Malý vs velký

Jaký je Váš názor na používání velkých navijáků na feeder.Jste zastánci navijáků velikosti do 4000,nebo rádi používáte pořádné stroje jako třeba Ultegra 5500.Pište proč preferujete malý nebo velký naviják a jaké má pro a proti.
Autor diskuse: Pavel S. - Profil , 22.6.2011 feeder - náčiní, doplňky

Malý vs velký

A) malý70%

B) velký20%

C) neřeším, podle situace10%

Od 22.6.2011 hlasovalo 230 čtenářů.

Nplavan - Profil | St 22.6.2011 22:56:49

Milhauz >> těžko může bejt D celokovový, když má tělo z kompozitu :-))) ale to není na škodu, páč je díky tomu lehčí. I Twineček za desítku má tělo z kompozitu.

    NRytíř - Profil | St 22.6.2011 21:52:59

    mikipike >> dik,no vypadaj pěkně i ty kličky.

      Nmikipike - Profil | St 22.6.2011 21:47:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Rytíř >> mam tyhle 4000D a myslim, že na media jsou tak akorát

        NAnýzový dědek - Profil | St 22.6.2011 21:37:26

        používám přiměřený délce prutu

          NLudvaBrno - Profil | St 22.6.2011 21:13:28

          Pavel S. >> Tož já mám hen ten europrůměr a žádná si zatím nestěžovala:-)

            NPavel S. - Profil | St 22.6.2011 21:09:21

            LudvaBrno >> kecaj,kdyby si měl 2 tak určitě šáhnou dřív po tom většim

              Njambo - Profil | St 22.6.2011 21:07:33

              LudvaBrno >> tak tak ,šikovnost aj na rybách to platí.

                NMilhauz - Profil | St 22.6.2011 21:06:40

                LudvaBrno >> aneb i s malým kašpárkem se dá (prý) zahrát velké divadlo :)

                  Njambo - Profil | St 22.6.2011 21:06:27

                  Pavel S. >> no není to až tak zlé občas i ztvrdnu , mám tam 2500 vel. Shimanko Esage ,já to mám takové to domácí pobřežní pochytání .

                    NLudvaBrno - Profil | St 22.6.2011 21:02:53

                    Malý versus velký... ženy říkají, že na velikosti nezáleží:-)).

                      NPavel S. - Profil | St 22.6.2011 21:00:24

                      Milhauz >> co se týče tý hmotnosti,taky nechápu tento argument zrovna na feedru

                        NPavel S. - Profil | St 22.6.2011 20:59:05

                        jambo >> měkoto,občas musíš jít až za hranice možnýho

                          NP3 - Profil | St 22.6.2011 20:58:27

                          jambo >> holt každý má jiné zkušenosti,já se teda zaměřuji spíš na kapry a amury,někdy i na velké cejny.ale těch 80m je úplně v poho pokud máš H prut a věčí navi.můžu ti jen doporučit aby jsi to v budoucnu zkusil,budeš mile překvapen.(kor na velkých štěrkovištích)

                            Njambo - Profil | St 22.6.2011 20:55:51

                            P3 >>no neblázni :-)) na 80m kaprařím, feeder "žbluňkám" do 20m .

                              NP3 - Profil | St 22.6.2011 20:55:32

                              Milhauz >> řekl jsi přesně

                                NMilhauz - Profil | St 22.6.2011 20:53:01

                                thim >> To že se s feederem nechytá daleko je relativní,na Slapech občas chytám kolem osmdesáti metrů a taky to jde.Jinak nechápu proč všichni argumentují hmotností,feeder není vláčka,copak ty pruty držíte v ruce?Rozdíl mezi Stradicem s bojovkou třítisícovkou a ultegrou je 200 gramů,to mi nepřipadá nijak markantí rozdíl,naopak dlouhý prut a lehký naviják je velmi nepříjemná kombinace,ale už vám do toho nebudu keckat :) Ještě fotku pro zpestření...

                                  NP3 - Profil | St 22.6.2011 20:47:34

                                  kolegové mám k vám takoví menší dotaz kolik z vás chytá na věčí vzdálenosti??80m atd.

                                    Nthim - Profil | St 22.6.2011 20:41:54

                                    Ja preferuji na feeder malý naviják z toho důvodu že se s feederem nechytá daleko od břehu a má menší hmotnost

                                      NRytíř - Profil | St 22.6.2011 20:41:29

                                      Milhauz >> no tak měl jsem v ruce pouze velikost 2500 a tam to bylo na výstavě jak řikaš,kus od kusu,to je fakt.

                                        NMilhauz - Profil | St 22.6.2011 20:40:03

                                        Rytíř >> Zkus si někde zatočit s obouma,DL je takový rozvrzaný,plastový a některý kusy vydávaj při navíjení divný zvuky, D je celokovový,má lepší brzdu a mnohem hladší chod, na první zatočení z něho máš takovej dojem poctivosti což se o DL říct nedá.