- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
NP Podyjí a Dyje č.13
Jak se na to díváte vy?
Jezdíte někdo muškařit na třináctku?
Vadilo by vám přijít o pstruhový revír na Znojemsku?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nkakr - Profil | Út 6.9.2011 9:00:16
Kdybych chtěl být jízlivej tak odpovím otázkou - co je to lipan?
Konkrétně na D14 a13 bývali lipani jako nohy, pamětníci potvrdí. Dnes , svrab ,bída ,neštovice by napsal básník. Jen si myslím, že za všechno nemohou jen kormoši. Ale kdo další, toť otázka?
NMates PB - Profil | Út 6.9.2011 8:40:51
NMilošK - Profil | Út 6.9.2011 8:19:00
Nmildas - Quinn - Profil | Út 6.9.2011 7:43:47
V Cechach je podobny revir. Zavolate na spravu parku a povolenku z 99ti procent koupite.
Pokud hodlaji vodu zavrit po odloveni urciteho poctu ryb, tak je potreba ty ryby nebrat.
Na pstruhovku vlacka nepatri, schvaluji.
Naleš vavřina - Profil | Út 6.9.2011 6:53:29
Dík.
Nxmac - Profil | Po 5.9.2011 23:17:19
NTriffid - Profil | Po 5.9.2011 15:56:42
A to tam bylo prý ryb tolik, že se říkalo, že když se třeli, tak se dala přejít Dyje po jejich zádech...
Ještě, že už ty opeřence můžou aspoň střílet... jenže zobáky se nosí do Jaroslavic či kam, bo tam za ně dostanou víc kaček.... :D to jsou poměry..
Nkakr - Profil | Po 5.9.2011 15:51:08
Nemizí jen čolek, zmizl lipan a potočák se přes léto vykrmuje,aby byl v zimě k dispozici jako potrava pro chudáčky kormoše...
Myslím tím potočáky vysazené dle zarybňováku.
NTriffid - Profil | Po 5.9.2011 15:47:25
Nechci tu rozviřovat politiku, kdo komanč byl a z jakých důvodů, kdo ne, o tom tohle není, na to máme jiné komise.
Ovšem s poslední větou souhlasím do puntíku. Odborník žasne, laik se diví. A čolek velký v jejich péči mizí...
Nkakr - Profil | Po 5.9.2011 15:35:47
Hajnej byl domorodec a musel být prověřenej. Komanč možná zrovna ne, voni bolšáni potřebovali aby se tam v lese makalo, na hoknu moc nebyli...
Jo a až s ním budeš mluvit, tak se optej na pomocníky pohraniční stráže, to byl každej druhej.
Ale byla jiná doba....
A k samotné otázce, NP Podyjí je stát ve státě.....
NTriffid - Profil | Po 5.9.2011 15:29:26
NMraroz (houba) - Profil | Po 5.9.2011 15:26:37
Nkakr - Profil | Po 5.9.2011 15:20:27
To je vyloučené, do pásma mělo propustku pár prověřených domorodců, kteří tam chodili na robotu, ale stejně jim za zadkem oxydovali péesáci. K řece a na ryby neměl "normální" člověk nárok.
NTriffid - Profil | Po 5.9.2011 15:13:30
volný pohyb tam opravdu možný nebyl, i místní měli propustku....
ale je pravda, že do 89tého to bylo uzavřené pro plebs, pak pár krásných let a v 96ém přiletěli opeřenci a bylo po idylce...
Nkakr - Profil | Po 5.9.2011 15:06:19
Pokud jsi D13 navštěvoval před 45 roky, tak jsi byl:
a) důstojník PS na rotě která uvedený úsek"chránila"
b) prověřený komanč (nikdo jiný se tam nedostal)
Revír D13 byl před rokem 1989 uveden v soupisu revírů s poznámkou, že se jedná o nepřístupné hraniční pásmo...
Lov byl povolen pouze na D14 a to jen po konec Vranova nad Dyjí.
Na D13 jezdil šéf a velitel LM z firmy ,kde jsem pracoval. S pytlem hnojňáků a vracel se s pytlem potočáků. A nám "obyčejným" vykládal, že nějaká umělá muška je k hounu....
Vlastní "otevření" revíru nastalo až po roce 1989. Skutečně je tam téměř panenská příroda a moc krásně.
Nlutu - Profil | Po 5.9.2011 14:43:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Plně podporuji snahu obcí a všech poctivých rybářů, myslivců a občanů o zachování stávajícího stavu.
NTriffid - Profil | Po 5.9.2011 14:42:23
NLudaT - Profil | Po 5.9.2011 14:32:39
Kde to žije - muškaření
StNO muškách, umělých 34434
StNPovídání JEN o vázání a muškách 22021
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












