Method feeder - krmení a krmítka, prostě vše

Jaké krmítka a směsi či pelety používáte na method feeder? Jaké jsou nejlepší měkčené pelety atd. Dávejte odkazy, rady a fotky. Bude dlouhá zima.
Autor diskuse: snobacek - Profil , 7.12.2011 feeder - nástrahy, návnady

NDimmu - Profil | Pá 4.1.2013 13:48:09

iPetulak >> + MM
Chlapi díky za info, asi mám směsku dost suchou. Zkusím futro víc vlhčit a snad to bude OK.

    NiPetulak - Profil | Pá 4.1.2013 13:18:16

    Dimmu >> Přímo vypozorované to nemám, ale zatím mi MF funguje, tak předpokládám, že se nějaké krmení na dno dostane. Je ale pravda, že směs do krmítka vlhčím daleko více než do klasických krmítek. Je také pravda, že když mi směs během chytání trošku vyschne a já ji znovu nedovlhčím, tak mi vypadává z krmítka už při náhozu. Při chytání ve větších hloubkách přidávám do směsi syrové vajíčko pro lepší lepivost.

      NMartin M. - Profil | Pá 4.1.2013 13:11:24

      Dimmu >> mne nekdy zustane cast navnady na krmitku i po zdolane rybe, takze pochybnost nemam :-)

        NMartin M. - Profil | Pá 4.1.2013 13:11:06

        iPetulak >> nezkousel jsem

          NDimmu - Profil | Pá 4.1.2013 13:05:02

          iPetulak >> Nemůžu si pomoct, ale mám čím dál větší podezření, jestli i u MF krmítka nevypadne krmení při delším náhozu a tím pádem větším nárazu o hladinu. Obzvlášť, pokud se jedná o peletky, nebo míň navlhčenou směs.
          Máte to někdo vypozorované, jestli se fakt futro na MF krmítku dostane až na dno?

            NiPetulak - Profil | Pá 4.1.2013 12:52:31

            Martin M. >> Není nad lidovou tvořivost :-). Ale Martine, když už zmiňuješ tohle krmítko - chytal jsi s ním někdy? Drží Ti v něm návnada? Já se přiznám, že po neúspěšných pokusech jsem to s ním vzdal a skončilo doma v krabici odložených věcí. Zkoušel jsem několik druhů pelet od 1 - 6 mm, různě dlouho jsem je máčel a většinou mi to z krmítka vypadlo už při náhozu.

              NMartin M. - Profil | Pá 28.12.2012 16:26:29

              RK >> melo to byt method proti klasickemu feederu, ale nakonec jsme nenasli vhodnou prilezitost, bydlime od sebe pres 200km.

                NRK - Profil | Pá 28.12.2012 16:22:34

                Martin M. >> Dobře,dobře beru.
                Vzpomínám si,že jsem tu někde četl,tuším na jaře,že budeš methodem soutěžit proti srkajdě.
                Myslim,že s Macanem proběhla ta diskuze.
                Platí to ,nebo jsem to popletl?

                  NMartin M. - Profil | Čt 27.12.2012 16:05:01

                  RK >> ano, je to modifikovana srkacka, vyladena tak, aby fungovala jeste lepe a rychleji. A take navnada je "uplne" stejna, jen misto namocenych granuli pro drubez se pouzivaji mekcene peletky :-)

                    NPavel S. - Profil | Čt 27.12.2012 14:49:26

                    Martin M. >> Je vidět kdo je sponzor. Nad timhle by se měli zaměřit rejpalové zde na MRKu u videí co je propagace značky. Je to videjko jenom pro spestření,někomu kdo se metodou method zabývá to nic nepřinese. Ale je úsměvný,jak dokážou reagovat na trh,jako vietnamci. Na začátku chytá na preston a pak jen tak mezi řečí převáže na jejich vlastní výrobek(od pohledu hroznej) a udělá mu obal, jako by bylo to jejich o 200% lepší.

                    Je zde až do očí bijící kdo je sponzor,ale bez peněz,co za reklamu dostane,by těžko dělal videa a vydělával penízky. Jako v každym jinym sportu.

                    Díky za videjka od tebe, to se aspoň člověk těší,čim novym ho překvapíš.

                      NRK - Profil | Čt 27.12.2012 11:12:33

                      Martin M. >> Omlouvám se ,ale vždyť method je pouze modifikovaná srkačka.Když vezmu obyč. olověné krmítko se čtyřmi žebry,pod něj krátký návazec z pletenky,tak jsme s kamarádem při stejném krmení neviděli žádnej rozdíl.Když je někdo estét a je na ,,pořádek",tak chápu,že se mu ta bábovička líbí.Já jsem toho na srkajdu(vázanou na průběžno) nachytal fakt hodně,tak možná z toho důvodu takto reaguju.A chytal jsem někdy na srkajdu i na feeder,tak asi proto mi method nic neříká.Teda chápu nesporné výhody,ale něco převratného?
                      Přeji hezké svátky.........

                        NMartin M. - Profil | St 26.12.2012 23:56:12

                        kukac >> ano, v minulem videu mel XXL krmitka - ja v tom problem nevidim, take chytam ruznym stylem a zkousim, co zrovna funguje. Obecne je citit trend krmit mene.

                          Nkukac - Profil | St 26.12.2012 23:28:28

                          :))) zaujímavú otázku mu dal jeden na fóre= video sa začalo...method feer je technika bla bla bla kde nám s takmer s čistými rukami a malým množstvom krmiva v uhladenom krmítku bla bla.. a otázka čitateľa= v čom je logika ked teraz sa vo videu prezentuje opak a zase sa robia veľké krmelce s 2 násobnou spotrebou krmiva...
                          biznis je biznis:)))

                            NMartin M. - Profil | St 26.12.2012 23:18:51

                            kukac >> fotka s Daiwou z cervence: http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/25646​1_428793323829294_199419686_o.jpg

                            Method je pro feeder takovy vyvojovy skok, co pro kaprarinu kdysi byla vlasova montaz, tomu se neubranis.

                              Nkukac - Profil | St 26.12.2012 23:09:51

                              ale s tou daiwov som si nevšimol:))Asi na tom niečo bude...budem musieť posnoriť po fórach co se stalo:)

                                Nkukac - Profil | St 26.12.2012 23:03:38

                                samozrejme,možno si dám námahu urobyť test,ale pravdupovediac celý tento method cirkus aspoň čo som odlovil sním pár hodín je fakt dobrý len tam kde sú zábery častejšie,taká pinkačka na pár hodín,to ja nemusím, ťahať malé kapríky alebo bielu rybu za radom ,možno tak na jar raz dva krát po absťáku

                                  NMartin M. - Profil | St 26.12.2012 22:53:16

                                  kukac >> az na ten prototyp (diky za upresneni) jsem to takto pochopil, ale nesouhalsim s tim pretacenim u preplneneho krmitka - podle mne se samo ve vode pri klesani ke dnu nepretoci,nebo lepe receno: timto pokusem to nemuze zjistit.

                                    Nkukac - Profil | St 26.12.2012 22:46:42

                                    Martin M. >> Krmítko nie je finálne-hneď poukázal na opracovanosť , je to na ukážku.S tým pretáčanim to myslel tak, že pri preplnení krmivom pri prestone 40gr vie dať maximálne 25gr krmiva, dokopy 70gr aby sa nepretočilo,tak isto sa pretáča aj to druhé krmítko s tyčkou keď ho naplnil rukou.Pri tom lomenom 50gr krmítku natlačil cez 112 gr a viac rukou a nepretáčalo sa to.Ide vlastne iba o to že može tam rukou nacapať ako príde a nemusí strážiť hmotnosť či tvar kopčeka.
                                    To tvrdí on.Treba si to doma otestnúť,možno je tok tak možno nie.
                                    P.s Na začiatku povedal že celá táto method metóda je veľmi úspešná a dá sa dobre pri tom stráviť deň,ALE KDE SÚ RYBY, ako spomenul aj ten súkromáčik preplnený rybami,aby nadšenci nečakali nejaké zázraky na obyčajnej vode tam by zvolil inú metódu.

                                      NMartinPr - Profil | St 26.12.2012 21:51:54

                                      Martin M. >> mě to video celkově přišlo zvláštní, nějak mě ani nezaujalo

                                        Červené karty: MenFish