Rybářský slang na rybach

Prosím všechny rybarky i rybáře bez rozdilu disciplíny, kterou provozují, aby zde napsali méně zname slangove výrazy používané při rybaření (Pouze slusne). Děkuji všem.
Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 20.9.2010 všeobecné - ostatní

pohodak - Profil | Út 29.5.2012 19:09:31

Anýzový dědek >>
ono je na to vtip

zajac ahoj tydra
vydra ako ja som tydra zajac ved ja som vydra
zajac koho som pretiahol tomu nevykam

a co sa hlasok tyka tak u nas je zauzivany

Masaj rybar co bierie vsetko nehladiac na lovnu mieru
pri zdolavani velkych pleskacov[cejn] kope ako maly kon
ulapil takeho tristvercoveho karasa .... chytil stredne velkeho karasa
dakto asi hluchy slepy tzv. kaprar chyta na dazdovku a hlasic mu kotkodaka[pip pip pip] na cely rybnik a on poskakuje do rytmu pipania ktore sposobuju male biele rybky okusujuce mu dazdovku

    Anýzový dědek - Profil | Út 16.11.2010 19:25:06

    Rybářský pozdrav :" Nazdar vydro!"
    Odpověď :" Nazdar tydro!"

      Anýzový dědek - Profil | Po 15.11.2010 11:29:01

      malsy >> Trpělivá jen co je pravda ......-:o))))

        malsy - Profil | So 13.11.2010 19:09:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Moje žena, když visí za nějakou závadu ve vodě, tak prohlásí:"Mám tam asi sumce, ale potvora zalehl." Vydrží trpělivě čekat i čtvrt hodiny, že se rozjede a teprve potom to urve.

          Tuber - Profil | So 13.11.2010 18:44:53

          Tak co berou berou?
          Ale roha že jo?

            Anýzový dědek - Profil | Pá 12.11.2010 11:37:49

            GRUPA >> Dík za vysvětlení. Většinou mám pocit, že táhnu právě lopatu uhelku.....-:o)))

              GRUPA - Profil | Pá 12.11.2010 11:34:22

              Anýzový dědek >> lopaťuk!!! A když je opravdu dobrej, tak je : Sergej Lopaťuk, a při "zdolávačce" je hláška..: áááááá vodní lyžování.....:-)))

                Anýzový dědek - Profil | Pá 12.11.2010 11:32:16

                GRUPA >> Cejnka jako zrdcátko znám.
                Lopaťuka ne. My máme Lopaťáka nebo kormidlo .....-:o)))

                  GRUPA - Profil | Po 8.11.2010 11:41:25

                  Anýzový dědek - >> To my máme cejnka jako zrcátko, a cejna jako lopaťuka.

                    Anýzový dědek - Profil | Po 8.11.2010 11:40:18

                    Zdene >> Tak tuto hlášku slýchávám doma i u vody dost často

                      Anýzový dědek - Profil | Po 8.11.2010 11:38:26

                      PLATEJZ - můj oblíbený název pro cejnka skaláka, vedeného jako cejn velký.....-:o)))))

                        smradzjzd - Profil | Čt 4.11.2010 12:43:30

                        Otázka "berou" mně vůbec navadí a rád na ni každému jednoduše a jasně odpovím - pokud máte na mysli snahu o aktivní přijímání potravy rybami, která mi slouží jako nástraha při výkonu činnosti chytání ryb, je moje odpověď negativní. Pokud tím ale myslíte kohokoliv jiného, je pozitivní.

                          Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:30:55

                          Bob_z_Plzne >> To slyším prvně

                            Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:30:10

                            draveček >> Nebo Něco hned a něco až poběžím !

                              Bob_z_Plzne - Profil | Čt 4.11.2010 12:29:55

                              "Systémy jsou pasivní". Výraz pro standardní rybolovnou situaci.

                                draveček - Profil | Čt 4.11.2010 12:28:23

                                Anýzový dědek >> Nebo taky:dneska kolo a včera bundu!

                                  Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:24:17

                                  draveček >> Taky dobré....-:o))))

                                    draveček - Profil | Čt 4.11.2010 12:23:05

                                    Anýzový dědek >> Tak u nás říkám na otázku jestli berou:ráno nic a odpoledne jak když utne!

                                      Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:22:59

                                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Děkuji za účast......((((((:o

                                        Knapík - Profil | Čt 4.11.2010 12:22:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        a ještě snad všude oblíbená hláška : Dělá to něco, nic viď ???
                                        nebo v jiné podobě ...
                                        Dělá to něco, Frantíku ?
                                        Depa, neviděl jsem zatáhnout Pepíku !

                                          Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 4.11.2010 12:20:56

                                          Zdene >> přesně tyhle hlášky bytostně nesnáším

                                            Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:20:38

                                            Zdene >> No u nás na otázku :"Berou" odpovídám: " Nervy" nebo" Jak o půlnoci v kostele!" ....-:o))))))

                                              Zdene - Profil | Čt 4.11.2010 12:16:38

                                              U ná se na otázku berou říká, jo berou ROHA. Na otázku cos chytl? Rýmu.Vzal sis ručník a mydlo? na co? Aby sis umyl ruky od teho hovna co chytneš :)

                                                Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:06:12

                                                vobluda >> Terazky si ma dostal do kolen......-:o)))))

                                                  vobluda - Profil | Čt 4.11.2010 12:03:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                  raz na rybach...
                                                  "zdravim, no ako? idu tu aj dravce"
                                                  "neviem, ja nechodim RAPALOVAŤ"

                                                    Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 12:01:12

                                                    smradzjzd >> Vím. To použil už p. Vlasta Burian ...-:o)))

                                                      Anýzový dědek - Profil | Čt 4.11.2010 11:59:35

                                                      smradzjzd >> Ono těch výrazů pro zimu je poněkud víc a mohou se lišit i od vesnice k vesnici.
                                                      Takže může být i SAMEC i SUMEC a zaleží v jakém kontextu a kdo to použije. Ok?

                                                        David - Profil | Čt 4.11.2010 11:58:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                        Já to snad hodil do klece - když neberou :-)

                                                          smradzjzd - Profil | Čt 4.11.2010 11:56:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                          Anýzový dědek >> jasný, klidně si můžeš zimě říkat třeba vrtulník.
                                                          A ta největší zima je "KRUT", to sem ale nevymyslel já

                                                            Červené karty: tuzemak