- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
2 pruty (dva lidi) na jeden lístek ?
Zdravim, chtěl bych s přítelkou vyrazit na ryby, ale jelikož mám lístek jen já a ona nikdy nechytala, tak bych ji chtěl nechat samostatně ovládat jeden prut, aby se to naučila a vyzkoušela s tim že by byla metr vedle mě. Máte někdo zkušenosti jak na tohle reaguje stráž ? Díky
Autor diskuse: apollo444@centrum.cz - Profil , 29.3.2011 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NDegustator - Profil | Út 29.3.2011 18:02:30
mám jen zkušenosti s tím, že jsem šel na záchod a kamarádka nerybářka mi sekla prut při záběru. Protože jsem pochopitelně zrovna nemohl. V tu chvíli tam přišel porybnej a řekl, že je to bez problémů. Dokonce ji tu rybu nechal i vytáhnout. Asi bych řekl, že je to na tom jakého porybného potkáš.. Já mám jednoho porybného kamaráda a ten to nikdy u nikoho neřešil.
NKreja - Profil | Út 29.3.2011 16:58:41
Sintrix >> nečetl jsem všechny příspěvky tak k tomu jen že v SM kraji je ročně 40ks ušlechtilé ryby a max. 10ks měsíčně Potom se dá koupit další povolenka a zdá je to hnus že stojí stejně jako ta první Jarda
NKreja - Profil | Út 29.3.2011 16:55:57
U nás je za to ukřižování na místě tak si chytání může máma vyzkoušet jen na nějakém soukromáku Je to škoda že si to rodinný příslušník nemůže ani vyzkoušet když by chytal na jeden ze dvou s tím že by dotyčný rybář nesl zodpovědnost Ale o tom už bylo hodně napsáno a na svazovce se to dlouho nezmění Jarda
NSintrix - Profil | Út 29.3.2011 16:43:14
šmudla >> Tak snad na počtvrté se mi podaří odpovědět.
Ano povolenka se dá získat i přes nesouhlas s některými ustanoveními RŘ. Soudnému člověku nesouhlas nemůže bránit v jeho plnění. Dodržování RŘ v praxi je v lidech a jejich hlavách. Bohužel kde není žalobce není soudce. I zde na MRK bylo několik dost ostrých diskusí o problémech, které jste nastínil. Cicmání se s kapry, lovení přes čáru atd.... Nebo diskuse kolem Chyť a pusť .
Dál budu mluvit jen za sebe.
Můj názor je ten, že při převzetí povolenky se dobrovolně zavazuji k dodržování RŘ , ať se mi zdají některá ustanovení jakkoli nesmyslná. Přistupuji prostě na daná pravidla.
Nějaký psychotest nebo detektor lži smrdí jen vyháněním čerta ďáblem. Hlavní problém je pouze v myšlení lidí. Domnívám se, že pouhé opomenutí zapsání docházky k vodě není důvodem k sebemrskačství. Postačí provést dodatečně a příště si dát pozor. Pro příklad mě osobně se stalo, že jsem zapomněl propisku a nemohl si zapsat docházku. Kolem nikde nikdo abych si ji půjčil. Tak jsem se zbalil a jel domů. Takže vás bavím ? SciFi ano? Z vašeho pohledu možná ano. Z mého samozřejmost.
Poradit amorálnímu člověku, natož takyrybáři, nelze. Takový si prostě poradit nedá.
Kdo si odnese rybu od vody, ve stanoveném množství a velikosti, je podle mého úsudku naprosto v pořádku. Je v moci každého krajského svazu omezit množství ryb na jednu povolenku. V JČ je to 50ks. Pokud chcete rybařit dál, máte možnost si koupit další povolenku.Jestli chcete namítnout, že to nikdo nedodrží, pak musím konstatovat, že nejsem Bůh, abych dokázal řídit lidi. A je to zase o přístupu jednotlivců.
Ano povolenka se dá získat i přes nesouhlas s některými ustanoveními RŘ. Soudnému člověku nesouhlas nemůže bránit v jeho plnění. Dodržování RŘ v praxi je v lidech a jejich hlavách. Bohužel kde není žalobce není soudce. I zde na MRK bylo několik dost ostrých diskusí o problémech, které jste nastínil. Cicmání se s kapry, lovení přes čáru atd.... Nebo diskuse kolem Chyť a pusť .
Dál budu mluvit jen za sebe.
Můj názor je ten, že při převzetí povolenky se dobrovolně zavazuji k dodržování RŘ , ať se mi zdají některá ustanovení jakkoli nesmyslná. Přistupuji prostě na daná pravidla.
Nějaký psychotest nebo detektor lži smrdí jen vyháněním čerta ďáblem. Hlavní problém je pouze v myšlení lidí. Domnívám se, že pouhé opomenutí zapsání docházky k vodě není důvodem k sebemrskačství. Postačí provést dodatečně a příště si dát pozor. Pro příklad mě osobně se stalo, že jsem zapomněl propisku a nemohl si zapsat docházku. Kolem nikde nikdo abych si ji půjčil. Tak jsem se zbalil a jel domů. Takže vás bavím ? SciFi ano? Z vašeho pohledu možná ano. Z mého samozřejmost.
Poradit amorálnímu člověku, natož takyrybáři, nelze. Takový si prostě poradit nedá.
Kdo si odnese rybu od vody, ve stanoveném množství a velikosti, je podle mého úsudku naprosto v pořádku. Je v moci každého krajského svazu omezit množství ryb na jednu povolenku. V JČ je to 50ks. Pokud chcete rybařit dál, máte možnost si koupit další povolenku.Jestli chcete namítnout, že to nikdo nedodrží, pak musím konstatovat, že nejsem Bůh, abych dokázal řídit lidi. A je to zase o přístupu jednotlivců.
NJovánek - Profil | Út 29.3.2011 16:29:48
apollo444@centrum.cz - >> No jak jinak bys jí to chtěl naučit? Na kroužek je moc stará a zařizovat členství,kupovat si lístek,povolenku,brigády,aniž bys byl přesvědčen o tom,jestli jí to vůbec bude bavit,je blbost. Sice se to nesmí,ale musíš hledat revír,kde to budou tolerovat,nebo kde RS nechodí,nebo jdi na soukromák.Prostě musíš dát bacha,aby jí nikdo neviděl. U dětí se to omlouvá líp,než u dospělého.
NMike1977 - Profil | Út 29.3.2011 14:16:46
apollo444@centrum.cz - >> Ahoj, 2x se mi stalo, že jsem klasicky chytal kapříky, a na prut UL přítulkyně chytala oukleje na večer na dravce, a byla kontrola RS. Byla domluva, a vždy měli pochopení, když viděli, že ona chytá jen malé rybičky, a druhý prut já vedle ní. Ale neradi to viděli, a strašili celostátní RS, kdyby to viděla.....
Njasommato - Profil | Út 29.3.2011 14:14:37
apollo444@centrum.cz - >> ja som to tak spravil predvlani a prisiel RS a chcel jej dat pokutu ze nemoze chitat a ze pitlci nastastie sme ho ukecali ze us sa to nestane potom mala prut v stojae a vzdy sa len obzrela ci nik nepozera ked isla seknut rybu
nahadzoval som jej ja takze to nevadilo
nahadzoval som jej ja takze to nevadilo
Nrommi - Profil | Út 29.3.2011 14:08:41
Pstruh27 >> nic strasne to nie je, aspon to som po sebe napisane nenasiel...
na druhej strane vyhovarat sa na casovu narocnost sumarizacie, navyse ked beries ryby sporadicky je smiesne. je to sucet par cisel, ktore vecer v zime nemoze robit problem.
na druhej strane vyhovarat sa na casovu narocnost sumarizacie, navyse ked beries ryby sporadicky je smiesne. je to sucet par cisel, ktore vecer v zime nemoze robit problem.
NPstruh27 - Profil | Út 29.3.2011 13:58:01
rommi >> Lenže ja chronologicky píšem - akurát na 1 stránku pstruhové a na 2 kaprové vychádzky. Neviem, čo je na tom také strašné.
Nrommi - Profil | Út 29.3.2011 13:54:08
Pstruh27 >> bavili sme sa o vytrhnuti povolenky...
co sa tyka zaznamu a cenin, je to tak ako pises....
uprimne povedane, pri kontrole mi trochu nesedi oddelene pisanie. v prvom momente to zvadza na podozrenie z nezapisania vychadzky..
ako chybu to vsak kontrolovanemu nevycitam, ale odporucanie je pisat chronologicky a problem nemoze nastat.
co sa tyka zaznamu a cenin, je to tak ako pises....
uprimne povedane, pri kontrole mi trochu nesedi oddelene pisanie. v prvom momente to zvadza na podozrenie z nezapisania vychadzky..
ako chybu to vsak kontrolovanemu nevycitam, ale odporucanie je pisat chronologicky a problem nemoze nastat.
NPstruh27 - Profil | Út 29.3.2011 13:49:29
rommi >> Neviem ako je to u Vás - my v Žiline máme vždy len 1 prehľad o úlovkoch. Podľa toho aké si kupuješ povolenky ti na prvú stranu do príslušných koloniek nalepia štítky s označením jednotlivých povolení. Takže keď si kupuješ celoslovenskú kaprovú, celoslovenskú lipňovú a miestnu pstruhovú - vždy máš len 1 prehľad o úlovkoch.
NPstruh27 - Profil | Út 29.3.2011 13:45:15
Sintrix >> No vidíte - tak som rád, že sme si porozumeli. Ako som už písal nižšie - raz sa mi stalo, že som chytal, kde som nemal (nevedomosť, ale moja chyba), RS ma chytila, dala zápis, zaplatil som nízku pokutu a vyriešilo sa to úplne v pohode. Nikto na nikoho nemusel zvyšovať hlas ani nič podobné.
Nrommi - Profil | Út 29.3.2011 13:43:07
Sintrix >> no zatial by som to netvrdil, vid co som pisal nizsie...
NSintrix - Profil | Út 29.3.2011 13:41:17
Pstruh27 >> V tomto případě, jak nyní popisujete, souhlasím. Pravděpodobně bych jednal stejně.
NSintrix - Profil | Út 29.3.2011 13:38:24
šmudla - 29.3.2011 11:01:48 Stále se mi nedaří uložit delší příspěvek. Omlouvám se. Až večer. Z jiného PC.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
17:23NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 1
17:17NLov pod jezem v letních vedrech? 0
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












