MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybaření dětí

Ahoj nevíte někdo, jestli se něco změnilo ohledně rybaření dětí. Myslím tím chytání na jeden prut ap. Slyšel jsem, že mohou chytat na pruty dva, ale tomu se mi nechce věřit. Díky všem

Autor diskuse: Jarin ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 30.6.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Standas St 7.7.2004 16:11:15
Kdyř=když, prije=přijde.
Mě se zase zdá hloupé, že pokud jsem dobře pochopil změny, tak si dítě do 10 let nezachytá ani na prut někoho jiného, dospělého. To je pak těžký vzít s sebou děcka na ryby. A těch deset let už je hodně. Takovýho semiletýho kluka když veme tatík na ryby tak už si to ten kluk chce taky zkusit. Jinak ho to tam nemůže bavit.
N Standas St 7.7.2004 16:03:35
Hraji: Mě to divné nepřipadá. Kdyř si koupíš studentský lístek do kina, taky nemusíš odejít v půlce. Když máš důchodcovskou slevu do muzea, taky před tebou neschovají část exponátů. Přije mi normální zohlednit že kluk (holka) pod 15 let nevydělává.
Ze své osobní zkušennosti bych řekl že se u vody chovají líp než většina dospělých. Nemám dojem, že by mi těch ryb až tak moc vychytali. I když vyjímky se určitě taky najdou. Navíc pokud nejede s rodiči je omezen dosahem svých noh, maximálně kola - na rozdíl od těch co zajedou kamkoliv v autě, málem až do vody...
N Jaromir Út 6.7.2004 19:43:58
Kup si časopis Rybářství č.7.Je tam od JUDr.Šímy odpověď na moji otázku ohledně rybolovu mládeže.Mám totiž syna 14 let a ten na revíru Trotina 2 ve V.Č.chytá na dva pruty,přesto že to porybný dosud nestrávil.Když synovi chtěl odebrat povolenku,tak jsem mu řekl,že nesplňuje podmínky par.14 zák.č.99/2004 Sb.,neboť neprokazuje patřičné znalosti tohoto zákona.S nechutí odešel a teď se mi vyhýbá obloukem.
N Peťas Pá 2.7.2004 14:01:20
To musel bejt nějakej zakomplexovanej prudil,vždyť ty děcka mu tu vodu nevychytaj,mají starosti uhlídat jeden prut.Nekoukala mu náhodou rudá knížka z kapsy?Jinde se nechyt,tak se chce předvádět jako RS,stejné jako bývalá PS VB.Prostě nějakej chudák,tak si zkouší léčit mindrák na dětech,protože doma by dostal od báby po tlamě.
N Ruďan Čt 1.7.2004 19:22:22
Petr S : kluci samozdřejmě chytali na jeden prut už dva dny před Tim než přišel Ten chytrej porybnej , protože jsem se bál , že přijde nějakej chytrolín co nebude znát nový zákon . Vůbec mi nevadilo , že maj chytat jenom na jeden a jim to taky nevadilo , ale byl jsem nas.... že mě někdo omezuje neprávem. Kdyby tam byla parta vožralejch kluků tak mu bude jedno nakolik chytaj prutů a raději se jim vyhne . Příští týden jsem si dohodnul , že se zastavím na své MO a tam mi pomůžou se stížností na tohoto ?? člena rybářké stráže ??
N Alan Čt 1.7.2004 15:29:11
Když budou mít co kouřit, tak proč ne?
N Jirkaz - ® Čt 1.7.2004 13:58:40
To je pozitivní diskriminace.Nebo raději chcete, aby se potloukala děcka po sídlišti . To ať na ně radši doplácím,jen když budou dělat něco pořádnýho.
N hraji - ® Čt 1.7.2004 10:10:17
Petr_S: S RS si nevybereš, s kamarádem nás kontrolovala RS MRS a neznala celorepublikovou povolenku (ČRS + MRS) a to už je síla. Pořád po nás chtěla povolenkovou známku za rok 2004. Ale překvapuje mě, že někdo z RS neakceptuje číslo revíru, to jsou fakt neznalosti jak hrom. A s tím lovením dětí je to stejně divné, protože když si to tak uvědomíš, děti za zlomek ceny loví stejným způsobem jako dospělý rybář, mohou si ponechat stejně ryb jako dospělý rybář, což je podle některých výkladů diskriminace, a v podstatě mají pravdu.
N Petr_S Čt 1.7.2004 8:49:43
Ruďan: Máš jeho číslo (napsal ho do výkazu úlovků v rámci kontroly)? Normálně bych na něj podal stížnost na krajský úřad, oni to postoupí pověřené obci, která mu oprávnění vydala, o čemž Tě budou informovat. A tam bych trval na odvolání z funkce.
N Petr_S Čt 1.7.2004 8:46:23
hraji: Ano, z pohledu většiny rybářů je asi praktická situace, kdy se nic nemění v průběhu roku, právně čisté to ovšem není. Problém ČRS je v tom, že člověk stejně neví, na jakého idiota s odznakem RS narazí (viz příspěvky Ruďana), takže já stejně pro jistotu dodržuji původní pravidla, pokud jsou přísnější než vyhláška!
N hraji - ® Čt 1.7.2004 7:15:16
Petr_S: už jsme o tom dlouho diskutovali v květnu a červnu a další diskuzi považuji za ztrátu času. Osobně si myslím, že náš postup je pro rybáře stravitelnější, než postup ČRS, který sice zrušil RŘ, ale nechal v platnosti popisy revírů. A když chodím kolem vody, tak si chlapi pochvalují, že se letos nic nezměnilo.
N Ruďan St 30.6.2004 23:01:54
Petr S : To neni jediná věc , která mi řádně zvedla žluč . Asi deset minut jsme se tam hádali o tom , že mi tvrdil že použité číslo revíru 421 090 nesmí být v povolence napsáno , ale že tam musí být VLT 20. Naštěstí včas odešel ( stejně dál mlel , že to mám špatně a že to tak mesmí být ) po chvilce to přešlo , ale nas... mě pěkně. Kam to vede , když dodržování RŘ kontrolují ti kteří o něm nic nevědí.
N Petr_S St 30.6.2004 21:28:14
Ruďan: Bohužel máš naprostou pravdu. Žádná žaloba ani testní oznámení klukům zkažené prázdniny nenahradí. Ani nevíš, jak mne přesně tohle s... ! V daném případě bych si napsal číslo RS, nechal bych kluky chytat na jeden prut, ale toho pána z RS bych se určitě pokusil následně zbavit funkce - jenom je problém v tom, jak mu to dokázat, protože písemně ti to nedá. Jedině věrohodné svědky.
N Petr_S St 30.6.2004 21:23:22
karelc: Obávám se, že nemáš pravdu. Obecná oznamovací povinnost je pouze u vybraných závažných trestných činů. Toto spadá do oblasti civilního práva tam platí, že aktivně legitimován k podání žaloby je pouze ten, kdo byl porušením zákona nějak přímo poškozen. Musel bych si tedy koupit povolenku MRS, nechat si ji sebrat za něco, co nevyplývá z nyní platné právní úpravy a pak dát žalobu na MRS coby uživatele revíru (popřípadě trestní oznámení na člena RS).
N Ruďan St 30.6.2004 20:17:29
V červnu jsme chytali na Vltavě 20 a přišel tam moc chytrej porybnej , kterej mi tvrdil , že když budou synovci 10 a 12 let chytat na dva pruty tak jim sebere povolenku . Tak museli chytat jen na jeden . Co je Ti platný , že máš pravdu , když Ti nějakej de... sebere týdení hostavačku . Máš po dovolený a povolenku Ti vrátěj po skončení platnosti.
N karelc - ® St 30.6.2004 18:18:12
Petr_S: No čistě teoreticky by nemusel být jenom z Moravy, jestliže víš, že někdo postupuje v rozporu se zákonem, byť by ten někdo byl z Moravy, měl bys to minimálně hlásit, i když jseš z Čech nebo Slezska.
N Petr_S St 30.6.2004 16:38:23
hraji: Jsem zvědav, jestli se mezi Moravany najde někdo, kdo praxi MRS napadne u soudu. Podle mého názoru totiž musí vyhrát, protože zákon a vyhlášku máme stejnou....
N hraji - ® St 30.6.2004 11:03:58
POZOR: Napsané platí pouze pro ČRS, do konce roku 2004 platí pro MRS stávající RŘ a tam je to jinak.
Bože jak si oddechnu, až bude platit společný řád ČRS a MRS :-))
N Nikita - ® St 30.6.2004 10:39:31
Rybolov dětí a mládeže není omezen. Mají stejná práva a povinnosti jako dospělí. Mohou tedy lovit na dva pruty a na živou rybku. Jediný rozdíl je v ceně povolenky.
N JiriH - ® St 30.6.2004 0:06:41
Věř. Mohou. A dokonce i na živou.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox křesla Warrior různé druhy | SLEVA 35%

Za 1.299
luxusní křesla s anatomicky tvarovaným opěradlem a dobře polstrovaným polštářem pro vyšší komfort a kvalitní posezení u vody. Nyní 3 různé varianty se slevou až 35 %.

akce, rybareniNaviják Cormoran ATX - BR 4PIF 8000

Za 1.295
Velmi kvalitní naviják s volnoběžnou brzdou.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...