- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zamyšlení nad lůzou...
Zaujala mě hlavně ta "lůza". A četl jsem to hned po návratu z ryb. Setkal jsem se tam s několika rybáři, z toho dva z nich se za onu lůzu rozhodně nepovažují. Vláčeli se slušným vybavením, pěkné věcičky. Jen po rozhovoru s nimi jsem nabyl dojmu, že to asi nebudou ti, kteří vodě neublíží. Kritizovali "důchodce", který zmasil dva duháky a kapra. I s ním jsem prohodil pár slov. Kapra vzal dceři na grilování, duháky si udělá s manželkou k večeři. Loni chytil za celý rok 3 ks.. Zabalil to a odešel domů. Asi toto je typ "lůzy". Naopak ti praví rybáři pokračují v lovu, sem tam po nich plave mrtvý potočáček nebo vysazený duhák. Ale vše je v pořádku, jsou to přece rybáři. Po upozornění, ať se na takovou rybařinu vyse..., mi řekli, že nic špatného nedělají, ryby vrací.
Proto se ptám, proč se někteří (a já v nečem také nejsem výjímkou), drží jen svého názoru. Svalovat vše na masaře, lůzu, důchodce. Často těm rybám ublíží míň, než ten kdo na ně nadává.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Malda512 - Profil | St 22.6.2011 16:07:10
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 22.6.2011 15:41:48
Jarda Š. - Profil | St 22.6.2011 15:40:22
meteor - Profil | St 22.6.2011 15:21:37
Naproti tomu chlast je mnohými odborníky považován za jednu z nejtvrdších drog (ač historicky a společensky tolerovanou), přičemž můžeš mít okno jak noha, být agresívní atd. (však to známe, že, netřeba se mnoho rozepisovat :-)). Zpíjení se do němoty je IMHO "výsadou" kaprařů, neb si nedovedu představit jinou rybolovnou techniku, u které je toto možné. Holt když je člověk na rybách déle než jeden dva dny (= kapraří), tak se trochu nudí (kor když to nebere) a alkohol je dobře dostupný zdroj "zábavy". Ono je taky DOST rozdíl se během dne nalívat desítkou piwkem oproti exnutí půlčíka slivovice... taky známe :-)
Já bych byl klidně pro zákaz alkoholu při rybaření, respektive pro nějakou míru, kdy bys mohl přijít o papíry.
PS: já byl na rybách "nalitý jak cyp" jedinkrát, ale stačilo mi to až nad hlavu (trošku mě pak pronásledovala - nejen - morální kocovina, ale co už). Nějaké to piwko není problém, ale ve tvrdém už nejedu :-)
Jarda Š. - Profil | St 22.6.2011 14:57:12
DAVISS - Profil | St 22.6.2011 14:23:15
drozďák 30,42 - Profil | St 22.6.2011 14:20:27
Následně je ryba vrácena zpět do živlu a povinnosti učiněno zadost....
Malda512 - Profil | St 22.6.2011 13:58:53
nofish - Profil | St 22.6.2011 13:30:58
POkud jde o vybavení, je snad každého věc na co chytá. Věř tomu že jsem byl na rybách s chlapen co tam spal pod obyčejným starým stanem, měl tam jenom malou bombu na ohřívání plechovek. Vybavení cca jako já, nic extra drahého, všechno spíš "univerzální" věci. Pak z něj "vylezlo" že ta X5 nebo co to bylo za BMW je jeho. Takže o movitosti to taky tak nebude. Jsou lidi co jdou chytat ryby a lidi co jdou na ryby do přírody. V tom je ten rozdíl.
A ty kecy o slýchávám, pokud jde o zvýšení cen povolenek a podobně. Tohle není o cenách povolenky. Každý nemá na to aby jen za povolenku dal třeba 5 tis/rok. A přitom to bude rybář s velkým "R".
boyscout - Profil | St 22.6.2011 13:29:23
aleš vavřina - Profil | St 22.6.2011 13:15:57
Milan 66 - Profil | St 22.6.2011 13:10:05
1) víš určitě jako já, že z kapříka 41 toho moc není.
2) ta pracovní doba je jako moje. :-)
3) od 4 chodím proto, abych si zachytal v klidu.
Myslím, že jsme to dostatečně probrali, určitě je to o chování každého jednotlivého soudruha u vody.
Taky mám zkušenost, když na nějakou vodu někdo chodí pravidelně, tak si tam bordel nedělá, protože by ho tam našel za dva dny.
Přeju ti ať se ti daří a hodně klidných dní u vody.
boyscout - Profil | St 22.6.2011 12:47:57
Martin M. - Profil | St 22.6.2011 12:36:28
drozďák 30,42 - Profil | St 22.6.2011 12:34:12
Brigádnická povinnost je určitě dobrá věc a má vliv na užší spojení rybářů s jejich domácí vodou. Ale ta práce musí mít nějaký smysl, a ne aby to bylo společenské setkání, kde se pracuje pouze na papíře, jak jsme toho na mnohých brigádách svědky.
Myš - Profil | St 22.6.2011 12:31:05
Tím 0,5 ks kaprem se ani se nechlubím ani si nestěžuji je to prostě fakt a to stačí. Nemusí se přeci všichni honit jen za kapry. Jen jsem chtěl poukázat na to, že nemůžeš odsuzovat rybáře jen proto, že
1) si odnesl kapříka 41 cm (nemůžeš vědět jestli to nebyl jeho první v sezóně)
2) si přišel zachytat o víkendu (když v týdnu pracuje od 8 - 18 v kanclu a pak ještě 20 - 23 doma)
3) a ještě si v sobotu dovolil přispat (když nevstával ráno ve 4 jako někteří superrybáři)
Kde to žije - všechna témata
14:49NLov pod jezem v letních vedrech? 46
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27NJezero Štít A , místo R1 3
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











