Lov amurov na hladine

Ahoj,potrebujem poradiť s montážou...Potrebujem dostať nástrahu asi 120metrov od behu,a maximalne 15cm pod hladinu...Hlbka vody sa pohybuje od 70cm do 100cm...Na obrázku pridávam ako si to asi predstavujem...Ďakujem za odpovede.
Autor diskuse: Teodora - Profil , 9.7.2011 všeobecné - nástrahy, návnady
46 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nfred41 - Profil | Čt 29.12.2011 15:05:05

somvlado >> cao, chytal jsem tak v 1,5 m možná víc tak do 2 m

    Nsomvlado - Profil | St 28.12.2011 20:58:37

    fred's fishing >> fred41 - 10.7.2011 15:31:31 >> ja si myslim ze to bol amur, aj mne sa stalo ze mi zabral v plytcine tak 1m a hned po zaseku vyskocil nad hladinu a urobil riadny bordel potom dlhy vypad a nakoniec skoncil v korenoch. Neviem v akej hlbke si chytal ty

      NMr.Mepps - Profil | Út 27.12.2011 16:18:02

      Teodora - >> Není to v HK na cikánu ten revír.

        NShafi - Profil | Pá 29.7.2011 1:00:13

        Teodora - >> Nečetl jsem celou diskuzi, ale při téhle hloubce 70-100cm 90 metrů dojdeš a 30 metrů hodíš, nebo tak podobně. Brodit snad ještě nikde nezakázali. Já mám štěstí na amury spíš na řece na řasy. Ať se ti vede.

          NKjúbin - Profil | So 23.7.2011 14:16:27

          Já chytal amury na hladině na malé přehradě na bublinu a rohlík bohatě to stačilo nahazoval jsem tak 20m daleko a nej amur měl 56cm, nachytal jsem na to i spoustu jiných ryb kapry líny cejny a mnoho dalších.

            NKreja - Profil | Pá 22.7.2011 12:00:35

            120m bych hodil na 3x a zbytek bych ještě musel dojít Obdivuji borce co hodí do "neviditelna" a ještě se trefí na stejné místo Jinak amury jsem chytal v noci na hladině kousek od břehu J.

              Npouštěč - Profil | Pá 22.7.2011 11:47:06

              fred's fishing >> i to se může stát ale podle toho >>obrovský výskok

                NCronicle - Profil | Pá 22.7.2011 11:31:39

                Tu je môj Amur - 67cm, na feeder.

                /Sorry za kvalitu fotky, ale fotil to kamoš, ktorý bol riadne pod parou/

                  Nfred41 - Profil | Pá 22.7.2011 11:21:27

                  Mismen96 >> fakt? ale ze by zabral na jedno zrnko kukurice?

                    NMismen96 - Profil | Pá 22.7.2011 10:59:34

                    fred's fishing >> fred41 - 10.7.2011 15:31:31 >> ne ne, to byl veelky kapr ten skoro vždy vystřeli nad hladinu

                      NSlavík - Profil | Po 11.7.2011 8:41:42

                      Teodora >> škoda že si nějakýho nedostal na břeh ale i tak dobré,příště se to ještě zlepší a máš vyhráno :)

                        NTeodora - Profil | Po 11.7.2011 8:40:08

                        fred's fishing >> fred41 - 10.7.2011 15:31:31 >>

                        Už sa mi to stalo pri amurovi...

                          NTeodora - Profil | Po 11.7.2011 8:37:53

                          Slavík >>

                          Mal som 2 zábery prvy nepremeneny (Zaseknutie do prazna) druhy sa mi podarilo zaseknuť ale amur sa mi vyrezal asi 20m od brehu...Predpokladám 70cm+ takže to funguje :)

                            Nzaplosak - Profil | Ne 10.7.2011 17:07:33

                            fred's fishing >> fred41 - 10.7.2011 15:31:31 >> Amur těžko - asi fakt ten delfín nebo kosatka...DDD

                              NHromy - Profil | Ne 10.7.2011 16:35:43

                              fred's fishing >> fred41 - 10.7.2011 15:36:19 >> A co štika ? :)

                                Nfred41 - Profil | Ne 10.7.2011 15:36:19

                                Georgino >> :D bylo to na svazovce, ale myslím že tam ani jeseter,tarpon a delfín nejsou :D

                                  NGeorgino - Profil | Ne 10.7.2011 15:33:32

                                  fred's fishing >> fred41 - 10.7.2011 15:31:31 >> obrovský výskok nad hladinu? Tak to jedině jeseter, tarpon nebo delfín

                                    Nfred41 - Profil | Ne 10.7.2011 15:31:31

                                    Když je tady diskuze o těch amurech, včera mi na jetelovou kukuřici zabrala nějaká ryba, tah jak od vola a obrovský výskok nad hladinu, myslím že by to mohl být amur. Co si myslíte Vy?

                                    Ryba se utrhla

                                      NTeodora - Profil | Ne 10.7.2011 14:45:38

                                      Patricksi >>

                                      Mám to už celé prerobene presne to som použil miesto tej sviečky :) S tou pva šnurkou to skusim...

                                        NHromy - Profil | Ne 10.7.2011 12:11:52

                                        Ahoj mohl by sem dát někdo fotku jak vypadá ta montáž ?

                                          NPatricksi - Profil | Ne 10.7.2011 12:05:02

                                          zapoměl jsem dodat že misto te svičky použi kinder obal od vajička....at ti to jezdi....

                                            Nzaplosak - Profil | Ne 10.7.2011 12:03:24

                                            Kolikrát máš metrovou kládu 5 metrů od sebe, jen to nevíš....
                                            Když amuři sbíraj, dřív nebo později přijedou i blíž, hodně blíž, když ne, můžeš to mít kde chceš - na tu tvou montáž asi chytíš prd, amur není blbec - svíčka, hm...
                                            Když nefouká mrskni kostku chleba kam dohodíš ( těsně před odhozem ho namoč - poletí dál) - monáž - jen velký háček, když fouká nezbývá než to dát přes olovo (čím větší bude mít očko tím lepší - jde pak nasazovat nebo oddělávat i přes háček + líp se chleba zvedne na hladinu)...
                                            Co dodat - trpělivost, úspěch se snad dostaví. Ahoj, Jarda...

                                              NPatricksi - Profil | Ne 10.7.2011 12:02:19

                                              Mam radu celou sestavu smotej u olova PVh šnurkou ...hodiš kolik potřebuješ a pak čekaš až se pv rozpusti a samo to vijede na hladinu je to odskoušene ale muj napad to nebyl at se daři.....

                                                NTeodora - Profil | Ne 10.7.2011 11:53:04

                                                ondiktt >>
                                                Pri brehu som pochytal iba menšie kusy...

                                                  NTeodora - Profil | Ne 10.7.2011 11:41:38

                                                  Lukas89 >>

                                                  Pečivo som skušal X krát ale bez uspechu...Slivka na dvojháku to zvládne mam to vyskušane :)

                                                    NTeodora - Profil | Ne 10.7.2011 11:36:58

                                                    Jozka >>

                                                    Máš pravdu je to dialka musim to zdokonaliť a čo najviac znížiť odpor...Slivka na dvojhaku to vydrží...Mikado taurus 390cm 3lb,Esox radical 390cm 3,5lb navijaky Esox sex 90,na druhej Gull kvalita nič moc ale služi...

                                                      NArsenal - Profil | So 9.7.2011 22:30:44

                                                      ondiktt >> Amure sa chytajú u brehu!!!!!!!!! Už som dosť prezradil :-)) Na fotke moj parťák s amurom.Tento týždeň chytený.Nie som amurista :-D

                                                        Nondiktt - Profil | So 9.7.2011 22:27:32

                                                        Arsenal >> dva roky dozadu som vyvážal do plytčiny, každý deň som hádzal kilá a kilá mirabeliek do vody k bójke- nechytil som ani malilinkého amuríka. Tento rok sme boli chytať, ale iba kaprov a prišiel tam jeden rybár, nastrielal prakom pár čerešní kúsok od brehu a ráno chytil 6 amurov- najvv. 85cm . Niečo na tom bude :)

                                                          NLukas89 - Profil | So 9.7.2011 22:17:19

                                                          Teodora - >> Ahoj, netušim sice proč až tak daleko, ale pokud to chceš na amury, co zkusit chytat na mlaskačku? ...pečivo z hladiny.. 120m s tim určitě nehodíš, ale snad se ty amuři nedrží jen v tý vzdálenosti, ne..? Používám přívěs, gum. korálek, zarážku a háček, cca 20 - 25cm dlouhý návazec.. Velikost olova je na tobě, na háček prošiješ kostku chleba, aby ti to chvíli vydrželo a i ten let bude brutální když chceš co nejdále, pak to necháš vyplavat a je to.. Pokud bys trval na tom tvém obrázku, tak bych volil průjezd s olovem, kulový plovátko na místo té sviečky a ovoce nevim, to ten let asi nezvládne..

                                                            NArsenal - Profil | So 9.7.2011 22:11:03

                                                            Teodora >> A čo kukurica.Vysyp kýbel dobre uvarenej kukurice jeden-dva metre od brehu a daj dve zrnká na panáka na tú hromadu.Tomu miestu dopraj kľudu a čakaj.Vyber miesta kde je rákos,pokiaľ tam je.

                                                              NJozka - Profil | So 9.7.2011 21:07:06

                                                              To by mne fakt zajímalo, jak nahodíš s takovou montáží a s ovocem na háčku takovou dálku.
                                                              120 metrů je fakt hodně. Jaké máš pruty?

                                                                NMalda512 - Profil | So 9.7.2011 20:53:27

                                                                Teodora - >> Tady si to přečti a dozvíš se vše co potřebuješ.

                                                                http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=639555

                                                                  NDegustator - Profil | So 9.7.2011 20:44:53

                                                                  já třeba používám při lovu amurů normální průběžnou montáž, co používám při lovu úhořů. Akorát tam hodím těžší olovo a je to. Jestli to chceš mít těsně pod hladinou tak je tu již zmiňovaná možnost nahodit průběžné olovo asi těžší ať ho nestahuješ a prostě si to potáhnout přes olovo pod hladinu. A nebo dát pevné olovo jestli víš 100 % hloubku...

                                                                  Hodně štěstí....

                                                                    Nkiller1 - Profil | So 9.7.2011 19:54:58

                                                                    Teodora >> aha

                                                                      NTeodora - Profil | So 9.7.2011 17:52:01

                                                                      Slavík >>
                                                                      Oukej

                                                                        NSlavík - Profil | So 9.7.2011 17:47:05

                                                                        Teodora >> nic složitého to určitě neni,dej vědět výsledek já to budu zkoušet příští týden doufam

                                                                          NTeodora - Profil | So 9.7.2011 17:45:06

                                                                          Slavík >>
                                                                          Presne niečo podobne som si dnes zhotovil...Zajtra idem vyskušať :)

                                                                            NTeodora - Profil | So 9.7.2011 17:41:36

                                                                            afjee >>
                                                                            Pochytal som pekné kusy na plavák kusok pod hladinou....Tie ryby su kusok pod hladinou na dne nieje nič...Ta ryba jednoducho nezobere ten rohlík...Skušam stále už druhy rok ale bez uspechu...

                                                                              NSlavík - Profil | So 9.7.2011 17:36:12

                                                                              Teodora - >> Možná ti tohle pomůže,mam menší verzi a plánuju brzy zkoušku

                                                                              http://www.gardnertackle.co.uk/products/floater-fis​hing/suspender-xl

                                                                                Nafjee - Profil | So 9.7.2011 17:28:41

                                                                                Teodora >> A není blbost dávat ovoce tak blízko pod hladinu?

                                                                                  NTeodora - Profil | So 9.7.2011 17:22:14

                                                                                  KUBE07 >> Ta sviečka tam je vlastne ako plavák pretože nemôžem použiť ako nástrahu pečivo a pod...Na tom revíry som mal zábery iba na slivky a iné ovocie...

                                                                                    NTeodora - Profil | So 9.7.2011 17:14:55

                                                                                    killer1 >>
                                                                                    Pretože sa nedokážem k tym rybam dostať blišie...Všade okolo bažiny...Skušal som chytat aj z vody ale su strašne plaché...Skusim najsť foto toho revíru...

                                                                                      Nkiller1 - Profil | So 9.7.2011 16:15:08

                                                                                      Teodora - >> a proč tak daleko??

                                                                                        NKUBE07 - Profil | So 9.7.2011 16:09:52

                                                                                        nevímna co je tam t asvíčka...když chci chytat z hladiny a nechci to mít přímo na haldině le kouske pod tak si zhruba zjistím hloubku a za koncouvým(průběžným)olovem dám zarážku co se používá při plavané....nejlepší olovajsou ty které se použivajído závěsek...hodně štěstí

                                                                                          N*amur* - Profil | So 9.7.2011 16:02:13

                                                                                          souhlasím... take si myslim, ze prubezne olovo je nejlepsi reseni... :)

                                                                                            NFrancJosef - Profil | So 9.7.2011 15:43:15

                                                                                            máš v podstatě dvě možnosti, buď zavést, což asi nemůžeš, když se takhle ptáš. Nebo nahodit- přez průběžný olovo, to takhle vypneš, jen budeš asi potřebovet dalekohled a tu svíčku nějak obarvenou, abys jí viděl.
                                                                                            Hodně štěstí při lovu