Nepravdiva nosnost vlascu

Hojte podrobill jsem vlasce zkouskam jejich uvedene nosnosti ani jeden neobstal s uvedenou nosnosti napsanou na obalu . Mate taky takoveto zkusenosti ? a nektere vlasce ktere vydrzi uvadenou nosnost na feeder znate ?
Autor diskuse: RRRPePPER - Profil , 14.6.2010 feeder - náčiní, doplňky

lada78 - Profil | Ne 1.4.2012 14:06:23

Zdravím. Taky přidám svůj poznatek. Kdysi jsem si koupil na feeder docela drahý vlasec od Berkley,o průměru 0,16mm. Byl jsem s ním maximálně spokojený,i když stál okolo 300kč/150m. Po roce jsem ho viděl znovu na veletrhu v Brně a neváhal ani minutu a koupil ho na druhý prut. U vody jsem zjistil,že se trhá jako nit,nejen v uzlu,ale kdekoliv. No prostě hrůza.Hned po prní rybačce letěl celý návin do koše. Čím to bylo? Byl asi starý,nevím....Takže nejen nosnost uvedená na cívce může zklamat.

    cmeliak87 - Profil | Ne 1.4.2012 13:49:18

    dnes z nudy som sa pohral s mikrometrom a neni to tak hrozne colmicy a mikada priemery skoro na chlp presne stroft robil 0,01 rozdiel myslel som si ze to dopadne horsie pravdupovediac takze prestavam sa tym vobec zaoberat nema to zmysel

      hraji - Profil | Pá 18.6.2010 7:50:28

      Srneček >> měření vlasce mikrometrem může, v závislosti na typu mikrometru, dávat hodně zkreslené údaje. Tak zkreslené, že jsou v podstatě pouze orientační.
      To potvrdí každý, kdo se věnuje měření. Proto se pro měření průměru vláken vyvinula zcela jiná, bezkontatkní metoda.

        Zrzi - Profil | St 16.6.2010 20:52:50

        Já osobně na udávanou nosnost vlasce taky moc nekoukám. Osobně používám Colmic Fendreel v průměru 0,168 mm a nikdy se mi nestalo, že bych ho při zdovávání na feeder přetrhnul. Naposled jsem byl na soukromáku. Měl jsem kmen z nějakýho Shimana o průměru 0,22 mm a návazec z toho Colmicu a celkem v pohodě jsem utahal kapra o váze 12,5kg. Musím ale uznat, že po zdolávačce jsem musel ustřihnout posledních cca 20m toho Shimana, protože bylu úplně zničený (nějak divně zkroucený a neustále se zamotávalo samo do sebe), ale ten Colmic to vydržel bez problémů.
        Jinak jak někdo už psal, s tím feedrovým prutem nejsi stejně schopen vyvinout takový tah, abys třeba tři kila zvednul. Schválně si dej na ten feeder naviják se silonem např. 0,30 mm, na konec silonu přivaž tříkilový závaží a na souši si to zkus zvednout. Uvidíš, že toho nebudeš schopen.

          Srneček - Profil | St 16.6.2010 20:36:25

          smradzjzd >> U kontrolora v místnosti se stálou teplotou a ocejchovanými měřícími přístroji ,které jsou pravidelně kontrolovány,těžko najdu opotřebený "jakýkoliv" měřák. :o) Ale to je jedno.Hlavně že nestojí řeč,že.

            Mildakingkong - Profil | St 16.6.2010 17:42:02

            Příjde rybář do prodejny a chce vlasec 0,25 na 10kg,prodavač mu vysvětluje,že to v současné době není možné vyrobit.Rybář na to,že ho viděl u kolegy u vody.No a když takových rybářů příjde za měsíc několik tak se na další várku vlasců nechá dopsat větší nosnost než je a spokojenost je na obou stranách.

              jarda 2004 - Profil | Út 15.6.2010 21:46:24

              TM >> Je fakt že cenna je někde jinde ale alespoň platíš za kvalitu která je znatelná. Já jsem sice trošku magor a mněním kolikrát i dvakrát ročně ale na pomocném prutu už ho mám asi tři roky a be ze změn.

                smradzjzd - Profil | Út 15.6.2010 21:26:38

                Srneček >> proč by nemohl lhát, opotřebí se jako cokoliv jiného. Zanedbatelný taky není způsob měření.

                  Srneček - Profil | Út 15.6.2010 21:21:24

                  b.gun >> No já bych řekl,že mikrometr nelže.Co myslíš?

                    smradzjzd - Profil | Út 15.6.2010 21:17:37

                    Ranař >> dobrý zkoušení:-) To potom může i 16tka silon udržet 10kg. Jen je potřeba vybrat závaží patřičného objemu.

                      feederforever - Profil | Út 15.6.2010 20:56:47

                      ten, o kterém píšu se jmenuje semax feeder 0,18mm se na nej kouknete je i docela levnej 300m za 100kc

                        Ranař - Profil | Út 15.6.2010 20:55:34

                        killer1 >> Já jsem na tom obalu neměl napsanou ani hmotnost. Fakt jsem ho zkusil na fedeer a můžu říct, že si ho půjdu koupit i na kaprové průty. Protože jsem jinak používal silony z Itálie, ale ty jsou už dost opotřebované. nebo si v It koupím nové.

                          feederforever - Profil | Út 15.6.2010 20:50:18

                          tady nejde o to jaká je tam napsaná nosnost, ale jak je kvalitní , ja mám na feederu 0,18mm vlasec s nosnosti na obalu 2,9kg a sem absolutne spokojenej. mam uz na to par kapriku a cejna 56 cm. jednou sem na to zkousel zvednou kaprika kolem 35cm a zvednul a to delam navazce ze 0,14mm takze fakt nwm

                            Ranař - Profil | Út 15.6.2010 20:47:59

                            Zdar já jsem koupil silon zn. Discovery průměr 16, nikdy jsem ho neměl a dal jsem ho na feeder. V neděli jsme byli s kámošem na úhořích a při zdolávání mi zajel do starých vlasců. Feeder byl ohnutý jak luk a kámoš říkal, že ho zlomím. Po chvíli to povolilo a já vytáhl chuchvalec silonu o průměru cca. 30. Jinak kámoš zkoušel šňůru na 90 kg a při závaží 40 kg praskla jak nic, mimo uzel. Když jsem to říkal Kordovi, tak se vymlouval, že to zkoušejí se závažím na prutu a ve vodě, prý je to něco jiného, než na souši.

                              feederforever - Profil | Út 15.6.2010 20:46:40

                              ja bych este opravil, mne na zavodech zmerili raptor 18 jako 22 xD

                                mpmaik - Profil | Út 15.6.2010 20:37:46

                                RRRPePPER - >> Tak jsem tě malinko mistifikoval :-)))) Vlasec na mojich heavy prutech nemá nosnost 3,7kg ale jen 3,4kg http://www.rybarsky-market.cz/vlasec-shimano-force-​master-150m--020mm/sr-1-si-965/default.aspx a nemohu říct jediného křivého slova . Zatím na něj chytám 6 měsíců a urval jsem ho jen jednou o kámen .

                                  ipoš - Profil | Út 15.6.2010 20:24:55

                                  jo máš pravdu koupil jsem 3 druhy vlasce zkusil jsen přesny hmotnosti a dva praskly jen tento ne http://www.milobrno.cz/vlasce/kr-sk-match-carp-mix

                                    b.gun - Profil | Út 15.6.2010 20:12:43

                                    Srneček >> A nepřemýšlel jsi někdy o tom, že když de facto všichni ostatní (ostatně i odkazovaná Effta) mají u měření drtivé většiny vlasců stejné zkušenosti jako kolega, že bylo u tvého měření něco špatně? Nebo jde o takřka neuvěřitelnou náhodu rovnající se zázraku, kdy sis pro své testy vybral zrovna těch několik málo výjimek, jejichž skutečný průměr je ve skutečnosti nižší, než uvádí výrobci ...

                                      Srneček - Profil | Út 15.6.2010 19:56:35

                                      RTckar >> tak to já u vlasců naměřil právě opačný průměr.Nestalo se mi že by byl větší.Z 10 průměrů a 5ti druhů byl 99% průměr menší.Měřeno teda před 3 lety.Možná se od té doby výrobci polepšili.

                                        Ondratdi - Profil | Út 15.6.2010 19:44:11

                                        b.gun >> A co je podle tebe dobrý?