- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zamyšlení nad lůzou...
Zaujala mě hlavně ta "lůza". A četl jsem to hned po návratu z ryb. Setkal jsem se tam s několika rybáři, z toho dva z nich se za onu lůzu rozhodně nepovažují. Vláčeli se slušným vybavením, pěkné věcičky. Jen po rozhovoru s nimi jsem nabyl dojmu, že to asi nebudou ti, kteří vodě neublíží. Kritizovali "důchodce", který zmasil dva duháky a kapra. I s ním jsem prohodil pár slov. Kapra vzal dceři na grilování, duháky si udělá s manželkou k večeři. Loni chytil za celý rok 3 ks.. Zabalil to a odešel domů. Asi toto je typ "lůzy". Naopak ti praví rybáři pokračují v lovu, sem tam po nich plave mrtvý potočáček nebo vysazený duhák. Ale vše je v pořádku, jsou to přece rybáři. Po upozornění, ať se na takovou rybařinu vyse..., mi řekli, že nic špatného nedělají, ryby vrací.
Proto se ptám, proč se někteří (a já v nečem také nejsem výjímkou), drží jen svého názoru. Svalovat vše na masaře, lůzu, důchodce. Často těm rybám ublíží míň, než ten kdo na ně nadává.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
4x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
HoumrP - Profil | St 22.6.2011 6:47:55
Jde o to, že se budu k přírodě, okolí a kolegům chovat slušně a nebo budu debil a ke všem se budu chovat, jako prase.
SOPTIK 52 - Profil | St 22.6.2011 6:40:10
HULKO - Profil | St 22.6.2011 1:57:20
Titul MrkMasaře jim připadá jako docela fajn pocta, od lidí kteří o slušným chování k rybám a u vody mají nejen představu,ale se tak i chovají. Je fajn že opravdových masařů u vody je minimum a to když už tak těch s mozkem v pozadí je menšina. Začíná to tím že nepřejou ostatním rybářům co mají biwak, pípáky, slušný chování,aby taky chytali a končí přemlouváním aby když už chytli aby jim toho kapra dali...doporučuju troch sebereflexe,hodně tolerance a neprořezávat pneumatiky těm co chytají větší ryby než ty šmudlo i když závist je v tvém případě pochopitelná.Jsi hlupák :)
tomisBMW - Profil | St 22.6.2011 0:28:37
tomisBMW - Profil | St 22.6.2011 0:21:40
Myš - Profil | Út 21.6.2011 13:03:16
V každém případě ale patřím k oné lůze a dělám ostudu rybářkému stavu, protože ač u vody kravál a nepořádek nedělám a s rybami zacházím šetrně, tak kvůli nim zásadně dříve nevstávám (raději ponocuji), nejčastěji rybařím o víkendech a mírového kapra 0,5x za rok slavnostně donesu domů. Mimoto živím 20 ks piraní, takže se v průběhu sezóny i nějaká ta bílá ryba čas od času v kyblíku objeví.
Ale i přes to všechno jsem nadšený a spokojený rybář :o)))
tomisBMW - Profil | Út 21.6.2011 12:19:01
Defrost1 - Profil | Út 21.6.2011 12:00:08
tomisBMW - Profil | Út 21.6.2011 11:56:56
Malda512 - Profil | Út 21.6.2011 11:52:16
Malda512 - Profil | Út 21.6.2011 11:49:04
Venca888 - Profil | Út 21.6.2011 11:45:57
Mrybar - Profil | Út 21.6.2011 11:11:21
MrKos - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 18.6.2011 19:37:04
Lee-Haney >> ono se nepodaří ji vyhnat zcela, v tom nejsem naivní ... avšak redukce by se zajisté podařila a dnes když se dívám s očima otevřenýma tak odhaduju podíl lůzy vůči zbytku někde na 3:1 možná místy až 4:1.
A snažit se o způsob, jak se většiny zbavit. Problém je, že zdražením povolenky se to nevyřeší.
Ať je to bordel u vody, "chování rybářů" a jejich malá úcta k rybám.
A tvrdit, že ta nebo ona skupina může za to, že stav máme takový jak je, to je krátkozraké. Svalování viny na rybičkáře, bobkaře, kapraře atd.. Spíš opravdu omezit všechny rybáře - ač se to nebude líbit ani mě, budu se muset přispůsobit. A s tou kontrolou, vím že je to problém. Na druhou stranu si to děláme sami, velká většina je ta mlčící. Sám v několika případech raději přejdu, nestojím přijít k úhoně. Většinou se snažím alespoň upozornit.
Co se děje na NM nebudu komentovat - z té otázky je citace výše , už dlouho jsem tam nebyl, chci mít klid. Bohužel, i níž, kde jsem rád chodíval, ten klid už také dlouho není. Ta tam je doba, kdy tam přišlo jen pár domorodců.
Pořád tam sice chodí, plné lamináty, nezbytný vezírek. Stejně jako před mnoha lety, v montérkách, na kole. Asi toto je dle některých ta lůza. Jenže po něm nezůstane na jeho místě nic, naopak má dokonale maskovanou cestičku, aby se tam mohl posadit i zítra....
šmudla - Profil | Út 21.6.2011 11:09:21
Sám za sebe sebe na Mrku řadím mezi pololůzu(vytvářím image masaře, a přitom jsem jen mizerný rybář(jak mně nazval jeden profiRylísák)). A mít titul MrkMasaře je docela fajn pocta, od lidí kteří o slušným chování k rybám a u vody mají jen velmi matnou představu. Je fajn že opravdových rylísáků u vody je minimum a to když už tak těch s mozkem v pozadí je menšina. Začíná to tím že nepřejou ostatním rybářům aby taky chytly a končí přemlouváním aby když už chytli aby hodili zpátky do vody...doporučuju hodit zpátky přemlouvače a než doběhnou definitivně se rozhodnout jestli pustit nebo ne.
rover - Profil | Út 21.6.2011 10:29:39
Naprostý souhlas, přesně to jsem tím myslel, ...to, že si je většina lidí spojuje s "braním" ryb, je těžce zavádějící, ...mám s nimi stejné zkušenosti, jako ty :-)
Jarda Š. - Profil | Út 21.6.2011 10:23:24
Carpeater - Profil | Út 21.6.2011 10:22:34
Dá se mluvit o prasatech, debilech, ale ne o lůze, soudím.
Bo u vody seš stejnej vocas ať ředitel nadnárodního koncernu, nebo popelář; pokud se teda bavíme o svazovkách. Na soukromáky ale separátor lůzy jezdí nerad, anžto lov na soukromácích nepřináší dostatečnou společenskou prestiž a nadto tam jezděj zhusta fakt majetný lidi, takže hrozí, že by se mohl stát lůzou on sám.
rover - Profil | Út 21.6.2011 10:11:55
...a je jedno, jestli je důchodce, či nikoliv :-)
Jarda Š. - Profil | Út 21.6.2011 10:08:31
Milan 66 - Profil | Út 21.6.2011 10:03:11
Chodím sem tam s několika důchodci a můžu říct, že drtivá většina ty kapry pouští, protože se mu zdá třeba málo vysoký i když je dlouhý dost.
Dle mého jsou většinou tragedie takoví ti víkendoví rybáři, kteří se dostanou k vodě 3x za měsíc. Když už jsou tam, tak je třeba toho kapra 41 cm donést domů. A ti jsou hluční a dělaj bordel. Naštěstí ti ale většinou přijíždějí okolo 7.00 až se vyspí a to já už pomalu odcházím od vody. Abych neslyšel ty pípáky na plné kolo. :-)
Kde to žije - všechna témata
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











