Savage Gear od firmy Prologic

Ahoj chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti z těmito vláčecími nástrahami a jestli je má cenu kupovat a co jste na to chytli? Kdo o tom neslyšel může se mrknout: http://www.rsp-fishing.cz/umele-nastrahy/gumy-savage-gear/
Autor diskuse: bart.bm - Profil , 23.5.2011 dravci - nástrahy, návnady
Dále moderují: scjsci Profil + kkki Profil + minatrix Profil

Pepa z depa - Profil | Pá 12.1.2018 17:22:46

Siven Polní >> množství a složitost těch dílů bude určitě vyšší než u tý c3. škoda žes to nerozebral do mrtě. jenom kolik je tam pružinek. a jak si řek - kov je kov. :-)))

    j.sladkay - Profil | Pá 12.1.2018 17:17:33

    Pepa z depa - 12.1.2018 17:06:59 > prdlajz, jednoduche motatko

      Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 17:16:22

      Pepa z depa >> Ty jo to je jednoduchý tohle! Prostě jinej systém. Každopádně to tak už mají i leckteré bubínkáče. Ale kov je kov - už jen pro pocit :)

        Pepa z depa - Profil | Pá 12.1.2018 17:06:59

        Siven Polní >> víš co mě zaráží? už sem ti to kdysi snad i psal. zaráží mě složitost mechanismu uvolnování/zařazování převodu k/od cívky. když to srovnám s c3 která má mechanismus výrazně jednodušší a z kovu tak se nemůžu ubránit zvláštnímu dojmu. možná kdybys rolák rozebral na hadrony..... ale i tak - ta složitost celého multíku.

          marw_84 - Profil | Pá 12.1.2018 12:48:53

          Siven Polní >> já řešil se servisákem Okumy reklamaci feederového prutu a katastrofa. Okuma už mi nesmí do baráku kvůli tomu chlápkovi.

            Paul van Drax - Profil | Pá 12.1.2018 12:35:50

            Siven Polní >> Paráda, druhý Alan Hawk :)

              Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 11:08:23

              Sorry za překlepy...

                Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:55:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Shrnutí:
                Před mým namazáním vazelínou vydávaly "ss" převody Komoda trošku víc hluku, než mosaz Citrixu (byl jsem varován, nepřekvapilo mě to - prostě jiný materiál). Co se týče počtu a druhů ložisek, Citrix lze upgradovat.
                Ačkoli Okuma u Komodo avizuje obě bočnice z kovu (nemá - může zklamat), tak neavizuje Titanium-nitride coating wormshaftu (má - příjemně překvapí). Proč tomu tak je, je mi velkou záhadou.

                Koupě:

                Citrix je u nás nesmyslně drahý.
                Nové Komodo je u nás nesmysleně drahé.
                Starší verze Komoda je u nás nesmyslně drahá.
                Každopádně vždy vychází Citrix zhruba o tisíc-dva méně, než Komodo (záleží na tom, jak chamtivý je zloděj, který je přeprodává, a jaká je chuť zákazníka utrácet peníze - prostě normální nenasycený trh).
                Citrix 3,5 roku zpět - 3800,-
                Zjistěte si ceny letos... (ano, zdražil dolar, ale opět celkem klesl).
                Komodo letos - 4932,- i se clem, DPH a poštou, takže bez pošty zhruba 4500,-
                Koukněte na ceny u nás.
                No comment...
                Ceny se jinak rapidně liší, i v rámci USA (Amazon, E-bay), ale pořád jsou tam jsou na ně časté akce, nejdražší je Německo a těch pár ojedinělých distributorů v ČR.
                Průšvih jsou náhradní díly - zde avizovaný pán, který údajně provádí servis Okumy, mi ani neodpověděl na mail. O Okumě jsem už psal....

                Navijáky jsou to super, drobná úskalí jsem právě vypsal. Zbytek je na každém, jak se k tomu postaví.

                Podrobný rozbor jsem nedělal, protože opravdu dokonalé jsou již na fóru Tackletour, na Youtube, něco má Alan Tani....

                  Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:43:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  A je to :) Bratři, jak se patří....

                    Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:43:04

                    Kdepak - takhle je to správně. Ještě utáhnout jistící osy (aby nevypadla bočnice)...

                      Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:42:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Navijáky jdou na karneval...

                        Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:41:42

                        U Citrixu se mírně obrousil Kick - lever. Po třech a půl sezónách. Navzdory mé intervenci u Okumy v US a v Evropě jsem zůstal bez odpovědi. Asi je to tím, že jsem podřadný východoevropan.Naštěstí můj podřadný východoevropský tchán pracuje ve zbrojovce a v nouzi nejvyšší mi součástku vyrobí (už tak jednou učinil). Ale je to ostuda a vizitka firmy, která je v US velmi chválena za zákaznický servis. Evidentně to platí jen pro někoho... Ještě zkusím Dánsko - ačkoli de už by se jednalo o roli prostředníka. No uvidíme....
                        Každopádně stále to funguje, je ale otázka, kdy to začne zlobit. Špatné by to bylo někdy uprostřed lovu...
                        Komodo ss disponuje NAPROSTO stejnou součástkou....

                          Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:34:37

                          Detail...

                            Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:32:27

                            Oba...
                            Kromě jiné barvy jsou nápadné vidět hlavně mosazné převody u Citrixu a již zmíněná jiná klička a cívka. Hlavní osa je z nerezu i u Citrixu, "střeva" totožná.

                              Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:31:00

                              Cívky jsou stejné (téměř vše u těchto navijáků je zaměnitelné), pouze jsou vybaveny jinými koncepcemi odstředivých brzd. Komodo ss (vpravo) by mělo být lépe nastavitelné "s prutem v ruce" (uvidíme, ostatně - loni jsem nastavil brzdu u Citrixe na celou sezónu, tohle se týký extrémního větru či experimentů s lehkými nástrahami). Počet pinů je stejný, pouze jejich aktivace je jiná.
                              U Mého Citrixe jsem experimentoval s hybridními ložisky (proto ta oranžová barva).

                                Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:27:29

                                Odlehčená klička je o trošku delší než ta u Citrixu. Má vyjmutelné knoby (Citrix ne). Chybí ložiska, která dotvářela počet ložisek na 11 (u KDR - první model). Je to dobře, zbytečná věc.

                                  Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:25:29

                                  Wormshaft se zdá být na rozdíl od Citrixu (chrom) potáhnutý Titanium-nitridem (jako některé současné vrtáky). U Citrixu na něm není taková vůle, je to ale patrně záležitost podložení (jiné ložisko, bushing...).

                                    Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:20:31

                                    Zatímco je opravdu tělo a krytky na straně kličky z hliníku, tak navzdory některým informacím (dokonce na stránkách Okumy) je ta krytka na druhé straně z "grafitu" (plast...). Stejně jako u Citrixu, jako u Banaxu, jako u WFT, jako u Tailwalku....

                                      Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:18:30

                                      Převody i hlavní osa jsou z nerez oceli. Naviják je chráněn jak antireverzním válečkovým ložiskem v boční krytce, tak klasickou zarážkou.

                                        Siven Polní - Profil | Pá 12.1.2018 10:16:53

                                        Detailněji...