- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Carp,carpfishing,carpfisherman -terčem kritiky ,aneb hledání cesty k pochopení a toleranci
Jako u názvu mé otázky si poslední dobou všímám jak na"mrku" tak i "live" u vody s negatívem a někdy i pořádně tvrdou kritikou na tento styl rybolovní techniky a druhu ryb - kapra. Reaguji dle mne už i na početnou skupinku lidí-kolegů, kteří by kapra nejraději...Kaprař s výbavou i s cílenou rybou je jako jedinec považován, hodnocen a měřen jako individum, který prakticky u vody a kapr ve vodě nemá co dělat. Je možné u takových kritiků ještě považovat kaprařinu jako hobby? Je možné provozavat své hobby u vody v klidu a pohodě?
Poslední dobou v častých případech,"NE"
Ono někdy stačí stát se terčem urážek,když jen vnadím kobrou a samotný lov v úmysle nemám provádět. Krmím...
Přirovnání např. k filatelistům nebo jiných zájmových činností. U nich nikdo nekritizuje druhého, že se věnuje jiné edici známek. Jejich chování je v normě, vedené k vzájemné úctě a pochopení.
Ptám se - Kaprařinu mám jako zálibu aneb zájmovou činnost. Kapra mám jako cílenou rybu. Proč Vy jako kritici mi - nám chcete tuto zálibu znechutit? Mohu říct, že početná skupina slušných kaprařů Vás toleruje, nevadíte jim.
Najde se, nebo pomůže tato diskuse k cestě pochopení a tolerance?
Věřím, že ANO
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NMillhouse23 - Profil | Po 29.8.2011 21:53:14
Nnofish - Profil | Po 29.8.2011 21:48:05
Opravdoví kapraři kteří tím žijou a chytali by i kdyby museli jít k vodě kilometry pěšky a chrápat pod stromem i když by šanci na velkou rybu měli pramalou? Takových moc není.
NBezďa - Profil | Po 29.8.2011 21:46:38
Někdo chytřejší než já řekl: "Co mě není rovno, po tom je mě hovno".
NMillhouse23 - Profil | Po 29.8.2011 21:38:44
NMillhouse23 - Profil | Po 29.8.2011 21:34:47
Nnofish - Profil | Po 29.8.2011 21:32:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pokud mám brát jako nepochopení kaprařů, že mě osobně vadí toto:
- přijdu na místo a velký (cca 50m) kus břehu zabraný bivakama a přitom nikdo nechytá. Stejně si před ty "stany bez podlahy" nikdo nesedne
- samozřejmě cajk nikdo nosit nebude, hurá autem až k vodě
- porušování zákazů (zavážka jak krmení tak nástrah, bojky i kde jsou zakázané, lov nonstop i přes zákaz....)
- chlapovi 15m od prutů sebrali papíry, kaprař hlasitě chrápající v bivaku nikomu nevadí, protože ho vzbudí hlásič?
- bordel co u vody zůstává (přece jenom vláčkař toho moc neugriluje, nechlastá alkohol po litrech, nevaří si u vody
- ve spoustě jde o dělání někoho lepšího ze sama sebe. Kecy na ostatní rybářa, jaké malé zmetky chytají atd.
- Obrana útokem. Každý jim chudáčkům ubližuje. Odpověď na hlasitou výtku ohledně zákazu zavážení návnad na revíru? Je to zakázané a co? Tak si mám taky koupit loď a zavážet taky (přes zákaz) - údajně jen závidím (ne že dodržuju zákazy).
Už hodně dlouho jsem třeba při procházce okolo vody, ať už s prutem nebo bez, neviděl takového typického "kaproblázna", zalezlého s bivakem někde ve křoví, na samotě Cyhtajíího na fakt obtížném místě, kde má vytipované "fleky" kde se ryby (často velké) vyskytují. V dnešní době mi připadá kaprařina jako způsob jak si obstarat velké ryby na žrádlo (velké je relativní, ale 5cm koule kapřík 35 nevezme), nebo způsob jak se u vody ožrat a dělat ze sebe něco víc.....
Neber to osobně, neznám tě a proto si nedovolím soudit tebe jako osobu :-) Ale Jestli je 5-10% kaprařů s velkým "K" tak je to podle mě hodně. 90% kaprařů jsou lidi kteří se neumí chovat, dělají bordel a v "rámci tréninku postřehu ryb. stráže" porušují vše co jde. Pak se nikdo nemůže divit.....
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 21:21:37
NCarpHouser - Profil | Po 29.8.2011 21:01:18
NMillhouse23 - Profil | Po 29.8.2011 20:59:12
NMillhouse23 - Profil | Po 29.8.2011 20:57:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NArsenal - Profil | Po 29.8.2011 20:49:40
NArsenal - Profil | Po 29.8.2011 20:29:24
Sám proti vláčkařům nic nemám,nenadávám,když někomu z nich se omylem povede mé udice přehodit.
Píšeš,že je to klasika,neboť kaprařina v tomto stadiu se stala trendem.Dokážou kritici rozlíšit stojícího rybáře u bivaku nebo u stojanu na dálku,jestli to je slušňák,nebo hulvát.
Nebo všechny hážou do jedného pytle?Etický kodex mi není cizí,řídím se jim.
Jsem zodpovědný za své chování u vody...souzen a haněn jako hulvát musím proto být?
NEnigma - Profil | Po 29.8.2011 19:49:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ty ryby chcípaj z boilies-snažil jsem se pánovi vysvětlit,že to není možné,ale v jeho věku(80+)si stál za svým.Boilies pro něj bylo jedovaté :-)
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 19:40:09
Nadam.fsh - Profil | Po 29.8.2011 19:37:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 19:37:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NArsenal - Profil | Po 29.8.2011 19:28:31
Pár kuliček zasvištělo vzduchem a v dálce z protějšího břehu se ozvalo"opět je tady ten boiliesový ču....Má reakce,nevšímal jse si toho,ale k náladě takové chování kolegy nepřidá...
Nafjee - Profil | Po 29.8.2011 19:21:34
Nkospi - Profil | Po 29.8.2011 19:07:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
21:03NLov pod jezem v letních vedrech? 29
20:45NATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
20:22N🔥 Grill a grilování 🔥 591
20:00NRybářský kniho - koutek 143
16:32NRybářské odznáčky ... 547
14:35NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
13:07NRybáři vs ochránci přirody 90
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













