Hlavatka a losos

Ahoj všem chci se vás zeptat jestli tady někdo z vás už chytl na českých vodách lososa nebo hlavatku a jestli nevítě jestli se v poslední době nějaka tahle rybka povedla :))
Autor diskuse: Michlav - Profil , 11.7.2011 muškaření - druhy ryb, rekordy

Výr - Profil | Po 14.11.2011 17:53:04

...jediné čo má ešte nejakú perspektívu je nepravý losos.....nepravý losos musí byť ľavý losos....to znamená jednoznačne červený....

    Výr - Profil | Po 14.11.2011 17:50:25

    mildas - Quinn >> strejka - 14.11.2011 15:26:02 >> :-)))))))))))))))
    Vy ste dvojka...

      mildas - Quinn - Profil | Po 14.11.2011 17:06:50

      Tedy...
      .....losos je debil.

        strejka - Profil | Po 14.11.2011 15:26:02

        losos vůbec nechápe, že svým trapným lpěním na životě kazí naše společné naděje na šťastnou zelenou planetu...

          pepa-č - Profil | Po 14.11.2011 15:08:42

          kakr >> blbá ryba, to by kapr neudělal, kapr je chytrej. evoluce v praxi, Darwin by měl radost.

            kakr - Profil | Po 14.11.2011 15:07:55

            welbin >>
            Lososi zřejmě nepochopili přínos volně obnovitelných zdrojů a do česel MVE vpluli na protest proti jejich výstavbám:-))

              welbin - Profil | Po 14.11.2011 14:52:54

              Pokud jsou mé informace dobré,dva byli nalezení - losoci v česle malá vodní elektrárny na Labi u Lovosic,poslední hlavatku pamatuji z Ohře před dvěmi lety - tehdy ji inzerovali jako velkého potočáka,ale je to z doslechu

                mildas - Quinn - Profil | Po 14.11.2011 14:37:22

                Sintrix >> pred osmi lety mi o par km vys vylitla cca sedmdesatka po strymru.

                  rover - Profil | Po 14.11.2011 13:38:12

                  Jarda Š. >> Na Dyji se neuvádělo více věcí, ...tvoří v určitých částech st. hranici, resp. protékala hraničním pásmem, za komančů tyto místa byly záměrně "tabu", čím méně bylo informací, tím lépe.

                    pepa-č - Profil | Po 14.11.2011 13:21:51

                    vltava 4 - 135cm. několik let tomu nazad. (statistikama neprošla - v době hájení prošla udírnou nebo pekáčem).

                    jo,jo, sypou/aly se všude.

                      Sintrix - Profil | Po 14.11.2011 13:12:56

                      Vltava 26 Český Krumlov. Byly činěny pokusy s vysazováním hlavatek. Občas se chytí velcí "potočáci" s divným tečkováním a palicí. Já osobně hlavatku pozoroval loni na jaře. kamarád letos viděl cca osmdesátku.

                        Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 14.11.2011 13:10:51

                        LSD >> fakt pěkný.

                          Jarda Š. - Profil | Po 14.11.2011 12:46:38

                          lobotomie (fanik) >> O hlavatkách jsou z dávnějších dob záznamy o jejím poměrně běžném výskytu v Bečvě a vzácnějším v Moravě, v Dyji nevím.

                            LSD - Profil | Po 14.11.2011 12:43:48

                            Tady je velice zajímavé čtení, nejen o hlavatce
                            http://www.nm.cz/download/pm/zoo/sanda_lit/actinopt​erygii.pdf

                              lobotomie (fanik) - Profil | Po 14.11.2011 12:41:27

                              rover >> taky mě to tenkrát zaskočilo... jezdíval jsem tam se strýcem na čerpačku a jednou jsme tam přijeli a byli tam s agregátem - na řece v těch místech jak od jezu vede jakoby ten náhon, kde měli udělaný takový "sádka" nebo jak to nazvat
                              parmy, cejni, jeseni, tloušti, plotice ...hromady ryb, za chvilku měli naloveno

                                kakr - Profil | Po 14.11.2011 12:37:22

                                Literatura L.P. 1967.

                                Hlavatka žila v minulosti také v řece Moravě a jejich přítocích. Pokusně byla vysazena do Bečvy, Svratky, Vltavy a Sázavy, v roce 1949 a 1952 také do Otavy, kde v prvních letech dobře rostla, ale vyhynula znečištěním toku odpady sušického průmyslu a oteplením vody. Příčinou úbytku hlavatek z našich řek jsou vodní stavby, znečišťování toků a pytláctví.

                                  rover - Profil | Po 14.11.2011 12:35:30

                                  lobotomie (fanik) >> Ryb pod "Mlýnama" bylo opravdu dost, ale lov agregátem jsem tam nikdy nezaznamenal, v té době to tam bylo až nereálné, ...info mě překvapuje

                                    kebator - Profil | Po 14.11.2011 12:34:27

                                    mrkef >> no to je hlavatka ...

                                      Mates PB - Profil | Po 14.11.2011 12:21:28

                                      Jak to tak čtu, tady si vysazoval hlavatky kde kdo co měl v prdeli díru. Tohle by snad mělo být i trestný...

                                        lobotomie (fanik) - Profil | Po 14.11.2011 12:12:53

                                        kakr >> platilo to ještě před sto lety, ale máš pravdu v tom že leckde by se nebyla schopna ani uživit, nicméně se jedná o původní druh, který býval pravidelně loven v době tahů jak na moravě tak na dyji
                                        Za minulého režimu jsem měl přístup do hraničního pásma tam kde je dnes národní park podyjí a v té době (kolem roků 1986-1988) tam byla neuvěřitelná hojnost ryb a hlavatky by se tam bezpochyby uživily lehce - tenkrát jsm byl i svědkem odlovu el. agregátem. Dnes tam jsou sice ryby taky, ale v neporovnatelném množství