Oprava Prutu Orvis

nešťastnou náhodou jsem si přejel muškařský prut a chci se zeptat kolik stojí nové díly.Jedná se o prut Orvis streamline 865-4 mid.
Autor diskuse: deniiis - Profil , 6.10.2011 muškaření - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NPstruh27 - Profil | Po 11.6.2012 8:59:29

seko >> Bez obáv - takých už bolo :-)
Kamarátovi jeho EX zabuchla do dverí pre istotu hneď 2 muškárky a ďalší bol na kapra, nakladal veci do auta, keď mu zavolala manželka, sadol do auta - dal spiatočku a ................ prešiel si cez prúty :-D

    NRoyal Wulff - Profil | Po 4.6.2012 21:32:32

    seko >> Mám tiež podobné skúsenosti v Orvis Store, Manchester, Vermont.

      Nseko - Profil | Po 4.6.2012 21:20:02

      Mates PB >>Musi aj ryba obcas vyhrat. Mna obcas rosculi ked to svihnem na strom,Ale to k muskarine patri ze sa obcas chytaju drevokocury.

        Nseko - Profil | Po 4.6.2012 21:04:00

        Tak to je ucet za opravu ORVIS

          NKUBA - Profil | Po 4.6.2012 14:00:09

          seko >> já takhle svůj prut nikdy nezlomil, ale jednou jsem tam přivřel prut věrného druha Václava... byl smutný až zádumčivý

            NMates PB - Profil | Po 4.6.2012 13:22:12

            Svoban76 >> Ty vole to bylo tenkrát vyškolení, který si budu dlouho pamatovat. Hodně dlouho.

              NSvoban76 - Profil | Po 4.6.2012 13:12:27

              Mates PB >> Ty jsi vůbec povaha prchlivá. Já Tě viděl při lovu na suchou mušku a to Ti evidentně nedělalo dobře :-).

                NMates PB - Profil | Po 4.6.2012 8:46:01

                seko >> Já v autě zatím ne, ale vzteky jsem švihnul po vyloženě mnou zkurveným záběru prutem o vodu a urazil jsem špičku. Celkem rychle jsem si uvědomil, že takhle se vztekat nemůžu.

                  NBaron 007 MC - Profil | Ne 3.6.2012 11:17:02

                  Ja jednou vzteky zlomil sve kulecnikove tago (dost dobre) na jednom turnaji, a cucel jsem jak vul.
                  To sem ale asi nepatri.

                    NMichal - Profil | So 2.6.2012 21:37:41

                    seko >> Kamarád měl Seata Toledo, staršího, rybařinu vozil v kufru, jednou měl trochu víc plnější ten kufr, nahoře měl položenou plavačku, nějak to nešlo zavřít, tak přibouchl, bohužel tam byly vodící tyče pro kufr, které se zasouvaly do kufru, z 3 dílné plavačky udělal 9ti dílnou :-)

                      NBosanac - Profil | So 2.6.2012 21:15:57

                      seko >> Ja zlomil uz davno takto vlacak . Takze videl jsem takoveho blbce : -)

                        NLedňáček (Iceman) - Profil | So 2.6.2012 15:14:12

                        seko >> taky jsem zlomil prut v autě, při rybařině nikdy :-)

                          Nstrejka - Profil | So 2.6.2012 15:05:56

                          seko >> jasně, kdo nezlámal prut v autě, jako by nebyl...

                            Nseko - Profil | So 2.6.2012 14:57:18

                            Dneska ju nesiem do orvis.Zlomil som ju tak ze som ju pribuchol dvermi od auta.Uz ste videli takeho blbca?

                              NTukan - Profil | St 2.5.2012 18:03:10

                              G.Moolis >> :-)) on je mimochode dukaz toho jak špatně funguje system udělování aury....

                                NG.Moolis - Profil | St 2.5.2012 13:56:35

                                Tukan >> Fakt člověkem?

                                  NTukan - Profil | Po 30.4.2012 22:07:53

                                  TOKR >> S člověkem Mrknato nemá smysl vést debatu......

                                    Njiris - Profil | Ne 29.4.2012 13:37:27

                                    stary lipan >> dobrý den, zaslal jsem Vám email.

                                      NMrknato - Profil | Pá 27.4.2012 7:25:01

                                      TOKR >> No vrabci jo, to voni jo.... Všechno má svýho kupce, záleží jen na ceně, záruce a prodejci.

                                        NTOKR - Profil | Pá 27.4.2012 1:59:54

                                        Mrknato >> vrabci si to štěbetali na střeše ... že prý to četli mezi řádky, a není možné aby někdo tak dlouze a kriticky psal o něčem, o co nemá zájem ...

                                          NMrknato - Profil | Čt 26.4.2012 22:27:37

                                          TOKR >> Kdo ti to řekl?

                                            NTOKR - Profil | Čt 26.4.2012 21:19:43

                                            Mrknato >> já tohle nechápu, ty zvažuješ koupi orvise ? jako mluvíš tady o dam, což je v muškařských klackách o proti orvisu, něco jako blšany - barcelona...
                                            Právě, že si někdo rád třeba na accese ušetří tu desítku, aby měl 25 let záruku a tím pádem pokoj... já bych to třeba ocenil, už jsem mušáků zlomil víc než dost a vždycky jsem ho musel vyhodit, nebo řešit dovoz nového dílu za cenu více než poloviční ...

                                              NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Po 23.4.2012 11:14:05

                                              XAXAP >> koupit si to může jedině vlasový fagala.

                                                NPstruh27 - Profil | Pá 20.4.2012 8:38:03

                                                stary lipan >> Rovnaké to je aj u Airfla a to u podstatne lacnejších prútov. Ale zase platil som 30 Eur za dopravné náklady, ale aj tak spokojnosť. Inak, len tak pre zaujímavosť - ako dlho čakáš kým Orvis pošle nový diel?

                                                  NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 21:57:23

                                                  Baron 007 MC >> Kdo si koupí Orvise, se asi nebude ptát co s ním, když se porouchá. Je to to samý, jako když má někdo poslední model mercedesu, tak nebude na burze schánět kutila, který mu ho opraví. Už i tuzemská firma Hanák dává doživotní záruku na prut za 5 tisíc, ale za poplatek 990,-Kč...... Nic tím nesleduju.

                                                    NSintrix - Profil | Čt 19.4.2012 20:44:58

                                                    mrkef >> No co by bylo.
                                                    Prostě se tě začaly ryby bát. ((((-:
                                                    Mě se bojí již řadu let. A to Orvise nevlastním.

                                                      NXAXAP - Profil | Čt 19.4.2012 20:04:21

                                                      Mrknato >> Čím víc prutů Orvis koupíš, tím rychleji se dostaví dálnice do Hradce! Tady je pro tebe jasnej užitek. O Eurovii se totiž proslýchá, že tuneluje Orvis cup. Ale nikomu to neříkej, ti divní Filipínci se sluchátky, co se podezřele dlouho motaj kolem Legerky, jsou v Pardubicích cobydup (konkrétně dvě zastávky metrem a jednu Pendolínem).

                                                        Nmrkef - Profil | Čt 19.4.2012 19:25:08

                                                        KUBA >>

                                                        jasně ... reklamovat ... páč v katalogu na to tahali
                                                        ryby jako vepř :o)))

                                                          NKUBA - Profil | Čt 19.4.2012 19:15:16

                                                          mrkef >> já bych to reklamoval..., prvně bych zkusil svaz, pak místního hospodáře a nakonec bych zkusil pana Mrknato, bo ten má se zárukama asi obecně největší zkušenosti na MRKu vč. reklamace ohnutých PD

                                                            Njehla - Profil | Čt 19.4.2012 19:14:42

                                                            mrkef >> máš povolenku na špatnej rok...:-(((

                                                              Nmrkef - Profil | Čt 19.4.2012 18:54:31

                                                              kurňa ...
                                                              kdybyste mi raděj poradili ... před léty jsem si koupil Orvise ...
                                                              páč jsem ho tuze chtěl ... a od tý doby se mi ryby nějak vyhýbají .. :o)))))
                                                              na staré rákosky to šlo ... co v tom je ?? :o))))))

                                                                NBosanac - Profil | Čt 19.4.2012 18:35:11

                                                                stary lipan >> Jirko neber toho rejpala vazne .

                                                                  Nstary lipan - Profil | Čt 19.4.2012 18:27:56

                                                                  Pánové,jenom jak to je.
                                                                  já posílám pruty do Orvise na vlastní náklady,platíte jen co Orvis mi účtuje,jinak to můžete poslat sami a třeba ani nepojistit když stojí jenom 20 000 tisíc,myslíte že 500Kč je moc ???

                                                                    NBosanac - Profil | Čt 19.4.2012 17:47:06

                                                                    Mrknato >> Kupuj tam i dal : www.dam.cz/

                                                                      NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 17:38:22

                                                                      Mrknato >> Kurva chlape, krome ryti do cehosi nejasneho, co jako furt sledujes?
                                                                      Nemas rad Voracka? Chces mu radit jak ma vest svuj shop?

                                                                        NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 17:28:34

                                                                        Baron 007 MC >> U prutů atakující hranici 20 tisíc bych čekal jiný marketing, jiný obsah webu. Jasně, nikdo mi to zboží nevnucuje, to je pravda.

                                                                          NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 17:24:12

                                                                          Mrknato >> Pokud si jak rikas ten e-shop prohlizel, tak sis take mozna vsimnul, ze ne kazdej model ja za 20 tisic. A ani ty Heliosy nejsou za celych dvacet.

                                                                          A pak ti take nikdo nic nevnucuje.

                                                                            NŘízek 29,76 - Profil | Čt 19.4.2012 16:33:36

                                                                            Mrknato >> řešíš něco, co je v usa uplně bežný a nikdo se ničemu nediví.
                                                                            na druhou stranu je u nás spousta vykuků, co si řeknou, že je danej prut sere,že už není in.
                                                                            zlámou ho vo koleno a dožadují se novýho. jen at nejakej manipulační poplatk je, už jen kvůli nim.
                                                                            btw-tuhle záruku máš i na prut za bura.

                                                                              NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 16:33:21

                                                                              Baron 007 MC >> Možná nedokážu posoudit výhody prutu za 20 tisíc, stejně jako neomezenou záruku na něj. Víc v tom není.

                                                                                NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 16:29:37

                                                                                Pike >> Doba je zlá a mnozí dealeři hradí ze svého, mají-li přežít. Možná je to tím, že p. Voráček je tu výhradním prodejcem Orvisu. (O jiném nevím).

                                                                                  NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 16:20:06

                                                                                  Pike >> Orvis ale neni tak dobra firma jako DAM. To je proste jasny.
                                                                                  Jsem zvedav co jako dostanu za svuj 15 let starej DAM ktery zustal v dverich. Prut, i s clunem a vlekem?

                                                                                    NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 16:17:39

                                                                                    Mrknato >> A ted jako zkus vysvetlit co tim chces vlastne rict.

                                                                                      NPike - Profil | Čt 19.4.2012 16:17:18

                                                                                      Mrknato >> Tak buď je firma DAM (výrobce či distributor) neobyčejně tolerantní a pro zákaznická a nebo místní prodejce onoho distributora či výrobce podvádí.

                                                                                      Pakliže distributor značky Orvis stanovil lokálním dealerům podmínky 25-ti leté záruky, tak ti se jí musí držet. Leda že by ty poplatky za dopravu platil v rámci této záruky dealer ze svého.

                                                                                        NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 16:11:00

                                                                                        Pike >> Jsou i prodejci tackles (DAM), kteří zlomený prut vlastní vinou dokáží vyreklamovat, nebo získat výměnou za nový slušnou slevu.

                                                                                          NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 16:07:08

                                                                                          Pike >> Ty taky musis vsechno zkazit presnym a vycerpavajicim popisem.

                                                                                            NPike - Profil | Čt 19.4.2012 16:03:03

                                                                                            Ony se tu asi míchají dva pojmy.

                                                                                            Pakliže dojde k zlomení prutu, díky nějaké vadě prutu či chybě výrobce, lze v rámci klasické dvouleté záruky v rámci ČR uplatnit reklamaci. Pak by měla být reklamace vyřízena zcela zdarma.

                                                                                            Pokud ovšem dojde k zlomení prutu vlastní vinou nebo uplyne dvouletá lhůta, tak pak nastupuje ta Orvis 25-ti letá záruka a tam jsou manipulační poplatky za dopravu v pořádku, když to ty podmínky této záruky stanoví.
                                                                                            Pak nevím proč se někdo rozčiluje, kor když zlomí klacek vlastní vinou.

                                                                                              NBosanac - Profil | Čt 19.4.2012 15:35:59

                                                                                              Mrknato >> Zajed do kramu a zeptej se . Nebo si precti podminky na orvisovych strankach .

                                                                                                NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 15:28:57

                                                                                                Baron 007 MC >> Když bych si u starého lipana koupil Orvis prut a zlomil ho, dovezl mu ho a přijel si pro něj, tak mě také naúčtuje poplatky z manipulačních a poštovních poplatků?

                                                                                                  NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 15:22:41

                                                                                                  Mrknato >> Jak myslis.
                                                                                                  Ale ta zaruka je vec Orvisu. A kdo opravnene vyuzival tuto zaruku nemel s panem Vorackem problem.

                                                                                                  A co furt mas se zarukou na pstruha. Ti da nekdo bochnik chleba protoze si ten co sis koupil sezral?

                                                                                                    NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 15:01:12

                                                                                                    Baron 007 MC >> Víš, procházel jsem e-shop pana Voráčka několikrát, ale tak ubohé webové zpracování nemají ani "garážoví" překupníci rybářského tackles. Proto ta nedůvěra..... navíc když ti ani ohnutého, odřeného Orvis pstruha nevymění.......

                                                                                                      NJarda Š. - Profil | Čt 19.4.2012 14:45:19

                                                                                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.4.2012 18:25:04 >> U vad oprávněně reklamovaných v základní dvouleté záruční lhůtě je prodávající povinen hradit všechny nutné náklady na vyřízení reklamace, u prodloužené záruky ale může do záručních podmínek dát, že zákazník hradí poštovné a manipulační poplatek.

                                                                                                        NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 14:34:35

                                                                                                        Mrknato >> Myslis jakoze kdyz ho zlomis vejpul, tak by si mel narok na nahradu?

                                                                                                        Ne, Orvis pstruhy jako takove v katalogu nema.

                                                                                                          NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 13:40:47

                                                                                                          Baron 007 MC >> Tak to jsem teda "pos.al"...... nepoznat pana Voráčka. A ta Orvis záruka se vztahuje i na Orvis pstruhy vysazené do Vltavy? Asi ne viď?

                                                                                                            NBaron 007 MC - Profil | Čt 19.4.2012 13:33:26

                                                                                                            Mrknato >> Mluvis s panem Vorackem. Ktery se samozrejme ridi dle toho co diktuje Orvis.

                                                                                                              NMrknato - Profil | Čt 19.4.2012 13:21:31

                                                                                                              stary lipan >> Hele, ale orvisy tu prodává jen pan Voráček....... Pak to závisí na něm, ne???

                                                                                                                Nstary lipan - Profil | St 18.4.2012 7:34:10

                                                                                                                Neomezená záruka je když dostanete nový záručák k novému prutu,myslím když Vám ho vymění.!

                                                                                                                  Nseko - Profil | St 18.4.2012 2:44:49

                                                                                                                  Este si treba davat pozor kedy bol prut kupeny a aka zaruka bola vtom danom okamihu.Vela firiem malo kedysi free lifetime warranty a teraz to spolatnily.Mna chceli oje.... v Gloomis ,som im vysvetlil ze ked som kupil prut tak bola lifetime warranty bez polatku.Chceli 100$ ale keby som sa neozval tak platim. Nakoniec som neplatil nic akurat postovne a oni spiatocne.U orvisu neni ziadny problem odnesiem prut do predajne a do 10dni mam novy bez poplatko.Ak by som posielal postov tak platim postovne a spiatocne orvis.Najlepsie sa je hned po kupeni prutu zareregistrovat pre pripad ze zlomite prut a nemate ucet.U niektorych lepsich znaciek ponukaju Ubgrate to znamena ze za dolatok sa da starsi model vymenit za novy model ,ale to uz posledne roky neak utichlo.Maju stale neake deals na konci roku ale uz to neni tak vyhodne.

                                                                                                                    Nstrejka - Profil | Út 17.4.2012 19:30:04

                                                                                                                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.4.2012 18:25:04 >> při uznané reklamaci v dvouleté záruce určitě jo, při uplatnění z rozšířené záruky výrobce určitě ne, teda ne nutně...

                                                                                                                      NLSD - Profil | Út 17.4.2012 19:24:11

                                                                                                                      Se mi líbí "terminus technikus neomezená záruka 25 let",
                                                                                                                      to jako platí fakt neomezeně i v šestadvacátém roce?
                                                                                                                      :-)))

                                                                                                                        NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 17.4.2012 18:30:59

                                                                                                                        XAXAP >> to ale musí mít ty vyvrácený kola do stran, je to už stadium nepojízdnosti. Imago má odrbanej lak a najeto, subimago je funglovka.

                                                                                                                          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 17.4.2012 18:25:04

                                                                                                                          Tukan >> poplatky jsou - jak
                                                                                                                          píše Šnycl - normální ( osobní zkušenost s TFO a Lamiglasem), poštovný nevim. Nemá ho podle obchodního zákoníku hradit prodejce?

                                                                                                                            NŘízek 29,76 - Profil | Út 17.4.2012 18:22:11

                                                                                                                            Tukan >> poplatek za vyřízení záruky resp za výměnu prutu či dílu je standardní i u jiných firem, namátkou třeba sage, scott,loomis,winston, cts, tandt blahé paměti..., a mají to i uvedeno ve svých záručních podmínkách

                                                                                                                              NXAXAP - Profil | Út 17.4.2012 18:14:57

                                                                                                                              Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.4.2012 18:04:25 >> no jasan! a ojetině se bude říkat spent

                                                                                                                                NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 17.4.2012 18:04:25

                                                                                                                                XAXAP >> nezapomeň na jasně červený pátý dveře.

                                                                                                                                  NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 17.4.2012 18:02:51

                                                                                                                                  XAXAP >> jednou jsem tam zabrousil na sklonku éry. Podnikatel tam trůnil vedle vycpaný koroptve na podstavci, kterou nabízel za 600 czk, ve stojanu byl jeden secondhand a pod sklem asi 8 sáčků materiálu.Bylo to srandovní.

                                                                                                                                    NXAXAP - Profil | Út 17.4.2012 17:59:17

                                                                                                                                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.4.2012 17:54:47 >> kupovat tehdejší Orvisy od Všeťoura byla známka obrovského altruismu a mecenášství

                                                                                                                                      NXAXAP - Profil | Út 17.4.2012 17:57:27

                                                                                                                                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 17.4.2012 17:51:23 >> Poslal jsem mail do Lexusu, aby vyšpulili na RX barvu Iron Blue Dun a do synergy drive doimplementovali rekuperaci dosud ztrácené energie z hrčících reelů. Tady už ale dopředu vím, že nebude odpovídat deklarovaná průměrná spotřeba, pokud budou test dělat jinde než v Čechách.