- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabití ryby jako součást rybářských zkoušek
onehdá jsme s kamarádem zabředli v hovoru na toto téma, a proto by mě zajímal váš názor...
O co jde: zdá se mi (nám), že spousta CaR rybářů (tzv. "pouštěčů z přesvědčení") nepřišla k tomuto svému postoji díky prožitému zabití ryby a z toho plynoucích útrap svědomí, alebrž tento názor pouze převzala s ohledem na jeho módnost a "doporučení" některých rybářských celebrit (např. J.Vágner a jeho cca každá druhá a třetí věta: "My jsme sportovní rybáři, my ryby pouštíme."). No a tak mě (nás) napadlo, že by bylo fajn a ku prospěchu věci, kdyby součástí rybářských zkoušek bylo i zabití ryby. Ne tedy primárně z důvodu odnesení si ryby od vody (ale koneckonců, proč ne), ale třeba kvůli urychlení konce trápení se nemocné / poškozené ryby a třeba i kvůli tomu samotnému aktu zabití (např. se mi stalo, že od vody odnášený kapr "obživl" a jal se prchnout ze svého igelitového bivaku) s cílem minimalizovat trápení (dle známého rčení "smrt není zlá, strašné je umírání" - zkrácená verze).
Prosím o pokud možno slušnou diskusi, jinak si zahraju na fotbalového rozhodčího a pak budou lítat cucky :-)
Předem děkuji za smysluplné a podnětné názory.
Souhlasíte, aby součástí rybářských zkoušek bylo zabití ryby?
A) Ano42%
B) Ne54%
C) Nemám na toto názor4%
Od 26.5.2011 hlasovalo 300 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nrover - Profil | Čt 26.5.2011 11:54:38
Zajímavá info, s tou teplotou, ...vykrvení u úhoře bych za nutné považoval :-)
Jinak SA vydrží opravdu hodně, s tím souhlasím ...
NSven - Profil | Čt 26.5.2011 11:53:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ale dokážu si představit, že by se pro takový účel používal model ryby, podobně jako se při kurzech první pomoci používá figurina.
Na základě svých zkušeností, (16 let jsem vedl a zkoušel rybářský kroužek a 10 let školil a zkoušel dospělé členy, jsem došel k názoru, že by bylo na místě, přitvrdit v nárocích, podobně jako je tomu u adeptů Mysliveckých sdružení. Ti si dokázali svou úroveň narozdíl od rybářů udržet v každé době.
Každá benevolence se časem krutě vymstí, jak se konečně můžeme u vody dnes a denně, na vlastní oči přesvědčit....
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 11:52:43
Nnofish - Profil | Čt 26.5.2011 11:51:40
NVenca888 - Profil | Čt 26.5.2011 11:51:25
jinak s tim zabíjenim úhořů chladem či horkem... to mi moc vtipný nepřijde. Už jenom fakt, že ho kvůli tomu musíš přivézt domu, mu asi moc radosti nepřidá.A tvrdit, že je humánní ho nechat zmrznout nebo pojít na horku... Nevidim důvod, proč bych s nim měl mlátit stokrát o beton. Uříznu mu hlavu - jedna sekunda.
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 11:48:33
Nnofish - Profil | Čt 26.5.2011 11:46:12
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 11:45:30
Nnofish - Profil | Čt 26.5.2011 11:41:12
Nrover - Profil | Čt 26.5.2011 11:40:20
Můžeš blíže specifikovat ten proces s "trumenem" ?
Nnofish - Profil | Čt 26.5.2011 11:37:45
NJarda Š. - Profil | Čt 26.5.2011 11:37:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVenca888 - Profil | Čt 26.5.2011 11:35:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 26.5.2011 11:34:28
Jinak si ten kroužek nedokážu představit. Přinese se sto kaprů a děcka začínaj zabíjet dokud ho nezabijou správně?
Nnofish - Profil | Čt 26.5.2011 11:32:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Byl bych pro aby se ti malí kluci spíš učili celkově jak zacházet s rybou, netahat zbytečně z vody, nikde neválet pokud není třeba, Nestrkat prsty do skřelí (v neděli na hartě jsem zase pěnil) a podobné věci. A pak samozřejmě vysvětlit jak rybu usmrtit. Další zpracování už asi nemá smysl, protože každdý má svůj styl jak to udělat.
NFeroo - Profil | Čt 26.5.2011 11:30:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NIwík - Profil | Čt 26.5.2011 11:28:28
Nevím, já sumce nekilnula, ani se na to nechystám, ba ani necítím, ale na kapra mi stačí velkej klacek nebo šutr
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












