MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Bushman Plus Dry Gel

Ahoj,máte někdo zkušenost s repelentem Bushman Plus Dry Gel?

Autor diskuse: Paja17 ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 1.2.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Al.koholik - ® Čt 3.2.2011 10:09:44
MichalRe. >> -:DDD ok chápu, no googloval sem to a asi sand deet nemá nebo co.. Ale podle reakcí ostatních až mi dojde predator zkusím bušmen
N Zdenal77 - ® St 2.2.2011 12:02:14
já jej používal v létě po té co jsem u moravy s kolegou ve 2 v noci vše balil a utíkal domu i přes různé repelenty a oblečení se to už nedalo vydržet,bylo to neuvěřitelné jak komáři na nic nereagovali,poté jsem koupil ten Bushman a rozhodně říkám že nic lepšího jsem ještě neměl ani u nikoho nevyděl,používali jsme spirálky,off max atd ale nic,Bushmana určitě doporučuju:-)mějte se
N MichalRe. - ® St 2.2.2011 11:46:15
Al.koholik >>
DEET (N,N-diethyl-m-toluamid)
je téměř bezbarvý aromatický amid, který je v kapalném skupenství používán jako účinná složka do repelentních přípravků sloužících k odpuzování bodavého a sajícího hmyzu. Mezi něj náležejí komáři, mouchy, klíšťata a další druhy hmyzu, které mohou být příčinou přenosu a šíření nebezpečných nemocí. DEET hmyz nezabíjí, ale odpudí ho dříve, než se dostane do kontaktu s lidskou pokožkou. DEET byl vyvinut americkým ministerstvem zemědělství v roce 1946 jako reakce na zkušenosti vojáků z pobytu v džungli za 2. světové války a sloužil nejdříve jen armádním účelům. Poprvé byl DEET registrován a uvolněn pro širokou veřejnost v USA v roce 1957.
I přesto, že je DEET používán již více než 40 let, nejsou si vědci zcela jisti, jakým způsobem hmyz odpuzuje. DEET s největší pravděpodobností ovliňuje schopnost hmyzu lokalizovat živého tvora a napadnout ho. Vědci se domnívají, že blokuje speciální receptory na hmyzích tykadlech, které zachycují přírodní chemické látky vylučované člověkem nebo zvířetem.
V roce 1998 byly dokončeny výzkumy, které se zabývaly vlivem používání DEET na lidský organismus a možnými zdravotními riziky. Studie prokázaly, že pokud jsou přípravky s obsahem DEET používány v souladu se stanovenými pokyny a návody, není pravděpodobné, že by se zdravotní rizika vyskytla. Množství prostředku, kterému může být člověk při používání vystaven, je nízké ve srovnání s dávkou, která by mohla zdravotní riziko představovat. Vliv DEET na zdraví člověka je tedy závislý na množství DEET, délce a frekvenci vystavení jeho účinkům. Účinky také závisí na zdraví každého člověka.
Přípravky, které mohou obsahovat od 4% do 100% DEET, jsou s výjimkou veterinárního použití určeny pouze pro aplikaci na lidskou pokožku nebo na povrch oděvů. DEET může samozřejmě přes pokožku proniknout do těla. Jakmile se dostane do lidského organismu, je zneškodněn a posléze vyloučen v moči. Na základě mnoha informací a studií nebylo u DEET prokázáno ukládání v lidském těle.
Koncentrace DEET v přípravcích má přímou souvislost s dobou trvání ochrany před nepříjemným hmyzem. Čím větší množství DEET, tím je ochrana delší. Bylo prokázáno, že 100% DEET poskytne účinnou ochranu až na více než 12 hodin, 50% přibližně na 10 hodin, 40% kolem 8 hodin, nižší koncetrace od 4% poskytují ochranu na 1 až 5 hodin. Aktuální ochrana se samozřejmě liší v návaznosti na podmínky, za jakých je přípravek použit - teplota, tvorba potu nebo působení vody. Zároveň bylo zjištěno, že přípravky s obsahem DEET jsou účinnější než produkty založené na přírodní bázi.
Pokud je přípravek s obsahem DEET používán u dětí, je nutné si velice pozorně prostudovat pokyny v návodu. Obecně platí, že ani u dětí nehrozí zdravotní rizika u přípravků s obsahem 10% až 30% DEET, ale nedoporučuje se v žádném případě aplikovat přípravky na kojence do 2 měsíců věku a s přihlédnutím k možným rizikům není doporučeno používat je u dětí do tří let věku. Stejně tak by přípravky neměly být používány pod oblečení nebo na poraněnou pokožku, aplikovat se mají jen na exponovaná místa, případně povrch oděvů. Ve vzácných případech může dojít k podráždění kůže. DEET může při vniknutí do oka způsobit podráždění a nesmí se vzhledem k malému riziku toxicity požívat. Pokud již není přípravek zapotřebí nebo v mezidobí mezi jednotlivými aplikacemi, je doporučeno přípravek smýt.
Agentura EPA prováděla několik testování vlivu DEET na životní prostředí. DEET je prakticky nerozpustný a má sice jen malou schopnost pronikat vrstvami půdy a kontaminovat podzemní vodu, ale přesto se nedoporučuje jeho používání v okolí vodních zdrojů. Je slabě toxický pro ryby, ptáky a vodní bezobratlé živočichy a prakticky netoxický pro savce. Na základě informací ze studie kaprovitých ryb vědci usuzují, že DEET nemá vliv na potravní řetězec.
Od roku 1998 je u Agentury pro ochranu životního prostředí EPA registrováno více než 250 přípravků obsahujících DEET. Odhaduje se, že tyto přípravky, jako jsou aerosolové spreje, krémy, pleťová mléka nebo vlhčené ubrousky, používá každý rok podle odhadu na 200 miliónů lidí. DEET je v současné době vyráběn společností Morflex.
....zkrátka, nějaká sračka na ty mrchy
N Al.koholik - ® Út 1.2.2011 18:08:12
MichalRe. >> netušim, na obale nic takového není.. co je deet?
N chesper - ® Út 1.2.2011 18:07:35
Al.koholik >> tak zos asi koupil něco jiného než já mě nefungoval ale bushman to je supr věc ta funguje spolehlivě
N Sla - ® Út 1.2.2011 18:01:06
nejlepší repelent je moskytka :)
N Pajos07 - ® Út 1.2.2011 17:56:50
Paja17 - >> cau ja uz repelenty nepouzivam ja si radsi vecir dam ksiltovku a dlouhe tricko a kalhoty a je to lepsi nez bych smrdel repelentem ja si radsi zapalim to je takyn odpudi
N MichalRe. - ® Út 1.2.2011 17:17:28
Al.koholik >> jakej to má deet?
ten Bushman má 80%, ale zase to nevyrábí jako rozprašovač?
N Al.koholik - ® Út 1.2.2011 15:23:32
tenhle neznám, ale zkus Predator 3D tekutá moskytiéra, lepší jsem neviděl, dá se sehnat v lékárně 500ml okolo 230,-
N Kocour - ® Út 1.2.2011 11:09:28
Zkušenosti mám dobré. V létě sem ho používal v docela dost zamořené oblasti a kamarádi používali jiné od českých firem.Fungoval nejlíp.Ale bacha na citlivou pokožku.Když sem ho použil na hubu tak mě docela pálil.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGrilování ryb bez námahy! Samočinný turbogril v akci!

Za 1.136
Otáčení masa zajišťuje teplý vzduch stoupající vhůru a roztáčející lopatky vrtule! Již se nemusíte starat o to, aby maso bylo grilováno rovnoměrně.

akce, rybareniFOR JOB Prsačky Dunlop Adamastor

Za 1.520
Prsačky DUNLOP jsou vyrobeny ze speciální směsi PVC, holínky vyrobené z tohoto materiálu jsou lehčí než klasické gumové . Vykazují dobrou odolnost a udržují si stálou pevnost i při dlouhodobém nošení. - stálá pevnost - odolnost opotřebení - protiskluzná podešev - oděruvzdorná podešev. vel 44

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Penzion Soroya Penzion Soroya

Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v severnom Norsku. Jedna sa o...