Chytání kluka na jeden prut

Možná, že to už tady bylo, ale jak to je s chytánim čtyřletého syna, když ho nechám chytat na jeden svůj prut (samozřejmně bez povolenky)? Jedni říkaji, že jo, druzí zase, že ne. Tak nevím, ať se u vody nehádam z RS. Kdo má s tím už zkušenost? Díky.
Autor diskuse: sobotas - Profil , 8.7.2010 všeobecné - ostatní

kanic - Profil | Pá 9.7.2010 11:49:52

Zákon o rybářství ani BP lov mládeže nijak neupravují,pouze se zde říká,že lov je povolen s platnou povolenkou a tu mládež do osmi let nemá.Já to ve své organizaci toleruji tak,že pokud dítě loví v rozsahu doprovodu,tedy na jeden prut dítě a na jeden prut držitel povolenky,nepostihuji to.Není to úplně v pořádku,ale tyto děti by jinak možnost lovu ryb neměli a přece jen je dobré když v tak brzkém věku se již vztah k rybařině pěstuje.

    kopr69 - Profil | Pá 9.7.2010 11:46:58

    yvana >> Jestli se tve dite chytne spatne party nebo drog to je jen tva vec a tvoje chyba.Uredni osoby jsou tu proto aby dbali na dodrzovani zakonu.Chapu ze nekterym se to nelibi a nejradsi by vsechny zakony zrusily a vratili se do doby kamenne.
    Moc mi dali proto aby byl u vody poradek a aby se dodrzovali zakony coz je pro nektere jedince jak vidim docela velky problem.

      ® - ® - Profil | Pá 9.7.2010 11:44:17

      Jarda Š. >>
      "(4) Při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem."

      Sry za offtopic.

        Jarda Š. - Profil | Pá 9.7.2010 11:42:43

        TomK78 >> .... ale jen na střelnici pod dozorem kvalifikovaného instruktora.

          kopr69 - Profil | Pá 9.7.2010 11:41:45

          Jarda Š. >> Pravdu mas a jestli jsi cetl me prispevky tak jsem psal ze ne vsechny zakony na ktere dbam aby se dodrzovaly se mi zrovna zamlouvaji.
          Nejaky rok zpet bylo tohle zapujcovani prutu diteti mladsimu 8 let povoleno (proc ne) ale ted bohuzel.Jsem zvedav kdo pro to neco udelal aby se to vratilo zpet?

            kožich007 - Profil | Pá 9.7.2010 11:41:36

            TomK78 >> jo tak nějak to tam je, neležím v zákonech a je také fakt že musí mít nějakou váhu aby si nesedl na zadek :D

              Knapík - Profil | Pá 9.7.2010 11:41:24

              ® - ® >> protože takový čtyř pětiletý dítě většinou neumí číst ani psát, aby mohlo absolvovat rybářský kroužek ...

                kožich007 - Profil | Pá 9.7.2010 11:40:29

                raduch >> máš ode mne za jedna to by mně nevadilo a klukovi bych to v klidu vysvětlil!!!

                  Miksik - virtuálně napaden.... - Profil | Pá 9.7.2010 11:39:02

                  sobotas - >> profík na školení RS říkal, že se tolerují děti do 8 let věku, neb poté již mohou mít svoji vlastní povolenku

                    TomK78 - Profil | Pá 9.7.2010 11:38:53

                    kožich007 >> No zastřílet jej můžeš nechat, musí mít ale minimálně 10 let. Upravujeto tuším paragraf § 59 zákona o zbraních a střelivu....

                      raduch - Profil | Pá 9.7.2010 11:37:13

                      kopr: řešit se dá vše viz řešení přestupků - umožnění obsluhy prutů jiné osobě - doporučené řešení příloha 3 Jednacího řádu ČRS platného od 06.11.2008
                      - 1, výtka na místě
                      - 2, kárné opatření napomenutím,
                      - 3, odnětí povolenky na 2-5 měsíců.
                      Jsem také RS a tohle jsem u dětí řešil podle bodu 1 a s úsměvem :-)

                        kopr69 - Profil | Pá 9.7.2010 11:36:15

                        jura1978 >> Jak uz jsem napsal tuzemakovi tak ne.Kdyby RS porusovala zakony tak pak nevim k cemu by tu byla.

                          yvana - Profil | Pá 9.7.2010 11:35:56

                          kopr69 >> Tak aby jsi byl v obraze,chytali jsme a chytáme na Orlíku dost velká svazová voda,ale ono o proti tobě zákony i řády dodrželi,ale víš co tobě chybí,srdce a pochopení o citu už nemluvím,ty snad čteš ten RŘ i v noci.Pořád lepší když dítě se učí od dospělého a zůstane rybařině věrný,než mít doma dítě co se chytne party.Tobě dali tu moc a ty si ji užíváš.

                            kopr69 - Profil | Pá 9.7.2010 11:33:49

                            tuzemak >> Trosku se kolego pletes ale chapu to protoze me neznas.Zadnym ozralym rybarum se nevyhybam,ja ani mi kolegove se kterymi chodim na kontroly.A jestli si myslis ze vezmu placku a jedu na Nove Mlyny sam na kontrolu tak to mas trosku zkreslene predstavy o nasi praci.
                            Ne ani jedno me ditko nechytalo pred tim nez melo k tomu patricne opravneni.Nemuzu si zkratka takove psi kusy dovolit jako RS.

                              Jarda Š. - Profil | Pá 9.7.2010 11:33:44

                              kopr69 >> Když toto RS přehlíží, je to podle mého názoru správné, druhá věc ale je, že by to rozhodně nemělo být řešeno jen tolerantností RS, ale úpravou předpisů.

                                jura1978 - Profil | Pá 9.7.2010 11:32:04

                                kopr69 >> pokud kluk chytne mírovou rybu třeba kapra tak si rybu ponechám já protože já si ji zapíši do povolenky ta ryba nebude odvezena od vody neoprávněně(u pytlačena)

                                  kopr69 - Profil | Pá 9.7.2010 11:28:48

                                  yvana >> Stesti ze jsi vzdy trefila na RS ktere nejake dodrzovani zakonu nic nerikalo.Ale myslim ze jsi s nim lovila jen na vasem rybnicku v blizkosti bydliste a nikdy vas tam nekontrolovala svazova nebo profi RS protoze ta by asi tolik pochopeni pro tohle porusovani zakona nemela.

                                    Kukyn - Profil | Pá 9.7.2010 11:26:11

                                    kopr69 >> Raději budu riskovat to, že se při tomto porušování setkám s Tebou, než že dětem začnu tohle předávat v době, kdy už o to nebudou stát.
                                    Jsem rád, že máš děti a obě rybaří, ale já bych Tvým synem být nechtěl.

                                      TomK78 - Profil | Pá 9.7.2010 11:24:45

                                      yvana >> No a úplně nejlepší je, když se kluk chytat učí od staršího, který mu předá hodnotné rady jako je čekat 5 minut na zásek při chytání na rybičku, brát každou mírovou rybu a pod :-)

                                        jura1978 - Profil | Pá 9.7.2010 11:24:23

                                        kopr69 >> Takže tvoje děti si na prut u vody předtím než dosáhli 8 let nikdy nešáhli , neskusili nahodit nebo zdolat nějakou tu čudlu tomu nevěřím