto88 - Profil | Po 18.7.2016 23:31:59

              marktomark >> Vyskusaj cielene pleskacove krmivo( napr.Black turbo + melasa), predlz navazec na 60-80cm a vynechaj zivu - na hacik kuku, mne tam toto funguje.

                Nmarktomark - Profil | Po 18.7.2016 21:59:42

                erin >>
                na spic v pristave chodim chytat aj ja na feeder, uspechy nahodne, najvacsie ryby odtial asi pleskac a bolen cca 50cm, ostriez 25cm. Niekedy to tam berie fajn, niekedy nic.
                Par krat som bol aj v bazene ako zacina md, ale iba byckov som nachytal, z prvych schodov sa da, z druhych uz dost silny prud.
                Som bol 2 dni teraz na starom koryte dole pod cunovom. Voda asi o meter vyssia. Prvy den top chytacka, mrena, pleskace, sumce. druhy den to iste miesto bez zaberu! Co uz, to je Dunaj.

                Momentalne odporucam Moravu, pri tomto stave Dunaja, tlaci vodu hore. Male pleskace na nahod sa daju pochytat. Problem je dostat sa cez tie male pleskace k vacsim rybam. Dajte nejake typy ako to vyselektovat.

                  Nerin - Profil | Po 18.7.2016 20:42:29

                  GIGI77 >> Moravu som bol obzret len bez udic, vysoka voda ale hadam by sa dalo chytat, vsetko vsak bolo premocene a vela komarov. Hadam to do stredy opadne a vyschne trochu. Inak to tam vyzera super, aj zalovilo pri druhej strane, mozno aj sumcek.

                    NGIGI77 - Profil | Po 18.7.2016 13:48:10

                    erin >> Ja mám plán na piatok, zvažujeme Váh alebo zvazovku. Ešte aj popijeme, tak bude veselo. Na Váh to idem omrknut dnes, dám vedieť aká je voda.

                      Nerin - Profil | Po 18.7.2016 12:19:11

                      GIGI77 >> len sa bojim tej velkej vody, ale ak mi daju volno, pojdem to omrknut, nech nejdem v stredu na neznama

                        NGIGI77 - Profil | Po 18.7.2016 11:37:45

                        erin >> Daj vedieť ako si dopadol, ja pojdem asi len na noc narychlo...

                          Nerin - Profil | Po 18.7.2016 10:47:42

                          GIGI77 >> A to som si uz praci nahasil na pol dna volno a ked ma pustia tak o 14tej budem pri vode. Len je stale vysoky stav vody. :o)

                            NGIGI77 - Profil | Po 18.7.2016 9:03:33

                            Robíte mi chute chalani, no ja ešte musím máknuť na dome ale ked zalejem podlahy tak mesiac nepustím prúty z ruky :))

                              NJK - Profil | Ne 17.7.2016 19:36:49

                              erin >> Najjednoduchsie v useku sutok s Moravou - Devinska, dostanes sa totiz autom blizko k vode. Ak ides feedrovat, urcite si zachytas, ale minimalne na 90 percent budes chytat pleskace male, teda aspon mne sa ich nedari selektovat pri love na feeder.

                                Nerin - Profil | Ne 17.7.2016 18:04:04

                                peto88 >> a poradis kam na moravu? nikdy som tam nebol

                                  Npeto88 - Profil | Ne 17.7.2016 17:23:46

                                  erin >> Tam bude hlbka vody mozno aj viac, aby tam mohli aj tie velke lode otacat. Mne je to miesto nesympaticke hlavne preto, ze tam chodi okolo teba vela ludi - to uz lepsie je asi o bazen dalej, tam kde zacina Maly dunaj. Ale zajtra sa mi vratia decka z tabora, tak mozem na ryby zabudnut na cas - mozno cez vikend Morava, ak klesne.

                                    Nerin - Profil | Ne 17.7.2016 16:08:52

                                    zastavil sa tam jeden pan a pytal som sa ho, ci tam chodi chytat. hovoril ze nie, ale par krat tam videl velke kapre pri hladine.

                                      Nerin - Profil | Ne 17.7.2016 16:06:40

                                      peto88 >> Ano priamo v bazene. Sedel som na schodoch. Je tam hlboko aj za nizkeho stavu, pocitam tak 4m a teraz + 3 pre vysoky stav vody. Ja som tam raz videl rybara, ale chytal na rybku iba. Je to take zvlastne tam. Pri brehu pas rastlin, potom vsak ciste dno. Vytiahol som aj nejake korytka, cize tam nebude bahno. Ryb tam je vela, le nic poriadne som tam nikdy nechytil. Pritom tam musia byt aj velke pleskce, mozno kapre. Len chytanie tam je obmedzene schodami.A mozno tam niesu tie prave miesta. Prvy den som tam chytal iba pleskaca tuponoseho, ktory obubude prud. Druhy den idiel iba pleskac vysoky, ani priemer asi 25 cm. To by sa tam zislo so sonarom asi pobehat.
                                      Ale kedze tam nechodia rybari, tak to asi nebude take jednoduche tam chytat. A mozno tam, ryba ani nieje. Ten kamos, co chodi hlavne na dunaj hovoril, ze tam chytil pekne sumce na feederku na cervika, ale z toho spica a hadzal na rozhranie toho kalneho prudu a cistej vody. Teraz to tam bolo zaplavene. Inak bol som 2 krat aj na tom spici, ale rovnako ziadny vasci uspech.

                                        Npeto88 - Profil | So 16.7.2016 19:17:24

                                        erin >> Si chytal priamo v bazene? Aka je tam vlastne hlboka voda, lebo sa tam chodim niekedy prechadzat a este som tam nevidel nikoho chytat ryby - sedet sa tam da asi iba na schodoch....