Method feeder - krmení a krmítka, prostě vše

Jaké krmítka a směsi či pelety používáte na method feeder? Jaké jsou nejlepší měkčené pelety atd. Dávejte odkazy, rady a fotky. Bude dlouhá zima.
Autor diskuse: snobacek - Profil , 7.12.2011 feeder - nástrahy, návnady

Nbarny - Profil | Út 15.1.2013 15:56:42

Dík chlapy,ještě se zeptám ,jaké peletky cca 4 až 6 mm se vám jeví jako nej . Dík

    NiPetulak - Profil | Út 15.1.2013 15:50:18

    barny >> MM má pravdu, že toto pravidlo neplatí vždy. Moje zkušenost z poslední doby je, že neplatí skoro nikdy :-). Dělám to tak, že peletky zaleji vodou po okraj, tak aby byly SKORO ponořené. Nechám bobtant klidně přes noc (minimálně po dobu, než peletky všechnu vodu nasáknou). Používám krabičku s víkem, kterou po zalití uzavřu, aby se voda zbytečně neodpařovala. Někdy se stane, že ani toto nestačí a peletky dostatečně nelepí. Potom přidám trošku lepidla (PV1) nebo klidně i syrové vajíčko (s tím ale opatrně - pelety jsou již nasáklé a další tekutinu příjmají nerady nebo se začnou rozpadat).

      NMartin M. - Profil | Út 15.1.2013 15:25:43

      barny >> tech postupu je vice a nakonec to stejne musis odhadnout podle sebe. Nekdy je potreba pridat dalsi vodu, nez podle rady milimetry=minuty. Nekdy davam tolik vody, aby pelety byly temer pod vodou a necham to klidne pres noc nasavat. Pak pridam trochu suche smesi.
      Ony pstruhove pelety k tomuto pouziti ani nejsou urcene, maji hodne oleje a ten nelepi. Takze se ta vlhkost hure trefuje, nez kdyz mas pelety urcene pro rybareni.

        Nbarny - Profil | Út 15.1.2013 14:47:31

        SAMI >> Dobrá rada ,dík.-)

          NSAMI - Profil | Út 15.1.2013 13:56:46

          barny >> kolik mm má peleta, tolik minut máčím...

            Nbarny - Profil | Út 15.1.2013 13:43:43

            Zdarec,nepročítal jsem níže uvedené příspěvky a chci se zeptat,jak dlouho máčíte pstruhové peletky ,aby byli akorát do formičky na zamáčknutí ,nebo postup jak to děláte s malinkýma peletkama.Dík

              NPavel S. - Profil | So 12.1.2013 22:46:27

              Vědma říkala, že vyvolený je Neo :-)
              http://www.youtube.com/watch?v=xnVJsXDydRQ

                N007krivanek - Profil | So 12.1.2013 1:35:55

                target 40 >> Na fotce je 45 g. Zkoušel jsem je na podzim 2011 v bazénu s hloubkou 2m.
                15 náhozů a vždy dopadly olovem na dno. To krmení je vždy lehčí a tudíž je navrchu.

                  Ntarget 40 - Profil | So 12.1.2013 1:13:55

                  007krivanek >> mají relativně slabé a lehké dno , nepřevrátí se při klesání na dno díky změně těžiště při větším "kopečku " method směsy ?

                    N007krivanek - Profil | Pá 11.1.2013 16:36:35

                    pnboss >> Ano, cena a kvalita je super.

                      Npnboss - Profil | Pá 11.1.2013 16:33:26

                      MartinPr >> takže ploché... :-)
                      mám strach, že to nebude držet na dně

                        Npnboss - Profil | Pá 11.1.2013 16:23:57

                        používám tyhle, ale když tak přikupim :-)
                        jen nechápu rozdíl kulaté nebo ploché...

                        http://www.zbozi.cz/vyrobek/extra-carp-method-feede​r-krmitko-40g/

                          N007krivanek - Profil | Pá 11.1.2013 15:33:12

                          pnboss >> Plochá. Na proudící řeku i 70 g.

                            Npista85 - Profil | Pá 11.1.2013 15:12:40

                            MartinPr >> spíše ploché kulate se ti v proudu bude akorat točit a delat neplechu, a ploché je i nižší tak se ti doněj nebude toliko opírat proud

                              NMartinPr - Profil | Pá 11.1.2013 14:43:47

                              pnboss >> jaký method krmítko? jestli plochý nebo kulatý

                                NiPetulak - Profil | Pá 11.1.2013 12:30:37

                                pnboss >> Je. Sám jsem byl překvapenej jak na řece funguje. Používám krmítka o větší hmotnosti (60g) a kupodivu fungují.

                                  NMartinbati - Profil | Pá 11.1.2013 11:29:12

                                  pnboss >> jasne, ale treba velku vahu, lebo prud to unasa. teda zalezi od rieky, ale chytat sa s tym urcite da, videl som to na vlastne oci :D ale na rieke ja osobne uprednostnujem krmitka, ale inak chytam aj method a velmi rad

                                    Npnboss - Profil | Pá 11.1.2013 11:28:09

                                    Je vhodný method krmítko i na řeku?

                                      Npro carp - Profil | Čt 10.1.2013 22:02:12

                                      MartinPr >> Je to spro royal carp feeder by dome gábor 420 heavy-120g odhoz.

                                        NMartinPr - Profil | Po 7.1.2013 18:37:49

                                        iPetulak >> pokud jsem dobře koukal tak na těch prutech bylo napsáno 420H

                                          Červené karty: MenFish