MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vysazení Pstruha ...

Zdravim vás, chtěl bych do své nádrže vysadit pstruha a než tak udělám tak bych se vás chtěl zeptat jestli pstruh může žít ve stojaté vodě s malým přítokem a voda je mírně přikalená Děkuji za odpovědi

Autor diskuse: Michlav ®
Zařazeno do: všeobecné - druhy ryb, rekordy, 3.5.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Kikis - ® Út 23.8.2011 8:18:39
Ještě jedna věc. Můj zmámý měl malinký rybníček,kde si mechal vysaddit 35 duháků okolo 35cm celkem pěkné ryby. Ryby měli všechny podmínky k životu(teplota,ph,kyslik atd). A jednou tam pršelo a po týdnu jsi ten kamarád všiml,že ve vodě rostou nějaké řasy a nějak to neřešil. I když tam nikdy žádné nebyly.Po měsící byl rybník pokryt řasou a všichni pstruzi do jednoho. Poté dal ty řasy nějakému botanikovi. Dozvěděl se že ta řase krade kyslík a u dna kde má kořeny,vytváří o 5 stupňů než je ve středu sloupce! Takže bacha na řasy!
N Sprachys - ® St 4.5.2011 21:38:31
Saddám >> no je pravda, že jeho tatík je rozmazloval.. každej den jim naryl plnej kyblík hnojáků... to se pak vařila voda :-)
N Tomáš - Tom - ® St 4.5.2011 21:15:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Žít tam může rozhodující je teplota vody a obsah kyslíku,velkou roli hraje i pH a trvale zakalená voda mu nesvědčí.
N Saddám - ® St 4.5.2011 21:06:08
Špráchys >> Sprachys - 4.5.2011 15:02:11 >> I potoky nebo říčky se během roku zakalí (bouřky, tání ) a ryba je v pohodě, že by to byl ale dlouhodobě přiměřený stav.... Můžeš mít i v horském rybníčku sumce. Bude v,, pohodě", vše co půjde sežere, ale neporoste. Možná kdyby měli ti potočáci u toho známého možnost volby, odtáhli by z té kalné pohody do čisté vody.
N Sprachys - ® St 4.5.2011 15:02:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Saddám >> s tou kalnou vodou u Po bych se zas tak neoháněl... známý měl v jezírku v OH (ani ne 5x5m, spodní voda, jílovitá půda) zákal, že nebylo vidět 5cm pod hladinu a potočáci i přes léto v pohodě....
N XAXAP - ® St 4.5.2011 14:21:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
kalná voda neva, Michale, ale změř si v létě teplotu, malej přítok a více dní o třiadvaceti a vejš stupních je pro duháka téměř jistá smrt
N Saddám - ® St 4.5.2011 14:20:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Pd - opt. teplota 14 -17°C, krátkodobě snese 25°C ovšem při dostatečném obsahu kyslíku .
Kyslík opt.9-11 mg.l, 6 mg.l a méně je již problém. Snáší i mírný zákal.
Po - u všech teplot si odečti 5°C, kyslík je stejný a zákal ne.

U chovu Pd v rybníčcích by měl být přítok min.0,6l na 1kg ryb v rybníčku, hloubka min.2m a nadm. výška nad 500m n.m.
N retrívr - ® St 4.5.2011 14:05:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Michlav - >> Většina byla již řečena. Snad jen má zkušenost, pro potočáka jde opravdu o teplotu vody a kyslík. Jsem z oblasti, kde každá studna, že které se brala, většinou vědry, tedy ne vodovod, měla ve vodě pstruha potočního jako hlídku kvality vody, tím chci říct, že ani malý prostor pro potočáka nevadí.
N Jovánek - ® St 4.5.2011 11:36:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Michlav - >> Jakého pstruha myslíš? Duháka můžeš dát prakticky kamkoliv,ten sráč je na podmínky nenáročný.Myslím oproti potočáku. Jestli bys chtěl dát potočáka tak to bys musel mít dobrý přítok,rybníček pokud možno ve stínu,hlubší a studený. A stejně to pro něj nebude ono. Možná snad ten granulovej Kolowrat.
N VERŇÁK - ® St 4.5.2011 11:09:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Michlav - >> Jak už kolegové rybáři psali,duhák přežije je to takový naše prasátko ale potočák ten rači přepych.Duhák ti sežere vše takže s nim by neměl být problém,a ani si nenapal jakýho pstruha tam chces mít jestli duháka nebo potočmena ale každopádně duhák přežije kdyt to vidiš i v tech líhní mají malý prostor ale přežijou máme je taky v jezírku asi 20ks a nějak 30ks sivena ten se chová podobně tak se měj doufam že jsem torochu pomoh Petruv Zdar.A prikládám foto našeho křížence pstruha a sivena.
N Skier - ® Út 3.5.2011 21:45:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Co te týče pstruha potočního, tak je asi nejdůležitější teplota vody, protože ta ovlivňuje rozpustnost kyslíku ve vodě a ta hraniční teplota je 18 stupňů, pokus si správně vzpomínám, to je jeden z důvodů, proč pstruzi nejsou v nížinných pomalu tekoucích řekách, kde voda v létě přesahuje i dvacet stupňů... Pokud by to byl přítok, kterej bude dělat bublinky a ještě tak zvětšovat okysličení, myslim si že by to mohlo klanout, samozřejmě to tím pádem souvisí i s nadmořskou výškou a teplotou toho přítoku... Někde v podhůři s přítokem podzemním bych se toho naprosto nebál, mírně přikalená voda by mu vadit neměla... Stín taky bude hrát svojí roli v oteplování vody v létě... A duháka se sivenem, jak už psali kolegové vychováš skoro všude, mám pocit :-) Hodně štěstí
N Michlav - ® Út 3.5.2011 21:24:10
Walleye - altered ... >> děkuji
N Michlav - ® Út 3.5.2011 21:18:57
zdeko >> Děkuji :-)
N Walleye - altered ... - ® Út 3.5.2011 21:16:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Michlav - >> Duhák každopádně. Tihle pstruzi se běžně chovají dokonce v stísněném prostoru velkých kádí nebo bazénků.V rybnících spolu s kapry naprosto normálně.
N zdeko - ® Út 3.5.2011 21:13:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jestli se ti jedná o duháky tak může, známej je měl před lety na zahradě v rybníčku a to množství vody co mu tam přitejkalo, tomu se skoro ani nedalo říkat přítok a vše v pohodě. Jestli ti jde o potočáky tak to neporadim, ale tam bych měl asi obavy.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | druhy ryb, rekordy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPouzdro na pruty RS Fish - 3 komory

Za 570
Kvalitní pouzdra na pruty v délkové škále 70 cm až 210 cm. Česká výroba, účelný střih, perfektní zpracování.

akce, rybareniDárkový poukaz na nákup zboží

Vánoce se pomalu blíží a proto Vám nabízíme možnost nákupu dárkového poukazu, který potěší každého rybáře. Poukaz můžete uplatnit v naší kamenné prodejně či v e-shopu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44