- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářská stráž kontrolující Rybářskou stráž?
Otazká zní?
Musí se RS (jako lovící) a předseda ( jako lovící) legitimovat RS a předložit jim doklady, nebo jim stačí pouze ukázat placku a RS je nemůže kontrolovat? A další věc byla ta, že jim ještě před požádáním vytkli nepořádek v místě lovu.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
malamut - Profil | So 24.7.2010 9:59:47
Mrknato - Profil | So 24.7.2010 8:16:15
Rytíř - Profil | Pá 23.7.2010 18:57:07
Mrknato - Profil | Pá 23.7.2010 16:37:04
ji na požádání ke kontrole příslušnému rybářskému orgánu. Samozřejmě, že i uživatel odpovídá za plnění podmínek VRP, i podmínek vyplývajících ze zákona. To, že se tím nezabývá RS, hospodář, uživatel ani ryb. orgán, je dáno pravidly oné lampárny..... ale to asi není tvůj případ Hombre....
Mrknato - Profil | Pá 23.7.2010 16:23:15
Gandy - Profil | Pá 23.7.2010 14:51:46
Ještě jednou díky a nezlob se, že jsem Tě tolik prudil!
kakr - Profil | Pá 23.7.2010 14:47:06
RS není kompetentní ke kontrole zarybňovacích plánů, to má na starosti příslušný rybářský orgán.
Návrhy může podávat na lampárně pátého nástupiště, oba to moc dobře víme.
Rytíř - Profil | Pá 23.7.2010 14:46:56
Sven - Profil | Pá 23.7.2010 14:45:54
Mrknato - Profil | Pá 23.7.2010 14:43:41
kakr - Profil | Pá 23.7.2010 14:40:40
Že jsem tak smělý, to má RS při kontrole lovícího nechat podepsat petlici za zachování původních druhů, nebo jak si představuješ praxi??
Mrknato - Profil | Pá 23.7.2010 14:40:25
Mrknato - Profil | Pá 23.7.2010 14:37:29
§17 c) kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem,
tedy pokud je v zákoně uvedeno a to tam uvedeno je, že uživatel má tuto povinnost, pak ji RS musí kontrolovat... nepříjemné, vím....
Rytíř - Profil | Pá 23.7.2010 14:37:15
Sven - Profil | Pá 23.7.2010 14:34:48
kakr - Profil | Pá 23.7.2010 14:33:28
Pavle, prosím vezmi si prášky, co je moc je příliš....
Co má RS společného z podporou původních druhů??
Gandy - Profil | Pá 23.7.2010 14:33:15
"mám o výběrů kandidátů na RS své představy. A věř, že bych nastavil laťku opravdu hodně, hodně vysoko".
Když máte tak vysoké požadavky, kde jste sám udělal chybu a volil špatně? Jak tomu mají předejít jiní, když se tu nepodělíte o svou třebas bolestnou zkušenost?
Sven - Profil | Pá 23.7.2010 14:32:32
I když mi nedá abych nedodal, že praxe bývá zhusta taková, že právě ta animozita v ruku v ruce s jánabráchubráchanamě hraje klíčovou roli.
Rytíř - Profil | Pá 23.7.2010 14:30:59
Mrknato - Profil | Pá 23.7.2010 14:30:32
1) RŘ nejsou BP. BP našeho Vč. i vašeho Jč. nikde neuvádějí v BP jak se chovat k rybě. Nevyvozuj z toho, že je tedy povoleno se k rybě chovat ošklivě, vláčet jí po břehu apod. Bohužel ty, jako RS nemáš nástroj, aby jsi za toto odebral povolenku, bohužel. Pokud ji odebereš, odebral jsi ji jako rybář kolega, případně dle RŘ, ale ne jako RS, RS k tomu nemá zákonný důvod. Projednání takového rybáře u kárné komise je vpořádku, ale ten krok, kdy RS dopravila povolenku k MO je nezákonný, i když věcně vpořádku.
2) RS musí kontrolovat všechny podmínky zákona, tedy podporu původním druhům, ne jen kaprovi, RS by měla být nezávislá a nemůže být pod svazem, protože pak těžko svaz kontrolovat, tedy vedoucí RS v MO, svazu je podivnost veliká.
3) CS povolenka odporuje zákonu, měl by jsi ji tedy zadržet, protože ji nevydal uživatel revíru, jak říká zákon, ale Rada, i když je na ní ve svazu shoda.
4) míry ryb u kapra, pstruha stanovila vyhláška a vyjímku z vyhlášky může učinit jen MZe, příp. ryb. orgán, ne BP.
5) stávající stavby na vodních tocích MVE, jejich provoz, rybí přechody, které by měly být, vypouštění odpadů do vod, stavební úpravy toků......
To vše m.j. jsou povinnosti RS. Pokud je začneš naplňovat, staneš se nepohodlným a budeš na žádost uživatele ryb. orgánem odvolán a nahradí tě jiný servilnější člen svazu, který bude přísahat i svazu, to nejprv, než při jmenování obecním úřadem....
kakr - Profil | Pá 23.7.2010 14:28:44
Právě tak, jak lze odvolat hospodáře, lze odvolat i RS.
Shodneme se na tom, že uživatel revíru k tomu musí mít důvod a není možné někoho odvolat na základě osobní animozity.
Sven - Profil | Pá 23.7.2010 14:25:31
Gandy - Profil | Pá 23.7.2010 14:23:54
Kde to žije - všechna témata
21:15Staré Česke rybářské vybavení 398
19:31Bečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03ATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20Rybáři vs ochránci přirody 78
14:34Poradna: Redakce MRK.cz 1766
8:49Poradna: Sumcařina 2572
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










