- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Potočák vs. duhák - kde je pravda?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NLudvaBrno - Profil | Pá 1.4.2011 21:39:44
Nxmac - Profil | Pá 1.4.2011 21:33:58
Nxmac - Profil | Pá 1.4.2011 21:32:19
Nkakr - Profil | Pá 1.4.2011 20:45:41
Žádná střelba kormoránům moc neublíží. Na nocovištích, kde by byla o něco úspěšnější, povolena nebude a při "krmení" na revíru je k smíchu. Pokud se nezasáhne na hnízdištích (severské státy), tak se u nás můžeme dohadovat a bude to o ničem.
NMates PB - Profil | Pá 1.4.2011 20:42:10
Npepa-č - Profil | Pá 1.4.2011 20:38:40
. to co jsi napsal, je u plašení, to je někdy kontraproduktivní, střelba je smysluplná. raději ať přeživší v den střelby žerou dvakrát, než všichni nerušeně celou zimu jednou.
edit: jo a ten zastřelený na jaře nezahnízdí. taky plus.
NYAriman - Profil | Pá 1.4.2011 20:33:24
Nkakr - Profil | Pá 1.4.2011 20:23:58
Nevím jak dobře znáš Dyji 14, já tam jezdím víc jak 30 let. Turbiny a kolísající hladina je tam co pamatuji a potočáků a lipanů tam bývalo hafo.
Kormoši jsou realita posledních 10+ let a správa NP si je hýčká. Potřebují vybranou papu, pochopitelně těch "původních" druhů.
Ale úbytek PO a lipana je nejen na Dyji, ale téměř všude, jen kormoši za to nemůžou.
A o pytláctví se alespoň dle mně nedá vůbec mluvit....
Njepice - Profil | Pá 1.4.2011 20:20:03
Z informací co mám vím, že odstřel v Podyjí byl na výjimku povolen, jen není kdo by to střílel. Patrony myslivcům nikdo nezaplatí.
NMrknato - Profil | Pá 1.4.2011 20:19:49
Nstrejka - Profil | Pá 1.4.2011 20:16:13
Dokud bude vládnout dav, nebude to jinak, i kdyby to mělo stát potočáka a lipany existenci v našich zeměpisných šířkách...
NYAriman - Profil | Pá 1.4.2011 20:11:03
Njepice - Profil | Pá 1.4.2011 20:01:08
NYAriman - Profil | Pá 1.4.2011 19:58:56
Nšumava - Profil | Pá 1.4.2011 15:45:23
Brach, jasně že trochu paušalizuju, ale kolik se kde chytne opravdu nevím jak se to dá zjistit, pokud tam nechytáš sám. Jinak pěkný veekend, já ho budu mýt celý ve znamení pstruhů, to se holt někdo má.
NMrybar - Profil | Pá 1.4.2011 15:35:18
Faktorů, které současný stav ovlivňují je strašně moc. Bohužel, málokdo si je ochoten přiznat, že ten jeho nemusí být ten správný. Spíš je pravda někde uprostřed. Před cca 40 lety byla skutečnost taková, že každý mírový pstruh bez rozlišení šel do "sáčku". Ještě dřív, že kolik ryb kdo potřeboval, to vzal, a potom šel domů. Dnes? Poušťáci jsou hrdí, když za docházku mají XXX ryb chycených. Jaká je mortalita? Připočítejme vydru, norka, kormorána a jsme tam, kde jsme. Proto, myslím vysazovat, vysazovat, vysazovat - (PD), jenom tím alespoň minimálně ulevíme tomu našemu ....
NTomáš - Tom - Profil | Pá 1.4.2011 14:38:26
Nkakr - Profil | Pá 1.4.2011 8:49:42
Budu malinko oponovat, statistiky přisvojených ryb se vedou dlouhodobě. Netvrdím, že jsou úplně ideální, ale se statistickou chybou se počítá vždy a všude.
Je fakt, že se změnil postoj rybolovců k úlovkům, dřívější pravidlo, co na háčku to do sáčku dnes neplatí. Přesto je za posledních 20 let jednoznačně prokázáno, že potočák rapidně mizí a to nejen virtuálně, ale fakticky. a statisticky.
"Průmyslově" chovaný potočák sice vypadá jako potočák, ale po vysazení jej lapneš na rohlík a jak jim šmakuje. Dokáže se sice rychle adaptovat, neb hlad jej naučí,ale nikdy se z něj nestane potočák -domorodec jak správně uvádíš.
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











