- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaké máte v rybařině cíle?
Potřebuji dojít bližšímu poznání, poněvadž si delší dobu lámu hlavu, kde lovci rekordů přicházejí k námětům na své cíle.
Jsou to ony všudypřítomné fotky největších ryb s patřičným popiskem váhy, nebo jsou oním motorem nějaké pomíjivé osobní pohnutky, kdy se člověk žene za něčím, aby se následně hnal za něčím o kilo těžším?
Marně nad tím přemýšlím a hlavu si lámu. Protože jsem nespokojený a smutný. Je to tím, že nikdy nechytím největšího kapra, nebo jen tím, že přemýšlím málo?
Apeluji spíše na moderní lovce kaprů, u nichž je tento trend patrný.
Jaké máte tedy cíle v rybařině? Pořád se zde na MRKu dočítám, že lze stále chytat větší a těžší kapry. Nebylo by tedy namístě dát si laťku nejvýše? A jak vůbec zjistíte, že jte dosáhli toho, co jste chtěli? Naplní vás štěstím patřičné metrické parametry úlovku? Jak zjistíte, že je největší? Podle toho, že jste většího nepotkali v časopisu?
Bude případně ona 100kg ryba ještě kapr?
Jsou to ony všudypřítomné fotky největších ryb s patřičným popiskem váhy, nebo jsou oním motorem nějaké pomíjivé osobní pohnutky, kdy se člověk žene za něčím, aby se následně hnal za něčím o kilo těžším?
Marně nad tím přemýšlím a hlavu si lámu. Protože jsem nespokojený a smutný. Je to tím, že nikdy nechytím největšího kapra, nebo jen tím, že přemýšlím málo?
Apeluji spíše na moderní lovce kaprů, u nichž je tento trend patrný.
Jaké máte tedy cíle v rybařině? Pořád se zde na MRKu dočítám, že lze stále chytat větší a těžší kapry. Nebylo by tedy namístě dát si laťku nejvýše? A jak vůbec zjistíte, že jte dosáhli toho, co jste chtěli? Naplní vás štěstím patřičné metrické parametry úlovku? Jak zjistíte, že je největší? Podle toho, že jste většího nepotkali v časopisu?
Bude případně ona 100kg ryba ještě kapr?
Autor diskuse: kozic - Profil , 28.5.2011 kaprařina - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NKok - Profil | Pá 17.6.2011 7:24:27
Filla - nebuď cíťa, to že jsem kaprař neznamená že si z kaprařiny nemůžu udělat "dobrej den", někteří to berou až moc vážně a jak se rýpne do jejich techniky lovu, tak vyletí jak čert z krabičky. Nejvíc mě baví hádka kaprolovec kontra hmyzoházeč nebo špičkotřepka. Ikdyž mám kaprařinu rád, tak mě na ní taky spousta věcí se..e, víš sám co se děje a pravdou je, že to co se odehrává v kaprařině v žádným jiným odvětví snad není
NStandey - Profil | Pá 17.6.2011 7:23:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
kozic >> Myslím, že váhová hranice u kapra je cca.50kg. Ale můžu tě ujistit, že i kdyby se ti podařilo takovou rybu ulovit, tak se dřív nebo pozděj najde nějaký vykuk, který si pro chvíli slávy rád přisadí pár kilo na svém úlovku, což na fotografii kapra 40+ jen těžko poznáš a opět budeš poražen. Nezbývá než se tímhle tématem přestat zaobírat a vyrazit na ně...
Nkozic - Profil | Čt 16.6.2011 23:02:08
Standey >> No právě, proto potřebuju vědět, kde je výš, co je výš a víc. Chci mít dobře nastavené parametry a být nejlepší rybář, který bude mít nejlepší cíl- chytit největšího kapra.
Proto chci vědět, kolik takový kapr může vážit (míra mě nezajímá, za tu mě nikdo obdivovat nebude).
Může mít takový kapr 100 kilo? Pak jej chci chytit hned. Nebudu své cíle upínat k šepleti a ztrácet čas překonáváním bezvýznamného...
PS: "I cesta může být cíl" zde již padlo. I Mňágu jsem si s radostí poslechl. Kdybys s tím přišel dřív veřejná pochvala by tě neminula.
Proto chci vědět, kolik takový kapr může vážit (míra mě nezajímá, za tu mě nikdo obdivovat nebude).
Může mít takový kapr 100 kilo? Pak jej chci chytit hned. Nebudu své cíle upínat k šepleti a ztrácet čas překonáváním bezvýznamného...
PS: "I cesta může být cíl" zde již padlo. I Mňágu jsem si s radostí poslechl. Kdybys s tím přišel dřív veřejná pochvala by tě neminula.
NPoušťák - Profil | Čt 16.6.2011 20:59:12
všeho jsem už dosáhl,teď už mě chybí jen zdolat Veslonosa polabského.))
Nostomi - Profil | Čt 16.6.2011 20:56:04
když sem chytil kapra 50cm tak sem si řekl, že ho pustím. a od té chvíle se snažím každou rybu pustit. to je můj první cíl. a druhý je chytit ještě většího :)
Npouzy - Profil | Čt 16.6.2011 20:17:01
Dobře si odpočinout na rybách je můj největší a v poslední době i nejtěžší cíl.
Ndada11 - Profil | Čt 16.6.2011 17:22:41
kozic - >> Mím nejvetsim cílem je se vůbec dostat na ryby aspon tak na ty 4-5 hodin tahem
NStandey - Profil | Čt 16.6.2011 17:02:29
boyscout >> Samozřejmě. Co nastane po ulovení vytoužené ryby? Opět další (nový) cíl... Z toho plyne, že nás ten dosavadní už neuspokojuje a míříme víš...
Nboyscout - Profil | Čt 16.6.2011 16:53:14
Standey >> tebe uspokojuje trnitá cesta k ulovení víc než úlovek samotný? Masochisto :-)
NStandey - Profil | Čt 16.6.2011 16:50:13
meteor >> Pro mě už skončila. Nebudu se tam přece opalovat celý den...;-)))
Nmeteor - Profil | Čt 16.6.2011 16:46:30
drozďák 30,42 >> s tou druhou částí nemohu souhlasit. Viděl jsem, co dělá kaprům s letlampou a hasákem... mladý je jakžtakž, ale rozhodně zkušený a zkažený až do morku kostí! :-)
Nmeteor - Profil | Čt 16.6.2011 16:45:04
Standey >> OT: kua co ty tady? Stávka ještě neskončila... anebo ses vrátil z golfu? :-)
Jinak ten citát má hloubku a vpravdě je pravdivý :-)
Jinak ten citát má hloubku a vpravdě je pravdivý :-)
NStandey - Profil | Čt 16.6.2011 16:43:40
Jak již kdysi řekl jeden moudrý člověk "CÍLEM JE SAMOTNÁ CESTA"
Také mě neuspokojuje ani tak samotný úlovek, jako ta trnitá cesta k jeho ulovení. Vylepšení svého osobáku už je jen ta pomyslná třešnička na dortu...
Také mě neuspokojuje ani tak samotný úlovek, jako ta trnitá cesta k jeho ulovení. Vylepšení svého osobáku už je jen ta pomyslná třešnička na dortu...
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026













