- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vliv barometrického tlaku na braní ryb
Myslím, že můžeme rozvinout zajímavou a poučnou diskusi.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Ncolek - Profil | Pá 15.4.2011 13:06:11
Ncolek - Profil | Pá 15.4.2011 13:05:15
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 11:51:26
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 11:46:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Své poznatky stačí jenom poskládat a k výsledkům se nějak dopátráš.No i přesto to někdy nestačí.A to je i kouzlo rybařiny.Nekonečná křížovka s nekonečnou tajenkou...
Nedávno jsem si povídal s kámošem,bývalý absolvent ryb.školy,na téma lov kaprů na boiles,kdy se mi svěřil,že to co se naučil v Třeboni a samotný lov dokáže mít i jiné parametry,které nejsou nebo ztěží k pochopení...
NPoušťák - Profil | Pá 15.4.2011 10:57:25
Nrover - Profil | Pá 15.4.2011 10:55:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jj, je to opravdu na delší, odbornou diskusi, těch vlivů ( roční období, s tím spojená měnící se teplota vody, poloha konkrétní vody, atd.) je bezpochyby hodně.
Je vidět, že tím zabýváš celkem zevrubně, pokud umíš všechny tyto faktory dobře vyhodnotit, určitě to svůj kladný význam má :-)
Občas sebou nosím toto, také jdu někdy do detailů :-)
http://www.insa.cz/produkty/laboratorni-pristroje/viceparametrove-pristroje/kapesni-meric-mfd-79.htm
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 10:48:14
NVenca888 - Profil | Pá 15.4.2011 10:40:31
NVenca888 - Profil | Pá 15.4.2011 10:38:21
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 10:33:43
Pak se divý,jak je to možné?Může být zklamán nebo dokonce i ve stresu,či vzteku."Takové kusy a nic" :-) Vliv počasí a rybolov,to je tak obsáhlé téma už jenom z důvodů,protože každý den je jiný...Zajímám se touto tématikou řadu let.Má to i prospěch ekonomický.Někdy se mi stává v mých podivech u jiných kolegů při lovu kaprů na boilies.Kdo se vyzná v synoptické mapě a dokáže využít-přečíst směrování tlakových front má velikou šanci na úspěch.Proudění atm.fronty tudíž i tlaku ze severu nebo SV moc rybám v aktivitě krmení nesvědčí.Takový rybář vnadí,dokrmuje drahým boilies a záběru se nedočká.Pak nad hlavou mu vznikne bublina a v ní "?"Řekne si určitě proč?
Kuličky má předse dobré-atraktívní a neúspěch se dostavil.Zalituje sám nad sebou,kolik peněz vysypal do vody.Přitom by stačilo ryby jen vyhledat a najít partie míst,kde se ryby za takového počasí zdržují.Tady opět záleží na ročním období.Jaro,podzim a zima.V létě takové počasí může být k prospěchu,co se mi stalo třeba v loňským létě.Studený vítr ochladí a okysličí vodu-promíchá skočnou vrstvu vod.sloupce.Na toto téma je lepší si popovídat,protože má hodně podob a možností...
NČendík - Profil | Pá 15.4.2011 10:28:38
Nrover - Profil | Pá 15.4.2011 10:23:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Musím říci, že jsi se trefil :-)
Minimální pokles či zvýšení hladiny ( vodního sloupce ), má obrovský vliv na chování ryb, ...ve smyslu přijímání potravy.
Tento faktor tu nezazněl, ...jeho důležitost je opravdu větší, než tlaku atmosférického
NVenca888 - Profil | Pá 15.4.2011 10:08:02
NVenca888 - Profil | Pá 15.4.2011 10:05:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ryby, stejně jako většina ostatních živejch organismů, jsou schopný detekovat (a dle toho uzpůsobit svoje chování) změny podmínek, který my nemusíme vůbec zaregistrovat, případně považovat za zásadní.
Já nechci tvrdit, že barometrickej tlak je základní faktor úspěšnosti, určitě bych ho nepřeceňoval, ale svojí úlohu dost pravděpodobně nese. Spíš je to ale soubor všech faktorů, se kterejma je změna tlaku víc či míň propojená.
Nhraji - Profil | Pá 15.4.2011 9:57:41
To že nezachytám já a ostatní ano není dáno tlakem. Když nachytám já a ostatní ne, není to dáno tlakem. Osobně se domnívám, že tlak je jako vliv na braní ryb prostě zanedbatelný. Nebo vážně věříte tomu, že ryba hladoví jen protože je nízký nebo naopak vysoký tlak? Prdlačky.
NČendík - Profil | Pá 15.4.2011 9:56:37
vědecký poznatek nebo o blábol, ale zní to dost věrohodně, proto na ni uvítám i vaše reakce.
Jak všichni jistě víme, ryby vyrovnávají tlak pomocí plynového měchýře. Slyšel jsem, že při určité extrémní hodnotě tlaku se některým druhům tento měchýř natolik roztáhne, že začne tlačit na trávicí ústrojí a ryby tím pádem nemají pocit hladu a tím pádem potravu nepřijímají ( nebo jen velmi omezeně ). To by mohlo vysvětlovat situace, proč někdy určité druhy ryb ( např. kapři ) i několik dní " nežerou". Co vy na to ?
NČendík - Profil | Pá 15.4.2011 9:46:22
NČendík - Profil | Pá 15.4.2011 9:44:26
změnami a zjemněním montáží aj. ).
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 9:35:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVenca888 - Profil | Pá 15.4.2011 9:26:51
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 9:20:23
Kdy se daří nejlíp komárům a jejich larvám?Dávam příklad.Za deštivého a teplého počasi,kdy vlhkost vzduchu mé vysoké veličiny.Takové počasí přináší tlaková níž"N" ze Z,JZ a J směrů.
Nhraji - Profil | Pá 15.4.2011 9:05:18
NČendík - Profil | Pá 15.4.2011 8:56:21
NArsenal - Profil | Pá 15.4.2011 8:40:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Skutečně hodně takových meteo situací jsem zaregistroval a pořád!!! píši ještě jednou pořád!!! jsem si hezky zachytal.Když se povede tato fronta seskupit v květnu nebo v červnu,ihned beru dovolenou a razím k vodě.Důležité je co ta fronta přináší za počasí.Někomu toto mé psaní asi příjde k smíchu,ale jsou to mé zkušenosti,můžu už říct za hodně,hodně let pozorována.Kdo se tomu věnuje,určitě mi dá za pravdu...
NČendík - Profil | Pá 15.4.2011 7:08:09
Nrover - Profil | Čt 14.4.2011 22:54:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vliv popisované, resp. tebou zadané diskuse je pro všechny "chápající" lovce neoddiskutovatelný, nicméně "striktní" sledování stavu počasí v závislosti na denní povinnosti jedince může způsobit v určitých "lovuchtivých" chvílích tohoto, ...stresující situace !
Proto důsledné sledování této veličiny nepraktikuji, a v klidu si jdu zalovit jakmile mi to můj životní režim dovolí :-)
NBlažík - Profil | Čt 14.4.2011 22:47:07
NxxxMarioxxx - Profil | Čt 14.4.2011 22:15:49
NxxxMarioxxx - Profil | Čt 14.4.2011 22:13:42
Nadam.fsh - Profil | Čt 14.4.2011 21:29:40
NxxxMarioxxx - Profil | Čt 14.4.2011 17:25:13
Nadam.fsh - Profil | Čt 14.4.2011 14:25:49
NČendík - Profil | Čt 14.4.2011 12:20:31
NČendík - Profil | Čt 14.4.2011 7:41:03
Taky jsem jednoho letního odpoledne ( spíše k večeru ) jednou zažil situaci , kdy celá hladina "pukala" - menší sumci ( musely jich být desítky ), nikdy předtím ani potom jsem nic podobného nezažil. Byl to úžasný zážitek. Má někdo se sumci příp i s jinými druhy podobný zážitek ? Určitě v obou případech hrál tlak a v prvním případě i okysličení vody na nebývalou aktivitu braní zásadní vliv.
N(o)_(o) - Profil | St 13.4.2011 19:18:27
Nprdec - Profil | St 13.4.2011 19:14:04
Nluka.l - Profil | St 13.4.2011 19:12:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMalda512 - Profil | St 13.4.2011 19:07:15
NDDOMASS - Profil | St 13.4.2011 18:58:58
NMirek M. - Profil | St 13.4.2011 16:14:08
Nondiktt - Profil | St 13.4.2011 16:02:43
NRTckar - Profil | St 13.4.2011 15:58:26
Nneurol - Profil | St 13.4.2011 15:46:02
na rybniku je smer vetru docela dulezity,kdyz fouka delsi dobu jednim smerem ,byvaji tam ryby najety protoze tam nachazej nafoukanou potravu .)
NRTckar - Profil | St 13.4.2011 15:42:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nneurol - Profil | St 13.4.2011 15:38:11
Pokud fouka vitr ,mam naopak dost zaberu, chytam vetsinou na polozenou nebo feeder(je pravda ze kdyz to fouka hodne je poznat jen vetsi zaber)
Nprdec - Profil | St 13.4.2011 15:34:13
u mě je to takto když fouká větr tak nikdy nic skoro nechytnu nevím čím to je ale když zase svítí slunko tak ryby berů jak blbé.a když je pod mrakem a dusno tak take docela berů nevím ale čím to je :-)
NSven - Profil | St 13.4.2011 15:08:01
NSven - Profil | St 13.4.2011 15:04:41
NArsenal - Profil | St 13.4.2011 11:11:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Při těchto jevech taky dochází ke změnám v potravním řetězcům vodních organizmů a ryb,které se jim živý.Vítr (změna obsahu kyslíku.teploty-skočná vrstva vody,proudění vodní masy),prudký déšť(změna obsahu kyslíku,ochlazení vody,naplavení živin ze břehů)atd.Pomalu klesající tlak nám dá informaci,že se k nám blíží změna počasí,která bude mít dlouhotrvající charakter,tudíž bude trvat několik dní.Při stoupajícím je to zas opačně.Už několit let,můžu si říct dávam si otázku,jaký to má celkový vplyv a snažím se u toho rozluštit,jak je to možné.Příroda sama sobě nadělila určitá pravidla a atm.tlak k tomu patří a má svůj smysl.Ryby velici dobře reagují na tento faktor a na počasí celkově.Atm.tlak a jeho změny je vždy startérem pro různé aktivity resp.i při krmeni-počtu záběrů.Kdo zná tento faktor a dokáže ho využít,má velikou nebo zvětší své šance pro úspěšný lov.
NButchi - Profil | St 13.4.2011 6:23:30
NSlavíček - Profil | St 13.4.2011 5:41:34
Njasommato - Profil | St 13.4.2011 2:14:29
hlavne je ze chitat sa da vzdy len sa treba prisposobit
Njasommato - Profil | St 13.4.2011 2:07:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
ked je dlhodobo stabilny tlalk rybi beru dobre aj ked kapre a biel ryba hlavne pri vysom a zubace mne hlavne pri nisom tlaku pri ostatnych druhoch ryb som si to moc nevsimal ale viem ze ked tlak prudko klesne tak neberu hlvne na stojakoch skoro ziadne rybi
chcel bi som si zohnat daky mensi barometer trebars na kluce aj s teplomerom ono to moze dost pomoct
NSven - Profil | St 13.4.2011 2:02:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Myslím, že na intenzitu přijímání potravy má větší vliv např. teplota voda a s ní související obsah kyslíku než vysoký nebo nízký tlak. Vliv může mít jeho prudké kolísání ale univerzální rybář si s tím poradí. Pokud se křečovitě nesnaží chytat pouze jeden vybraný druh, který nemusí být právě při chuti, určitě změnou montáží, lovného místa, výšky sloupce atd., přemluví nějaký jiný druh :-)
Nmirmen - Profil | St 13.4.2011 1:38:46
NJarda 2004 - Profil | St 13.4.2011 1:18:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











