- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vysadit štiku či ne?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
tichy blazen - Profil | Čt 3.11.2011 15:09:13
BOWDEN® - Profil | St 19.10.2011 19:03:40
Snažím se ti vysvětlit, že tam máš asi ryb moc a že se tam nemají na čem uživit a to ani tehdy, jestli to má přírodní břehy a přítok nějakých splašků či močky = což je pro vodu dobré = ja pak úživnější.
Další věcí je tvůj a i jinak obecně rozšířený omyl o tom, že bys viděl ty padlé ryby. Ryby uhynulé v drtivé většině případů nevidíme, nevyplavou a rozloží se někde u dna. Třaba ryby uhynulé přirozeně stářím nikdy nevidíme.
Zkrátka daná voda může uživit bez systematického pravidelného přikrmováníjen určitý počet ryb a ne víc. Do určité doby to jde tak, že víc jedinců prostě pomalu roste, živoří a pak se příroda snaží vytvořit rovnováhu a část jedniců prostě padne.
V této souvislosti informaci, které třeba nebudeš chtít věřit. Velmi často cpou kaprobiječtí funkcionáři kapry i do říček, kde se jim nemůže dobře dařit a v počtu, který několikanásobně převyšuje schopnost dané vody ty ryby uživit. Rybáři pak říkají, že je vezme velká voda a ono je to tak, že ty ryby nejsou blbé, nějak pudově cítí že jich je tam moc a čekají na velkou vodu a jdou pak s ní a tím se vytváří jakási rovnováha. V případě, že ryby utéct (jejich část, ta nadbytečná) nemůžou, tak prostě ty slabší padnou.
Tak se na mě už nemrač.
Michlav - Profil | St 19.10.2011 18:26:59
CarpHouser - Profil | St 19.10.2011 12:02:35
nofish - Profil | St 19.10.2011 11:16:52
nofish - Profil | St 19.10.2011 11:06:05
Na takhle malou vodu nejde brát obsádky někde z knih, pokud je tam dost kyslíku tak spíš určit obsádku podle přírůstků. Ryba potřebuje nejen žrádlo, ale i trošku toho prostoru, aby rostla.
nofish - Profil | St 19.10.2011 11:00:18
BOWDEN® - Profil | St 19.10.2011 10:59:48
CarpHouser - Profil | St 19.10.2011 10:45:06
SOPTIK 52 - Profil | St 19.10.2011 10:28:52
Lauri - Profil | St 19.10.2011 10:08:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
vundu - Profil | St 19.10.2011 9:59:17
retrívr - Profil | St 19.10.2011 9:51:23
Michlav - Profil | Út 18.10.2011 21:01:23
pepa-č - Profil | Út 18.10.2011 20:47:03
zdeko - Profil | Út 18.10.2011 20:44:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
masař Pepa - Profil | Út 18.10.2011 20:03:11
kapr1298 - Profil | Út 18.10.2011 19:41:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pokud tam máš kapry do 60 cm tak bys tam měl mít hloubku přes 1 metr a taková hloubka sumci okolo 40 cm stačí ( i 100 cm sumci stačí a na vyžrání karasů je sumec 40 cm podle mě moc malej dej tam radši okolo 80 cm nebo i dva a až to vyžerou je vylov jinak vyrostou a pudou po větších soustech ) jestli tam sumec nemá žádné úkryty tak mu tam nahaž a ke břehu upevni velké větve nebo nasaď stulíky. Ale sumec ti vyřere i líny stejně jako štika.
PS: Pokud máš možnost rybníček vypustit tak ho prostě vypusť vyber ten plevel a zase napusť.
nofish - Profil | Út 18.10.2011 19:39:43
Anýzový dědek - Profil | Út 18.10.2011 19:30:41
Sumec by ti zežral asi všechno.
Pedro1 - Profil | Út 18.10.2011 19:25:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na druhou stranu pokud tam chceš mít vyváženou obsádku a máš tam hodně karasu,tři kudly na takovejhle rybníček by neměly být problém.
Sumec Ti postupně vymlátí všechno,co pozře.
Kde to žije - všechna témata
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13Divoký potočák nebo granulák? 61
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











