Petice za prodloužení doby lovu.

Zdravím všechny kolegy rybáře, chtěl bych tímto iniciovat diskusi ke vzniku petice na prodloužení doby lovu, kterou by bylo možno předložit vedení RS a MZ, případně iniciovat změnu zákona.
Autor diskuse: raven1972 - Profil , 18.11.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Jste pro prodloužení doby lovu zejména na podzim ?

A) Ano 31%

B) ne 10%

C) Chtěl bych chytání nonstop59%

Od 4.12.2010 hlasovalo 29 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NKockopes - Profil | So 3.9.2011 12:00:14

nevím jesli to tu bylo zmíněno, je toho tu moc..ale zajimal by mě důvod omezení času rybolovu

    Nštikobijec - Profil | Ne 19.12.2010 12:55:11

    ahoj jsou nějaké změny v rybářském řadu --pro SEV. MORAVU A SLEZKO???

      NLudaT - Profil | Po 29.11.2010 13:02:45

      syny >> to bude určitě pískovna jakou svět neviděl....

        Nsyny - Profil | Ne 28.11.2010 14:45:13

        Malda512 >> tak už ses vypovídal a teď by si sem mohl už dát ty GPS souřadnice té tvé štěrkovny,né? určitě nejsem sám,kdo tady na ně čeká....

          NFlip - Profil | Pá 26.11.2010 22:09:28

          Malda512 >> dobrý!!!není nad to vědět podle verbálního projevu s kým má člověk tu čest.:-)
          Tak hodně zdaru zaměstnavateli:-)))))
          Jo a slovo ,,zvýšit"-je odvozené od slova vyjmenovaného slova vysoký.

            NMalda512 - Profil | Pá 26.11.2010 22:04:29

            šedý pes >> Třeba bude pokračování a on tam bude hrát Bada? Ten je stejně inteligentní jako táta -ů)

              NMalda512 - Profil | Pá 26.11.2010 22:02:33

              Flip >> Nech se vyšetřit. Ty si tady mumleš něco sám pro sebe. Nevím že by někdo s tebou diskutoval. Jo a těm kopáčům ty nesaháš ani po kolena. A to čím se doma ukájíš zda novinama a nebo bůh ví čím mně je také jedno. Takže si zase běž hrát na píseček a nezapomen si vzít prášeček a řekni vychovatelce at ti zvíší dávky , že to nezabírá.
              PS: Synymu lízt do zadku nemusíš on se dokáže postarat o sebe sám. Takže se nesnaž o nějaké zesměšnování někoho jiného. Ted jsi naběhl na pěkné 4 troubo. Tě pic a vidle do špic

                NFlip - Profil | Pá 26.11.2010 19:39:26

                Malda512 >> měl by si říct těm 85 kopáčům ,co máš pod sebou ať pohnou- aby tu pískovnu stihli vykopat.To je panečku něco kubíků:-)))-jo a rozvážím noviny abys měl případné téma odpovědi.
                Myslím si že prodavač(ka)bot,v zelenině nebo třeba na kase v supermarketu je poctivé povolání.A proto nechápu co tě na tom tak irituje.

                  Ndrda - Profil | Pá 26.11.2010 17:00:04

                  2Livecrew >> to jistě, ale pokud je věc špatně interpretována, tak ti chtění, přístup ani vůle nepomůže. Jak říkám, umět se vyjádřit je prostě základ.
                  Čekal jsem, jestli se snížíš k tomu, že se nějakým způsobem otřeš o můj věk. Ale máš pravdu. Ono k tomu asi opravdu už nebylo co jiného napsat.
                  Co už vůbec nechápu, je tvé PS. Nebo jsem snad někde srovnával psaný a verbální projev?
                  Ano, tvůj druhý příspěvek je jasný. Vidíš, že to jde vyjádřit se i srozumitelně.
                  Ale o tom, že používáš rozum, tento konkrétní příspěvek zrovna nevypovídá.
                  PS: tykej mi, chceš-li.

                    N2Livecrew - Profil | Pá 26.11.2010 11:13:47

                    drda >> Ještě odpovím na vaši poslední otázku.
                    To není žádné vytahování(to vypadá jinak), ale pouze můj postoj k něčemu co se mi nelíbí a nejsem ochoten to dodržovat a jen prostě nejsem opice, která dělá přesně co se mu řekne, ale používá svůj rozum a to se vším co k tomu patří..
                    Snad jsem to teď napsal jasně, abyste to pochopil i vy pane Drda...
                    P.S. Naštěstí to poslední roky dělám opravdu minimálně, protože lov nonstop se v mém okolí celkem zdárně prosadilo na hodně revírech.

                      N2Livecrew - Profil | Pá 26.11.2010 10:50:50

                      drda >> Je to opět pouze o přístupu a chtění pochopit..
                      Kde není vůle..........
                      Nebo jde zjevně již o nějaké skostnatění??
                      P.S. Co se týče psané formy, tak ta se prostě nikdy s tou verbální nedá srovnávat...
                      Za co mě považujete nebo nepovažujete, mě vskutku nezajímá...

                        Nšedý pes - Profil | Pá 26.11.2010 10:25:31

                        Malda512 >> to asi ne, je to dost starej seriál, ale ze života, mám ho komplet na kolečkách :-)

                          NMalda512 - Profil | Pá 26.11.2010 10:16:25

                          šedý pes >> Třeba v tom serialu hrál a nám to tají-")

                            Nšedý pes - Profil | Pá 26.11.2010 9:29:29

                            Malda512 >> fakt je syny prodavač bot? Já si pamatuju ze seriálu "Ženatý se závazky", že prodavač bot je jedna z nejnižších forem života, pak už jsou pouze jednobunečné organismy :-))))

                              NMrknato - Profil | Čt 25.11.2010 20:20:49

                              b.gun >> Jestli se změní název vyhlášky, či novelizuje vyhláška, jistě to nemá vliv na podstatu věci, kterou pouze hlupák nechce vidět, nebo chce vidět jinak. Jen hlupák může dodržování vyhlášky považovat za schovávání se před odpovědností. Jestli jsi hovořil o vyjímkách MZe, tak určitě víš komu a za jakých podmínek je může MZe udělit a komu tato lumpárna vyhovuje a kdo se za ní schovává.

                                Ndrda - Profil | Čt 25.11.2010 19:09:09

                                2Livecrew >> ano. Tak, jak to ty píšeš, tak takoví, aby současně RŘ dodržovali i nedodržovali, opravdu neexistují. Chápeš, že tyto dvě možnosti se prostě vzájemně vylučují?
                                Já nevím, co si myslíš. Můžu usuzovat jen z toho, co napíšeš. A to je asi kámen úrazu. Pokud své myšlenky nejsi schopen interpretovat prostřednictvím klávesnice, je problém evidentně na tvé straně. Ale nejsi tady sám, kdo s tím má na MRKu potíže - to za prvé. (a vidím, že nemáš problém jen převést myšlenky na psané slovo, ale i obráceně pochopit správně to, co někdo napíše - viz debata s medvědem).
                                Za druhé - pro mě je ten, kdo veřejně na webu prohlašuje, že vědomě a cíleně porušuje dané předpisy, naprosto nedůvěryhodná osoba. Nevěřím (a proč bych taky měl), že porušuje "jen" dobu lovu, počet nahozených prutů a nebo já nevím, co všechno ještě. Prostě si podle mě předpisy překračuje, jak je mu libo a jak se mu to zrovna hodí.
                                A konečně za třetí - řekni mi, prosím, co vás vede k tomu, že se tím tady ještě chlubíte. To by mě opravdu zajímalo.


                                  NMasařka - Profil | Čt 25.11.2010 18:05:39

                                  syny >> Asi ho napřed vykope než tam pojedeš.

                                    Nsyny - Profil | Čt 25.11.2010 18:01:08

                                    Malda512 >> a proč mě nechceš dát souřadnice toho stěrkáču?

                                      NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:48:16

                                      syny >> Postačí ti trasa do Velké Bystřice. Zde budu čekat a navedu tě tam osobně. Takže zde bude bod tvé zastávky.



                                      http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s@ssq=Makro%2​0Velk%C3%A1%20Byst%C5%99ice@sss=1@ssp=113892460_123​678412_156687468_156561100@x=139807601@y=134266642@​z=15

                                        NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:44:20

                                        Masařka >> Vykat mně nemusíš tak jako nikomu na Mrku. A druhá věc- Nemysly že jsem trouba co si neumí dát 1 a 1 dohromady. Fakt sory ale na mně to nezkoušej. Takové chytračení je zde běžné.

                                          NMasařka - Profil | Čt 25.11.2010 17:41:10

                                          Malda512 >> Z nikoho troubu nedělám,jsem slušně vychovaný člověk,vykal jsem vám,slušně jsem se zeptal a takové odpovědi jsem se dočkal.

                                            Nsyny - Profil | Čt 25.11.2010 17:40:54

                                            Malda512 >> Olomouc je veliká,musím něco naklapat do navigace a štěrkovna přece neleží uprostřed Olmiku ?

                                              NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:38:43

                                              Neboj to se brzy dozvíš

                                                NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:38:22

                                                syny >> Do Olomouce jistě trefíš né ?

                                                  Nsyny - Profil | Čt 25.11.2010 17:37:07

                                                  Malda512 >> a kde to leží ta pískovna, GPS souřadnice.

                                                    NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:36:43

                                                    Masařka >> Ne aha. Takhle teda ne panáčku. Nesnaž se to obrátit vůči mně. to ty jsi začal pitvat nesmysly a házet sem mé fotky. To ty jsi udělal ze sebe troubu. Né já. Tak si to laskavě uvědom. Nezkoušej tady nějaké vychcané figly.

                                                      NMasařka - Profil | Čt 25.11.2010 17:34:14

                                                      Malda512 >> Aha,tak to jo. Kde to je? Jak je veliká? Kolik stojí taková štěrkovna,že bych si taky nějakou sehnal a chytal si tam jak se mně bude chtít.

                                                        NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:34:04

                                                        syny >> V tom nevidím žádný problém. Viděl bych to v červnu jako domluvenou věc. Přijed - pokecáme, něco ugrilujem a a něco popijem. Já jsem pro jakýkoliv návrh.

                                                          NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 17:32:26

                                                          Zajda >> Ty mně znᚨosobně? Protože jestli ne tak zalez zpátky do díry ty moulo. Už jsem ti několikrát navrhoval že to můžeme probrat osobně. vždy jsi odskákal s bobkem v trenkách. Až budeš mít odvahu diskutovat DISKUTOVAT o mé osobě tak se ozvy . Jinak si běž sehnat něco na křoupání a mně vynechej . Ty o mně nevíš vůbec ,ale vůbec nic. Máš možná nějaké info z doslechu a tím to končí.

                                                            Nretrívr - Profil | Čt 25.11.2010 17:23:20

                                                            Malda512 >> Je jasné, že tady se nic nevyřeší, i tak je ale dobré znát nějaký ten názor, musíš si to stejně přebrat.

                                                              Nsyny - Profil | Čt 25.11.2010 17:11:31

                                                              Malda512 >> ještě né,měl bych takovou prosbu,mohl bys mě prosím tě pozvat na tu tvoji pískovnu,v létě bych si tam udělal s rodinou výlet,víš jak,pohoda,lov non-stop na tři hůlky,grilovačka a konečně by sme si to mohli vyříkat z očí do očí,co ty na to?

                                                                NZajda - Profil | Čt 25.11.2010 17:05:14

                                                                Malda512 >> Tu pískovnu máš kde? Na hřbitově? Že máš pod sebou 85 lidí? Uvědom si, že jsou tady lidi, co tě znají a ty to ani nevíš...Tak ze sebe nedělej vola...

                                                                  NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 16:50:25

                                                                  syny >> Dobrý. Jestli jsi see už vyplácal tak dej vědět. Mně už tato debata o hovně s tebou nebaví. Měj se pake dokonalí.

                                                                    NFlip - Profil | Čt 25.11.2010 16:29:06

                                                                    si tak říkám je to z toho smradu z bojlízu a nebo z toho hvízdání pípáků:-))))

                                                                      Nsyny - Profil | Čt 25.11.2010 16:24:08

                                                                      Malda512 >> uplně jsi mě rozsekal,nad tebou nejde zvítězit,zvítězit nad sebou můžeš jedině ty sám.Obdivuji tvou náturu a zarputilost, s jakou si odhodlán lhát sám sobě,majiteli pískoven...:o))))

                                                                        NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 16:17:51

                                                                        syny >> Když tak toužíš po uznání a obdivu druhých tak si založ otázku a dej si do ankety pouze bod A - Jsem nejlepší na Mrku. třeba když ti na něj někdo z recese klikne pak se ti bude spát sladce a budeš mít jistotu že jsi zvítězil nad nějakým dementním Maldou

                                                                          NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 16:16:26

                                                                          usak - tak se ti omlouvám za toho vola. promin

                                                                            Nusak - Profil | Čt 25.11.2010 16:14:39

                                                                            Malda512 >> tak, ted jsi me ale tim volem fakt nastval! :-)
                                                                            Jinak samozrejme, ty sam musis mit nejlepsi paru o tom, zda pises pravdu ci ne. Kazdopadne vez, ze sovy nejsou, cim se zdaji byt.

                                                                              NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 16:14:01

                                                                              syny >> Prodavač bot co si nechá říkat manekýn mně nenaštve. To že mně stále píšeš znamená že jsi nasranej . Vím dostal jsi na frak a snažíš se to ted nějak obalit těmito sladkýma žvástama. Já se přitom jen bavím. Mně to je fuk co z tvé zdegenerované hlavy vyleze. Tak se měj ty siláku za pultem. Vlastně prodavači za pultem

                                                                                NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 16:10:05

                                                                                usak >> Píšeš o něčem o čem nemáš ani nejmenší páru. a to se týká obou věcí o kterých tady plácáš a přitom o nich nevíš vůbec nic. Jsi vedle jako jedle. A já mám zase radost že jsi takovej vůl.

                                                                                  Nusak - Profil | Čt 25.11.2010 16:02:50

                                                                                  Malda512 >> fakta nejsou chytrackovani. Muzes mrknout sam (www.cuzk.cz ) Ale je mozne ze tam maji spatna data, nebo jste tu sterkovnu prodali a ani o tom nevis... :-)
                                                                                  a to bychom jeste mohli nakousnout tech vcerejsich "85 lidi, co mas pod sebou" , co?

                                                                                    Nsyny - Profil | Čt 25.11.2010 16:02:41

                                                                                    Malda512 >> drahý Davídku,pokud chceš,abych na tebe nereagoval,budeš si mě muset v těch ignorovaných nechat,řrejmě seš labilní a nevyrovnaná osoba,která v pondělí neví,co dělala v neděli,ale i to se dá léčit,zřejmě toho chci po řidiči poštovního vozu asi moc a ještě jednu prosbu k tobě mám, prosímtě nepiš mi ty svoje přiblblé soukromé zprávy a hlavně je neposílej dvakrát,já číst umím,chápu že ty stím můžeš mít problémy,ale já je nemám a jednou mi to opravdu stačí.
                                                                                    PS . je to s tebou kýčboxere horší,než jsem si myslel.

                                                                                      NFlip - Profil | Čt 25.11.2010 15:54:24

                                                                                      Vždycky jsem byl názoru,že petice se sepisovaly na základě názoru většiny v danné věci zainteresovaných-no nevím, nevím jak ty untršrifty bude iniciátor nahánět.:-(

                                                                                        NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 15:54:01

                                                                                        usak >> ty si mysli co chceš seš mi ukradenaj a to tvé chytráčkování také. Vůbec o mně nic nevíš tak se starej sám o sebe.

                                                                                          Nusak - Profil | Čt 25.11.2010 15:41:23

                                                                                          Malda512 >> jasan, staci. Kazdopadne nemyslim, ze by to byla pravda.

                                                                                            NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 15:36:48

                                                                                            usak >> Všechny . Stačí?

                                                                                              Nusak - Profil | Čt 25.11.2010 15:35:57

                                                                                              Malda512 >> vlastnite piskovnu? a kterou prosim pekne, tu v G. nebo v S.?

                                                                                                NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 15:35:51

                                                                                                Syny - Přestan se do mnně stále nesmyslně navážet. jestli chceš do někoho vyjíždět tak si najdi jinýho. Já o tvé blbé kecy nestojím a už vůbec né o trapné komentáře.
                                                                                                PS- Ano bivakuji na Pálavě. Ale já tam 24hod nechytám. Takže než něco napíšeš tak si to v hlavě pořádně porychtuj. at nejsi za vola.

                                                                                                  NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 15:21:53

                                                                                                  LudaT >> Klasika. Další chytrák co chce být důležitej a schovává se - Vypln si kartu a pak debatuj . Mucholape

                                                                                                    NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 15:20:15

                                                                                                    retrívr >> Nebudu to zbytečně pitvat. Já jsem vyjádřil svůj názor. Je to mé stanovisko a tím to pro mně končí. A beztak mi tady na mrku můžeme plávat všelijaké moudra a beztak to nepovede nikam. Protože tyto věci se řeší zcela na jiných místech. Rozhodně ne na Mrku.

                                                                                                      NMalda512 - Profil | Čt 25.11.2010 15:15:28

                                                                                                      Masařka >> Né já se nezlobím. Já jsem si už zvykl nato, že si lidi vyberou jen to co se jím zrovna hodí. Víš věci se mají tak, že ten kapr byl uloven na štěrkovně kterou vlastníme. Takže příště lépe čti a to zejména ten nadpis u fotky. Potažmo místo ulovení. Přeji hezký den

                                                                                                        Nb.gun - Profil | Čt 25.11.2010 12:42:40

                                                                                                        medvěd >> Takovéto paušalizování podle délky nebo způsobu lovu je blbost - pokud je někdo hovado, tak se jako hovado chová bez rozdílu a nezáleží na tom, zda je u vody na pár hodin, nebo na pár dní. Jak já říkám, nedělím lidi u vody na mouchaře, kapraře atd., ale na rybáře a vandráky. A vandráci se najdou napříč rybářským spektrem.

                                                                                                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 25.11.2010 12:41:05

                                                                                                          šedý pes >> proč ne. Pořádnej veslonos v našich potocích chybí :-)

                                                                                                            Nšedý pes - Profil | Čt 25.11.2010 12:31:52

                                                                                                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> :-)))) Se obávám, aby si z toho nevzali mustr, vůbec by mě to nepřekvapilo :-)))))

                                                                                                              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 25.11.2010 12:23:50

                                                                                                              šedý pes >> Pakliže se k tomu nikdo nemá, můžu nadhodit takovej nástřel:

                                                                                                              Petice za prodloužení doby lovu ryb

                                                                                                              My (níže podepsaní) žádáme Vás (nikde nepodepsané), abyste umožnili nám (opět níže podepsaní)
                                                                                                              o prodloužení doby lovu ryb, vodních živočichů a jiné nesavcovité fauny naší přírody. Navrhujeme (požadujeme) lov v letních měsících (březen - listopad) 24 hodin denně (letní čas) a 25 hodin denně (zimní čas). Je třeba si uvědomit, že rybařina šla kupředu a proto i My (níže podepsaní) chceme jít kupředu. Musíme (jak my níže podepsaní, tak i vy nikde nepodepsaní) si uvědomit, že My (níže podepsaní) chodíme do práce, ryby pouštíme, máme penta pody a vizi. Proto nás (níže podepsané) současná pravidla o době lovu svazují (činí nám svaz). Jistě chápete, že nás (níže podepsané) nemůže ukojit současný stav a proto se stáváme nevrlými a nepříjemnými. V návaznosti na tuto žádost (příkaz) požadujeme ještě celoplošné vysazování veslonosa (nejlépe do parmových pásem a horských bystřin) pro zvýšení prestiže českého rybolovu. Navrhujeme také jednání ohledně zavedení horní míry u kapra K50 a horní míru u veslonose V60. Věříme, že našim požadavkům (příkazům) vyhovíte. Pokud ne, každý den zemře jedna RS.

                                                                                                              S úctou a pozdravem níže podepsaní

                                                                                                                N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 12:13:33

                                                                                                                medvěd >>Já se setkal s hovady u vody jen jednou a to na Moravě právě na soukromáku, ty byli ožralý celý čtyři dny a pokud si je šel navštívit, tak si dopadl stejně..
                                                                                                                Tady mi připadá, že každej kdo chce bejt u vody déle(je nazýván kaprařem), tak musí automaticky dělat bordel a být ožralej a rušit všechny okolo pípákama a další nesmysly..
                                                                                                                Takhle to, ale prostě není...

                                                                                                                  Nmedvěd - Profil | Čt 25.11.2010 12:08:56

                                                                                                                  2Livecrew >> když myslíš

                                                                                                                    N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 12:06:23

                                                                                                                    medvěd >> Jasně to vyznělo, tak že venku jezdí slušně a u nás nejspíš jinak(hůř)...
                                                                                                                    Jen, že tenhle pocit nemám, ba naopak...

                                                                                                                      Nšedý pes - Profil | Čt 25.11.2010 12:03:22

                                                                                                                      raven1972 - >> tady se víc jak týden mele o nějaký petici, ale ty, ani ostatní přívrženci nejste schopni cokoliv, co by tzv. petici alespoň vzdáleně připomínalo, sesmolit, abychom se pobavili.

                                                                                                                        Nmedvěd - Profil | Čt 25.11.2010 12:00:20

                                                                                                                        2Livecrew >> Neptal jsem se Tebe,ale budiž-otázka zněla,zdali si český řidič dovolí v cizině to co nás.Já tvrdím že ani zdaleka.O tom jak se kde jezdí jsem nepsal ani slovo.Bylo to psáno v kontextu s chováním rybářů u nás a v cizině.U nás a to na svazových se Ti co bivakuji,či dlouhodobě chytají na jednom místě mnohdy chovají jak hovada.Na soukromákách si to nedovolí.Tam už by si nezachytali

                                                                                                                          N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 11:53:23

                                                                                                                          medvěd >> Pak nevim, kde si přišel na to, že se u nás jezdí hůř než jinde??

                                                                                                                            N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 11:50:12

                                                                                                                            b.gun >> Krásně a trefně si to napsal..
                                                                                                                            Mrknato je prostě svazák a toho nepředělá nikdo, ten musí zajít....

                                                                                                                              Nmedvěd - Profil | Čt 25.11.2010 11:46:24

                                                                                                                              2Livecrew >> máš pravdu,jsem sváteční řidič,jen potřebuji každé tři roky nové auto.To staré jde s 250 000 km pryč

                                                                                                                                Nb.gun - Profil | Čt 25.11.2010 11:39:25

                                                                                                                                Mrknato >> Z čeho vyplývají? Z předpisů existujících, kterým tebou zmiňovaná vyhláška tedy rozhodně není, neboť ta je již dávno na smetišti dějin. Měl bys aktualizovat svůj software ...
                                                                                                                                A jen tak mimochodem, očkovací průkazy také stále existují, a při řadě cest do zahraničí jsou dokonce povinností ...
                                                                                                                                Ale tím jako obvykle odbíháme od tématu, což je tvá oblíbená činnost, mlít ty svoje nesmysly při každé příležitosti, která se naskytne, jen abys ze sebe mohl opět veřejně udělat hlupáka ...

                                                                                                                                  N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 11:35:07

                                                                                                                                  medvěd >> Asi moc nejezdíš a už vůbec ne v cizině, protože u nás jezdí ridiči úplně normálně(po bodovém systému bych naopak řekl, že jezdí až nesmyslně pomalu)..
                                                                                                                                  Ovšem výjimky se najdou všude...

                                                                                                                                    NLudaT - Profil | Čt 25.11.2010 11:34:02

                                                                                                                                    2Livecrew >> 2Livecrew - 25.11.2010 11:18:44 >> Problém není vtom že "že povolenku dostane i opice, kterou sebou přivedu za ruku někam na organizaci a chytám na čtyři nebo daná opice pak provádí kašpárny u vody sama", pokud by to tak bylo pak by nemohla fungovat rybařina tak jak funguje ve státech kde ti stačí zaplatit za povolenku a chytat.
                                                                                                                                    Problém je dle mě jinde. Co se ti u nás stane když porušíš BP/RŘ, pokud teda máš tu smůlu/štěstí že narazíš na RS? Jak se říká "příležitost dělá zloděje" a když není nad tebou hrozba trestu (citelného, aby riziko postihu převýšilo případný zisk) pak tě to snadno svádí z cesty.

                                                                                                                                      N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 11:26:59

                                                                                                                                      pepa-č >> Tak jed na deset dní na velké kapry a zkus to postaru(pěkně sed u prutů s čihátkama a v igelitce měj potřebné věci) a pak mi napiš jak ti to šlo...
                                                                                                                                      Počítám, že ti to moc nepůjde..
                                                                                                                                      Prostě doba jde dopředu a je potřeba se s tím vyrovnat, ale taky na to včas reagovat a ne se tomu bránit..
                                                                                                                                      Pokud si chci zachytat násaďáka nebo bílou, tak u toho sedim jak přibitej celej den(klidně postaru), ale nepleť si to s cíleným lovem velkých kaprů...
                                                                                                                                      Není mi 18, abych spal na zemi(což sem pochopitelně taky dělal) tak se nezlob, že již chci mít trochu pohodlí..

                                                                                                                                        N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 11:18:44

                                                                                                                                        Milan Malíček >> čakin - 24.11.2010 16:06:53 >> Nejhorší na tom je, že papíry maj ještě horší hovada....
                                                                                                                                        Například takový co napoznaj ani cejna.........
                                                                                                                                        Tohle je taky obrovskej problém, že povolenku dostane i opice, kterou sebou přivedu za ruku někam na organizaci a chytám na čtyři nebo daná opice pak provádí kašpárny u vody sama...

                                                                                                                                          NMrknato - Profil | Čt 25.11.2010 11:18:25

                                                                                                                                          b.gun >> A z čeho tedy vyplývají testy autoškol? Z neexistujících předpisů? Pak zrušme i vůdčí listy a autoškoly.....ehm tedy řidičské průkazy, stejně jako ty očkovací.....
                                                                                                                                          Rybařinu může klidně řešit vodní zákon....., stejně jako houbaře, báby kořenářky řeší lesní zákon....

                                                                                                                                            Nb.gun - Profil | Čt 25.11.2010 11:09:31

                                                                                                                                            Mrknato >> Ty nepřekvapíš, jako vždy a při všem bubláš z mrákot a jen omíláš stále dokola ty svá ... ehm, moudra ...
                                                                                                                                            A jen tak mimochodem, žádná vyhláška o provozu motorových vozidel neexistuje, ta již byla dávno zrušena ...

                                                                                                                                              N2Livecrew - Profil | Čt 25.11.2010 11:04:32

                                                                                                                                              drda >> Takže podle tebe neexistují lidé, kteří tvrdí, že jsou těmi poctivými a v očích zákona jimi i jsou, ale pokud mohou a nikdo je nevidí, tak odnesou i co nesmí(nemluvím o tom, že taxa 2 kaprů nebo jiných ryb musí být splněna, jelikož potřebuje rybu pro šéfa do práce, pro souseda atd).
                                                                                                                                              Znám takových celou řadu a někteří z nich dokonce vykonávají funkci rybářské stráže.
                                                                                                                                              Pokud jde o tu první skupinu, tak mi věř, že takových je spousta a mnohdy vypráví, jak si vemou dva kapry za rok a podobně..
                                                                                                                                              Je pak velmi úsměvné takového rybáře pozorovat z druhého břehu dalekohledem a vidět na vlastní oči "onu pravou realitu"..
                                                                                                                                              Druhý typ rybáře jsem například já a mí přátelé, s kterými trávím svůj čas u vody(s lidmi, kteří se neumí chovat u vody a k rybě, již dlouho na ryby nejezdím).
                                                                                                                                              P.S. Myslím tím, že ho ctí, ale jen na oko a věř, že jich je spousta.
                                                                                                                                              Tím netvrdím, že není spousta úplně obyčejných rybářů co chodí k vodě relaxovat a RŘ dodržují a normy povolené naším benevolentním řádem neplní na sto procent..
                                                                                                                                              Rezimé na závěr je to, že já něco porušuji, ale netvrdím něco jiného.....
                                                                                                                                              Pro rybu na rozdíl od prvního typu rybáře nejsem smrtelným nebezpečím..

                                                                                                                                                NMrknato - Profil | Čt 25.11.2010 8:27:27

                                                                                                                                                b.gun >> Potvrzuješ, že každá země si řeší zákony po svém. Tedy spolkové země Německa, země bývalého Československa. Tyto zákony se liší, protože je schvalují různé parlamenty o různém politickém a zájmovém složení.
                                                                                                                                                Možná ti uniká, že zákonné požadavky o podpoře a rozvoji původních druhů, o tom kdo má hospodařit, a.j. se nejen neplní, ale nejsou ani vynutitelné. Proto ponechat něco, co je všech bez zákonného rámce jedné skupině by bylo asi stejné, jako zrušit vyhlášku o provozu motorových vozidel a její obsah nechat na uživatellích oněch vozidel.

                                                                                                                                                  Červené karty: Malda512