- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Carp,carpfishing,carpfisherman -terčem kritiky ,aneb hledání cesty k pochopení a toleranci
Jako u názvu mé otázky si poslední dobou všímám jak na"mrku" tak i "live" u vody s negatívem a někdy i pořádně tvrdou kritikou na tento styl rybolovní techniky a druhu ryb - kapra. Reaguji dle mne už i na početnou skupinku lidí-kolegů, kteří by kapra nejraději...Kaprař s výbavou i s cílenou rybou je jako jedinec považován, hodnocen a měřen jako individum, který prakticky u vody a kapr ve vodě nemá co dělat. Je možné u takových kritiků ještě považovat kaprařinu jako hobby? Je možné provozavat své hobby u vody v klidu a pohodě?
Poslední dobou v častých případech,"NE"
Ono někdy stačí stát se terčem urážek,když jen vnadím kobrou a samotný lov v úmysle nemám provádět. Krmím...
Přirovnání např. k filatelistům nebo jiných zájmových činností. U nich nikdo nekritizuje druhého, že se věnuje jiné edici známek. Jejich chování je v normě, vedené k vzájemné úctě a pochopení.
Ptám se - Kaprařinu mám jako zálibu aneb zájmovou činnost. Kapra mám jako cílenou rybu. Proč Vy jako kritici mi - nám chcete tuto zálibu znechutit? Mohu říct, že početná skupina slušných kaprařů Vás toleruje, nevadíte jim.
Najde se, nebo pomůže tato diskuse k cestě pochopení a tolerance?
Věřím, že ANO
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NJarda 2004 - Profil | Čt 1.9.2011 22:14:06
NArsenal - Profil | Čt 1.9.2011 22:09:47
Tobě taky,ať se daří...
NJarda 2004 - Profil | Čt 1.9.2011 21:40:30
NJarda Š. - Profil | Čt 1.9.2011 21:36:42
NJarda 2004 - Profil | Čt 1.9.2011 21:21:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dřív jsme byly tak nějak všichni na jedné lodi, ale dnes jsme skupinou, která akorát brečí a nadává na těžký život kapraře. Faktem je že naše svazy jsou brzdou okolí byl někde jinde, ale mne to připadá jako heslo „já jsem kaprař kdo je víc“ a kam jsme to vlastně došli když se naše zábava zvrhla na hromadnou onanii o to kdo jezdí na statní a kdo na soukromou a kdo je větší geroj ze státní vody a kdo poruší víc pravidel. Tohle přece není dogma ale futr náš koníček a v rovině koníčka by to mělo zůstat. Profesionálů jsou plné stránky časopisu, co opakují neustále to samé a už to ani nejde číst.
Jinak ať se ti daří Arsenálku:-))
Nmal - Profil | Čt 1.9.2011 20:30:08
NMilhauz - Profil | Čt 1.9.2011 12:29:53
NButchi - Profil | Čt 1.9.2011 12:10:06
Velkých psů se nebojím.
Horší jsou ti malí zmetci s kulatou hlavou a nohama do O.
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 1.9.2011 11:55:42
NArsenal - Profil | Čt 1.9.2011 11:53:17
Ještě bys nám chtěl něco řezat?
NBrasileiro - Profil | Čt 1.9.2011 11:49:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vždy to udělali extrémní kapraři jen proto,že jsem si dovolil sednout na "jejich" flek kde se chystali chytat.
Proč by nějaký krmítkář měl sedět na "top" když se tam střídají kaprařské party jak na běžícím pásu? Všichhni rybáři si jsou rovni ať chytají na krmítko,vláčí,muškaří atd. Jen extrémní kapraři jsi sou rovnější.
Nnofish - Profil | Čt 1.9.2011 11:41:46
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 1.9.2011 11:41:38
Nminnow67 - Profil | Čt 1.9.2011 11:39:21
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 1.9.2011 11:34:43
Nminnow67 - Profil | Čt 1.9.2011 11:25:51
No ale bez ohledu na to kdo a proč má zájem zdemolovat mi vůz, snažím se mít auto pod dohledem.
NCarpeater - Profil | Čt 1.9.2011 11:16:26
NArsenal - Profil | Čt 1.9.2011 11:07:58
Všimnul jsem si,že je nějak moc stop v blátě u kol.
No stejně nemůžu soudit,zda to byl antikaprař nebo nějaký trotl...
NPoušťák - Profil | Čt 1.9.2011 9:39:07
NKok - Profil | Čt 1.9.2011 9:34:54
Nšmudla - Profil | Čt 1.9.2011 9:25:11
Tak ať vám na té Pálavě berou festovně, zraje včil hrozno, jeden krásný podzim sem tam byl touhle dobou.
Nminnow67 - Profil | Čt 1.9.2011 9:10:59
Nminnow67 - Profil | Čt 1.9.2011 9:07:09
NKok - Profil | Čt 1.9.2011 8:30:56
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 21:54:21
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 21:38:11
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 21:31:33
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 21:30:05
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 21:28:10
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 21:25:32
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 20:57:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ovšem tímto jsme odběhli od hlavního problému, a to je soustavné porušování předpisů při rybolovu, zpupnost, arogance, neúcta k přírodě a kolegům u vody, kterou se vyznačuje tato sorta plážových kaprařů. Začal jsem jim tak říkat, protože obsazují místa kam dojedou autem až k vodě, s travičkou kolem bivaku , petku se šutrákem na laně uloží po důkladném průzkumu echolotem na naprosto rovném a absolutně čistém dně a pak tam 14 dnů dělají rachot. No a ta pláž má třeba 800m , takže bivaků tam vleze dost a pro ostatní je vymalováno. A večer, když aspoň ti candáti by se odvážili ke břehu, tak ti pitomci začnou soutěžit, komu čelovka dosvítí dál, pak objeví plotičky odpočívající na mělčině a předhánějí se, kdo jich vyplaší víc.
Toto je u nás každodenní realita, proto ta nevraživost. Všichni tito srandisti se hrdě hlásí ke kaprařům.
Nminnow67 - Profil | St 31.8.2011 15:38:55
Nrover - Profil | St 31.8.2011 15:36:31
No vidíš ty bláho, to mě nenapadlo, ...za tím světem fakticky dost pokulháváme :-(
Vidím, že už to máš celkem prokoumaný, rozhodně bych s tebou do toho šel :-)
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 15:34:01
NGRUPA - Profil | St 31.8.2011 15:33:36
NArsenal - Profil | St 31.8.2011 15:29:45
Nšmudla - Profil | St 31.8.2011 15:27:34
Velká ryba je snadnější terč a snadno by se takto mohly odlovovat přerostlé kusy neulovitelné jinými metodami(například tolstolobici). Třeba by mohl být srpen povolen na některých revírech bowfišing spolu s lovem non stop a lovem z lodiček( vše v rámci povolenky a se 7kg limitem- a datum bowfišingu by se trojitě zakroužkovalo, dvě vycházky týdně, 1 ks ulovené ryby na vycházku).
Nrover - Profil | St 31.8.2011 15:22:22
Souhlasím, ...nemají to myslivci oproti rybářům jednodušší ? Zacílí, zmáčknou, ...a jelena Ríšu už nikdy nikdo znovu neuloví. Chlubit se 20ti kilovým kaprem, se kterým minulou noc spal jiný šťastlivec v bivaku je přinejmenším trapné, ...platit za to, ...hloupé :-(
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 15:20:54
NArsenal - Profil | St 31.8.2011 15:09:46
Ale,kdybych chytal na Labi na hlavním toku,kde je lov z loďky povolen,dostal bych stejné přívlastky jako všude v tomto českém kraji.
Npatlal - Profil | St 31.8.2011 14:57:43
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 31.8.2011 14:36:26
Nminnow67 - Profil | St 31.8.2011 14:34:23
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 31.8.2011 14:32:46
NArsenal - Profil | St 31.8.2011 14:32:22
Nminnow67 - Profil | St 31.8.2011 14:29:15
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 14:28:49
Ale i kdyby, vidíš tady zase ty privilegia ? Jenže to je RMV a to asi není ten správný příklad.
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 14:26:55
NArsenal - Profil | St 31.8.2011 14:23:48
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 14:23:44
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 14:23:37
NPoušťák - Profil | St 31.8.2011 14:22:37
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 14:21:44
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 31.8.2011 14:21:16
Že vám to trapný není? V tom případě je to v největším pořádku, jste pravými kapraři a já vás chápu a toleruju.
Mě by to trapný bylo, ale to už je moje věc
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 14:20:05
Nnofish - Profil | St 31.8.2011 14:18:52
Nšmudla - Profil | St 31.8.2011 14:15:27
Už mám baitrunery a chtěl bych je otestovat, tam kde chodím na Hartu se musím držet svojí osvědčené klasiky spláveček kousek od břehu a valím cejnky plotky kapříčky, na těžko nahodit= montáž v tahu. Jenom sleduju jak si kolem další a další carpteamy na těch věšákách lámou zuby, a to jim opravdu dobře poradím ať to zkoušijou o kousek dál kde je pláž a písek.
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 14:13:03
NArsenal - Profil | St 31.8.2011 14:10:39
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 14:10:33
NArsenal - Profil | St 31.8.2011 14:08:23
Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 14:04:54
Kde to žije - všechna témata
10:54NLov pod jezem v letních vedrech? 13
10:09NRybáři vs ochránci přirody 88
9:59NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 5
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












