Method feeder - krmení a krmítka, prostě vše

Jaké krmítka a směsi či pelety používáte na method feeder? Jaké jsou nejlepší měkčené pelety atd. Dávejte odkazy, rady a fotky. Bude dlouhá zima.
Autor diskuse: snobacek - Profil , 7.12.2011 feeder - nástrahy, návnady

NMartinbati - Profil | Čt 7.6.2012 21:35:35

iPetulak >> musime niekoho najst :D kolko si ich vtedy kupoval? len tak zo zvedavosti... a ako o ne prichadzas, tolko krmitok si potrhal?

    NiPetulak - Profil | Čt 7.6.2012 21:12:54

    Martinbati >> :-) Pravda je, že už mi taky Ty obratlíky pomalu docházejí, ale kromě nich nemám k objednání nic jiného. :-(

      NMartinbati - Profil | Čt 7.6.2012 17:26:24

      iPetulak >> nieco mi o tom hovor.. nechystas sa znova odtial objednavat? :)

        NiPetulak - Profil | Čt 7.6.2012 17:23:56

        Martinbati >> Něco se mi plete okolo 15 GBP, ale objednával jsem tam spoustu věcí tak to nebylo zas tak hrozné. Samotné obratlíky by se ale fest prodražily :-(

          NMartinbati - Profil | Čt 7.6.2012 17:17:03

          iPetulak >> jednemu dodavatelovi prestona som uz pisal, kolko ta stalo postovne do CZ z ang?

            NiPetulak - Profil | Čt 7.6.2012 17:15:10

            Martinbati >> Moc pevně nedrží - stačí lehké potáhnutí a vyskočí - nevím jak to lépe popsat :-). Objednával jsem je v UK (odkaz co jsem dával níže) - bohužel u nás v e-shopech jsem je nikde nenašel. Našel jsem na průběžnou montáž tady http://www.sarfix.cz/Korum-quick-change-beads-stand​art,361.html . Možná bych se tam zkusil optat, jestli by je neuměli sehnat.

              NMartinbati - Profil | Čt 7.6.2012 12:37:42

              iPetulak >> odkial si ty zohnal tie udelatka co sa zarazia do trubicky method krmitka? a ako pevne v nom drzia?

                NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 11:43:20

                iPetulak >> to je pravda, niekedy dostanu aj vsetky pravidla "na prdel" :D

                  NiPetulak - Profil | Út 5.6.2012 11:37:51

                  Martinbati >> Martine - určitě zkus co Tě napadne. V nejhorším případě Ti klesne úspěšnost a můžeš vše vrátit na původní stav. Od toho rybařina podle mě vlastně i je. Co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. Z vlastní zkušenosti vím, že někdy může nachytat víc ten, co poruší snad veškerá známá pravidla. Příkladem toho je jedna z mých posledních výprav, kde můj Táta a Tchán porušili snad vše co se dalo ale já ten den skončil jako bezrybka. Tátové vytáhli spoustu kapříků, z nich největší byli 72 a 68 cm :-).

                    NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 11:07:27

                    iPetulak >> tak dik, vyskusam ine obratliky a vacsie haky, a co myslis o dlzke navazca?
                    inak ta priebezna montaz by mi nevadila vobec tak mozno skusim aj tu gulicku, a porovnam uspesnost

                      NiPetulak - Profil | Út 5.6.2012 10:56:58

                      Martinbati >> Asi bych to přeložil jako "rychlovýměnný obratlík". Dokud jsem nesehnal ty, na které jsem dával odkaz, tak jsem si vzal do rybářských potřeb krmítko a tam si vyzkoušel různé klasické obratlíky. Ten, který trošku vázl, ale šel lehce vyndat, jsem koupil. Gumový korálek z toho udělá klasickou průběžnou montáž, kde samotná váha krmítka nepomůže přiseknout rybu. Koukni pořádně na video MM http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=23358 , kde MM krásně ukazuje, jak moc by měl obratlík v krmítku držet.

                        NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 10:47:00

                        iPetulak >> ten obratlik pouzivam originalny, i ked nie su to krmitka preston, ale sedi tam dost tuho to je pravda.. to udelakto ako sa nazyva slovensky? alebo aspon cesky? :) popozeram sa po tom, alebo mozem tam dat gum koralek, co myslis?

                          NiPetulak - Profil | Út 5.6.2012 10:44:23

                          Martinbati >> Pokud používám krmítko od Prestonu vel. XL (používám ho tak v 90%) tak běžně navazuji háčky vel. 8 (min. 10) a to klidně i kaprové ze silnějšího drátku. Když Ti ty ryby tak moc padají - jakou používáš montáž - průběžnou nebo cpeš do krmítka obratlík? Z vlastní zkušenosti vím, že i originál obratlíky od Prestonu jsou v krmítku hodně na těsno a vzniká tak pevná montáž, což si myslím, že má na padání ryb s tak krátkým návazcem velký vliv. Používáš-li originál Prestony, doporučuji udělátko viz. http://www.chapmansangling.co.uk/preston-innovation​s-method-feeder-quick-change-beads~7754.html?&house​code=PR3449 . V krmítku drží jen lehce a po zaseknutí ryby se krmítko uvolní. Umožňuje zároveň rychlou výměnu návazců. Prodloužit návazec určitě můžeš, ale podle mě to pak trošku ztrácí efekt "samozáseku".

                            NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 9:06:07

                            vo videu method feeder M.M spomina ze treba pouzviat vacsi hacik a ciastocne to eliminule padanie ryb, ake velkosti pouzivate? ja mam od colmica chinu with eye 12, pride mi to ako dost velky hak, no dost ryb mi padne.. uvazujem aj o predlzeni navazca na 30-35cm, ked tam dam neplavajucu nastrahu, tak to bude stale v kopke krmiva a ryba by si to tazsie vybyla ten hak z papulky..

                              NStandič - Profil | Po 4.6.2012 9:55:08

                              ahoj tu formicku mam asi tyden,zatim spokojenost,funguje dobre i s tema krmitkama a cena supr.Forma kolem 40 kc a krmitko 35.

                                NMartinbati - Profil | Po 4.6.2012 6:52:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                pouzivate formicky extracarp? su o dost lacnejsie ako preston formy, a tiez su vytlacacie

                                  Ndraveček - Profil | Út 22.5.2012 20:44:23

                                  My je s bráchou chytáme takto a funguje to skvěle at už s kuku nebo peletami.

                                    NStandič - Profil | Ne 20.5.2012 11:48:45

                                    Martinbati - 19.5.2012 21:37:50 Ahoj, ty krmitka co maš na obrázku pasujou do formy velikost L,ale radši používám krmítka orig od prestonu.Ty co mas na obrázku,jsou trošku menší,ale jde to s nima.

                                      NiPetulak - Profil | Ne 20.5.2012 10:05:07

                                      Martinbati >> To, že ryby při této montáži padají o malinko víc je normální - krmítko je blízko háčku. Jak píše Pavel S. - více povolit brzdu, případně nechat ruku povolenou v zápěstí a prut neopírat o tělo - mě to hodně pomohlo. Určitě pomůže i mírně zvětšit háček popř. použít háček ze silnějšího drátku. Návazec používám o délce max. 12 cm (klidně i z pleténky nebo fluorocarbonu o síle 0.20 mm). Háčky stejné jako Pavel S. nebo tyto http://www.rybarsky-market.cz/hacky/hacek-hayabusa-​kaj-156--1015ks/sr-1-sc-7-si-6916/default.aspx .

                                        NPavel S. - Profil | Ne 20.5.2012 9:04:33

                                        Martinbati >> ownery jsou dobrý háčky,pak už jenom chytat s povolenou brzdou,aby ti prvotní výpad ryby šel přes brzdu,dost ryb se ti asi vyřezává.Já chytam na speedmastry v mediu a to sou hodně parabolický pruty,tam za mě dost práce odvede prut.

                                          Červené karty: MenFish