Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

Njasommato - Profil | Po 18.4.2011 17:11:15

Urbis Cannabis >> ak to pomohlo tak dobre ale u nas bi to nefungovalo pretoze ak ma niekto s toho zisk tak si ho len tak neodopre a kto chce tak obide akekolvek pravidla a schova sa akejkolvek kontrole

    NUrbis Cannabis - Profil | Po 18.4.2011 17:04:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    jasommato >> jasný že jo taky to kvuli těm lidem omezili a víc je hlídaj!!! hele máme porybnýho(měli) od letoška už není bo to byl strašnej masař co rok 150kg na povolenkách nejvíc ze všech povolenku měl zadarmo každýho akorát buzeroval tak se hospodář rozhod a vzal mu placku! chces masařit tak si to zaplať

      NSven - Profil | Po 18.4.2011 16:52:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      MifakM - >> narozdíl od Tebe si vůbec nemyslím, že jsou svazové vody prázdné. Pravý opak je pravdou.
      Ne systém chyť a pusť ale vysaď a chyť je ten recept, proč tento systém funguje víc jak 130 let.
      Jistě není dokonalý a lze mu vyčíst řadu nedostaků ale v různých niancích dokázal přežít několik režimů a dvě světové války......Uvidíme, zda se mu podaří přežít i ten náš....
      Konečně, stačí se rozhlédnout kolem sebe jak "fungují" ostatní obory naší činnosti a hned se chod Rybář. Svazu jeví v jiném světle.....
      Mám takovou zkušenost, že vždy, kdy nás začalo pálit dobré bydlo a začali něco vylepšovat, buď jsme to dokurvili nebo přímo zlikvidovali.
      Stačí nahlédnout do rubriky "Můj lov" a přesvědčit se, že to se zarybněností není vůbec špatné. Jsou jen buď dobří nebo špatní rybáři.
      Úlovek ryby a trofejní zvlášť, není naštěstí nárokový. Už tak stačí, že dnes má možnost chytat "kdejaký vandrák" (copyr. M.D ?)
      Nestačí jen super cajk a super krmení ze super nabídky, super shopu.
      Jsou potřeba i ruce a mozek a ty zaplaťbůh, v nabídce žádného nejsou.

        Njasommato - Profil | Po 18.4.2011 16:46:51

        Urbis Cannabis >> mislis ze to us nerobia??
        robia to furt len si pri tom davaju pozor abi ich nik nechitil

          NDave> - Profil | Po 18.4.2011 16:46:11

          Venca888 >> Hele, tak ber taky candáty, když ti to vadí.Já si můžu kaprovité ryby pouštět jak chci a candošů si mohu brát kolik chci, třeba i těch 40ks na povolenku.

            NUrbis Cannabis - Profil | Po 18.4.2011 16:43:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Čau sice sme soukroma org. za povolenku za rok 1500 členskej 500. Za rok si můžem vzít 20ks ušlechtilej ryby a z toho můžem 6 dravců a 30 pstruhů. Osobně si myslim že to je dobře,že to máme omezený,protože by tam za rok nic nebylo! předminulej rok sme ešte neměli omezený pstruhy a to bylo hrozný jak ty lidi masařili na povolence přez 100 pstruhu a pak to este prodavaj po městě! Dobře že to omezili! :)

              Nhraji - Profil | Po 18.4.2011 16:19:55

              Blažík >> a kolik toho asi tak může, při vší úctě zkontrolovat? Dělám to stejně a vím, že jakmile se ztratím za zatáčkou, může si každý dělat co chce. Chyba není v kontrole, chyba je v rybářích.

                NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 16:19:45

                P!F >> já jsem ho upražil na sádle, abych se zbavil kostí. Navíc měl spoustu jiker (byl relativně velkej - 50 cm), takže jsem si z mrazáku vyndal dvě hlavy a páteř od kapry chycenýho dřív a dneska udělám ještě polivku. Heslo zní - zužitkovat vše. Kostma mi mladá přišije knofliky u košile... :-)

                  Nbremic - Profil | Po 18.4.2011 16:19:15

                  Co si můžu od vody vzít a chci si to vzít tak si to vezmu.Od amura po žraloka...

                    NP!F - Profil | Po 18.4.2011 16:17:24

                    Venca888 >> pleskac je fajn, na cesnaku s kminom ked sa spravi tak zlahka do chrumkava je uplne top, normalne si mi chute urobil.

                      NP!F - Profil | Po 18.4.2011 16:14:53

                      >> by si sa divil ze to zmysel ma. Poznam partiu dedkov co si bezne kupuju 3x povolenku za rok. Ked tie ryby predavas hovadsky sa to oplati, 50ks kapra za cenu dochodcovskej povolenky.

                        NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 16:14:01

                        Gandy >> to je pravda... takovej velkej canďour, když se nasere, nemá slitování ani s kaprem... postupně ho ukusuje, až z něj nezbyde nic.

                          NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 16:13:15

                          P!F >> já žeru všechno... nerozdávám, ale žeru. včera jsem si asi po 15-ti letech na naléhání kamaráda vzal cejna... hanba mě fackovala, ale nebyl vůbec špatnej...

                            N - Profil | Po 18.4.2011 16:12:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Obávám se, že to nemá moc smysl, jak už mnoho lidí psalo, bude to mít jedině ten efekt, že rybáři, kteří si rvou do mrazáků desítky kilogramů masa, nebudou úlovky zapisovat. A o tom, že to tak už někde chodí, nemusíme ani mluvit. Vždyť každý ví, že třeba na Orlíku najíždí ryby ve vlnách a stane se, že třeba několik dní nepřijedou. Proto mnozí, když už hejno najede, berou všechno, deset kaprů denně není výjimkou. Takže jediné řešení vidím v důsledné výchově k rybářské etice. Vím, je to běh na dlouhou trať, ale zákony se u nás už staletí porušují, takže nemá snad ani cenu vymýšlet nová omezení. Navíc: 20-30 ks ryb, to je myšlen jaký druh? Co když někdo chytá na živou rybku a každou nástražku tedy musí zapisovat? Jako nápad to tedy není špatné, ale dost dobře si neumím představit jeho vymáhání...

                              NGandy - Profil | Po 18.4.2011 16:11:16

                              Venca888 >> sedmdesátka canďour žere sedmdesátky carpy, nepouštět! :-)))

                                NP!F - Profil | Po 18.4.2011 16:11:13

                                Venca888 >> no ved to, cvachta v rypaku trochu lepsie nez kapor. Ja sa tento rok asi hecnem a zopar vacsich kaprov klofnem aby som dokazal ze su tiez prudko jedle.

                                  NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 16:07:18

                                  P!F >> jistě... kapra, toho umí pustit každej jeliman... u sedumdesátkovýho canďoura už je to složitější... :-)

                                    NP!F - Profil | Po 18.4.2011 16:04:38

                                    Venca888 >> pretoze kapor je kamos a cecko je zradlo, jasne ako facka... a na facku...

                                      Njasommato - Profil | Po 18.4.2011 16:03:16

                                      Gandy >> svata pravda

                                        Njasommato - Profil | Po 18.4.2011 16:02:16

                                        ps ospravedlnujem sa za gramatiku