Method feeder - krmení a krmítka, prostě vše

Jaké krmítka a směsi či pelety používáte na method feeder? Jaké jsou nejlepší měkčené pelety atd. Dávejte odkazy, rady a fotky. Bude dlouhá zima.
Autor diskuse: snobacek - Profil , 7.12.2011 feeder - nástrahy, návnady

NDušan_hp - Profil | Út 26.3.2013 17:36:50

jakej háček používáte na lov s peletou 12mm? Mů oblíbený je Carpsystem "J" velikost 8. Možná bý bodl i menší ale nedělají ho, co funguje vám?

    NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 14:56:36

    splavek >> ja si určitě myslím taky že pipák na fídr je moc .. Ovšem je každého věc jak chce chytat ...
    Jináč u feederu snad je jedno jestli mam bait nebo teleskop nebo co .. Například jsem viděl chytat na marker (prut co má měkčí špičku kvůli lepšímu kontaktu s mark.splávkem) .. Bylo to prakticky to samé jak lov s feederem) ... Týpek sledoval právě tu špičku .. Opatrné záběry na které by byl i flajzar krátkej :-)

      Nsplavek - Profil | Ne 24.2.2013 14:55:44

      Martin M. >> Jasně všechno je na pohledu každého z nás.Já mám osobně trochu averzi vůči pípákům.Nějak mě to k rybařině nepasuje,ale chápu,že pro mnoho dalších rybářů to je důležitý pomocník.Třeba někdy časem k němu také dojdu,kdo ví nikdy se nemá říkat nikdy.

        NMartin M. - Profil | Ne 24.2.2013 14:50:06

        splavek >> feeder se pohybuje nekde mezi plavanou a kaparinou. Pokud se budes drzet jen "cistych" technik, zbydou ti mezi plavanou, feederem a kaprarinou siroka hlucha mista. Plavackar by zrejme take rekl, ze chytat se splavkem na polotezko uz neni plavana. Stejne tak feeder s pevnou montazi nebo feeder s pipakem uz neni cisty feeder, neni to ani cista kaprarina, ale sve misto v rybarine to ma, i kdyz nepojmenovane.

          Nsplavek - Profil | Ne 24.2.2013 14:43:54

          Nezdá se vám,že pípák na feedr je už trochu moc?Já to řeším navijáky z baitem.Když ortodoxně feedrařím,tak ten bait mám vypnutý,ale třeba chytám i tak že jeden prut na plavanou a feedr nahodím jako druhý z něčím selektivním,pak ocením ten bait.Popřípadě když chytám na dva feedry za ráz,tak na tom selektivním zapnu bait a na druhém nee.Záleží jak jdou záběry.Ono stím baitem to už také není ten poctivý feedr,to klidně můžu použít třeba nějaký teleskop,ale mám sebou u vody většinou plavačku a feedr,víc toho tahat nechci.Stím si vystačím ve většině situací.

            NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 12:38:23

            ddejvidd - 24.2.2013 12:24:36 >> to ti bohužel asi neřeknu - mám těch videí kotel v momentálně nefunkčním PC .. Zkus napsat SZ milanovi tychlerovi (uživatel tym) nebo taky MM by mohl vědět ..

              Nddejvidd - Profil | Ne 24.2.2013 12:24:36

              Wildes >> jo, tohle zkousel kamarad, ale moc to nešlapalo, bud stejně musíš sedět na prutě, nebo o to víc povolit brzdu, když tam nemáš průvěs...
              vlastně zase nemusíš pracně nandávat čihátko:-)
              možná ještě to, že je to pěkně vypnutý a ryba se o to lépe přisekne :-)

              prostě jde jen o to si s tí vyhrát... a o tom rybařina je, ne? velký kluci si kupujou hračky a pak si je užívaj u vody...

              a nevíš jak se to video s M.Tychlerem jmenovalo?

                Nddejvidd - Profil | Ne 24.2.2013 12:17:49

                tuzemak >> to je pak peklo...

                  Ntuzemak - Profil | Ne 24.2.2013 9:58:25

                  Wildes >> mě stačil jeden u nás,2 fídry,a 2 pípáky,kraválu jak na kolotoču,nepochopím jeho myšlení,ani se o to nesnažím,raději.o))

                    NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 9:20:14

                    ddejvidd >> s feederem se dají chytat opatrní kapři i v noci - ukazoval to v jednom videu M.Tychler .. Feeder postavíš klasicky a před špičku zapíchneš vidličku s pipákem .. Tím pípákem pak vede jen ten vlasec .. Fungovat to funguje (je třeba mít „kvalitní” pípák a vychytat si aby ten vlacec skutečně pohnul tím snímacím kolečkem)
                    OVŠEM smysl takového počínání nechápu .. To tam radši plácnu klasicky .. Ale je pravda,že ne vždy má člověk sebou jiný prut ...
                    Já jsem magor, já jich tahám víc :-)

                      Nddejvidd - Profil | Ne 24.2.2013 9:11:35

                      Wildes >> jo, jasný... netahám víc prutů, tak hodim na feeder policajta a na pipak, je to jako na těžko :-) akorát na prutu s měkou špičkou. (ale nedělám to pravidelně vždycky :-)) spíš jako ty, už sem to tak zkoušelvpoužít :-)

                      Ale kapr se ozve i bez pípáku...

                        NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 9:11:30

                        tuzemak >> už jsem viděl i plavanou s pípákem .. No byl jsem divák....

                        Víš chlape já jsem toho názoru,že ať si každý chytá jak chce (pokud to není v rozporu s RŘ) .. Maximálně je to otázka rozumu a ovládání hlasitosti
                        Ale zase je pravda že slyšet řvát pípák deset minut než se kaprař probere z mrákot vyleze z bivvy tak to se mi taky ježí chlupy na zádech :-)

                          Ntuzemak - Profil | Ne 24.2.2013 9:05:37

                          Wildes >> to je dobře,nepotřebuju aby o mě někdo věděl.o)))

                            NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 9:04:28

                            tuzemak >> no ale pozooor ... bez pípáku jako bys nebyl :-)))

                              NWildes - Profil | Ne 24.2.2013 9:00:18

                              ddejvidd >> no jen malá poznámka .. Nedávám do pípáku feederprut ale vždycky to prevážu na "klasiku” na těžko ... Nevím proč ale mám z toho lepší pocit .. Na mlýnech jsem jednou s feederem v pípaku chytal (po setmění) adíky vlnám byly záběry na tak jemný způsob nečitelné - bylo třeba dát větší olovo/krmelec a to už zase není na ten můj Light prut ok ..

                                Nddejvidd - Profil | Ne 24.2.2013 8:48:39

                                tuzemak >> máš praavdu :-)

                                  Ntuzemak - Profil | Ne 24.2.2013 8:40:09

                                  ddejvidd >> co je používat vhodně??k vodě si jedu odpočinout,né poslouchat ty pazvuky,co se tomu říká pípák,dřív se bez nich každý obešel,dnes je má kdekdo,ale dávat je na feeder,to je už síla...

                                    Nddejvidd - Profil | Ne 24.2.2013 8:34:51

                                    tuzemak >> pokud se používají vhodně, nevidím v tom problém... je rozdíl chytat s pípákem cejnky, nebo když tam dáš selektivní nástrahu a záběr příjde opravdu jednou za dobu. Když se rybolovu aktivně věnuješ a na jednom prutu chytáš aktivně, na druhym může bejt klíďo pípadlo. Ale nikomu to necpu :-)

                                      Ntuzemak - Profil | Ne 24.2.2013 8:17:04

                                      ddejvidd >> pípáky by měli už konečně zakázat,kdyby to šlo,tak si ho dá i jouda co vláčí.....

                                        Nddejvidd - Profil | Ne 24.2.2013 7:44:05

                                        Wildes >> Jj, já kolikrát hodim ten methodfeeder prut taky do pípáku a povolim to, je to praktičtější, než honit prut po revíru:-).

                                        S methodfeederem jsem začal až loni na podzim, do té doby jsem chytal se selektivní nástrahou, a dával tam těžší krmítko a nad něj gumovou kuličku :-), ale je pravda že jsem tam cpal normalni krmitkovku...

                                          Červené karty: MenFish