- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Změna na pstruhovkách
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NXAXAP - Profil | Čt 6.10.2011 10:41:01
NXAXAP - Profil | Čt 6.10.2011 10:32:03
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 10:30:58
btw-to si měl dobrej chovnej potok, já na něm chytal takhle jen pstruhy:-)
NMates PB - Profil | Čt 6.10.2011 10:25:57
Nšmudla - Profil | Čt 6.10.2011 10:21:14
Já vím že muškařina je smrtící kombinace a lipan je pstruhová plotice. lipany jsem chytal dicky na chovným potoku na splávek s lískovým prutem a 3metrama vlasce .. brali aji na ty malý pijavice. Jinak lipana sem nechytnul myslím snad už patnáct roků a cca 8-10 roků si neberu pstruhovku:)
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 6.10.2011 10:17:19
Nchrostik3 - Profil | Čt 6.10.2011 10:14:12
NMates PB - Profil | Čt 6.10.2011 10:10:30
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 6.10.2011 10:06:07
jo, rybářský turismus a příbřežní gastronomie. To umím.
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 10:03:32
jinak souhlas.
v podstatě nám tu rybobuch dal jasný rybošetřící návod-chytejte na chlupatý mouchy a nepopícháte prakticky nic:-))
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 6.10.2011 10:00:07
Ano, francouzem se skvěle háže ze břehu, když mám volno za zády, o tom žádná. Jestli děláš něco špatně, to nevím a ani mi to nezajímá.
Na extra chlupatý mouchy jsem lipany taky moc nepochytal, ani jiný ryby. Tedy alespoň poslední roky.
Před takovými osmi, devíti roky jsem třeba pod Lipno chodil přes léto na potočáky jenom s čmeláčkem a listokazem, to ještě ale sbíraly ryby pod větvema i přes den.
Dneska už je to pasé a když nechce hora k mohamedovi, musí mohamed k hoře....
NMichal - Profil | Čt 6.10.2011 9:55:50
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 9:55:17
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 9:53:57
zase něco delám špatně:-))
ok, jinak nejsme v rozporu.
snad jen, že já na extra chlupatý mouchy lipany fakt nikdy moc nepochytal a koneckoncu ani jiný ryby:-))
Nšmudla - Profil | Čt 6.10.2011 9:51:49
Když na lipany tak splávek a nymfa nebo žížala, to nezklame.
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 9:51:41
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 9:50:03
nekdy mi to s tema osma blesounama budeš muset ukázat, třeba nám to behem přístích deseti let vyjde:-))
btw-tech vycházek ubylo v posledních dvou letech, jinak sem docela jezdil- jizera, nisa...
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 9:45:19
Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 6.10.2011 9:20:18
Kdyby napsal nechytejte na nymfu, ale mokrou mušku a nebudou vám brát lipani, tak to pochopím.
Především ale na selekci much seru. Když jdu zjara k vodě, necourám se řekou. Zalezu si na jedno místo, na malých vodách chytám ze břehu, a to je mimo jiné můj největší argument pro podporu francouze. Nemusím s ním totiž brodit do každé rýhy, nepamatuji se, že by se někdo někdy o tento fakt alespoň otřel, když už má tendenci tuto techniku zatracovat. Na rybu nesahám, lipany pravidelně zjara nechytám, necílím na ně bo nejsem idiot. Ale samozřejmě že se sem tam nějaký chytne, zpravidla větší. Když už, tak jde co nejrychleji na vyháčkování, na rybu nesahám, otočím BL háček, vypustím stejně jako každého jinou původní lososovitou rybu a nešlapu imrvére vodu.
Na podzim dtto.
A považuji to za mnohem účinější systém na ochranu lipana (a na podzim potočáka), než je nějaká selekce much.
NMates PB - Profil | Čt 6.10.2011 9:00:30
Nmildas - Quinn - Profil | Čt 6.10.2011 8:55:25
NMates PB - Profil | Čt 6.10.2011 8:53:28
NMichal - Profil | Čt 6.10.2011 8:51:04
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 8:40:06
a osobně poslední dobou i při nymfe chytám lipany spíše na menší, útleji vázané vzory, doby, kdy mi brali blešounyve velikosti 6-8, sou už nějak pryč.
NBosanac - Profil | Čt 6.10.2011 8:39:21
NŘízek 29,76 - Profil | Čt 6.10.2011 8:30:49
NMates PB - Profil | Čt 6.10.2011 8:27:41
NButchi - Profil | Čt 6.10.2011 8:27:29
Přesně tak.
Ostatně jim nedělal problém ani velký hauzer, a to už je řádná nástraha.
Ty trojháky fakt nemají smysl.
NMichal - Profil | Čt 6.10.2011 8:26:08
NButchi - Profil | Čt 6.10.2011 8:23:05
Lipana vyselektuješ těžko, na jaře jdou i po streamerech.
Žádníé zbytečné omatlávání a BL háčky jsou v tomto ohledu jasná věc, jak píšeš.
NMichal - Profil | Čt 6.10.2011 8:10:24
NPike - Profil | Čt 6.10.2011 7:54:25
Chlapče, pokud neumíš vyselektovat při lovu na NYMFU lipana od pstruha, tak radeji chytej kapry na boilies. Každý trošku znalý muškař ví, že když chytá na něco chlupatého ( PALMER nebo dubing tuleň ), tak těch lipanů moc nepochytá.
PS: svého času jsem chytal krásné lipany na sucho na hustého palmera z grizzly nožiček od Whitingu. Brali ho jak lipani, tak potočáci.
NLudaT - Profil | Čt 6.10.2011 7:48:10
Nicméně to není o muškaření, vláčení, nebo jiným způsobu lovu, ale jen o tom že pokud má rybář nasráno v hlavě tak je absolutně jedno co za prut drží v ruce. Řeknu to na rovinu, ale já lipana při muškaření eliminovat nedokážu, ale poznám místa kde se dá v době tření předpokládat že bude, tak se jim vyhnu a nebrodím tam a když někde chytnu lipana je mi jasný že tam pravděpodobně nebude sám a tak se přesunu. Proč ale do prdele hospodář neoznačí úseky kde se lipani vytírají je a nezakáže v těch místech lov a brodění? Takhle se může pouze spoléhat na uvědomělost rybářů a ta stojí za pendrek.
NŘízek 29,76 - Profil | St 5.10.2011 23:45:57
Nmildas - Quinn - Profil | St 5.10.2011 23:45:13
Ano, berou, jinak bych na ně nechytal. Jak výrazně by nebraly nebo braly jiným, to nevím.
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:42:47
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:40:06
Určitě stávající čističky neřeší odbourání hormonální antikoncepce, což se jeví jako dost problém.
Nmildas - Quinn - Profil | St 5.10.2011 23:39:53
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:27:36
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:23:56
Nmildas - Quinn - Profil | St 5.10.2011 23:23:52
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:22:18
Nu.x.a. - Profil | St 5.10.2011 23:16:31
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:14:47
NStanďour - Profil | St 5.10.2011 23:13:46
edit: zase druhej, to už není náhoda.
Nmildas - Quinn - Profil | St 5.10.2011 23:11:04
Jsou to úplné nesmysly.
Nkura11 - Profil | St 5.10.2011 23:04:21
Nrybobuch - Profil | St 5.10.2011 23:03:30
Nsiri - Profil | St 5.10.2011 22:30:57
NSalmo1 - Profil | St 5.10.2011 22:10:20
NSalmo1 - Profil | St 5.10.2011 22:06:37
NStanďour - Profil | St 5.10.2011 21:54:40
NXAXAP - Profil | St 5.10.2011 21:49:52
NPike - Profil | St 5.10.2011 21:47:09
NXAXAP - Profil | St 5.10.2011 21:27:48
Nretrívr - Profil | St 5.10.2011 21:23:24
NJarda Š. - Profil | St 5.10.2011 21:17:45
NPike - Profil | St 5.10.2011 21:09:52
Tahle věta z tvých úst: " jsou tady chytří kluci, už méně je tady kluků, kteří dělaj to, co proklamují.", teda hlavně ta druhá část, to je opravdu velmi dobrý pokus o vtip, ale velmi dobrý. Jako kdyby to řeklo plno jiných lidí, ale zrovna ty, to je moc komické.
Ale to je jen krátká vsuvka. Klidně dál pokračujte na dané téma.
Nretrívr - Profil | St 5.10.2011 21:09:44
NJarda Š. - Profil | St 5.10.2011 21:03:17
Nretrívr - Profil | St 5.10.2011 21:00:05
Kde to žije - muškaření
12:46NPovídání JEN o vázání a muškách 22022
9:16NO muškách, umělých 34435
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
lovtour.cz
Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.












