Savage Gear od firmy Prologic

Ahoj chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti z těmito vláčecími nástrahami a jestli je má cenu kupovat a co jste na to chytli? Kdo o tom neslyšel může se mrknout: http://www.rsp-fishing.cz/umele-nastrahy/gumy-savage-gear/
Autor diskuse: bart.bm - Profil , 23.5.2011 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: scjsci Profil + kkki Profil + minatrix Profil

NFiďák - Profil | Čt 14.12.2017 17:01:08

Siven Polní >> máš pravdu, je to odstředivka...

    Nskwor - Profil | Čt 14.12.2017 16:32:57

    bart.bm >> Ale jsou situace, kdy to slabé lanko prostě jistota je. Pak je výhoda, že takové jsou https://www.mrk.cz/Data/Pics/2017/231/1560029_1c2ec​.jpg

      Nbart.bm - Profil | Čt 14.12.2017 16:05:47

      skwor >> u tech nastrach na ULko mi to prijde spis jako rusive...sice mam nejake tenke potahovane ale i tak na smackovi 5cm....a jelci jsou v ciste vode az moc ostraziti 😂

        Nskwor - Profil | Čt 14.12.2017 14:07:06

        bart.bm >> Běžně se dají sehnat lanka s nosností 2,5 - 3 kg, to je i na tu UL úplně v pohodě.

          Nbart.bm - Profil | Čt 14.12.2017 13:34:31

          Pri sebemensim poskozeni lanko menim...vetsinou co vychazka to nove lanko...pokud teda nervu v parezech a kamenech 😂 nerikam ze technologie nejde kupredu a novejsi materialy nejsou odolnejsi...treba me neco presvedci a zas prestanu davat lanko...i ULka a nastrah do cca 10cm lanko samo nepouzivam

            Nbowman - Profil | Čt 14.12.2017 9:39:50

            bart.bm >> Rukama to není :-) Mě se to s hardmono nikdy nestalo ale pár lanek mi ruplo a nebo se roztřepilo.Ale to se stává.Teď používám potahovaná a ty mi přijdou lepší a odolnější.

              Nminatrix - Profil | Čt 14.12.2017 8:36:47

              bart.bm >> s pár lidma jsme se shodli, že FC je třebas tvrdší, ale "křehčí".. Ta Haruna vydrží neskutečně. Nejčastěji to odkusujou menší kusy, jenž mají plné řady ostrých jehliček, než větší štikule. Zatím jsem o rybu nepřišel. To nemu říct o lanku...

                NDam33 - Profil | Čt 14.12.2017 8:14:10

                bart.bm >> myslím si, že pár velkých ryb jsem chytil, ale nikdy mi žádná návazec netrhla...samozřejmě, může se stát a bude načnutý...už jsem viděl, že i lanko prasklo...nicméně nevidím žádný rozdíl mezi mořským vlascem, regeneratorem atd...FC je jen o něco tvrdší
                Jinak Tomáš na FF bude, asi se tam budeme flákat spolu :-)

                  Nbart.bm - Profil | Čt 14.12.2017 0:56:31

                  minatrix >> na fousy mam cece na navazce oranzovy monofil 1,2 z Obi do sekacky...letos nej lehce pod 160cm a v poho...ja uz tem FC moc neverim...jako amortizer mezi pletenku a nastrahu dobry ale tu sluzbu udela i cirej vlasec..no uvidim...letos uz tomu moc nedam...a do dalsi sezony casu dost na spekulovani 😉😝

                    Nminatrix - Profil | Čt 14.12.2017 0:45:39

                    bart.bm >> zkus nějakej návaz. mořskej vlasec. Podle mě je to lepší než kdejaký FC. Pár štik, sumců atd na to mám a nedám dopustit. Používám Climax Harunu 0,80 ...

                      Nbart.bm - Profil | Čt 14.12.2017 0:34:19

                      Fiďák >> budes na FF?Potrebuju 3klacky na vlacku...sumec,candat,stika...na fousa asi cast ,na candose gumovadlo na cca 6-12cm pri 6-15g a stika tak 50/50 guma s wobem caa 10-14 cm...chci se zas vratit k vlacce...cena je mi tak nejak sumak...

                        Nbart.bm - Profil | Čt 14.12.2017 0:20:47

                        bowman >> to nevim nejake metrovky mam a s lankem nikdy problem...sice dodrene,pokroucene ale ryba na brehu...ta tenkrat polkla 12cm relaxku,dodnes si pamatuju ten jeji vyskok u brehu a skubnuti hlavou...z ryb nad 80 mi tohle udelalo docela dost ryb...rez byl jak kdybys prejel ziletkou...kdys znamej pouzival hardmono a byl zaky docela zklamany...mozna je to rukama 😝

                          Nbowman - Profil | St 13.12.2017 23:06:59

                          bart.bm >> Ta by ti jistě překousla i lanko:-(((((

                            Nbart.bm - Profil | St 13.12.2017 23:02:54

                            Dam33 >> no ja prisel o metrovku je to tak 5let, kdyz mi rizla fluoro 0,80 a to jednou cukla hlavou...od te doby bez lanka ani ranu

                              NDam33 - Profil | St 13.12.2017 22:24:42

                              Honza123 >> dělám si běžně návazce 0,70-0,90mm a ještě jsem neměl žádný přehryznutí...nevidím v něm žádný problém

                                NHonza123 - Profil | St 13.12.2017 20:51:10

                                Zdravim mate někdo zkušenosti s tím regeneratorem (Savage Gear regenerator Trace 1,00 mm; 100cm ) při lovu štik. Mám info ze to odolá i štičim zubům ale radši se ptám jestli je to pravda.

                                  NGekoman - Profil | Út 12.12.2017 16:00:39

                                  Fiďák >> Bude nějaký nový nástupce ?

                                    NSiven Polní - Profil | Út 12.12.2017 9:43:28

                                    Fiďák >> Nespletl jsi se? Citrix má pouze odstředivou - i ten malý (273 apod). Je tam ale jistá podobnost s magnetickou - ta odstředivka je ovladatelná zvenčí, což je poměrně unikátní. To Calera měla magnet., ale i odstředivku (duál). Pokud tedy nevypustili nový model Citrixu, to jsem nesledoval.

                                      NFiďák - Profil | Út 12.12.2017 8:42:06

                                      Gekoman >> Cerros již v katalogu pro rok 2018 není. Sehnat však ještě asi půjde. Malá velikost Citrixe magnetickou brzdu má.

                                        NGekoman - Profil | Po 11.12.2017 22:27:08

                                        Siven Polní >> Komodo super,jen jsem se letos věnoval víc menším nástrahám kvůli candátům ... Chtěl bych právě ještě menší sestavičku na gumy 15 - 25 g . Jen nevím jakej no ..